داروی هالوپریدول | کاربرد ، مقدار و روش مصرف ، عوارض جانبی و میزان مصرف | Haloperidol

نحوه مصرف، موارد احتیاط و نکات ضروری کرم داروی هالوپریدول

 داروی هالوپریدول Haloperidol

هالوپریدول Haloperidol دارویی است که از آن برای درمان بیماری های روانی و عصبی استفاده می شود. روانپزشکان از این دارو برای افرادی که از بیماری اسکیزوفرنی و اختلالات اسکیزوافکتیو رنج می برند استفاده می کنند. از تاثیرات این دارو می توان به افزایش تمرکز و کنترل اعصاب اشاره کرد که با این تاثیرات فرد می تواند بدون هیچ نگرانی به زندگی روزمره خود بازگردد. برخی از افراد در جامعه احتمال آسیب رساندن به خود را دارند که روانپزشکان از هالوپریدول برای جلوگیری از این کار استفاده می کنند. هالوپریدول از جمله داروهایی محسوب می شود که توهم، افکار و تصورات منفی را در بیماران کاهش می دهد.  در جامعه امروزی کودکان بیش فعال بسیاری وجود دارد که روانپزشکان برای کنترل مشکلات رفتاری در برخی از این کودکان از هالوپریدول استفاده می کنند. این دارو در دسته داروهای ضد روان پریشی قرار دارد که سعی می کند انتقال دهنده های عصبی را به حالت تعادل برگرداند.

موارد احتیاط داروی هالوپریدول

نحوه استفاده از داروی هالوپریدول 

این دارو باید با نسخه پزشک تهیه شود؛ سعی کنید طبق دستورالعمل پزشک از این دارو استفاده کنید. هالوپریدول را همراه با غذا یا بدون غذا استفاده می کنند که نحوه مصرف آن بستگی به تجویز پزشک دارد. این دارو در بازار به شکل قرص، ،آمپول و مایع وجود دارد که در صورت استفاده از هالوپریدول مایع برای اینکه بدانید چه مقدار از دارو را مصرف می کنید بهتر است از قطره چکان استفاده کنید. در صورتی که قطره چکان در دسترس ندارید می توانید از سرنگ های خوراکی که اندازه گیری شده اند استفاده کنید تا مقدار دوز مصرفی دارو را بدانید. مقداری که روزانه باید استفاده کنید بستگی به شرایط پزشکی شما دارد بنابراین خود را با دیگران مقایسه نکنید. حین استفاده از این دارو مصرف آن را به طور ناگهانی قطع و یا کاهش ندهید و تا زمانی که پزشک برایتان مقرر کرده از آن استفاده کنید تا به بهبودی کامل برسید. با قطع ناگهانی دارو نه تنها به بهبودی خود کمک نمی کنید بلکه به سلامتی خود آسیب میرسانید بنابراین طبق دستور پزشک پیش بروید. در برخی موارد پزشک با توجه به شرایط پزشکی شما تشخیص می دهد که به مرور زمان مقدار دوز مصرفی شما را کاهش دهد. در صورتی که حین مصرف دارو علام بهبودی نداشتید و یا حتی اوضاع روحی شما بدتر شد حتما به پزشک خود اطلاع دهید. و یا اینکه از روانپزشکان آنلاین پذیرش۲۴ مشاوره بگیرید.

لطفا قبل از مصرف این دارو از روانپزشک مورد نظر خود، یا روانپزشکان آنلاین پذیرش۲۴، به صورت متنی یا تلفنی روش مصرف دارو را بپرسید.

گفت و گو با روانپزشک

اثرات جانبی داروی هالوپریدول

به خاطر داشته باشید که پزشک این قرص را برای شما تجویز کرده است زیرا او با توجه به شرایط پزشکی شما قضاوت کرده است که سود قرص هالوپریدول برای شما بیشتر از عوارض آن خواهد بود و بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند ولی این موضوع دلیلی بر خود درمانی نمی باشد.

 • از اثرات جانبی این دارو می توان به سرگیجه، خواب آلودگی، اختلالات خواب، سبکی سر، مشکلات ادراری و اضطراب اشاره کرد. اگر این اثرات جانبی بهبود پیدا نکردند و روز به روز بدتر شدن حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • حالت سرگیجه می تواند باعث شود تا شما تعادل خود را از دست دهید بنابراین در تغییر حالت خود احتیاط کنید تا دچار زمین خوردن نشوید.
 • برخی از عوارض جانبی وجود دارند که در صورت مشاهده هر یک از آن ها باید سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. از جمله این عوارض جانبی می توان به اسپاسم عضلات، بی قراری، آب ریزش بینی، لرزش در اندام ها اشاره کرد. پزشک برای کاهش این عوارض برخی از دارو ها را برایتان تجویز می کند تا همراه با هالوپریدول مصرف کنید.
 • در برخی از موارد این دارو میزان پرولاکتین را افزایش می دهد که این در خانم ها می تواند عوارضی داشته باشد. از جمله عوارض افزایش پرولاکتین در زنان قطع قاعدگی و یا تولید ناخواسته شیر یا قطع باردار کند. افزایش پرولاکتین در مردان نیز عوارضی دارد که از جمله آن ها کاهش توانایی جنسی و یا در تولید اسپرم ناتوان می شوند.
 • در صورتی که با هر یک از عوارض رانش زبان، ورم در دهان یا لرزش های غیر طبیعی در دهان مواجه شدید سریعا به پزشک روانپزشک مراجعه کنید تا با مشکلات بیشتری مواجه نشوید.
 • در صورتی که با هر یک از علائم زیر رو به رو شدید سریعا به پزشک روانپزشکی مراجعه کنید.

تب، ضعف، تعریق، سرگیجه خیلی شدید، ضربان قلب تند و نامنظم، مشکلات کلیوی، استفراغ، درد در معده، تهوع، تشنج، گلو درد، درد قفسه سینه، علائم غش.

 • مصرف این دارو ممکن است در برخی از افراد که آلرژی دارند علائم آلرژیکی مانند خارش پوست، تورم پوست، تورم در زبان، تورم در گلو و مشکلات تنفسی ایجاد کند که در صورت مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

نحوه مصرف داروی هالوپریدول

موارد احتیاط داروی هالوپریدول

 • اگر حساسیتی نسبت به این دارو دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • اگر در سابقه پزشکی خود بیماری هایی مانند افسردگی شدید، گلوکوم، اختلال دو قطبی، تشنج،پرکاری تیروئید و کمبود تعداد گلبول سفید دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف این دارو ممکن است شما را دچار گرمازدگی کند چرا که این دارو میزان تعریق شما را کاهش می دهد. بنابراین از ورزش در محیط های گرم خودداری کنید.
 • مصرف این دارو برای زنان باردار و مادرانی که در دوران شیردهی هستند توصیه نمی شود مگر به تجویز پزشک باشد.
 • وب سایت و اپلیکیشن پذیرش۲۴، این امکان را برای شما فراهم نموده تا در سریعترین زمان ممکن با روانپزشک آنلاین در تمامی نقاط ایران به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین، تلفنی و متنی ارتباط بگیرید و سوالات خود را درباره داروی مد نظر خود از ایشان بپرسید.

تداخلات دارویی داروی هالوپریدول

 • یکی از مسائل مهمی که وجود دارد این است که تداخلات دارویی ممکن است خطر ابتلای شما به عوارض جانبی را افزایش دهد یا اینکه نحوه عملکرد دارو را تحت تاثیر قرار دهد.
 • شما قبل از مراجعه به پزشک لیستی از تمام داروهای شیمیایی و گیاهی مورد استفاده خود را به پزشک دهید تا او بهترین تجویز را برای شما انجام دهد.
 • بدون اجازه پزشک مقدار مصرف را تغییر ندهید.
 • داروهایی که ممکن است با این دارو دچار تداخل شوند از جمله ضد کولینرژیک(بلادونا، اسکوپولامین)، داروهای ضد پارکینگسون(پرولستین، لوودوپا، سلژین، پارولستین).

نحوه مصرف داروی فراموش شده داروی هالوپریدول

دارو را مطابق دستور پزشک و در زمان های تنظیم شده مصرف کنید و در صورتی که مصرف آن را فراموش کردید به محض اینکه متوجه شدید دارو را مصرف کنید. اگر به زمان مصرف مقدار بعدی نزدیک هستید بنابراین مقدار داروی فراموش شده را بیخیال شوید. به هیچ عنوان برای جبران مقداری از کرم را که فراموش کرده اید مصرف کنید، مقدار مصرف بعدی خود را دو برابر نکنید. باید توجه داشته باشید که استفاده بیشتر از مقدار توصیه شده این دارو دوره درمان شما را نه تنها کوتاه تر نخواهد کرد بلکه ممکن است دوره درمانتان را طولانی تر کند.

نحوه نگهداری از داروی هالوپریدول

هالوپریدول را مطابق دستورالعمل های روی محصول یا مطابق دستورات پزشک نگهداری کنید.

 • این دارو باید به دور از رطوبت و نور و در دمای ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود.
 • دور از دسترس کودکان و حیوانات باشد.
 • دارو را به هیچ عنوان در حمام نگهداری نکنید. داروی هالوپریدول

شما عزیزان می‌توانید هرسوالی که در باره این دارو داشتید، در قسمت نظرات از ما بپرسید. پزشکان متخصص روانپزشک ما به شما پاسخ خواهند داد.

مشاوره آنلاین روانپزشکی

۲.۸/۵ (۴ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
60 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شیدا
شیدا
4 ماه قبل

سلام اگر دارو طولانی مدت ولی به مقدار کم در حد دو قطره مصرف شود چه عوارضی دارد سپاسگزارم

مرتضی
مرتضی
5 ماه قبل

سلام خدمت تان داداش من سه سال میشه این قرص هالوپریدول استفاده میکنه آیا در آینده برایش مشگل پیش میاد یا نه

سوسن
سوسن
5 ماه قبل

با سلام
اگر فردی مبتلا به بیماری copd
باشد استفاده از داروی هالوپریدول چه عوارضیدر فرد ایجاد میکند

حبیبه عباسی
حبیبه عباسی
1 ماه قبل

با سلام من همیشه آروغ میزنم غذام هم هضم نمیشه باید کمی راه برم آروغ بزنم بعد راحت بشم دکتر گوارشم برام هالوپریدول نیم نوشته اثر داره برام ضرر نمیکنه

فاطمه زهرا
فاطمه زهرا
2 ماه قبل

با سلام و خسته نباشید.بیمار ما مشکل دوقطبی داره به هیچ وجه هم بیماریش رو نمی پذیره دکترش تجویز کرد قطره هالوپریدول رو توی چای بریزم بخوره. سوال من اینه که خواستم ببینم اثر این دارو از نظر خواب آلودگی چند ساعته؟(چون سرکار میره و گیج خواب میشه).یه سوال دیگه خدمتتون آیا با این قطره که۹ ماه مصرف میکنه درمان شده؟ تا کی باید مصرف کنه

الما افشار
الما افشار
2 ماه قبل

سلام دخترم ۱۸ ساله و اتیسم کلاسیک
لوبل و ترانکوپین مصرف میکنه
اما پرخاشگری بسیار شدید داره و هر روز برای نیم ساعت دچار از خود بیخود شدن داره و بشدت به اطرافیان حمله میکنه
به ما هالوپریدون رو پیشنهاد کردن
نظر شما و دوز مصرفی رو اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

منوچهر
منوچهر
3 ماه قبل

با سلام و خسته من مرد ۵۶ ساله هستم که مبتلا حملات پانیک هستم ایمی پرامین و کلونازپام مصرف میکنم اخیرا حملاتم شدیدتر و طولانیتر شده از فعالیت افتادم آیا برای این بیماری هالوپریدول میشه استفاده کرد؟

نسیم
نسیم
4 ماه قبل

سلام ، برای دختر۳۲ ساله ام که دچار وسواس و پرخاشگری شده قره هالوپریدول ۲ میلی گرم تجویز شده تا چه زمانی باید بخوره که تاثیر که واگر بخوام قطع کنم مشگلی براش پیش نمیاد لطفا” راهنمایی کنید

مرجان
مرجان
5 ماه قبل

میتونم دارو را داخل یخچال نگه داری کنم

خدابنده
خدابنده
5 ماه قبل

سلام قطره هاوپریدول به بچه ۶ساله که بیش فعال هست میدم ولی همچنان نترس وجسور دوست بزن دارد پرخاشگر هم هست چه کنم

اسرا
اسرا
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر من مادرم هر شب نصف بیپریدین و نصف هالو پریدول رو مصرف میکنه میخواستم بدونم چه بیماری میتونه داشته باشه ؟

راز
راز
در پاسخ به  اسرا
2 ماه قبل

سلام همسرم اعتیاد داشته الان پاک شده اما توهم داره دکتر بی پریدون و هالوپریدول داده بهش اما قرص رو نمیخوره قطرهذرو تو غذا بهش میدم تا کی باید این قطره رو بدم اما اگه یه روز بهش ندم بازم توهم داره با خودش حرف میزنه لطفا راهنماییم کنید

امین پور
امین پور
7 ماه قبل

باسلام. پسرم۱۵سالشه مشکل عصبی شدیدی داره. وهمش در فکر آ سیب وارد کردن به خود ودیگران هست. با توجه به این شر ایط روزی چند قطره از داروی هالوپریدول بهش بدم؟

معصومی
معصومی
8 ماه قبل

سلام مدت ۳ سال است که همسرم به تجویز روانپزشک از قطره هالوپریدول روزانه ۱۰ قطره استفاده میکند.آیااین دارو با قرص لیور گل تداخل دارد؟ واینکه این دارو روی قوای جنسی تاثیر دارد یا خیر؟(در حد ازبین رفتن میل جنسی،عدم نعوظ حتی باتحریک وزودانزالی)

منتشلو
منتشلو
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید ، ببخشید پسر خواهرم که ۴سالشه ناخواسته از قطره هالو پریدول که داخل شیر ریخته شده بود برای مصرف یکی دیگه خورده خواستم ببینم چکار باید بکنیم

علیرضا
علیرضا
در پاسخ به  منتشلو
9 ماه قبل

با اورژانس تماس بگیرین

بهمن اسماعیلی
بهمن اسماعیلی
9 ماه قبل

سلام دکتر قرص هالو پریدول رو برای بی قراری بعد از سکته مغزی تجویز کرده نظر شما چیست؟ واین قرص نیم همون ۵ هست ممنون از پاسخگویی

فاطمه اسلامی
فاطمه اسلامی
10 ماه قبل

آیا این دارو برای درمان دو قطبی است چون پزشک برای درمان دوقطبی برای همسرم داده

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  فاطمه اسلامی
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

لیدا
لیدا
در پاسخ به  پشتیبانی پذیرش24
1 ماه قبل

سلام خواهرم بچه ۵ساله اش روبرده دکتر بهش قرص هالوپریدول نیم میبایسته یک چهارمش وبده به اشتباه داروخانه هالوپریدول ۵داده وسه روز یک چهارمش وصبح وشب داده به بچه بعدش روزسوم دید بچه پاها وشانه اش شل شده وبچه نمیتونه راه بره درست برده اورژانس بستری کرده وسرم سدیم کلراید اینجور چیزی زده وروزسوم هم گفتن آنتی هالوپریدول دیفن هیدرامینه که توسرم زدن .وامروزروزچهارمه ولی دوشبه تب میکنه بیمارستان روزدوم مرخصش کردن.وقتی تب داره ابرو وسرش ومیبره بالا لحظه ای…میشه راهنماییم کنید.

شمس
شمس
10 ماه قبل

دخترم با سن ۱۲سال که عطسه های مکرر و تهوع دارد به تجویز پزشک از قرص هالوپریدول استفاده میکند، آیا این دارو برای بیماری مذکور مناسب است یا خیر ؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  شمس
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص زنان و زایمان

خانم زمانی
خانم زمانی
10 ماه قبل

من از این قرص به تجویز متخصص اعصاب و روان مصرف میکنم ولی جلوگیری ندارم به دکترم هم گفتم چیزی نگفت خدای نکرده باردار بشم چکار کنم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  خانم زمانی
10 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

مسلم امینی
مسلم امینی
11 ماه قبل

خواهر من به جای مصرف قرض ۱ از قرض ۵ استفاده کرده وحاله خیلی بدی داره.کاری میتوان کرد که بهتر شود.مرسی

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مسلم امینی
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

عبدالله
عبدالله
1 سال قبل

سلام من ۳۵ سال دارم از این قرص استفاده میکنم دوسال است الان در روز سه بار تعریق زیاد میکنم و میل جنسی خیلی خیلی پاین آمده آلن نمیدونم چکار کنم قرص قط کنم یا کم کنم یا …..

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  عبدالله
11 ماه قبل

بدون دستور پزشک معالجتون دوز دارو یا خود دارو رو نمیتونید تغییر بدید

مهین فقیهی
مهین فقیهی
1 سال قبل

سلام این داروی هالوپریدول رو تاکی باید ادامه دادبرای پسرم که نزدیکه نه ساله تجویز کردن

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  مهین فقیهی
11 ماه قبل

تا زمانی ک پزشک معالج صلاح بدونن

الی
الی
1 سال قبل

سلام ایا قرص هالوپیردول برای فیبرولوژیا استفاده میشه؟دکتر تجویز کرده ولی میترسم بخورم

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  الی
1 سال قبل

سلام
اگر دکتر تجویز کرده مصرف کنید.

رانا
رانا
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید. من پدرم سه ماه پیش سکته کوچکی در ناحیه مخچه داشت که جزو عوارضش سکسکه های شدید و مداوم بود. با این قطره تونستیم جلوشو بگیریم. دوزشو کم کردیم و بعد قطعش کردیم. میخواستم بدونم عوارضش کم کم از بین میره ؟ چون یه مقدار گلوی پدرم گاهی سنگین میشه تنفسش سخت میشه وآب دهنش گاهی میپره تو گلوش

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  رانا
1 سال قبل

سلام
بله.

یوسفی
یوسفی
1 سال قبل

سلام شوهرم داروی هالوپریدول رو مصرف می‌کنه به خاطر توهماتی که داشت اوایل خوب شده بود بعداز چند سال دوباره همون حالاتش برگشته وتوهم داره الان شب دوتا صبح دوتا میخوره میشه یه نصف قرص یا کامل اضافه کرد

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  یوسفی
1 سال قبل

سلام
بدون تجویز پزشکشون نه.

سامان
سامان
1 سال قبل

سلام برای بچه نه سال که تیک داره چه دارویی تجویز بشه که کامل برطرف بشه؟ما دکتری که بردیم ریسپریدون یک هر ۱۲ ساعت نصف،بی پریدون شبی ۱ و اس سیتالوپرام هم شبی یکی تجویز کردن ولی کامل علایمش برطرف نشده ،چکار کنیم دکتر جان ؟ممنون که پاسخ میدین

دکتر مهراد رکنی
دکتر مهراد رکنی
پزشک متخصص
در پاسخ به  سامان
1 سال قبل

سلام
لطفا با متخصص اعصاب و روان مشورت کنید .

یسنا
یسنا
1 سال قبل

سلام دخترم نزدیک یک ماه است پلک میزد امروز نزد دکتر رفتم واین دارو رو تجویز کرد و گفت صبحو عصر یک سی سی بدم اولین سیسی رو که خورد میگفت معده ام درد میکنه نمیتونم نفس بکشم دخترم هفت سالش است میخواستم ببینم چکار کنم قطع کنم یا کمتر بهش بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

نظمی
نظمی
در پاسخ به  یسنا
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید دخترم ۱۰ سالشه استرس و اضطراب داره دکتر هالوپریدول ۰/۵تجویز کزده من نگران عوارضش راهنمایی کنید بهش بدم

انصاری
انصاری
1 سال قبل

سلام دکتر عزیز من پسر بچه ای ۸ ساله دارم که بی نهایت تندخو و پرخاشگر و عصبی است به هیچ عنوان حرف گوش نمیدهد واقعا در مقابلش کم آوردم به من قطره هالوپریدول رو معرفی کردن که بهش بدم ولی میترسم بدتر بشه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید با تشکر

دکتر ارمین محمدی لیر
در پاسخ به  انصاری
1 سال قبل

سلام
به هیچ وجه به هیچ وجه بدون تجویز متخصص این دارو رو ندید بهش.

قربانی
قربانی
1 سال قبل

سلام بچه ام۳سالشه گفتن یکم پیش فعالی داره وهالیپریدول براش شبی یک قطره تجویز کردن میترسم بهش بدم عوارضی نداره براش؟
راهکاردیگه ای هست که بدون داروبشه پیش فعالیش رودرمان کرد؟اگه ممکنه علائم پیش فعالی درکودکان ۳ساله روبگین ممنون میشم

عارف
عارف
1 سال قبل

سلام دکترعزیزدکترمن خیلی وقته که هروقت فیلم غمگین میبینم یابه تشیع جنازه میروم کل بدنم ازسرشروع به نمیدونم بگم برق گرفتگی یا گزگز مثل رعدبرق میگیرم توروخدا بگوچیکار کنم

دکتر مریم وحید مقدم
در پاسخ به  عارف
1 سال قبل

سلام
می تواند علائم جسمی یک ذهن مضطرب باشد و چیز عجیبی نیست یعنی چیزی در ذهن اتفاق بیوفتد و منجر به بروز علائمی به هر حال در جسم ما می شود مثل تپش قلب ، لرزش دست، تعریق و گز گز کردن دست و علائم ذهن مضطرب هست و بهترین راه دوری کردن از اخبار و حضور در این مراسمات هست و اگر مراسمی که باید حضور پیدا کنید استفاده از دارو های موقت هست و اگر این اضطراب شما زندگی و کار شما را در بر گرفته پیشنهاد می کنم ورزش کنید و اگر شدت آن زیاد باشد درمان دارویی را شروع کنید زیر نظر روانپزشک

معصومه
معصومه
4 ماه قبل

سلام پسرم ۱۱سالسه خوابش خیلی نامنظمه یعنی شب تا صبح که هوا روشن میشه بیداره وصبح می‌خوابه تا پنج بعدازضهر بهم قطره هالو پریدول معرفی کردن که شب تا شب یک قطره بهش بدم من میتونم برا تنظیم خوابش از این دارو استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

اکبری
اکبری
6 ماه قبل

سلام دکتر برای ضعف اعصاب هالوپریدول و لاموتریژین تجویز کرده اما زمان مصرف هیچکدوم رو نمیدونم

چهرزاد
چهرزاد
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر عیدتون مبارک مادرم الزایمر دارن وقرص هالوپریدول مصرف میکنن شبی یک عدد
صبح خوب هستن ولی عصر که میشه بیقرار میشن وبه یاد گذشته افتاده وخونه ۵۰سال پیش که دران زندگی می کردن رو میخواهند ومدام میخواهند به اونجا برن وسراغ مادرشون رو که ۱۷سال پیش فوت کرده اند رو می گیرند
سوال من از تیم زحمتکش شما اینکه که میشه قرص رو صبح هم به ایشان داد شاید دوز دارو اثرس تا ظهر تموم میشه عصرها خیلی اذیت میشن واذیت میکنند عاجزانه منتظر پاسخ شما بزرگواران هستم ممنون

محسن رضایی
محسن رضایی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید
این دارو رو با تجویز دکتر گرفتیم گفت که بی بو است ولی بعد یه مدت کم بوی بدی میده مشکل از داروعه؟

دکتر فرید سنگین آبادی
دکتر فرید سنگین آبادی
پزشک متخصص
در پاسخ به  محسن رضایی
9 ماه قبل

سلام.لطفا با داروساز مشورت کنین.بعیده مشکلی داشته باشه.به تاریخ انقضا توجه کنین

مرجانی
مرجانی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید پسر ۱۷ ساله دارم به خاطر استرس کنکور بسیارعصبی پرخاشکر شده پرش بعضی وقتها چشمانش را فشار میدهد وسواس فکری هم نسبت به درس خواندن پیدا کرده به روان پزشک که بردیم قرص هقرص ازیپم ۱۰ شبی نصف وهالیپریدول نیم داده که شبها بخوره ولی جرات نکردم استفاده کنم براش نظرتون چیه درموردش فقط نسبت به درس این حالات براش پیش میاد

دکتر مریم وحید مقدم
در پاسخ به  مرجانی
10 ماه قبل

سلام روز بخیر. قطعا دکتری که ویزیت کرده بهتر میتواند تشخیص دهد، احتمالا تشخیصشون افسردگی و وسواس بوده است. در ۱۷ ساله‌ها چون سن جز حیطه اطفال هست، فلکسیتین ۱۰ تا ۲۰ میلی اولین داروی درمانی برای آنها هست. اگر تا الان استفاده کردید و نتیجه نگرفتید مرحله بعد می‌تواند سرترالین و ازیپم باشد.
هالیپردول نیم اگر فرد خواب بد و اضطراب در شب داشته باشد میتواند کمک کند و مشکلی ندارد.

لیلا
لیلا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من پسر ۲۴ ساله دارم ک بسیار پرخاشگر و عصبی است و تهت هیچ شرایطی ن ب مشاور ن پزشک مراجعه نمیکند
آیا میتونم از قطره هالوپریدول بدون اینکه بفهمه استفاده کنم؟

دکتر مریم وحید مقدم
در پاسخ به  لیلا
10 ماه قبل

اولین قدم تشخیص ما است که مشکل عصبی ای ک وجود داره به چ دلیلی هست
قطره هالوپریدول در دز های مختلف تاثیرات متفاوتی داره و عوارض به خصوص برای این سن اقایون جوان دارد که باید حتما تحت نظر پزشک استفاده بکنیم و اگه عارضه ای پیش اومد تحت نظر پزشک باشه و از قبل بدونیم و غافل گیر نشیم خیلی وقتا این پرخاشگریا توی افراد جوان ممکن است باعث اسیب ب خود یا اطرفیان بشه که نظر ما اصلا درمان سرپایی نیست و در صورت نیاز باید بستری بشه
هالپریدول ممکن است مقداری پرخاشگری را کاهش دهد ولی قطعا کامل برطرف نمیکند و در نهایت باید دیدار با پزشک داشته باشد و با یه قطره قرار نیست چیزی برطرف بشه فقط میشه اروم تر بشه پسرتون که بتونید راضیش کنید برای دیدار با پزشک حالا یا با توافق یا بدون توافق ک با همکاری ١١۵ می باشد.برای قانع کردنش بهتره از افرادی که پسرتون حرف شنوی داره استفاده کنید ممکنه فردی از پدر و مادرش حرف شنوی نداشته باشه ولی از افراد دیگه ای مثل دوست یا فامیل حرف شنوی داشته باشه در این صورت میتونین از اون ها کمک بگیرید تا نوبت اول ویزیت صورت بگیره
و اون پزشکی که میخواین رو انتخاب کنید و باهاش صحبت های اولیه راجب شرح حال باشه ک فرایند سریع تر انجام بشه

نباتی
نباتی
در پاسخ به  لیلا
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید دکترم این دارو را همراه باقرص نورتریپتیلین به من دادن بعد از مصرف یک بسته بهتر شدم چون داروهای دیگه هم میخوردم برای بیماری دیگه ،مصرف این قرص را قطع کردم الان دوباره همون علائمی که داشت اومده سراغم نمیدونم این دوتا قرص همراه هم بود یا جدا جدا ؛الان من با هم میخورم این دو قرصو به نظرتون مشکلی نداره ممنون میشم پاسخ بدید

حامد
حامد
1 سال قبل

سلام خسته نباشین این. دارو رو می شه در اب حل کرد وبعد استفاده کرد

سینا
سینا

سلام خسته نباشید دکتر واسه پسرم ۲۰ ساله شه قطره هالوپریدول تجویز کرده فرداهم امتحان ایین نامه داره مشکلی واسش پیش نمیاد چون ازامشب ۳ قطره مصرف کرده

دکمه بازگشت به بالا