بیماریآلرژی، اختلالات تنفسی و ریهعفونی

درمان عفونت ریه و انواع آن | بررسی علل ابتلا و راه های پیشگیری

نشانه های ابتلا به عفونت ریه، نحوه تخلیه عفونت ریه، عفونت ریه باعث مرگ می‌شود؟

عفونت ریه

هنگامی که قسمتی از بافت ریه و کیسه‌های راه‌‌های هوایی التهاب یابند و در آن­‌ها خلط و ترشحات مسیر تنفسی را ببندد و در تنفس فرد مشکل ایجاد شود، می‌گویند که عفونت ریه رخ داده است. عفونت ریه ممکن است در اثر حضور ارگانیسم‌های مختلفی در ریه صورت گیرد. این ارگانیسم‌ها می‌توانند شامل انواع ویروس‌ها، انگل‌ها و یا باکتری‌ها باشند.

ارگانیسم‌های کوچک از طریق جریان خون به ریه‌‌ها رسیده و سبب ایجاد عفونت می‌گردد. اما در اغلب اوقات ارگانیسم‌ها توسط قطرات ریز آب موجود در هوای تنفسی یا همان قطرات تنفسی که از فردی به فرد دیگری منتقل می‌‌شوند به ریه‌ها منتقل می‌گردند.

دمای معمولی بدن افراد معمولاً در حدود ۳۷ درجه سانتی گراد می‌باشد که اگر فرد دچار عفونت‌های باکتریایی در ریه شده باشد، ممکن است که دمای بدن فرد به اندازه حدود ۴۰.۵ درجه سانتی گراد نیز بالا رود که این میزان از تب بالا بسیار خطرناک است.

Advertisement

عفونت ریه چیست؟

هنگامی که قسمتی از بافت ریه و کیسه‌های راه‌های هوایی التهاب یابند و در آن­ها خلط و ترشحات مسیر تنفسی را ببندد و در تنفس فرد مشکل ایجاد شود، می‌گویند که عفونت ریه رخ داده است.

عفونت ریه ممکن است در اثر حضور ارگانیسم‌های مختلفی در ریه صورت گیرد. این ارگانیسم‌ها می‌توانند شامل انواع ویروس‌ها، انگل‌ها و یا باکتری‌ها باشند. عفونت ریه بیماری شایعی می باشد که این بیماری به خصوص در کودکان خردسال و افراد مسن بسیار خطرناک است.

عفونت به وجود آمده در ریه بیشتر کیسه‌های هوایی که در ریه موجود می‌باشند را درگیر کرده و مجاری هوایی انتقال دهنده هوا به ریه‌ها را به میزان کمتری درگیر می کند. بخشی از ریه که دچار عفونت بسیار شدیدی شده باشند توسط مایعی پر می گردد. این مایع حاوی گلبول‌های سفید می‌باشد که برای مقابله با عفونت تولید شده‌اند.

شیوع عفونت ریه همان گونه که اشاره شد بسیار بالا می‌باشد و در هر سال حدود یک درصد از افراد بالغ گرفتار این بیماری می‌شوند. همچنین هر ساله تعدادی از این افراد دچار مرگ نیز می‌گردند.

متخصص ریه آنلاین

عفونت ریه| علائم، راه های درمان و پیشگیری
عفونت ریه

دلایل و منشاء به وجود آمدن بیماری عفونت ریه

همان گونه که اشاره شد عفونت ریه یا پنومونی توسط ارگانیسم‌های کوچکی مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و غیره که منجر به بیماری می‌شوند، به وجود می‌آید. این ارگانیسم‌ها معمولاً در ریه افرادی که سالم هستند وجود ندارد و در برخی مواقع این ارگانیسم‌های کوچک از طریق جریان خون به ریه‌ها رسیده و  سبب ایجاد عفونت می‌گردد. اما در اغلب اوقات ارگانیسم‌ها توسط قطرات ریز آب موجود در هوای تنفسی یا همان قطرات تنفسی که از فردی به فرد دیگری منتقل می‌شوند به ریه‌ها منتقل می‌گردند.

منبع این ارگانیسم‌های کوچک می‌توانند افرادی باشند که به دلیل بیماری خود با سرفه و عطسه سبب انتشار قطرات تنفسی خود به دیگران می‌شوند. برخی مواقع این میکروب‌ها از مکان‌های ناشایع نیز منشا می‌گیرند. به عنوان مثال ارگانیسم‌های که سبب ایجاد یک نوع خاص از عفونت ریوی به نام پنومونی لژیونلایی می‌گردند، ارگانیسم‌هایی هستند که در آب‌های گرم زندگی می‌کنند.

به عنوان مثال دیگر می‌‌توان پسیتاکوز را نام برد که معمولاً از پرندگان به خصوصی مانند طوطی‌ها منشا می‌گیرد. همچنین استافیلوکوک‌های مقاوم به متی سیلین نیز معمولاً در بیمارستان ها یافت می‌گردند و می‌ توانند در افرادی که به علت‌های متفاوت در بیمارستان پذیرش شده‌اند ایجاد عفونت ریه یا پنومونی کنند.

علاوه بر ارگانیسم‌هایی که می توانند سبب ایجاد عفونت ریه شوند، ممکن است عوامل دیگری از جمله استنشاق انواع مواد شیمیایی مانند بخارهای سمی سبب ایجاد التهاب در ریه افراد گردد. در برخی موارد نادر نیز ممکن است التهابات ریه در اثر استنشاق موادی که حساسیت زا هستند ایجاد گردد.

افرادی که دارای مشاغل خاص هستند ممکن است در هنگام کار با موادی که در محیط کاری یا انواع محیط‌های دیگر وجود دارد، مواجه شوند که این موارد سبب ایجاد التهاب در بافت ریه این افراد می‌گردد. مثلاً به عنوان مثال می‌توان برخی از کشاورزان را نام برد که در زمان تنفس گرد و غبارات حاصل از غلات کپک زده ممکن است دچار التهابات ریوی گردند.

مطلب مرتبط
چسبندگی رحم چیست؟ و چگونه از چسبندگی رحم جلوگیری کنیم؟

افرادی که دارای مشاغل خاص هستند ممکن است در هنگام کار با موادی که در محیط کاری یا  انواع محیط های دیگر وجود دارد، مواجه شوند که این موارد سبب ایجاد التهاب در بافت ریه این افراد می گردد. مثلاً به عنوان مثال می توان برخی از کشاورزان را نام برد که در زمان تنفس گرد و غبارات حاصل از غلات کپک زده ممکن است دچار التهابات ریوی گردند.

افرادی که دارای مشاغل خاص هستند ممکن است در هنگام کار با موادی که در محیط کاری یا  انواع محیط های دیگر وجود دارد، مواجه شوند که این موارد سبب ایجاد التهاب در بافت ریه این افراد می گردد. مثلاً به عنوان مثال می توان برخی از کشاورزان را نام برد که در زمان تنفس گرد و غبارات حاصل از غلات کپک زده ممکن است دچار التهابات ریوی گردند.

علائم عفونت ریه

علائم عفونت ریه معمولا به صورت ناگهانی بروز می کند. از علائم شایع عفونت ریه می توان:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • سرفه و تب و لرزهای گاه گاهی نام برد.
 • سرفه ها در ابتدا خشک می‌باشند، اما هنگامی که یکی دو روز از روند بیماری گذشته باشد، ممکن است با خلط‌های زرد سبز و رگ‌های خونی همراه باشند.

علائم عفونت ریه می‌تواند از علائم و نشانه‌های خفیف تا نشانه‌های شدید متفاوت باشد. بروز علائم و شدت آن‌­ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌ توان از این عوامل به سن فرد، سلامتی عمومی بدن وی و این که آیا بیماری فرد توسط باکتری، ویروس و یا قارچ ایجاد شده باشد، بستگی دارد. علائم ممکن است مانند علائم ساده شبیه به علائم سرماخوردگی و آنفولانزا باشند، اما تمایل به ماندگاری بیشتری در بدن دارند.

در ادامه مبحث علائم را به صورت مفصل شرح خواهیم داد.

اولین موردی که در عفونت ریه پدیدار می‌ گردد سرفه‌هایی هستند که مخاطب غلیظی را ایجاد می‌‌کنند. سرفه‌ها به بدن فرد کمک می‌‌کنند که مخاطی که بر اثر التهاب راه‌های هوایی و ریه‌ها ایجاد شده است ، خلاص گردند. همچنین ممکن است در برخی مواقع این سرفه‌ها حاوی خون باشند.

هنگامی که فرد مبتلا به برونشیت یا ذات الریه می‌گردد ممکن است سرفه‌ای داشته باشد که مخاط ضخیمی دارد و ممکن است رنگ آن هم بین رنگ‌هایی مانند:

 • شفاف
 • سفید
 • سبز
 • و زرد مایل به خاکستری متفاوت باشد.
 • همچنین لازم به ذکر است که حتی بعد از بهبود علائم نیز ممکن است سرفه‌ها تا چندین هفته  در بدن فرد باقی بمانند.

مورد بعدی احساس درد تیز و سوزاننده در قفسه سینه می‌باشد. دردی که در قفسه سینه در هنگام عفونت ریه ایجاد می‌گردد، به صورت دردهای تیز و یا سوزاننده توصیف می‌شود. هنگام سرفه و نفس کشیدن‌های عمیق توسط فرد درد قفسه سینه شدت می‌یابد. گاهی اوقات دردهای شدید می‌توانند در قسمت های میانی بدن و در پشت کمر فرد نیز احساس شوند.

تب از جمله علائم بعدی است که در عفونت ریه مشاهده می‌گردد و در این جا آن را شرح خواهیم داد. هنگامی که بدن فرد در مقابله با عفونت، سیستم ایمنی خود را به کار می‌ اندازد، تب ایجاد می‌ شود.

دمای معمولی بدن افراد معمولاً در حدود ۳۷ درجه سانتی گراد می‌باشد که اگر فرد دچار عفونت‌های باکتریایی در ریه شده باشد، ممکن است که دمای بدن فرد به اندازه حدود ۴۰.۵ درجه سانتی گراد نیز بالا رود که این میزان از تب بالا بسیار خطرناک است. ممکن است تب دوباره بالا رود، بنابراین باید حتماً برای جلوگیری از افزایش تب فرد اقداماتی را انجام دهد.

اگر تب فرد بالای ۳۸.۹ درجه سانتی گراد رود، اغلب منجر به علائمی از جمله :

 • لرز
 • تعریق
 • دردهای عضلانی
 • سردرد
 • ضعف
 • و کمبود آب در بدن می‌شود.
 • همچنین اگر تب فرد بالاتر از ۳۸.۹ درجه سانتی گراد رود یا بیش از سه روز ادامه پیدا کند حتماً فرد باید به پزشک مراجعه کند.

درد بدن نیز از دیگر عوامل علائمی است که در هنگام عفونت ریه در بدن فرد مشاهده می‌گردد. ممکن است در هنگام ابتلا به عفونت ریه عضلات و کمر فرد دچار دردهایی شود که به این عارضه میالژی نیز گفته می‌شود. در بعضی اوقات ممکن است که در عضلات نیز التهاب ایجاد گردد که در صورت ابتلا به عفونت می‌تواند به درد بدن هم منجر شود.

آبریزش بینی نیز یکی دیگر از علائم می باشد که این آبریزش بینی اغلب در عفونت ریه های شبیه به برونشیت می باشد و با یک سری از علائم‌ آنفولانزا نظیر عطسه همراه است.

مطلب مرتبط
راه‌های تشخیص و درمان ناباروری مردان که لازم است بدانید

تنگی نفس و خس خس سینه نیز از دیگر علائم می‌باشند. تنگی نفس در این حالت به این معناست که فرد احساس می‌کند نمی‌تواند نفس بکشد یا در هنگام تنفس در ریه خود احساس سختی دارد‌. اگر فرد در تنفس خود دچار مشکل شود باید فوراً به پزشک متخصص مراجعه کند.

 همچنین هنگام بازدم و بیرون دادن نفس نیز ممکن است سینه فرد صداهایی مانند سوت‌های پر صدا ایجاد کند که فرد به صورت خس خس آن را بشنود، این حالت در هنگام باریک شدن مجاری هوایی و یا التهاب این مجاری صورت می‌گیرد.

معمولاً در هنگام مواجه با عفونت بدن احساس تنبلی و خستگی می‌کند. این موضوع به این دلیل می‌باشد که در این هنگام بدن در حال مبارزه با عفونت است و سبب ایجاد احساس خستگی در بدن می گردد. استراحت یکی از مهم ترین عوامل برای بهبود در این موقعیت می‌باشد.

کبود شدن رنگ پوست و یا لب‌ها نیز ممکن است به دلیل کمبود اکسیژن در هنگام عفونت ریه رخ دهند. در این حالت لب و یا ناخن های فرد با رنگی متمایل به رنگ آبی پدیدار می‌ شوند. صدای ترک خوردگی و یا خرخر در ریه ها نیز یکی از علائمی است که حاکی از وجود عفونت ریه می باشد. این صدا از انتهای ریه‌ها به وجود می آیند که به عنوان کراکل یا ترک‌های bibasilar نیز شناخته می‌ شوند. پزشک متخصص می‌ تواند با استفاده از ابزارهایی مانند گوشی های طبی یا استتوسکوپ این صداها را شنیده و بیماری را تشخیص دهد.

علل ایجاد عفونت ریه

عفونت ریه انواع مختلفی دارد که در اثر وجود ویروس ها، باکتری ها و قارچ های مختلف ایجاد می‌ شود.

از جمله سه نوع از شایع ترین عفونت های ریوی می باشند.

شایع‌ ترین میکروارگانیسم هایی که سبب بروز برونشیت می‌شوند عبارتند از ویروس‌هایی مانند ویروس‌های آنفولانزا یا ویروس‌های سینسیتیال تنفسی. همچنین باکتری‌هایی مانند :

 • مایکوپلاسما پنومونیه
 • پنومونیه کلامیدیا
 • و بوردتلاپرتوسیس

نیز از جمله میکروارگانیسم‌هایی هستند که سبب ایجاد برونشیت می‌شوند.

از جمله شایع‌ترین میکروارگانیسم که مسئول ایجاد ذات الریه می‌گردند نیز می‌توان باکتری‌هایی مانند استرپتوکوک پنومونیه که شایع‌ترین میکروارگانیسم پدیدآورنده ذات‌ الریه می‌باشد و همچنین باکتری‌های آنفولانزای هموفیلوس و مایکوپلاسما پنومونیه و همچنین ویروس‌هایی مانند ویروس آنفولانزا یا (RSV) را نام برد.

انواع عفونت‌های ریوی به ندرت توسط قارچ‌هایی مانند :

 • پنوموسیستیس جیرووسی
 • کپسولاتوم هیستوپلاسما
 • و یا آسپرژیلوس در بدن فرد ایجاد می‌گردد.

عفونت‌های قارچی ریه در افرادی که سیستم ایمنی آن‌­ها سرکوب شده‌اند بیشتر رخ می‌دهد. این سرکوب به دلیل بروز انواع خاصی از سرطان، ایدز و یا مصرف داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی سیستم ایمنی در برخی از افراد رخ می‌دهد.

مشاوره آنلاین با متخصص ریه

عفونت ریه| علائم، راه های درمان و پیشگیری
ریه درگیر عفونت ریه

بررسی علائم در انواع مختلف عفونت ریه

علائم ذات الریه

ذات الریه یکی از شایع ترین عفونت های ریوی می باشد که دلایل وجود آن می‌ تواند باکتریایی، قارچی و یا ویروسی باشد. این بیماری اغلب پس از ایجاد آنفولانزا در بدن رخ خواهد داد.

 این بیماری به عنوان یک نوع بیماری التهابی ریوی نیز شناخته می‌ شود. بیشتر اشخاص درگیر، اشخاص مسن، سیگاری و همین طور کودکان و نوزادان هستند که در معرض ابتلای بیشتری به این بیماری قرار دارند.

علائم بیماری ذات الریه با توجه به میزان شدت آن از خفیف تا شدید می باشد. با توجه به سن فرد و وضعیت سلامتی جسمانی فرد این شدت متفاوت خواهد بود. به طور کلی می‌ توان از علائم ذات ریه در بیماران به علائمی شبیه به آنفولانزا و سرماخوردگی در بیماران خفیف و همچنین

 • التهاب ریه
 • درد عضلانی
 • خستگی
 • درد و گرفتگی قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • تب و لرز بالا
 • استفراغ به خصوص در نوزادان
 • و همچنین تغییر سطح هوشیاری و عملکرد مغزی در افراد مسن نام برد.

علائم سل

لازم به ذکر است که سل یکی از بیماری‌ های عفونی ریوی است که علت به وجود آمدن آن باکتری به نام باکتری مایکوباکتریوم توبرکلوزیس می باشد. این بیماری به وسیله سرفه سرایت می کند. از طریق غذا، یا تزریق خون و نیش حشرات امکان  انتقال این بیماری به افراد دیگر ممکن نمی باشد.

از نشانه ها و علایم بیماری نیز می توان :

 • تنگی نفس
 • تب
 • سرفه
 • خلط سبز یا خلط آلوده به خون
 • کاهش اشتها
 • خستگی زودرس
 • ضعف عمومی و بی حالی و تعریق شبانه را نام برد.

علائم برونشیت

هنگامی که در پوشش لوله‌های برونش ریه التهاب و عفونت رخ دهد و سیستم ایمنی فرد ضعیف گردد عفونت ریه ای رخ می‌دهد که به آن بیماری برونشیت می‌گویند. برونشیت می‌ تواند به صورت حاد و مزمن رخ دهد‌. از جمله علائم این نوع از عفونت ریه می‌توان به:

 • خس خس سینه
 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • مخاط‌‌های سنگین
 • سرفه‌های مداوم
 • و خستگی اشاره کرد. دبهتر است برای اطمینان از اینکه این علائم مربوط به عفونت ریه می باشند ویزیت آنلاین متخصص عفونی را با بهترین دکتر انلاین عفونی دریافت کنیم و از ایشان مشورت بگیریم.

سینوزیت و عفونت ریه

برای دریافت اطلاعات درباره ی بیماری سینوزیت می توانید مقاله سینوزیت از  سایت پذیرش ۲۴ را مطالعه بفرمایید.

مطلب مرتبط
زردی نوزاد چقدر طول می‌کشد و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

عفونت ریه در کودکان

هنگامی که بخشی از ریه و یا کیسه‌های راه هوایی دچار التهاب شوند و در آن‌ها خلط و ترشحات مثل تنفس فرد را ببندند مشکلات ریوی از جمله عفونت ریه در کودک ایجاد می شود در این حالت کودک دچار تنفس‌های سطحی شده و اکسیژن و اکسیژن خون وی پایین می‌آید.

این بیماری در کودکان ممکن است به دنبال یک سرماخوردگی شدید که به درستی درمان نشده باشد رخ دهد. برخی از علائم و نشانه‌های بیماری در کودکان با بزرگسالان تقریباً یکسان می باشد. از جمله نشانه‌های یکسان با بزرگسالان به دلیل وجود عفونت ریه در کودکان می‌توان به:

 • درد قفسه سینه
 • تب
 • سرفه
 • بی حالی
 • و بی اشتهایی اشاره کرد.
 • همچنین ممکن است در کودکان تندی نفس
 • تندی نبض
 • کبود شدن پوست بخصوص اطراف دهان رخ دهد.
 • استفراغ
 • اسهال در شیرخواران
 • و همچنین بی‌قراری و خوب شیر نخوردن
 • اتساع و درد شکم نیز از جمله علائم در نوزادان است که می‌توان به آن‌­ها اشاره کرد.

برای درمان تب کودک می توان :

 1. از پاشویه و یا تن شویه صحیح کودک
 2. داروهای تب بر که توسط پزشک تجویز شده اند
 3. قطره
 4. شربت
 5. شیاف استامینوفن
 6. و شربت بروفن استفاده کرد.

همچنین برای راحت‌تر نفس کشیدن کودک می‌توان هوای اطراف کودک را مرطوب نگه داشت. برای این کار بهتر است از دستگاه‌های بخور گرم و مرطوب در قسمت بالایی سر کودک استفاده کرد. بخور به شل شدن ترشحات کمک کرده و تخلیه آن را برای کودک راحت‌تر می‌کند.

گفت و گو آنلاین با متخصص ریه آنلاین

عفونت ریه| علائم، راه های پیشگیری و درمان
درمان پزشکی عفونت ریه

تشخیص عفونت ریه

برای تشخیص عفونت ریه پزشک سوالاتی درباره علائم بیماری از فرد بیمار می‌پرسد و سپس با گوش دادن به وسیله گوشی پزشکی قادر به شنیدن صداهای غیر طبیعی می‌باشد و در نتیجه نواحی گرفتار در ریه را تشخیص خواهد داد. این بیماری به همین سادگی تشخیص داده نمی‌شود و معمولاً باید عکس‌هایی از قفسه سینه بیمار گرفته شود تا تشخیص پزشک با کمک آن‌­ها تایید گردد.

درمان عفونت ریه

درمان عفونت ریه در افراد مسن

راه‌های درمان عفونت با توجه به منشاء ایجاد عفونت، سن و ویژگی‌های بدنی افراد متفاوت می‌باشد و پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که چه دارویی را با توجه به تمام جوانب تجویز کند. اما درمان اصلی عفونت‌های ریوی به وسیله آنتی‌بیوتیک‌ها می‌باشد. یکی دیگر از عوامل مهم برای درمان عفونت ریه استراحت در منزل است که حال عمومی فرد بهتر می‌کند.

اگر افراد دچار انواع شدیدتری از بیماری شوند باید حتماً در بیمارستان بستری گردند تا سطح اکسیژن خون آن‌­ها تحت نظر پزشک متخصص باشد. همچنین مایعات به صورت مداوم به وسیله سرم به آن­‌ها تزریق گردد. با وجود این که بیشتر افراد در روند درمان حال عمومی بهتری پیدا می‌کنند، اگر بیماری در بدن این افراد بسیار شدید باشد، حتی با بهترین شیوه‌های درمانی نیز ممکن است این بیماری منجر به مرگ افراد شود.

چه هنگام به پزشک مراجعه کنیم؟

هنگامی که فرد در قفسه سینه خود احساس درد می‌کند، یا حال خوبی ندارد و علائم عفونت ریه در بدن وی به صورت مداوم شدیدتر می‌شود، اگر سرفه‌های خونی داشته باشد و یا در مخاط سینه وی خون دیده شود، بیشتر از سه هفته به صورت مداوم سرفه کند،  فرد بالای ۶۵ سال سن داشته باشد، سیستم ایمنی بدن وی بر اثر عواملی از جمله شیمی درمانی، دیابت ضعیف شده باشد و در آخر  اگر وضعیت خاص و حساسی در رابطه با قلب و کلیه داشته باشد و این مشکل در بلندمدت با وی همراه بوده باشد، باید به سرعت به پزشک متخصص ریه و دستگاه تنفسی مراجعه کند.

افراد می‌توانند به وسیله تماس با مشاورین سایت پذیرش ۲۴ با کارشناسان ارتباط برقرار کرده و علائم خود را با مشاوران در میان بگذارند. همچنین می‌توانند به صورت آنلاین از متخصص ریه آنلاین و یا پزشک عفونی آنلاین نوبت دریافت کرده و در مورد عفونت ریه با آنها گفت و گو کنید.

Advertisement

متخصص زنان و زایمان تهران

دکتر زنان آنلاین

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
healthline.comverywellhealth.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
120 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
خانم احمدی هستم

سلام من دو ماه هست که به درد قفسه سینه دچار شدم رفتم دکتر متوجه شدم که التهاب ریه دچار شدم تحت نظر دکتر هستم سوالم این است که خوب میشم یا درمان ندارد ممنون میشم جواب من رو بدهید با تشکر

دکترعلیرضا عشقی

سلام.التهاب ریه معمولا با دارو بهتر میشه مگر اینکه در زمینه یک بیماری روماتولوژی مزمن باشه.

فرزان

سلام داکتر صاحب قفس سینه من گاهی وقت میسوزد اخلات میاید رگه رگه خون یک وقت دارد زیاد نه

دکترعلیرضا عشقی

سلام.اگه سرفه دارید علتش اون هست باید سرفه رو کنترل کنید.بهتره اگه تکرار شد مراجعه کنید

محمد

سلام بنده پدرم عفونت ریه سمت راست خفیف دارند الان یک ماه از پرتودرمانی ایشان میگذرد ولی عفونت ریه بعد از انجام رادیو لوژی مشاهده شده است درمانش ب چه صورت هست ممنون میشم ایا امپولی هست ک بزنیم درمانش کند باتشکر

دکترعلیرضا عشقی

سلام. اگر شدید است بستری در بیمارستان و انتی بیوتیک تزریقی توصیه میشه

رحیم علی سمی پور

سلام.وقت بخیر دکتر من بعد از زدن دور دوم واکسن ریه ام عفونت کرده وچرک از گلویم هنگام سرفه خارج می شود خس خس ودرد سینه دارم چه دارویی مصرف بکنم ممنونم آگه جواب بدید

اگر که حالتی هست ک با سرفه خلت خارج میشه و خلت تغیر رنگ داده احساس درد قفسه سینه و خس خس دارین حتما باید مراجعه کنید به پزشک تا در صورت نیاز ازمایشا لازم انجام بشه و تحت درمان قرار بگیرید

امیر علی

سلام مادرشوهر ریه هاش آسیب دیده والان هم سل گرفته الان بیمارستان بستریه به خاطر اکسیژن خونش میشه بگین چه سوپی براش خوبه

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

زهرع

سلام پدرم بعد از سکته ی مغزی دچار عفونت ریه شد و اکسیژن خونش هم اومد پایین آیا این عفونت درمان خانگی داره،

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

اکبر

سلام من ۱۶۰ کیلو هستم مشکل ریوی دارم سیتی اسکن دکتر گفته انجام بدم ولی هر جا میرم میگن بالایه ۹۰ کیلو سیتی اسکن انجام نمیدیم کسی میدونه کجا باید برم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

داود

سلام اقای دکتر من ۱۰ روز پیش انفولازا گرفتم رفتم دکتر بهم انتی بیوتیک و شربت سینه داد خوب شدم هما هنوز سینم درد و خس خس میکنه چکارکنم چی مصرف کنم.مممنون

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

محمدامین

سلام پسر هستم ۱۷ ساله ۱ ماه قبل سرما خوردم همراه با ابریزش زیاد بینی برای دو روز و سرفه خوب شدم ولی سرفه خشک همچنان داشتم تا چند روز پیش سرفه هام شدید شد و دوباره مریض شدم الان آبریزش بینی و ریه هام عفونت زرد با سرفه میده بیرون چی باید بخورم کلا از بین بره ممنون میشم راهنمایی کنید دکتر

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

مختارمحمدی

سلام دکترم پس ازسیتی اسکن گفت انسدادریه داری حالا آنفولانزاگرفتم سینه ام میسوزه چکارباید بکنم.اون انسدادچی خوب میشه؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

حسن

نفسم تنگ میشه حالت خس خس دارم بایدچی بخورم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

ریوا

سلام وقت بخیر
مادر من۶۵ سالشه آنفولانزای نوع a گرفته داروهای آنفولانزا رو می خورن بهدهمراه کواموکسی کلاو ، الان آنتی بیوتیک ها تموم شده ولی هنوز خوب نشدن. و خس خس سینه دارن و اکسیژن خونشون ۹۱ هست . و خلط زرد رنگ دارن. آیا بازهم باید کواموکسی کلاو بگیرن؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

سهیلا

سلام و عرض ادب
خواهر من آسم حاد داره و دو سه ماهی میشه که التهاب ریه داره و داروهای آسم رو هم مرتبط مصرف میکنه و آنتی بیوتیک و دمنوش های مختلف رو هم … اما التهابش همچنان برقراره البته کارهای روزمرشو انجام میده فقط گاها که سرفه میکنه معلومه التهاب داره و بااینکه دارو مصرف میکنه خلطی نداره …. قبلا تست حساسیت هم داده فقط به گرد وغبار حساسیت داره اما ریه‌ش زود به زود عفونی میشه … علتش چی میتونه باشه وچیکار باید کنه؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

محمد

سلام خانم بنده از یک هفته پیش سرفه خالط دار داره و تنگی نفس گرفته سه بار تست کرونا داده منفی بوده بردم پیش متخصص عفونی بهش آزیترو ۲۵۰ داده با شربت پیلاژین و دکسترومتورفان سه روز خوب شد دوباره بعد سه روز با گرفتگی گلو مواجه شده بهمراه مشکل تنگی نفس لطفا راهنمایی نمایید ممنون میشم

Last edited 1 ماه قبل by محمد
پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

علی

آیا کپسول گاباپنتین ۱۰۰ برای مشکل ریه هست و لطفا بفرمایید برای چیست

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

. علی

سلام دکتر
چرک سیاه وسبز رنگ به اندازه ناخن شصت روزانه ۲تا۳
تیکه بدونه سرفه وتب با فشار زیاد هوای بازدم از ریه خارج میشه
سیگار میکشم خستگی دارم غلضت خون دارم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

هانیه

سلام دکتر خسته نباشید
یکی از بستگان من سرطان داره البته درمان رو انجام داده و شیمی درمانی انجام تازگیا ریه هاش‌ عفونت کرده به شدت .بعد تب‌ و سرفه شدید داره باید چیکار کنه

۱۷سال سن هم داره

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

عباس

سلام من یک سال پیش ریه هام عفونت کرد و خلط های سبز داشتم و سینه هام خس خس میکرد با مصرف قرص آنتی هیستامین خس خس دیگه ندارم فقط زمانی که آنتی هیستامین مصرف نمیکنم عفونت ریه هام شروع میشه خواستم بدونم الان باید چیکار کنم تا این عفونت دیگه سراغم نیاد
با تشکر

دکترعلیرضا عشقی

سلام.اول عکس ریه بگیرید ببینیم آیا عفونت واقعی هست یا خیر

فرناز

سلام من یک جراحی ساکشن غبغب و آندوسکوپ پیشانی داشتم با بیهوشی عمومی ماسک بیهوشم کردن دانشجوها دکتر بیهوشی نبود دز بالا بیهوشی بهم دادن استنشاق کردم ممکنه ریه هام عفونت کرده باشه؟رادیولوژی دادم نوشته افزایش طرح رتیکولر درهردو ریه دیده می‌شود زوایای جانبی بازاند

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .

دکترعلیرضا عشقی

سلام.خیر نگران نباشید ولی با تشدید علائم حواستون باشه

ابوطراب

اگرکسی ۹۰٪ریه اش عفونت کند چه قدرخطردارد

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .

دکترعلیرضا عشقی

سلام.بستگی به نوع عفونت داره.۹۰ درصد ولی زیاد هست

سهند حکیمی

سلام مادروپدرم بیمار شدند علایم بیماری انها پدرم بی قراری میکنه مادرم هرچه می خوره استفراق میکنه

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .

دکترعلیرضا عشقی

سلام.این مورد نیاز به مراجعه به اورژانس داره

احسان جوکار

سلام من چند وقت پیش کرونا گرفتم خوب شدم ولی هنوز هم خلط ریه دارم الان ۴ماه میشه کمی هم تنگی نفس دارم میشه راهنماییم کنین

دکترعلیرضا عشقی

سلام.اسپری سروفلو دو پاف هر ۱۲ ساعت بزنید

مهدی

سلام من یک سال میشه ک ریه ام عفونت کرده و خس خس میکنه و عفونت شفاف و سفید بعضی مواقع سبز زرد همراه با سرفه بیرون میاد و شب ها موقع خواب سرفه های شدید دارم .برای بر طرف کردن عفونت ریه ام از چ دارویی استفاده کنم…ممنون میشم.در ضمن اسپری هم استفاده میکنم

دکترعلیرضا عشقی

سلام.قرص فارینات ۵۰۰ هر دوازده ساعت یک عدد تا ده روز

شاهین

سلام و وقت بخیر. من ۲۸ سالمه و حدودا ۷ سال هست که سیگار میکشم. در حدود یک هفته پیش سرما خوردم و بعد از سه یا چهار روز احساس کردم خلط سینم خیلی زیاد و همینطور زرد رنگ شده و در هنگام سرفه هم سمت چپ سینم از جلو و پشت درد میگرفت. خس خس سینه در هنگام تنفس هم از جمله عواملی بود که درگیرش بودم.

همین درد و خس خس باعث شد که نگران و مشکوک بشم و به دکتر مراجعه کردم. دکتر اکسیژن خون من رو اندازه گرفت و با گوشی تنفسم رو چک کرد. گفت اکسیژن خونت و فشار خونت نرماله ولی سینت عفونت زیادی داره. گفت عفونتت بنظر نمیرسه کرونا باشه چون اکسیژن خونت نرماله. و در ادامه برام ۳ عدد آمپول (آنتی بیوتیک قوی) و همچنین دارو (آموکسی سیلین – مترونیدازول – شربت برم هگزین) تجویز کردند.

در طی ۳ روز گذشته امپول ها رو بصورت روزانه زدم و دارو هارو مصرف کردم. رنگ خلطم از زرد تیره به زرد روشن تغییر پیدا کرده و میزان خلط هم به نسبت کمتر شده و درد در هنگام سرفه هم تقریبا از بین رفته. اما همچنان در طول شبانه روز یا بخصوص صبح ها احساس خس خس در سینه دارم و تنفسم با خس خس همراه هست.

میخواستم ببینم این علایم چه هست؟ ایا مشکوک به کرونا باید بود؟ علایم عفونت ریه تا چند وقت طول میکشه و از بین میره؟ آیا باید مجدد آمپولی بزنم؟ خیلی نگرانم و ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

دکترعلیرضا عشقی

سلام.قرص تاوانکس ۷۵۰ روزانه تا ۷ روز شروع کنید.احتمال سینوزیت وجود داره

احمدبیت مرادی

سلام خسته نباشید.
دخترم دو ونیم سالشه سرما خورد تب ۳۹ تا ۴۰ درجه داشت کو آموکسی کلاو ۳۱۲ ودکسترو مورفان و پروفن بهش دادم خوب شد بعد دو روز ریه هاش درگیر شد الان موقع نفس کشیدن خسخس میکنه سرفه های شدید شبانه خیلی اذیتش میکنه. تب نداره .چکار کنم

دکترعلیرضا عشقی

سلام.باید عکس قفسه سینه بگیرید و شروع به مصرف اسپری زیر نظر پزشک کنید

محسن زارعی

سلام آقای دکتر شرمنده مزاحمتون شدم میخواستم عرض کنم که
بنده مادرم دربخش آی سی یو تحت مراقبت است
تشخیص اولیه کرونا بود بعد از تست pcr
کرونا منتفی شد
اما بما گفتن ریه ها عفونت کرده وسطح اکسیژن خون پایین هستش الان باید چه کرد
پیشنهاد شما چیه آقای دکتر
ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید

دکترعلیرضا عشقی

.سلام.ممنون.معمولا خیلی سخت میشه کار اگه عفونت ریه در ای سی یو رخ بده.باید انتی بیوتیک قوی داده بشه و گاها کورتون کمک میکنه

پروین

سلام خانمی ۶۰ ساله هستم ۲۲ ساله دیابت دارم واز سال ۸۲ انسولین میزنم مدتیه نمیتونم درست نفس بکشم مخصوصا وقتی با عجله راه میرم یا زمانیک میایستم نفسم میگیره بنی ریه م مشکل. پیدا. کرده

دکترعلیرضا عشقی

سلام.در مورد شما هم بررسی ریه و هم قلب لازمه.اولین قدم گرفتن نوار قلب و همچنین عکس ریه هست

هلنا

سلام من تنگی نفس دارم میشه بگید چیکارکنم

دکترعلیرضا عشقی

سلام.عکس ریه بگیرید و زیر نظر یک پزشک ریه درمان رو شروع کنید

علی

سلام آقای دکتر بنده پدرم کرونا گرفت ۲۰روز بستری بودن ولی متاسفانه بخاطر ریه هایش که نزدیک ۷۰درصد درگیر بودن اکسیژن خونشان روی ۷۰بودن داخل بیمارستان الان یه ۵روزه که آوردنش خانه اکسژنش شده ۸۶ ولی باز حالش بده گلاب به روتون همش خلط سبز بالا میاره بی‌حال اشتحاح ندارن سیگار هم مصرف میکردن شما چه راه حلی پیشنهاد میکنین ممنون میشم راهنمایی کنین با تشکر فراوان

دکترعلیرضا عشقی

سلام.فعلا باید با دستگاه اکسیژن ساز عدد رو بالای ۹۳ نگه دارید و قرص پرفنیدون هم براشون اگه گیر میاد شروع کنید

مهران

سلام خسته نباشین
من ۳۵ سالمه پانزده سال قبل بهم چاقو زدن و چون اسیب دیده بودم دکتر دلاقمو دراورده وگفته بود هرسال یه امپول داری باید بزنی من اینو مینویسم تا یه هفته بیشتر زنده نیستم الان ریه هام یکیش از دست دادم ویکیش هم پنچاه درصد از دست دادم ایا راه درمان دارم

دکترعلیرضا عشقی

سلام.ممنون.شما باید هر سال واکسن آنفولانزا بزنید و ماهانه یک پنی سیلین ۱۲۰۰

معصومه روشن

باسلام و وقت بخیر .ببخشین من فقط درد در قفسه سینه دارم .نه سرفه نه تب .
فقط درد در قفسه سینه دارم .ک ب دکتر مراجعه کردم مونته لوکاست و فاموتیدین و اسپکتورانت داده .پرد نیزولون داده ولی چون تثمیم بارداری دارم خودم نخوردم ایا خوردنش مغایرتی با باردارشدن داره ؟؟؟
خواهش میکنم بگین درد قفسه سینم چطور خوب بشه .تنگی نفس هم ندارم نفس های عمیق ک میکشم هیچ سرفه ندارم .فقط درد قفسه سینه کلافم کرده .ایا سرخ کردنی باعثش شده .الان دارم دمنوش ها و غذاهای سوپی و بدون ادویه میخورم .لطفا کمک کنین.خواهش میکنم

دکترعلیرضا عشقی

سلام.اگر باردار هستید نباید تا جایی که ممکنه هیچ دارویی استفاده کنید.برای درد یه نوار قلب بگیرید و قرص پنتوپرازول صبح ناشتا شروع کنید.سرخ کردنی خانگی مشکلی نداره

احمدی

سلام خسته نباشید دخترم ۱۰ساله هستن عفونت شدید ریه دارن سرفه های شدید انتی بیوتیک کواموکسی کلاو میدم هیدرو کورتیزون هم تزریق کردم ولی بهبودی پیدا نکردن

دکترعلیرضا عشقی

سلام.باید عکس مجدد ریه بگیرید و با نظر پزشک داروها عوض بشه

لطیف ق

سلام و خسته نباشید
۳۱سالمه و از حدود دو ماه پیش تنفسم سنگین شد و ی هفته بعدش رنگ خلطم زرد شد(فقط صبح بعد بیدارشدن)۲بار سی تی گرفتم مشکلی ندیدن.اکسیژنم نرماله.سرفه ندارم فقط گاهی عطسه دارم.هر چندروز یک یا دوبار در روز.و گاهی درد خفیف سینه…ب نظرتون ب برونشیت یا ذاتالریه مبتلا شدم؟واینک این بیماری درمان میشه یا دائمیه…
با تشکر فراوان…

دکترعلیرضا عشقی

سلام و احترام.کپسول اموزول ۴۰صبح ناشتا یک عدد و قرص فارینات ۵۰۰ هر دوازده ساعت یک عدد شروع کنید و عدم بهبودی اگر بود حضوری مراجعه کنید

حسن بابائی

سلام خسته نباشید آسم دارم و ۳ ماه بود که تنگی نفس داشتم رفتم دکتر گفت التهاب ریه داری آیا الان بعد از گذشت ۳ ماه امکان درمان وجود دارد یا مزمن شده ممنون میشم جواب بدین برام داروی پولمتون دکتر نوشته آیا این دارو برای التهاب ریه خوب هستش .

دکترعلیرضا عشقی

سلام اسم بهبودی کامل نداره ولی اگر خفیف باشه هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کنه.بله اثر داره.خواهش میکنم

فلور مردوخی

سلام اقای دکتر خسته نباشی داداشم یکی از ریه هاشو از دست داده اون یکی ریه شم عفونت کرده به وسیله دستگاه تنفس میکشه ۲۲ ساله ش نزدیک به ۲۴ روز بستری البته تصادف کرده مهرهای گردنش شکسته عملش کردن در حین تصادف اینطوری شده بی زحمت راهنمایی کنین

دکترعلیرضا عشقی

سلام و احترام.متاسفانه شرایط خیلی سختی هست.اگه تحمل کنن بهترین حالت این هست که سریع از دستگاه جدا بشن وگرنه اگه عفونت بیشتر بشه خیلی شرایط سخت میشه.

طیبه دهقانی

سلام خسته نباشید مادرم دو شبه سرفه میکنه بطوری که میگه دارم خفه میشم ۶۱سالشه میگه تو سینم یه چیزی خرخر میکنه و میخواد خفم کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص ریه و دستگاه تنفسی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص ریه و دستگاه تنفسی

وحید

سلام من قبلا مریضی خاصی نداشتم فقط آب سرد میخوردم وبا آب سرد دوش میگرفتم الا وقتی فوتبال میکنم یا یهو توی شب نفس تنگ میشم چیکار کنم

دکترعلیرضا عشقی

سلام شما باید یه عکس از قفسه سینه بگیرید و توسط پزشک ریه معاینه بشید.

محمود

سلام‌چند‌روزخلط‌سفید‌رنگ‌از‌ریه‌هام‌ترشح‌میشد‌وامروز‌هم‌درد‌قفسه‌سینه‌دارم‌‌با‌گرد‌وخاک‌سر‌وکار‌دارم‌‌سابقه‌مصرف‌دارو‌برای‌حساسیت‌هم‌دارمیک‌کمی‌هم‌سرفه‌دارم‌میخوام‌ببینم‌‌چه‌کا‌باید‌بکنم؟

دکتر مهدی فرخ سیر

سلام
سرفه حاد در شرایط فعلی اول از همه مطرح کننده کروناست تا زمانیکه خلاف اون ثابت بشه. تست Pcr انجام بدید.

بتول

سلام

محمد

سلام خسته نباشید
اگه‌بیمار دچار عفونت ریه شده باشه بستر هم باشه
چقدر طول میکشه خوب بشه فقط سرفه داشته باشد
احتمال خوب شدن دارد؟.
لطفا جواب دهید

Sepideh ahmadi

سلام، همسرم تنگی نفس ،یه خرده تب و سرفه همراه با عفونت خارج میشه از گلو و ۳ روز این علائم داره از علائم کرونا است و به کرونا مبتلا شده؟

علی نصیری یکتا

مدتیست خس خس سینه دارم باخلط خاکستری رنگ وصدای سوت ازسینه بایدچه

مهدی

سلام خسته نباشید
من ۳۶ ساله هستم حدود یک سال هست تنگی نفس دارم مرتب خلط شفاف از ریه ام میاد موقع بازدم مشکل دارم خس خس سینه هم زیاد دارم چند بار هم دکتر رفتم تاثیری نداشته ممنون میشم رهنمایی کنید
با تشکر

اشرف

مادرم یکی از ریهاش برونشکتازی مزمن برای جلوگیری از خون ریزی وتنگی نفس باید چکار کرد ممنو میشم راهنمایی بفرمایید

محمد

سلام من چند روزیه خوارش سینه دارم و قرمز میشه سینه ام استعمال سیگار دارم…علتش چیه و چیکار کنم ممنون

مهدی

سلام حدود سه هفته است که عفونت گلو دارم و تست دادم اما کرونا منفی است
۷ روز آزیخرومایسین مصرف کردم اون ول اما هنوز گلوم خوب نشده
احساس سنگینی میکنم خسته میشم تعریق زیاد میکنم سینم بعضی وقتا میسوزه فشارم میره رو ۱۵ که دکتر قرص فشار داده
اکسیژن خونم ۹۷ به بالاست
سرفه و تب هم اصلا نداشتم
اما احساس سنگینی میکنم و ضعف زیاد دارم

اقایM

سلام آقای دکتر من حدودا بیست روز پیش حالت خشکی گلو در انتهای گلو داشتم با مراجعه به پزشک متخصص هم تست کرونا دادم وهم اینکه ویتامین دگزا برام تجو بر نمود وتستم منفی بود الان دو سه روزه سر درد به صورت خفیف دارم ریه ام یه کمی عفونت کرده حالا چه کار کنم ؟ خیلی ممنونم ببخشید وقتتان را گرفتم.

دکتر ندا ضامن میلانی

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
دریافت مشاوره آنلاین عفونی با دکتر ندا ضامن میلان

خانم ز

سلام من بر اثر کار با وایتکس ریه هام خس خس میکنه و سرفه دارم و خلط های شفاف وگاهی همراهش خلط غلیظ زرد رنگ میاد چیکار کنم ریه هام پاک بشه؟

دکترگیلدا گیوه چی

سلام
اولین کاری که شما باید بکنید این هست که با اینجور مواد شوینده اصلا تماس نداشته باشید . زیر نظر پزشک باشید و در صورت لزوم باید اسپری استفاده کنید .
استفاده از وایتکس در افرادی که آسم دارند می تواند تا مرگ هم پیش برود و باید دقت بکنید .

صنم

سلام
من یک هفته پیش یه تب و پادرد یک روزه گذروندم و فرداش هم حالت تهوع و اسهال داشتم که دکتر گفت مسمومیته غذاییه و سرم و آمپول و استامینوفن داد و خوب شدم.فقط بعدش سرفه هام شروع شده.در واقع ساعتی شاید یکی دوتا سرفه که گاهی هم اختیاری و برای اینکه صدام درست شه انجامش میدم و درد قفسه سینه و تنگی نفس ندارم.در حال حاضر آموکسی سیلین و اسپری مومتازون و ویتامین سی مصرف میکنم.آیا سی تی اسکن انجام بدم از ریه یا خیر؟؟
چون شهرمون امکاناتش کمه و برای سی تی باید برم شهر دیگه و الان تو این وضعیت کرونا یکم سخته رفت و آمدم.

دکتر ندا ضامن میلانی

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
دریافت مشاوره آنلاین عفونی با دکتر ندا ضامن میلان

....

سلام من چند ماهی هست که شبا سرفه خشک دارم احساس میکنم که نفسم درست دروبلد نمیشه نمیتونم ی متنی رو بخونم نفس کم میارم البه بعضی اوقات و فقط شبا اینجوری میشم معدم هم بعضی موقع درد میکه بوی دهنم خیلی میاد عکس از قفسه سینه هم گرفتم گفت مشکلی نداره ولی اون موقع که عکس‌گرفتم روز بود و وهیچ گونه حالتی نداشتم ۱۳سالم چی کار کنم ؟

دکتر نیما دستگیر

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
دریافت مشاوره آنلاین عفونی با دکتر نیما دستگیر

پروانه هاشمی

سلام خانمی ۳۶ساله هستم که ازماه رمضان تاالان سرفه میزنم وچندین باربه دکترمراجعه کردم وهیچ گفتن عفونت ریه داری دارودادن اماهیچ سیتی اسکن شدم کرونانبوده جوری شده که خواب ندارم شدتش زیادشده وکف ازگلوم بیرون میاددیگه واقعاناامیدم توروخداکمکم کنید

دکتر مهدی فرخ سیر

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
دریافت مشاوره آنلاین عفونی با دکتر مهدی فرخ سیر

رجبی

با سلام مردی ۴۱ساله هستم چند روزی هست که احساس درد وسوزش در قفسه سینه سمت چپ وپشت احساس میکنم وسیگاری هستم ممنون میشم توضیح بدهید

دکتر مهدی فرخ سیر

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
مشاوره آنلاین عفونی با دکتر مهدی فرخ سیر

محمد اسماعیلی

سلام آقای دکتر از قبل به علت کشیدن سیگار مبتلا بودم در و اکورد نرو سلام قبلا برونشیت داشتم به علت کشیدن سیگار بعد از مصرف مواد شیمیایی در منزل شدم خس خس سینه دارم �لای معده تقریبا نزدیک به ریه ها ورم‌در دارد و گاهی هم پاهام ورم میکنه من یه چیزی میگم

دکتر نیما دستگیر

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
مشاوره آنلاین عفونی با دکتر نیما دستگیر

زهرا

س من مادرم دو هفته پیش عکس ریه گرفت گفتن عفونت ریه داره بعد تست کرونا انجام دادن گفتن درصد کمی درگیر برای رفع عفونت ریه باید چکار کرد

دکتر ندا ضامن میلانی

سلام دوست عزیز نیاز به شرح حال بیشتری از مشکل شما برای تشخیص هست.
لطفا از طریق لینک زیر با من در ارتباط باشید
مشاوره آنلاین عفونی با دکتر ندا ضامن میلان

رحیم بساک

سلام من الرژی فصلی دارم الان ٢ماهه ریه ام خیلی ترشح میکنه شب ها تنگی نفس دارم چه قرصی استفاده کنم خوبه

دکترعلیرضا عشقی

سلام.قرص فارینات ۵۰۰هر دوازده ساعت یک عدد و اسپری سالبوتامول هر شش ساعت دو پاف

دکمه بازگشت به بالا