زنان و زایمانمحتوای سلامتی

پرسشهایی از دکتر زنان آنلاین در خصوص بارداری بدون دخول، ترمیم پرده بکارت و درمان خانگی عفونت واژن

آیا ممکن است دختر باکره باردار شود؟ آیا ممکن است بدون انجام عمل دخول پرده بکارت پاره شود؟ آیا امکان باردار شدن بدون انجام عمل آمیزش و دخول ممکن است؟ آیا پرده بکارت پاره شده را می توان بازسازی کرد؟ آیا عفونت قارچی واژن زنان درمان می شود؟ این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر از جمله نگرانی های بانوان محترم است که می توان با دریافت مشاوره پاسخ آن ها را دریافت. اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات در خصوص این بیماری های هستید با ما در ادامه همراه باشید.

همواره در سایت های ارائه خدمات آنلاین پزشکی سوالاتی از متخصصان در رابطه با مسائل مختلف پرسیده می شود که می تواند بسیاری از نگرانی های بیماران و یا مشاوره گیرندگان را پاسخ دهد. در ادامه در رابطه با برخی از این سوالات که در رابطه با مسائل و بیماری های مرتبط با زنان است و معمولا از دکتر آنلاین زنان پرسیده می شود توضیح خواهیم داد.

عکس واژن

آیا ممکن است بدون انجام دخول باردار شد؟

این سوال (بارداری بدون دخول) برای خیلی از مراجعه کنندگان به پزشکان متخصص و مشاوران پیش می آید. باید مد نظر داشته باشید که بارداری زوجه روند پیچیده ای دارد و حتی برخی از زوج ها تا سال ها از نمی توانند بچه دار شوند. برای باردار شدن زن می بایست مقدار مشخصی از اسپرم مرد وارد واژن زن شود و به بخش انتهایی واژن راه پیدا کند. لازم به توضیح است که برای بارداری باید این عمل چندین بار صورت بگیرد تا اسپرم ها در زمان مناسب و زمان تخمک گذاری به تخمک های زن برسند.

Advertisement

علاوه بر ای موضوعات باید در نظر داشته باشید که برای باردار شدن زن باید شرایط مختلفی مانند شرایط زیر فراهم باشد:

 1. اولین مورد نعوظ کامل و انزال مرد به صورت طبیعی در داخل واژن زن است. این مورد بسیار مهم است که حتی اگر مرد در نعوظ و انزال دارای مشکل باشد حتی اگر مشکلی از بابت اسپرم های داخل مایع منی وجود نداشته باشد باز هم احتمال بارداری پایین است.
 2. مایع منی باید بدون مشکل و از لحاظ حجم، غلظت، سیال بودن، اسیدیته و رنگ در حالت کاملا استاندارد و نرمالی باشد.
 3. اسپرم ها باید دارای شرایط نرمالی از لحاظ سرعت، شکل و توانایی حرکت باشند.
 4. محیط واژن باید از نظر اسیدیته دارای محیط قلیایی و عاری از هر نوع عفونت باشد.
 5. رحم باید دارای محیط نرمال و بدون هر گونه عفونت و زخم و … باشد.
 6. باید در زمانی عمل لقاح انجام بپذیرد که تخمک های زن کاملا آماده و اصطلاحا زن در حال تخمک گذاری باشد که معمولا در زمانی در حدود ۶ تا ۷ روز بعد از پایان دوره عادت ماهانه شکل می گیرد.

می بینید که با توجه به این دلایل، فرآیند باردار شدن می تواند بسیار پیچیده باشد و یکی از اولین و مهمترین عوامل دست پیدا کردن به این شروط ذکر شده انجام عمل دخول و وارد شدن آلت تناسلی مرد به داخل واژن زن است. پس باید از نگرانی بی مورد در این رابطه بپرهیزید.

آیا امکان بازسازی پرده بکارت در دخترانی که به هر دلیل این غشاء نازک را از دست داده اند ممکن است؟

با توجه به اینکه وجود پرده بکارت در زمان ازدواج و پاره شدن و خونریزی آن در زمان اولین دخول نشان دهنده بکارت دختر است و با توجه به عقیده بسیاری از خانواده ها فارغ از درست یا نادرست بودن عقیده آن ها خصوصا در داخل کشور عزیزمان مبنی بر لزوم باکره بودن دختر تا زمان ازدواج، ترمیم پرده بکارت را به موضوع مهمی برای دختران و خانواده آن ها تبدیل کرده است.

پرده بکارت که در شکل های گوناگونی در بدن بیشتر دختران وجود دارد در ورودی واژن قرار گرفته و با وارد شدن هر جسم خارجی به داخل واژن پاره شده و دچار خونریزی می شود. این غشاء بسیار نازک ممکن است به دلایل مختلف حتی به دلیل انجام ورزش های سنگین پاره شده و خونریزی کند.

عمل ترمیم پرده بکارت به چه صورت است؟

عمل ترمیم پرده بکارت عملی است که هدف آن دوختن باقی مانده های آسیب دیده این غشاء سلولی به یکدیگر است تا در زمان برقراری اولین رابطه جنسی پس از دوختن آن خونریزی حاصل از پاره شدن پرده مشاهده گردد و نشان دهنده بکارت دختر باشد. این عمل به دو صورت موقت و دائمی انجام می شود که معمولا در عمل دوختن موقت پرده بکارت، متقاضی در زمانی در حدود یک هفته مانده به زمان ازدواج برای ترمیم موقت آن به پزشک متخصص زنان و یا جراح پلاستیک مراجعه می کند.

عفونت واژن چیست؟ آیا امکان درمان آن وجود دارد   + درمان خانگی عفونت واژن

عفونت قارچی واژن عفونتی است که به دلیل برهم ریختن تعادل میزان باکتری های موجود در داخل واژن بانوان ایجاد می شود. افزایش این باکتری ها باعث ایجاد سلول های قارچی سفید رنگی در داخل واژن می شود. از علائم آن می توان به ایجاد خارش های شدید، تورم و تحریک واژن و سوزش در زمان ادرار کردن اشاره کرد.

در اکثر موارد این علائم خود به خود از بین می روند اما بهتر است که با مشاهده علائم تحت درمان پزشک متخصص زنان قرار بگیرید. این عفونت ها به دلایل مختلفی مانند مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها، بارداری، سیستم ایمنی تضعیف شده بدن، دیابت شدید، استفاده از مواد غذایی دارای مقادیر بالای شکر، استرس، کمبود خواب و… ایجاد می شوند.

عکس واژن نرمال

آیا درمان خانگی برای عفونت واژن وجود دارد؟

برای درمان این بیماری می توان از روش های درمان خانگی نیز استفاده کرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.  از مهم ترین روش های درمان خانگی عفونت واژن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. استفاده از داروی هایی که نیاز به تجویز پزشک ندارند. داروهایی مانند کلوتریمازول، میکونازول و ترکونازول.
 2. استفاده از روغن درخت چای. این درخت حاوی نوعی روغن است که استفاده آن به صورت شیاف می تواند در درمان این بیماری بسیار کارساز باشد.
 3. استفاده از مکمل های پروبیوتیک که می توانید با مراجعه به داروخانه آن ها را تهیه کرده و استفاده نمایید.
 4. استفاده از ماست غیر طعم دار و شیرین نشده به دلیل دارا بودن باکتری های مفید می تواند کمک کننده باشد.
 5. روغن نارگیل به دلیل خواص ضد قارچی که دارد یک از بین برنده عفونت مناسب است.

با مشاوره و یا استفاده از خدمات دکتر زنان آنلاین، این موارد به سادگی قابل حل خواهند بود.

دکتر زنان آنلاین یک متخصص در حوزه بیماری های زنان است که به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی ضمن درمان انواع بیماری ها، اطلاعات کامل تری را نیز در خصوص آن ها به دست آورید.

Advertisement

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

تیم تحریریه پذیرش24 متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش24 از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.

نوشته های مشابه

guest
0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا