درمان خانگی سنگ کلیه

چگونه سنگ کلیه را در خانه درمان کنیم؟درمان سنگ کلیه با روش های گیاهی و طب سنتی

سنگ کلیه چیست؟

کلیه مسئول دفع آب و مواد زائد از بدن است. هنگامی که بدن دچار کم آبی می‌شود، حرکت مایعات از کلیه به آرامی صورت می‌گیرد و فرصت بیشتری دارد که در این مسیر با نمک و مواد معدنی ترکیب شود و سنگ‌های رسوبی تشکیل دهد. این سنگ‌ها که با عنوان سنگ کلیه نامیده می‌شود، درصورتی‌که ریز باشد با ادرار دفع می‌شود و اگر بزرگ باشد در مسیر دستگاه ادراری و لوله‌های حالب انسداد ایجاد می‌کند. روش‌های درمان خانگی سنگ کلیه و استفاده از گیاهان دارویی این عارضه را از بین می‌برد.

راه‌های درمان خانگی سنگ کلیه چگونه است؟

درمان سنگ کلیه به صورت خانگی شامل روش‌هایی است که بدون مراجعه به پزشک و در منزل توسط خود شخص انجام می‌‍شود. در این روش‌ها فرد سبک زندگی و رژیم غذایی را تغییر می‌دهد و با اضافه کردن برخی نوشیدنی‌ها و مواد غذایی به دفع سنگ از کلیه کمک می‌کند.

درمان خانگی سنگ کلیه با نوشیدن آب

ساده‌ترین راه برای دفع سنگ کلیه نوشیدن آب است. هیدراته کردن بدن با نوشیدن آب سبب می‌شود نمک و رسوبات با ادرار خارج شوند. به همین جهت توصیه می‌شود روزانه حداقل ۸ لیوان آب برای درمان خانگی سنگ کلیه که در حالب گیر کرده استفاده کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه با آب لیمو تازه

آب لیمو حاوی غلظت بالایی از سیترات است و سیترات می‌تواند سنگ‌های کلیه از جنس رسوبات کلسیمی  را در خود حل کند.

 در مراحل اولیه تشکیل سنگ کلیه، مصرف روزانه دو یا سه عدد لیموی تازه به تنهایی یا ترکیب با آب آشامیدنی می‌تواند یک  اقدام موثر درمان خانگی دفع سنگ کلیه باشد.

درمان گیاهی سنگ کلیه

درمان خانگی سنگ کلیه با کرفس

کرفس گیاهی با آب فراوان است که خاصیت دیورتیک یعنی ادرار آور دارد. افزایش حجم مایعات بدن از طریق نوشیدن آب کرفس باعث پاکسازی کلیه از مواد زائد، نمک و رسوبات می‌شود. اگر دنبال درمان معجزه آسای سنگ کلیه هستید به شما توصیه می‌کنیم روزانه یک لیوان آب کرفس را ناشتا مصرف کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه با انار

انار با دارا بودن آنتی اکسیدان سیستم ایمنی بدن و کلیه‌ها را در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها مقاوم می‌کند. بنابراین مصرف روزانه یک عدد انار یا نوشیدن یک لیوان آب انار علاوه بر افزایش حجم مایعات بدن سلامت کلیه‌ها را هم تامین می‌کند. همچنین تهیه‌ی سوپ انار یا رب انار هم  می‌تواند علائم سنگ کلیه را با درمان خانگی از بین ببرد.

درمان خانگی سنگ کلیه با ریحان

ریحان خاصیت سم زدایی و ادرار آوری دارد. افزایش حجم ادرار با استفاده از ریحان غلظت اسیداوریک را کاهش می‌دهد و از این طریق از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می‌کند. همچنین اسید استیک موجود در ریحان سنگ‌های کلیه را تجزیه می‌کند و دفع آن‌ها را از طریق ادرار راحت‌تر می‌کند.

ریحان را می‌توان به شیوه‌های مختلف استفاده کرد. مثلا می‌توانید روزانه چند برگ ریحان بجوید یا چای ریحان درست کنید و در طول روز چند مرتبه از آن بنوشید. یک روش دیگر استفاده از ریحان ترکیب آن با عسل است. چند برگ ریحان را بکوبید و با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و کمی آب به آن اضافه کنید این معجون به عنوان موثرترین درمان خانگی سنگ مثانه و کلیه شناخته شده است.

درمان خانگی سنگ کلیه با سیاه‌دانه و عسل

درصورتی‌که دنبال درمان خانگی سنگ کلیه فوری هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم از ترکیب سیاه‌دانه و عسل استفاده کنید. برای استفاده باید کمی سیاه دانه را آسیاب کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و روزانه دو یا سه مرتبه از آن بخورید. این روش علاوه بر این‌که درد کلیه را تسکین می‌دهد می‌تواند  درمان خانگی شکستن سنگ کلیه هم باشد.

درمان خانگی سنگ کلیه با هندوانه

هندوانه آب فراوانی دارد و می‌تواند حجم ادرار به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زیاد شدن حجم ادرار باعث رقیق شدن اسیداوریک و جلوگیری از تشکیل سنگ‌های کلیه می‌شود. در واقع سم زدایی از کلیه‌ها با زیاد شدن حجم ادرار راه بسیار ساده‌ای است که با تغییر رژیم غذایی امکان‌پذیر است.

روش درمان خانگی برای درد سنگ کلیه با هندوانه متنوع است. می‌توانید آب هندوانه را بخورید، یا از دانه‌های آن دمنوش تهیه کنید و یا این‌که یک هندوانه کامل را داخل آب بپزید و به جز پوست بقیه‌ی قسمت‌های آن را بخورید.

درمان خانگی سنگ کلیه با جوانه‌ی گندم

جوانه‌ی گندم یک خوراکی مفید سرشار از پتاسیم، منیزیم و مواد معدنی است، مصرف جوانه‌ی گندم علاوه بر تقویت عملکرد کلیه‌ها می‌تواند در تهیه‌ی معجون برای دفع سنگ کلیه استفاده شود.

برای تهیه‌ی این معجون مقداری جوانه‌ی گندم آسیاب شده یا خرد شده را با عسل و آب لیمو ترکیب کنید و روزانه دو مرتبه از آن استفاده کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه با جوش شیرین

دفع سریع سنگ‌های کلیه با جوش شیرین یک اقدام موثر خانگی است. کافیست یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب ترکیب کنید و روزانه دو یا سه مرتبه از آن بنوشید. این راهکار ساده باعث تجزیه سنگ کلیه و آسان شدن دفع آن از طریق ادرار می‌شود.

درمان خانگی سنگ کلیه با ترب سیاه

یکی از سبزیجات معجزه‌گر برای درمان سنگ کلیه ترب سیاه است. استفاده از ترب سیاه رنده شده یا آب ترب به صورت ناشنا یک درمان گیاهی سنگ شکن کلیه است. درمان گیاهی سنگ کلیه گیر کرده در حالب  و خرد کردن آن‌ها بدون مراجعه به پزشک با ترب سیاه امکان‌پذیر است. کسانی که سنگ‌های درشت کلیه دارند و این سنگ‌ها مسیر خروج ادرار را مسدود کرده است می‌توانند با استفاده از ترب سیاه از دردهای کلیه نجات پیدا کنند.

البته کسانی که کم‌کاری تیروئید  یا کمبود ید دارند در استفاده از ترب سیاه باید احتیاط کنند.

چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم

درمان خانگی سنگ کلیه نوزادان چگونه است؟

سنگ کلیه در نوزادان اگرچه شیوع کمی دارد اما در کودکانی که زمینه‌ی ژنتیکی این بیماری را دارند ممکن است بروز کند. نشانه‌های سنگ کلیه در نوزادن مانند بزرگسالان با اختلالات در دفع ادرار و درد در پهلو و کمر بروز می‌کند. درمان سنگ کلیه در کودکان  مانند بزرگسالان با افزایش حجم ادرار امکان‌پذیر است.

تنها نکته‌ی قابل توجه این است که برای کودکان زیر یک سال  استفاده از عسل و گیاهان دارویی ممنوع است و درمان گیاهی سنگ کلیه نوزادان به‌دلیل ضعیف بودن دستگاه گوارش محدودیت‌هایی دارد.

برای آشنایی با درمان‌ گیاهی سنگ کلیه کودکان با پزشک آنلاین متخصص اطفال پذیرش ۲۴ مشورت کنید.

راه‌های درمان گیاهی سنگ کلیه چگونه است؟

طب سنتی با استفاده از گیاهان دارویی درد کلیه را کاهش می‌دهد و از اثرات گیاهان  با افزایش حجم ادرار برای دفع سنگ کلیه استفاده می‌کند. استفاده از داروهای گیاهی در خانه روشی ساده و کم هزینه برای درمان درد و سنگ کلیه آن است.

درمان گیاهی سنگ کلیه با دمنوش قاصدک

گیاه قاصدک از احتباس مایعات در بدن جلوگیری می‌کند و با افزایش دادن حجم ادرار مواد زائد و سمی را از طریق ادرار دفع می‌کند. تهیه‌ی دمنوش این گیاه ساده است و استفاده‌ی روزانه از آن درمان موثری برای اختلالات کلیه از جمله درد و سنگ کلیه است.

طرز تهیه‌ی دمنوش گل قاصدک

برای تهیه دمنوش قاصدک مقداری گل خشک شده یا تازه از قاصدک را داخل یک لیوان آب در حال جوش بریزید و  به مدت ۲۰ دقیقه آن را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. بهتر است روزانه دو نوبت این دمنوش را تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

 درمان گیاهی سنگ کلیه  با دمنوش کاکل ذرت

کاکل یا موی ذرت به‌عنوان یک درمان قوی برای دفع سنگ کلیه استفاده می‌شود. کسانی که سنگ کلیه دارند اگر روزانه دوبار کاکل ذرت را دم کنند و بنوشند به راحتی سنگ‌های کلیه را با ادرار دفع می‌کنند.

درمان گیاهی سنگ کلیه با گیاه بابا آدم

 گیاه بابا آدم درمان گیاهی کلیه سنگ ساز است. این گیاه را می‌توان به صورت عرق صبح‌ها ناشتا استفاده کرد یا این‌که از برگ‌ها و ریشه‌ی آن دمنوش تهیه کرد. یک روش موثر دیگر هم برای دفع سنگ کلیه با گیاه بابا آدم وجود دارد. مقداری از گیاه را داخل یک ظرف بریزید و روی آن ماءالشعیر بریزید. بعد از نیم ساعت این معجون را بنوشید. نوشیدن این مایع درمان درد سنگ کلیه و مثانه است.

به خاطر داشته باشید خواص گیاه بابا آدم  برای سنگ کلیه به دلیل دیورتیک بودن  و افزایش حجم ادرار است.

درمان گیاهی سنگ کلیه با چای سبز

چای سبز در سلامت کلیه‌ها نقش به‌سزایی دارد. اگر مبتلا به سنگ کلیه هستید استفاده‌ی منظم و روزانه از چای سبز قطعا اختلالات کلیه شما را درمان می‌کند و سنگ‌های کلسیمی ریز کلیه را دفع می‌کند.

اگر به‌موقع برای درمان سنگ کلیه اقدام نکنید، سنگ‌ها بزرگ می‌شوند یا به اصطلاح  شاخ گوزنی می‌شوند. سنگ‌های شاخ گوزنی در اثر قلیایی شدن محیط ادرار تشکیل می‌شود و بزرگ شدن آن‌ها باعث انسداد حالب و مانع از خروج ادرار و در می‌شود.  با این‌حساب آیا باز هم چای سبز می‌تواند درمان موثری برای این سنگ‌ها  باشد؟

  پاسخ این سوال مثبت است و باید بگوییم درمان گیاهی سنگ کلیه شاخ گوزنی با چای سبز به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و  افزایش حجم ادرار امکان پذیر است.

درمان گیاهی سنگ کلیه با گزنه

گیاه گزنه به عنوان قوی‌ترین داروی سنگ شکن کلیه در طب سنتی شناخته می‌شود که می‌تواند سنگ‌های بزرگ را هم تجزیه و از طریق ادرار دفع کند. به همین دلیل به افرادی که سنک کلیه دارند توصیه می‌شود روزانه دو نوبت دمنوش گیاه گزنه را درست کنند و بنوشند.

درمان سنگ کلیه با نوشیدنی های گیاهی

درمان  سنگ کلیه با روغن گیاهی

یک راه برای تسکین دردهای کلیه استفاده از روغن‌های گیاهی است. روغن‌ها از طریق پوست جذب می‌شوند و درد را کاهش می‌دهند.

 این شیوه از درمان درد با استعمال موضعی روغن سیاه‌دانه ، روغن زیتون یا روغن کنجد امکان پذیر است.

برای استفاده  از این روش کافیست چند قطره روغن را روی نواحی دردناک بریزید و با دست ماساژدهید. بعد از ماساژ دادن هم بهتر است یک پارچه‌ی پشمی یا حوله دور کمر خود بپیچید تا کلیه‌ها گرم بماند. روغن مالیدن یک روش درمان خانگی برای درد سنگ کلیه است.

درمان سنگ کلیه با عرقیات گیاهی

عرق خارشتر، عرق خارخاسک، عرق گزنه از داروهای گیاهی درمان سنگ کلیه هستند. استفاده‌ی ناشتا از این عرقیات موجب حل شدن سنگ‌ها در ادرار می‌شود و می‌تواند درد کلیه را هم کم کند.

زمان مراجعه به پزشک

درصورتی‌که تکرر ادرار، ادرار دردناک ، تهوع و استفراغ و درد در پهلو دارید احتمالا در کلیه‌های شما سنگ وجود دارد و باعث ایجاد این مشکلات شده است. هر چه سریع‌تر تا زمانی که سنگ‌ها ریز هستند با درمان‌های خانگی و استفاده از داروهای گیاهی نسبت به درمان این عارضه اقدام کنید.

درصورتی‌که با این درمان‌ها بهبود نیافتید یا نشانه‌ها و درد تشدید شد، حتما به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید. و اگر امکان مراجعه حضوری را نداشتید، پذیرش ۲۴ امکان مشاوره‌ی غیر حضوری با پزشک آنلاین متخصص طب سنتی با صرف کمترین هزینه و اتلاف وقت را برای شما فراهم کرده است.

گفتگوی آنلاین با متخصص طب سنتی

۲.۴/۵ (۷ نظر)

منبع
www.urologyspecialistsofmilford.comwww.premierhealth.comwww.durhamnephrology.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
53 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
هادی ا
هادی ا
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.درمان سنگ کلیه ۵ میلی برای کودک ۴ساله چیه؟

فرشته
فرشته
در پاسخ به  هادی ا
6 ماه قبل

سلام. من سنگ. کلیه ۸میلی دارم دردشدیدچی بخورم. سریع دفع بشه

محمدی
محمدی
در پاسخ به  فرشته
7 روز قبل

چه‌داروی‌گیاهی بخورم تا دفع بشه؟

یوسفی
یوسفی
1 روز قبل

سلام من سنگ کلیه به اندازه های۵میل۴میل۳میل دارم تاحالاهم بدون هیچ دردی به دکتر رفتم و دکتر برای چکاب ازکل شکمم برایم سونوگرافی نوشت و متوجه سنگ کلیه شد چرا تا حالا من هیچ دردی نداشتم وبرای درمان چه کنم؟

علی
علی
7 روز قبل

سلام کلیم دو عدد سنگ ۸ملیمتر داره زیادم درد داره چیکار کنم

علی
علی
در پاسخ به  علی
2 روز قبل

گریه کن فقط

محمدی
محمدی
9 روز قبل

سلام من ۷ سال سنگ کلیه دارم با داروهای گیاهی خوب میشه و هر۲سال برمیگرده اولین بار که فهمیدم بچه اولم ۱،۵ سال داشت دکتر بهم گفت هر ۲ سال یا ۱،۵سال برمیگرده همین اتفاق هم افتاد الان هم سنگ کلیه وسنگ صفرا دارم

مرضییه خزایلی
مرضییه خزایلی
9 روز قبل

سلام خسته نباشیدسنگ کلیه ام درحالب upj گیر کرده سنگ شکن کردم ولی دفع نشده لطفا راهنماییام کنید

سینا
سینا
12 روز قبل

سلام

رامین حیدری
رامین حیدری
15 روز قبل

سلام من سنگ کلیه دارم ۶.۶هستش ایاباطب سنتی درمان میشه

داوود
داوود
18 روز قبل

پوست خشک شده سنگدان مرغ که توی اینترنت هم فروشی هست برای سنگهای کلیه شنیدم خیلی خوبه . ولی برای سنگ حالب نمیدونم کاری بتونه بکنه

حیدری
حیدری
21 روز قبل

سلام من پنجاه وپنج سالم هست ود در کلیه چپ در قسمت لگنچه یک سنگ ۱۸ میلی ودرکالیس فوقانی سنگ ۱۱میلی دارم ایا بدون عمل میتوانم سنگ را دفع کنم

محمد جواد
محمد جواد
27 روز قبل

پدرم سنگ کلیه داره از صبح زود امروز درد داره با مسکن و اینا هم دفع نشده سنگش تا الان،چه چیزی میتونه سریع دفع کنه سنگش رو لطفا راهنمایی کنید ممنون

فاطمهص
فاطمهص
28 روز قبل

سلام خانم ۴۶ ساله هستم سنگ کلیه ۶ میل دارم آیا باید سنگ شکن کنم یا خودش میاد

معصومہ
معصومہ
30 روز قبل

بچہ من سنگ کلیہ دارہ چی بعدم تروب سیاہ بعدم

مجید نعمتی
مجید نعمتی
1 ماه قبل

سلام سنک ۷میل نیاز به عمل دارد

محمدی
محمدی
در پاسخ به  مجید نعمتی
30 روز قبل

سلام ایا سنگ ۷ میل نیاز به عمل دارد

مشهدیان
مشهدیان
1 ماه قبل

مشهدیان هستم سنگی بهقطر۲۰ و۲۴ میلی در حلب مشاهده شده هم سونو هو سیتی در سمت چب ۲۴ وکلیه متورم شده و در هم ندارم در ضمن دیابت هم دارم

مهدی
مهدی
1 ماه قبل

من ۱۵ساله سنگ کلیه دارم هر دوتا هم سنگ سازه میشه جلوگیری کرد یا تا تمام مرگ با منه

افشین حیدری
افشین حیدری
1 ماه قبل

سلام سنگ کلیه من۲۳ میلی م است آیا میتوانم بادرمان خانگی آن را دفع کنم آیا سنگ درکلیه هم میتواند بشکند راهنماییکنید

حسین الهی
حسین الهی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من سنگ کلیه دارم خیلی هم درددارم چه داروی باید استفاده کنم

رحیم
رحیم
در پاسخ به  حسین الهی
1 ماه قبل

بهترین درمان ورزش هست که اگر میکردیم معمولا سنگ کلیه هم نداشتیم. ۲. داروی گیاهی سنگ کل ارزان و کم ضرر. ۳.نوشیدن مایعات ولرم زیاد…. چای نه… مایعات….

طهماسب
طهماسب
1 ماه قبل

سلام بچه ۴۰روزدارم سونوگرافی گرفتیم سنگ کلیه داشت.داروگیاهی هست برای درمان دفع سنگ؟

علی
علی
2 ماه قبل

درمان سنگ کلیه

بهنام
بهنام
2 ماه قبل

سلام من سنگ کلیه ۹۵ میلی متری و ۵۸۳ میلیمتری دارم.چیکار کنم بجز خود کشی؟

رمضان قاسمی
رمضان قاسمی
2 ماه قبل

سلام من دو هفته یک سنگ شیش میل در حالب گیر کرد درد زیادی دارم چیکار بکنم دفع بشه سنگ در فاصله تقریبی ۲۰میل از دهانه uvj رویت شده

شیاسی
شیاسی
3 ماه قبل

سلام نوزادی که از بدو تولد سنگ ۴ میلی متری داره چگونه درمان میشه

حسین
حسین
4 ماه قبل

سلام من سنگ کلیه ۱سانتی دارم دردشدید دارم چی بخورم سریع دفع بشع

Last edited 4 ماه قبل by حسین
بنیامین
بنیامین
4 ماه قبل

سلام من یک سنگ ۳/۵میلی درحالب ویک سنگ درکلیه چپ دارم چه دارویی مصرف کنم

عباس فیروزآبادی
عباس فیروزآبادی
4 ماه قبل

سلام من سنگ کلیه داشتم چند تا سوزن زدم که بیافته الان آمده نوک آلتم وبیرون نمیاد چه کارکنم دوسال است که این مشکل را دارم

حسین فضلی
حسین فضلی
4 ماه قبل

سلام من عمل قلب باز انجام دادم وقرص قلب میخورم وکلیه ام سنگ ساز شد ایا ازاین قرص قلب است

سیمین دریایی
سیمین دریایی
4 ماه قبل

سلام من سنگ به اندازه ۱۳ دارم نمیخوام عمل کنم یک بار انجام دادم چگونه دفع کنم ایا قرصی هست کوچیکش کنه بعد با روش خانگی بقیش رو

منصور
منصور
در پاسخ به  سیمین دریایی
4 ماه قبل

سلام من سنگ ۵و۸ دارم لطفا رهنمایی فرمایید ممنون

علیرضا
علیرضا
6 ماه قبل

سلام
درد شدید کلیه دارم برای تسکین چه کنم ( درد سمت راست و همچنین زیر شکم در ضمن حدود ده سال قبل سابقه احتباس و دفع سمگ داشتم)

رحماني
رحماني
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر سنگ کلیه ۶میلیمتری حدود دوهفته در دهانه حالب گیر کرده داروی گیاهی هم استفاده کردم تغییر نکرده حالا باید چکار کنم که نشکنن

علی
علی
7 ماه قبل

سلام جناب دکتر. من سنگ کلیه دارم ۱۲میل لوله حالب درد شدید دارم چیکار کنم

امیر
امیر
7 ماه قبل

سلام همسر من سنگ کلیه دارند وگفتن ۱۰میلی متر هست والان بین کلیه ومثانه هست وهنوز دفع نشده ودکتر گفتند باید عمل کنند آیا به نظر شما دفع میشه که نیاز به عمل نداشته باشه ودارویی هست بهمون پیشنهاد بدید ممنون

هادی ا
هادی ا
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.درمان سنگ کلیه ۵ میلی برای کودک ۴ساله چیه؟

عبدالقادر حسنی
عبدالقادر حسنی
9 ماه قبل

سلام ! هر دو کلیه من سنگ به اندازه ۳ملی متر و ۴ملی متر وجود دارد فعلا در ماه رمضان چون روزه ام درد داره چی داروی را پشنهاد میکنید؟

رستمی
رستمی
در پاسخ به  عبدالقادر حسنی
4 ماه قبل

سلام من در کلیه راست سنگ ۴میل دا رم عریقات گیاهی زیاد بخورم اثر نکرده چی پیشنهاد مکنی

رستمی
رستمی
در پاسخ به  عبدالقادر حسنی
4 ماه قبل

سلام من کلیه راست سنگ ۴میل دا رم عریقات زیاد خوردم سنگ های ریز ریز در ادرار دیده میشه سونی کردم همان سنگ مانده مانده

حامد احمدی
حامد احمدی
1 سال قبل

سلام وقت شما بخیر حامد احمدی هستم یک سنگ هفت ملی متری تو حالب کلیه چپ من گیر کرده چی کارکنم که بیفته ممنون شما هستیم

میترا
میترا
در پاسخ به  حامد احمدی
10 ماه قبل

با سلام سنگ کلیه ۸میلی در لوله حالب دارم و در حال درمان با دارو هستم چندرصد احتمال دفعش هست که نخام عمل کنم*

براتعلی شفایی
براتعلی شفایی
در پاسخ به  حامد احمدی
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید سنگی حدود۶میلیمتر در حالب سمت راست گیر کرده به پزشک هم مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم چکار کنم ممنونم

اکبر شاه صنم
اکبر شاه صنم
در پاسخ به  براتعلی شفایی
6 ماه قبل

سلام من یک سنگ کلیه ۷ میل در کلیه چپم دارم که دکتر میگه اندازه عدس هست آیا قرص سیستون برام خوبه یا نه. باتشکر

سمیه
سمیه
در پاسخ به  حامد احمدی
4 ماه قبل

سلام من سنگ ۱۱میلی دارم تو لوله حالب هست سه بار سنگ شکن کردم ولی یه خورده سنگ ریز اومد خیلی کم گفتن سنگت خیلی سفته باید چیکار کنم

فخری
فخری
در پاسخ به  حامد احمدی
30 روز قبل

سلام خسته نباشید شوهرم سنگ کلیه به اندازه ۱۲میلی م داره ودکترش گفته باید فنر بذاره لطفا راهنمایی کنید ایا راه حل دیگه ای هم هست. ممنون

زهره
زهره
1 سال قبل

ایاخریدن دستگاه تصفیه آب تاثیری برسنگ سازی کلیه دارد

دکتر رسول اسماعیلی
در پاسخ به  زهره
1 سال قبل

سلام خدمت شما. در مناطقی که اب اشامیدنی بسیار حاوی مواد آهکی هست بله کمک کننده خواهد بود ولی درکل و طبق منابع علمی چیزی که بیش از همه اینها به کاهش سنگ سازی کمک میکند مصرف آب زیاد به نحوی که رنگ ادرار هیچ وقت زرد پررنگ نباشد است.

عبدالحق
عبدالحق
در پاسخ به  زهره
4 ماه قبل

سلام من سنگ کلیه دارم طرف چپ کلیه سه نیم میلی متری چه بخورم

رحماني
رحماني
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر سنگ کلیه ۶میلیمتری حدود دوهفته در دهانه حالب گیر کرده

مرضیه
مرضیه
8 ماه قبل

سلام سنگ کلیه ۵میلی داره به دلیل تهوع نمی تونه زیاد مایعات مصرف کنه لطفا راهنمایی کنید

هادی
هادی
1 سال قبل

برای درمان سنگ کلیه به اندازه یه عدس عمل را پیشنهاد میکنید یا درمان خانگی

دکمه بازگشت به بالا