داروسلامت جنسی

قرص و اسپری تاخیری چه هستند و چه تاثیری روی بدن می‌گذارند؟

بایدها و نبایدهای قرص و اسپری تاخیری

قرص و اسپری تاخیری

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر زوجی است و در صورتی که مشکلی در آن به وجود بیاید، می‌تواند به بخش‌های دیگر زندگی طرفین آسیب برساند و حتی منجر به جدایی شود.

یکی از رایج‌ترین مشکلات رابطه جنسی که آقایان زیادی در سراسر دنیا از ابتلا به آن رنج می‌برند، مشکل زود انزالی یا Premature ejaculation است که رابطه جنسی را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. حدود ۳۹ درصد از آقایان ممکن است در هر مقطعی از زندگی درگیر این مشکل شوند.

اما امروزه درمان‌های زیاد و متنوعی برای حل یا کاهش شدت این مشکل وجود دارد که رایج‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها، استفاده از قرص و اسپری تاخیری است.

در ادامه مطلب قصد داریم به انواع، نحوه استفاده، عوارض جانبی و تمام نکات مهم مربوط به قرص و اسپری تاخیری بپردازیم. اگر قصد دارید از این محصولات استفاده کنید اما سوال‌های زیادی در این مورد دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

Advertisement
Advertisement

قرص و اسپری تاخیری

قرص تاخیری

قرص‌های تاخیری یا delay pills با به تاخیر انداختن زمان ارضا شدن فرد و جلوگیری از انزال زودرس، کمک بسیاری به طولانی‌تر شدن رابطه جنسی و در نتیجه بهبود آن خواهند کرد.

اکثر قرص‌های تاخیری، مهارکننده‌های بازجذب سروتنین (SSRI) هستند. همچنین قرص‌ها و داروهای دیگری برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مانند مهار کننده فسفودی‌استر نوع ۵ (PDE5) که قرص‌هایی شبیه به ویاگرا و داروهای بی حسی معمولی در این دسته قرار می‌گیرند.

اسپری تاخیری

اسپری تاخیری یا  delay sprayبه بی حس کردن کردن آلت تناسلی مردانه کمک می‌کند تا افراد بتوانند رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشند.

به‌طور کلی این اسپری‌ها از موادی مانند لیدوکائین یا بنزوکائین تشکیل شده‌اند که باعث بی حسی موضعی آلت تناسلی می‌شوند.

برای استفاده از اسپری تاخیری، ابتدا اسپری را به‌خوبی تکان دهید تا محتویات آن کاملا ترکیب شوند. سپس محل خروج محتویات اسپری را نزیک به آلت تناسلی خود نگه دارید و سر اسپری را فشار دهید تا محتویات به بیرون اسپری شوند.

نکات مهم در استفاده از اسپری تاخیری

هنگام استفاده از اسپری تاخیری، در صورتی که با یک مرتبه استفاده نتیجه‌ای مشاهده نکردید، مجددا از آن استفاده کنید.

همچنین بهتر است چندین بار از یک اسپری استفاده کنید تا از نحوه و مقدار استفاده اسپری به‌خوبی مطمئن شوید؛ زیرا این تاثیرات در افراد متفاوت فرق می‌کنند.

اگر به‌طور اتفاقی بیش از حد نصاب از اسپری استفاده کردید و آلت تناسلی شما کاملا بی حس شد، وحشت نکنید. کافی است ۳۰ دقیقه صبر کنید تا به حالت عادی برگردید.

همچنین دقت کنید پس از اعمال اسپری، بیش از حد صبر نکنید. هنگام استفاده از بیشتر اسپری‌ها، تنها کافی است ۱۰ تا ۱۵ دقیه صبر کرده و سپس رابطه جنسی را آغاز کنید.

انواع قرص‌های تاخیری

در ادامه به بررسی انواع قرص و اسپری‌های تاخیری موجود در بازار می‌پردازیم. تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین قرص‌های تاخیری می‌توانند به ۲ دسته تقسیم شوند که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

قرص‌ها یا درمان‌های خانگی زود انزالی بدون نسخه پزشک

این قرص‌ها در مغازه‌های فروش قرص و اسپری تاخیری، سایت‌های فروش محصولات جنسی و فروشگاه‌های مربوطه دیگر در دسترس هستند.

این قرص‌ها اکثر اوقات شامل ترکیب‌های گیاهی مانند علف بز شاخدار یا اپیدیوم بوده و معمولا در زمینه بهبود عملکرد جنسی، بسیار پر ادعا هستند.

در حالی که ممکن است این قرص و اسپری‌ها وسوسه کننده به نظر برسند، اما همواره به خاطر داشته باشید که اکثر این ادعاها و تبلیغات واقعی نیستند و هیچ شواهد و مدرک علمی مبنی بر اثبات ادعای آن‌ها وجود ندارد.

همچنین این انواع قرص‌ و اسپری‌ تاخیری در سازمان غذا و دارو آمریکا تایید نشده‌اند و بهتر است تبلیغات آن‌ها را زیادی جدی نگیرید.

اگر در مورد این قرص‌ها سوال داشتید می‌توانید از خدمات مشاوره سلامت جنسی پذیرش ۲۴ در هر ساعت از شبانه‌روز استفاده کنید.

قرص و اسپری تاخیری

قرص‌های تجویزی

بسیاری از داروها و قرص‌های تجویزی برای درمان مشکل زود انزالی توسط پزشکان تجویز می‌شوند. رایج‌ترین آن‌ها از گروه مهار کننده‌های بازجذب سریتونین، مانند سرترالین یا مهار کننده‌های فسفودی‌استر نوع ۵ مانند سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل (سیالیس) هستند.

داروهایی که در گروه مهار کننده‌های بازجذب سریتونین قرار می‌گیرند، توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای درمان استرس و بیماری‌های خاص دیگری تایید شده‌اند. اما به‌طور ویژه برای درمان بیماری زود انزالی مورد تایید قرار نگرفتند.

مطلب مرتبط
مدت زمان مناسب رابطه زناشویی چقدر باید باشد؟

با وجود این، پزشکان بعضی اوقات در صورتی که بدانند داروی خاصی برای رفع یک بیماری یا اختلال مناسب است اما سازمان غذا و دارو آن کاربرد را تایید نکرده است، باز هم آن را تجویز خواهند کرد. در این مواقع، قرص و اسپری تاخیری به عنوان «استفاده بدون مجوز» توسط پزشکان تجویز می‌شود.

قرص تاخیری چگونه عمل می‌کند

گفته شد که رایج‌ترین قرص‌های تاخیری، از دو گروه مهار کننده بازجذب سروتنین و مهار کننده فسفودی‌استر نوع ۵ تشکیل شده‌اند. در ادامه، به نحوه عملکرد هر کدام از آن‌ها به ‌شکل جداگانه می‌پردازیم.

نحوه عملکرد مهار کننده بازجذب سروتنین

این گروه از قرص‌ها، داروهایی هستند که برای درمان افسردگی طراحی شده‌اند. این مهارکننده با افزایش مقدار سروتنین موجود در مغز شما، به‌طور بالقوه باعث کاهش میزان استرس می‌شود.

زمانی که صحبت از درمان زود انزالی با قرص و اسپری تاخیری می‌شود، این گروه از داروها عملکرد شدیدا قدرتمندی دارند. اما دقت داشته باشید که این قرص‌ها یک عارضه جانبی بزرگ و شناخته شده دارند.

این قرص‌های گروه مهار کننده بازجذب سروتنین در بسیاری از افراد، زمان و تلاش مورد نیاز را برای هر مرتبه به ارگاسم رسیدن در هر فعالیت جنسی، بسیار افزایش می‌دهند.

این موضوع به آن معنا است که بعضی از قرص‌های این گروه مانند سرترالین، می‌توانند برای درمان زود انزالی بسیار موثر باشند. قرص سرترالین که تحت عنوان نام تجاری زلفت به فروش می‌رسد، یکی از رایج‌ترین قرص‌های در دسترس است که توسط پزشکان تجویز می‌شود.

تحقیقات انجام شده روی قرص سرترالین و انواع دیگری از قرص و اسپری تاخیری این گروه، نشان می‌دهند این قرص در صورت مصرف روزانه و با مقادیر زیاد می‌تواند علائم زود انزالی را برطرف کند.

داروهای تاخیری

نحوه عملکرد مهار کننده فسفودی‌استر نوع ۵

مهار کننده‌های فسفودی‌استر نوع ۵ مانند سیلدنافیل (ویاگرا) و تادالافیل (سیلالیس)، شهرت جهانی در درمان اختلالات نعوظ یا ED دارند. اما تحقیقات نشان داده‌اند که این قرص‌ها همچنین برای درمان بعضی از علائم زود انزالی موثر هستند.

سیلدنافیل با افزایش فشار خون در آلت جنسی آقایان، باعث نعوظ می‌شود. همچنین قرص سیلدنافیل تحریک شدن برای شروع رابطه جنسی و ماندن در همان حالت را طی مدت زمان رابطه جنسی، بسیار آسان می‌کند.

همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که این قرص، مدت زمان مورد نیاز را برای تحریک شدن جنسی در آقایان کاهش می‌دهد و این موضوع به آقایانی که از زود انزالی رنج می‌برند، کمک می‌کند پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از رابطه جنسی، مجددا تحریک شوند.

طریقه مصرف قرص تاخیری

طریقه مصرف برندهای مختلف قرص‌ و اسپری تاخیری، تفاوت زیادی با هم ندارد و البته شما باید این قرص‌ها را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید. در ادامه مروری بر نحوه مصرف رایج ترین قرص‌های تاخیری، یعنی سیلدنافیل، سرترالین و تادالافیل خواهیم داشت.

نحوه مصرف سیلدنافیل

حتما در مطالب بالا متوجه شدید که سیلدنافیل همان ویاگرا است که در درمان زود انزالی در سطح جهانی بسیار رایج است.

دقت کنید که این قرص را نباید همراه با وعده غذایی استفاده کنید. ترجیحا بهتر است ۱ یا ۲ ساعت پس از سرو غذا صبر کنید و سپس قرص را مصرف کنید.

اگر امکان صبر کردن برای شما وجود ندارد، پس حتما یک وعده غذایی سبک با چربی پایین را مصرف کنید؛ زیرا غذاهای چرب و الکل می‌توانند مانع تاثیرگذاری ویاگرا و به‌طور کلی بعضی از انواع قرص و اسپری تاخیری شوند.

این دارو حدودا ۱۱ دقیقه پس از مصرف تاثیر خود را می‌گذارد، اما معمولا باید ۱ ساعت صبر کنید تا به حداکثر میزان تاثیرگذاری خود برسد. سپس این قرص پس از رسیدن به حداکثر تاثیرگذاری، ماندگاری برابر با ۳ تا ۵ ساعت دارد.

مقدار معمول مصرف قرص ویاگرا هر مرتبه ۵۰ میلی‌گرم است، اما اگر دچار عوارض جانبی شدید، می‌توانید این مقدار را به ۲۵ میلی‌گرم کاهش دهید. همچنین اگر با مصرف این مقدار تاثیری روی خود مشاهده نکردید، می‌توانید مقدار مصرف آن را به ۱۰۰ میلی‌گرم افزایش دهید.

نحوه مصرف سرترالین

شما می‌توانید روزی یک مرتبه قرص سرترالین را با غذا یا بدون آن مصرف کنید. همچنین دقت کنید شما می‌توانید قرص سرترالین را هر زمان در روز استفاده کنید، به این شرط که برای دفعات مصرف روزانه، یک زمان مشخص از روز را انتخاب کنید.

به‌طور کلی بهتر است انواع قرص و اسپری تاخیری را در یک ساعت مشخص از روز استفاده کنید. اگر اختلالات خواب دارید، بهتر است سرترالین را هنگام صبح مصرف کنید.

مقدار مصرف معمول این قرص در بزرگسالان ۵۰ میلی‌گرم در روز است اما این احتمال وجود دارد که هنگام شروع مصرف با مقادیر پایین‌تر شروع شود و سپس به مقدار حداکثر ۲۰۰ گرم در روز برسد.

مطلب مرتبط
تمام اطلاعات در مورد سردرد جنسی برای زوج‌های جوان 

اگر مبتلا به اختلالات کبدی هستید، پزشک شما ممکن است مقدار پایین‌تری از سرترالین را برای مصرف روزانه شما تجویز کند.

مقدار مصرفی سرترالین در کودکان ۶ تا ۲۵ میلی‌گرم است اما این مقدار می‌تواند پس از گذشت یک هفته افزایش یابد.

نحوه مصرف تادالافیل

اگر شما در حال مصرف ۱۰ یا ۲۰ گرم از این قرص هستید؛ فقط باید قبل از رابطه جنسی آن‌ها را مصرف کنید و نباید آن‌ها را روزانه وبه‌شکل منظم استفاده کرد.

شما باید هر قرص را حداقل ۳۰ دقیقه پیش از شروع رابطه جنسی مصرف کنید و البته ممکن است تاثیر این قرص تا ۳۶ ساعت پس از مصرف آن باقی بماند. دقت کنید که نباید در ۲۴ ساعت بیش از یک بار این قرص را مصرف کنید.

اگر ۲.۵ تا ۵ گرم از این قرص را مصرف می‌کنید، روزانه یک قرص استفاده کرده و دقت کنید که یک زمان مصرف مشخص در هر روز برای مصرف آن انتخاب کنید.

شما می‌توانید قرص تادالافیل را با غذا یا بدون آن مصرف کنید. قرص را در دهان خود بگذارید و با مقداری آب ببلعید.

برای مشاهده بیشترین تاثیرگذاری پس از هر بار مصرف این قرص، آن را با آبمیوه گریپ فروت استفاده نکنید. زیرا نوعی ماده شیمیایی در این میوه وجود دارد که باعث افزایش میزان تادالافیل در خون می‌شود و احتمال بروز عوارض جانبی را بیشتر می‌کند.

بهترین قرص های تاخیری

در این بخش به بهترین و پر طرفدارترین قرص‌های تاخیری سال ۲۰۲۱ اشاره می‌کنیم.

قرص Prosolution Plus

این قرص که جایگاه بهترین قرص تاخیری سال ۲۰۲۱ را میان انواع دیگر قرص و اسپری تاخیری به خود اختصاص داده است، با فرمول قدرتمند همه جانبه خود به آقایان این اجازه را می‌دهد که با دیر ارضا شدن، مدت زمان بیشتری را صرف رابطه جنسی خود کنند و همچنین از قوای جنسی و اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شوند.

تمام مواد شیمیایی موجود در این قرص و اسپری تاخیری این محصول آزمایش شده هستند و به‌صورت تضمینی قدرت زیادی را به آلت تناسلی مردان و توانایی آن در تحریک شدن می‌دهند. مزایای این قرص عبارتند از:

 • صرف مدت زمان بیشتر برای ارضا شدن در رابطه جنسی
 • کاهش ۶۴ درصدی زود انزالی به‌صورت تضمینی
 • بهبود کیفیت نعوظ و عملکرد جنسی
 • دارای ۶۷ روز ضمانت

قرص PrematureX

در حال حاضر، هزاران نفر از آقایان سراسر دنیا در استفاده از این قرص برای درمان زود انزالی خود هستند. حجم زیادی از فرمول این قرص را مواد گیاهی با کیفیت تشکیل داده‌اند که نتایج شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهند.

این داروی انقلابی، کیفیت بسیار بالایی دارد و در مقایسه با بسیاری از انواع قرص‌ و اسپری تاخیری موجود، کم هزینه‌تر است.

همچنین این قرص شامل ترکیب منسجم مواد شیمیایی بسیار با کیفیتی است که شدت جذب آن‌ها ۹۸ درصد است و به دارو این اجازه را می‌دهند که تاثیر تقریبا فوری داشته باشد. مزایای این قرص عبارتند از:

 • دارای مواد تشکیل دهنده طبیعی‌ با کیفیت‌تر نسبت به انواع قرص و اسپری تاخیری بازار
 • تایید شده توسط هزاران مرد در سراسر دنیا
 • این دارو می‌تواندبه‌صورت روزانه به مقدار نیاز مصرف شود.
 • قرص‌های نعوظ این برند در کمتر از ۱۵ دقیقه شروع به تاثیرگذاری می‌کنند.

قرص VigRX

قرص و اسپری تاخیری این محصول به افزایش مدت زمان رابطه جنسی کمک کرده و دارای فرمول فوق پیشرفته‌ای است که در کمتر از ۱۰ دقیقه پس از مصرف، شروع به تاثیرگذاری می‌کند.

همچنین این قرص به‌صورت اسپری در دسترس است و می‌توانید از آن به عنوان کاندوم استفاده کنید، بدون این که یک مانع فیزیکی میان شما و طرف مقابل وجود داشته باشد.

مزایای قرص و اسپری این برند عبارتند از:

 • افزایش مدت زمان رابطه جنسی
 • افزایش میزان لذت از رابطه جنسی
 • شروع به تاثیرگذازی در کمتر از ۱۰ دقیقه
 • افزایش توانایی جنسی فرد

قرص Max Performer

در حالی که تمرکز اکثر محصولات قرص و اسپری تاخیری بالا روی درمان زود انزالی است، محصول Max Performer تمرکز بیشتری روی سلامت جنسی دارد. این قرص برای بهبود سلامت آلت تناسلی، کیفیت نعوظ و میل جنسی بسیار مفید است.

مواد تشکیل دهنده این قرص کاملا طبیعی و ایمن هستند. این دارو مقدار جریان خون در آلت تناسلی را افزایش می‌دهد و به آقایان در دستیابی به نعوظ با کیفیت و طولانی مدت کمک می‌کند. مزایای دیگر این محصول، عبارتند از:

 • افزایش قدرت نعوظ
 • افزایش مدت زمان رابطه جنسی
 • داشتن یک رابطه جنسی رضایت‌بخش برای طرفین
 • دارای ضمانت ۱۰۰ روزه

قرص تاخیری داپوکستین

قرص تاخیری داپوکستین در دسته‌بندی قرص‌های مهار کننده بازجذب سریتونین قرار می‌گیرد و به‌ویژه برای درمان زود انزالی ساخته شده است.

شما می‌توانید حدود ۱ تا ۳ ساعت پیش از شروع رابطه جنسی، این قرص را مصرف کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

مطلب مرتبط
روش‌های افزایش لذت جنسی در بانوان

آقایان ۱۸ تا ۶۴ سال می‌توانند از این قرص برای درمان مشکل زود انزالی خود استفاده کنند. دقت کنید این قرص مانند انواع دیگر قرص‌ و اسپری تاخیری همه جانبه، برای درمان اختلالات نعوظ مورد استفاده نیست و صرفا جنبه درمان زود انزالی دارد.

داپوکستین

مصرف این قرص بر خلاف انواع دیگر قرص و اسپری تاخیر خانواده مهار کننده بازجذب سریتونین با الکل مانعی ندارد، اما به دلیل افزایش عوارض این قرص مصرف الکل با آن توصیه نمی‌شود. همچنین استفاده از این دارو به هیچ وجه برای بانوان توصیه نمی‌شود.

نحوه مصرف قرص داپوکستین

مقدار مصرف این دارو برای شروع استفاده معمولا ۳۰ میلی‌گرم است. همچنین دقت کنید که مصرف این قرص به‌شکل روزانه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود؛ زیرا دچار عوارض جانبی شدید خواهید شد. به این ترتیب، تنها پیش از شروع رابطه جنسی آن را استفاده کنید.

عوارض جانبی قرص داپوکستین

این قرص معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد، اما در صورت مشاهده موارد پایین سریعا با دکتر ارتباط بگیرید. اگر به دکتر دسترسی ندارید مشاوران متخصص سلامت جنسی پذیرش ۲۴ در تمام ساعات شبانه‌روز آماده کمک به شما هستند.

 • گیجی و سردرگمی
 • سر درد
 • سرگیجه
 • تعریق بیش از حد
 • عصبانیت بی دلیل
 • اسهال
 • بی خوابی
 • تاری دید
 • خشکی دهان

تداخل دارویی قرص داپوکستین

این دارو در بدن هر فرد به‌شکل متفاوتی اثر می‌کند. بنابراین به هیچ وجه این دارو را بدون تجویز پزشک به دیگران توصیه نکنید.

به‌طور کلی قرص داپوکستین با موارد زیر تداخل دارد:

 • سایر قرص‌های رایج برای درمان خود انزالی مانند سیلدنافیل و تادالافیل
 • داروهای دیگر خانواده مهار کننده بازجذب سروتنین
 • داروهای خاص درمان میگرن
 • مهار کننده‌های مونوآمینواکسیداز
 • داروهای ضد فشار خون
 • آنتی‌بیوتیک‌ها
 • داروهای ضد سردرد
 • داروهای ضد انعقاد خون
 • ترامادول

مشاوره آنلاین بهداشت و سلامت جنسی

موانع مصرف قرص داپوکستین

ابتدا در نظر داشته باشید که در صورت مشاهده تشدید عوارض جانبی این دارو، باید مصرف آن را قطع کرده و با پزشک خود مشاوره کنید.

همچنین در صورت ابتلا به موارد زیر، از مصرف داپوکستین خودداری کنید:

 • نارسایی‌های قلبی
 • اختلالات دو قطبی
 • بیماری‌های کلیوی
 • بیماری‌های کبد
 • سابقه افسردگی
 • بیماری صرع

عوارض جانبی قرص‌های تاخیری

باید دقت داشته باشید که در طی مدت زمان استفاده از انواع قرص و اسپری تاخیری، حتما به تغییرات جدید ایجاد شده در بدن خود دقت داشته باشید و در صورت مزمن شدن آن‌ها با پزشک مشورت کنید.

در این بخش به رایج ترین عوارض جانبی قرص‌های تاخیری دو خانواده مهار کننده‌ PDE نوع ۵ و SSRI اشاره می‌کنیم.

عوارض جانبی مشترک خانواده مهارکننده PDE نوع ۵ عبارتند از:

 • سر درد
 • گر گرفتگی
 • گرفتگی بینی
 • اختلال در هضم غذا
 • تغییرات بینایی
 • درد ماهیچه

دقت کنید که احتمال ابتلا به عارضه جانبی تغییرات دیداری با مصرف ویاگرا، سه برابر بیشتر از سیالیس است. حدود ۳ درصد از افرادی که قرص و اسپری تاخیری ویاگرا مصرف کنند، به مدت چند ساعت همه چیز را آبی می‌بینند.

عوارض جانبی مشترک خانواده SSRI عبارتند از:

 • احساس لرزش دست یا اضطراب
 • احساس مریض بودن
 • اختلال در هضم غذا
 • کم اشتهایی و کاهش وزن
 • اسهال
 • تاری دید
 • دهان خشک
 • تعریق بیش از حد
 • به ارگاسم رسیدن بسیار سخت در طول رابطه جنسی یا خود ارضایی
 • اختلال نعوظ در آقایان

این عوارض جانبی به مرور زمان پیشرفت می‌کنند، در حالی که بعضی از آن‌ها مانند مشکلات جنسی همواره ثابت باقی می‌مانند.

عوارض جانبی اسپری تاخیری

دقت کنید در صورتی که به مقدار مورد نیاز از اسپری تاخیری مصرف کنید، عوارض جانبی این اسپری احساس نخواهند شد یا بسیار جزئی هستند.

اما در صورتی که از مقادیر بسیار زیاد اسپری تاخیری استفاده کنید، ممکن است عوارض جانبی آن را تجربه کنید. تعدادی از رایج‌ترین عوارض جانبی اسپری تاخیری عبارتند از:

 • بی حسی موقتی
 • خارش پوست یا احساس سوختگی
 • بی حسی بیش از حد به دلیل استفاده بیش از حد از اسپری

اسپری تاخیری

چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

بسیاری از افراد از مراجعه به پزشک و مطرح کردن موضوعاتی راجع به دیر انزالی و قرص و اسپری تاخیری خجالت می‌کشند و به همین دلیل، هیچ‌وقت نمی‌توانند این مشکل را حل کنند.

گرچه باید تاکید کرد سلامت جنسی و داشتن یک رابطه سالم حق مسلم هر انسانی است و نباید این مسائل را نادیده بگیرید.

اگر شما هم از این دسته از افراد خجالتی هستید، نگران نباشید. چون می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات مشاوره آنلاین سلامت جنسی پذیرش ۲۴ بدون خجالت کشیدن از مواجه شدن پزشکی با پزشک با دریافت مشاوره تلفنی، صوتی، آنلاین و متنی مشکل خود را حل کنید.

مشاوره آنلاین سلامت جنسی

Advertisement

متخصص زنان و زایمان تهران
منبع
medscape.comwestword.compatient.infopromescent.comforhims.comgoodrx.comnhs.uk

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
12 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
تینا

سلام خسته نباشید …همسر من زود انزال هستن و با وجود استفاده از اسپری و قرص تأخیری باز هم زود انزال هستن یعنی همون موقع مصرف قرص یا اسپری منظورم هست که باز هم زود انزالی اتفاق میوفته قرص تأخیری شون هم فقط ازاین قرص چهارتایی آبی رنگا فقط استفاده کردن میخاستم یه قرص دیگه را معرفی کنید و راهنماییمون کنید ممنون از لطف شما

دکتر زهرا بهرامی

سلام
علت ریشه ای زودانزالی باید مشخص بشه تا درمان اصولی صورت بگیره

امیر

سلام وقت شما بخیر. من خیلی وقت نیست که ازدواج کردم یه چی که خیلی اذیتم میکنه زود انزالی هست که به دقیقه نمی کشه میشه راهنمایی کنید متشکرم.

دکتر زهرا بهرامی

سلام
حتما استرس دارین، علل مختلفی میتونه باشه باید کامل مشاوره بشین

امیر

شما ترجیح میدین از چه قرصی تاخیری استفاده کنم

دکتر زهرا بهرامی

سلام
قرص تاخیری برای مرد؟

ریگی

سلام ماهم مشکل زودانزالی داریم میشه ی قرص معرفی کنید

دکتر احیا خان احمدی

سلام
باید قرص ویاگرا یا سیلندافیل استفاده کنید .

آرش

سلام اگه مرد قرص و اسپره استفاده کنه برای شریک زندگیش ک ضرر نداره یا بل عکس

دکتر ندا اکتابانی

سلام خیر ضرری ندارد

یاسر

سلام وقت بخیر
ممنون از مطالب مفیدتون
بنده از اسپری تاخیری ویاگرا استفاده می کنم
انصافا خیلی خوبه و مشکل زودانزالی بنده رو حل کرده
ولی خب چون بی حسی هست، از لذت رابطه کم میشه و نعوظ یک مقدار سخت میشه.
میخواستم بپرسم این قرص هایی که معرفی کردین هم روی لذت و نعوظ اثر منفی میگذاره (مثل اسپری) یا نه ؟
و اینکه مدت زمان رابطه رو تا چه مقدار افزایش میده ؟ (مثلا اسپری حدودا ۳۰ تا ۴۰ طول میکشه)

دکتر ندا اکتابانی

سلام بله تقریبا همون اثر را دارد

دکمه بازگشت به بالا