اثر مشروبات الکلی بر بدن چیست؟ ۶ مورد از عوارض مصرف الکل

الکل با بدن چه می‌کند؟

متاسفانه در میان جوانان و نوجوانان، مصرف مشروبات الکلی به شدت رواج پیدا کرده است و این موضوع یک حقیقت انکارناپذیر به شمار می‌رود. این نوشیدنی‌ها عوارض بسیار بدی را برای جسم و روان مصرف‌کننده به همراه خواهند داشت و به همین خاطر است که روی مصرف نکردن آن تاکید فراوان می‌شود.

مصرف مداوم نوشیدنی‌های الکلی مانند مواد مخدر، اعتیاد را به همراه می‌آورد. حتی خیلی از کسانی که حالا از عوارض و اثرات مشروبات الکلی روی بدن مطلع شده‌اند و قصد ترک آن را دارند، نتوانسته‌اند با موفقیت آن را کنار بگذارند و این امری نگران‌کننده است.

در این مطلب قصد داریم راجع به:

 • اعتیاد به الکل
 • عوارض و فواید مصرف آن
 • چگونگی ترک الکل و مواردی از این قبیل صحبت کنیم. پس اگر علاقمند به این موضوع هستید، تا انتها همراه ما باشید.

اثر مشروبات الکلی بر مغز

زمانی که الکل مصرف می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

قبل از این که وارد جزئیات مربوط به اثرات مشروبات الکلی شویم، لازم دانستیم از عملکرد الکل روی بدن صحبت کنیم و بگوییم بعد از مصرف آن، چه اتفاقاتی در بدن می‌افتد.

زمانی که شخص مشروبات الکلی با درصدهای گوناگونی مصرف می‌کند، ۱۰ درصد از آن توسط معده و مابقی در روده بزرگ و روده کوچک جذب خواهد شد.

بعد از مدت زمانی، الکل‌های جذب‌شده توسط این اندام‌ها، به خون راه پیدا می‌کنند و از طریق عروق در تمام بدن پخش می‌شوند. در این حین، فعالیت‌های مربوط به مغز و نخاع با سرعت کمتری انجام می‌گیرد.

با گذشت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت از مصرف، غلظت الکل در خون به حداکثر میزان خود می‌رسد و فرد مصرف‌کننده اصطلاحا مست خواهد شد.

البته ناگفته نماند مسائلی که بیان شد، تنها در شرایط پایدار و ثابت اتفاق می‌افتد. زمان رسیدن به حالت مستی، اوج غلظت الکل در خون و مواردی از این قبیل، به عوامل متعددی وابسته است که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • سن، وزن، سطح سلامت او، میزان تحمل، سوخت و ساز بدن، وضعیت اخلاقی، حالات روحی و تمامی موارد مرتبط به شرایط جسمانی مصرف‌کننده
 • پر یا خالی بودن معده شخص در زمان مصرف الکل
 • مقدار مصرف مشروبات الکلی توسط شخص در یک نوبت

۱. مشکلات کبدی با مصرف الکل

زخم کبد یا سیروز کبدی از جمله مشکلاتی است که به خاطر مصرف بی‌رویه و مداوم مشروبات الکلی اتفاق می‌افتد. در واقع می‌توان به جرات اعلام کرد شایع‌ترین عارضه در میان کسانی که مشروبات الکلی از قبیل شراب، آبجو و انواع دیگر مصرف می‌کنند، بروز مشکلات کبدی است که در بعضی موارد درمان‌پذیر است و در بعضی موارد دیگر باعث بروز اتفاقات جبران‌ناپذیر خواهد شد.

مشکلات کبدی ناشی از مصرف زیاد مشروب، با علائم زیر خود را نشان می‌دهد:

 • دردهای شکمی طولانی مدت
 • زرد شدن بیش از حد سفیدی چشم، رنگ ادرار و پوست
 • تب‌های شدید و مکرر

۲. مشکلات قلبی ناشی از مشروب

مصرف زیاد و مکرر مشروبات الکلی باعث می‌شود تا احتمال بروز بیماری و حملات قلبی در فرد شدت پیدا کند. کسانی که مدام از مقدار زیادی مشروبات الکلی استفاده می‌کنند، خطراتی از قبیل فشار خون، سکته قلبی و غیره بیشتر آن‌ها را تهدید خواهد کرد.

اگر مشکل قلبی دارید و نمی‌توانید مشروبات الکلی را کنار بگذارید، توصیه می‌کنیم با پزشکان آنلاین متخصص پذیرش ۲۴ در تماس باشید که بدون قضاوت هدف خود را حفظ سلامت شما می‌گذارند.

۳. امکان بروز سرطان با نوشیدن مشروبات الکلی

متاسفانه مصرف الکل توسط خانم‌ها و آقایان در بیشتر موارد منجر به بروز سرطان شده است. عموما کسانی که مصرف‌کننده الکل هستند یا به آن اعتیاد دارند، درگیر سرطان‌هایی از قبیل موارد زیر خواهند شد:

۴. بروز مشکلات مغزی با اثرات الکل بر مغز

اثر الکل بر مغز و سیستم عصبی، امری ثابت شده است. تحقیقات زیادی در این زمینه صورت گرفته که تاثیر منفی مصرف این مواد را نشان می‌دهد. مشروبات الکلی بیشترین اثرات منفی را روی مغز جوانان و نوجوانانی می‎‌گذارند که مغز آن‌ها در حال رشد است. اثر الکل بر مغز مختل ساختن موارد زیر است:

 • قدرت تصمیم‌گیری
 • نحوه قضاوت
 • ضعیف شدن حافظه

۵. عوارض الکل بر پانکراس

یکی دیگر از اثرات مخرب و عوارض مصرف الکل، از کار انداختن عضو حیاتی در بدن به نام پانکراس یا لوزالمعده است. زمانی که شخص به‌صورت مداوم از مشروبات الکلی استفاده می‌کند، باعث ایجاد اختلال در کار این عضو می‌شود و اجازه نمی‌دهد قند خون را تنظیم یا به هضم غذا کمک کند.

شکم دردهای مزمن و طولانی مدت، نشانه‌هایی از بروز مشکلات پانکراتیت ناشی از مصرف بی‌رویه مشروبات الکلی خواهد بود که در اکثر موارد، درمان قطعی برای آن وجود نخواهد داشت.

۶. تضعیف سیستم ایمنی

نوشیدن مشروبات الکلی اثر سوء فراوانی روی دفاع‌های بدن می‌گذارد و باعث می‌شود تا گلبول‌های سفید دیگر توانایی محافظت از بدن را در برابر بیماری‌های گوناگون نداشته باشند.

در نتیجه، سیستم ایمنی بدن تضعیف می‌شود و فرد مصرف‌کننده بعد از مدتی، به بیماری‌های گوناگونی مبتلا خواهد شد.

تاثیرات الکل

ماندگاری الکل در خون چقدر است؟

یکی از سوالات رایج موجود این است که چقدر طول می‌کشد تا الکل از بدن خارج شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تنها چیزی حدود ۱۰ درصد از مشروبات الکی مورد استفاده از طریق تعریق، تنفس و ادرار از بدن خارج می‌شود و مابقی به عوامل متعددی وابسته هستند که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 • نوع مشروبات الکلی و درصد آن: عموما مشروباتی که درصد بالایی الکل دارند، ماندگاری بیشتری در خون خواهند داشت.
 • جنسیت شخص مصرف‌کننده: طبق آزمایشاتی که انجام شده است، ماندگاری الکل در بدن خانم‌ها به مراتب بیشتر از آقایان است و دلیل آن را می‌توان آب کمتر و چربی بیشتر بدن خانم‌ها تلقی کرد.
 • وزن و توده بدنی: هر چقدر توده بدنی شخص کوچکتر و وزن آن کمتر باشد، ماندگاری الکل در خون آن بیشتر از شخصی خواهد بود که وزن بیشتر و توده بدنی بزرگتری دارد.
 • مصرف بعضی داروها: مصرف داروهایی از قبیل آسپرین، پیرازول، پاراستامول و موارد مشابه، باعث کاهش سرعت متابولیسم الکل در بدن خواهد شد. بنابراین کسی که قبل از نوشیدن مشروبات الکلی داروهایی از این قبیل مصرف کرده باشد، ماندگاری الکل در خون او بیشتر طول خواهد کشید.
 • سن مصرف‌کننده: مصرف الکل در کشورهای خارجی در سنین بالای ۱۸ سال امکان‌پذیر است. آمارها نشان می‌دهد در دهه سوم سنی، میزان ماندگاری الکل در خون به کمترین مقدار خود می‌رسد. بنابراین اگر دو شخص با سنین ۲۵ و ۳۵ به یک اندازه مشروب مصرف کنند، متابولیسم الکل در خون شخص جوان‌تر زودتر اتفاق می‌افتد و در نتیجه ماندگاری کمتری خواهد داشت.

واحد اندازه‌گیری میزان الکل در خون، BAC نام دارد. اگر کسی قصد داشته باشد تا از مدت زمان ماندگاری الکل در خون خود مطلع شود، باید محتوای الکل خون یعنی BAC را بداند. سرعت متابولیسم الکل در خون تقریبا د حد ۰.۰۱۶ BAC در هر ساعت است و به عنوان مثال اگر شخصی محتوای الکل خون او برابر با ۰.۰۶۴ باشد، ۴ ساعت طول می‌کشد تا الکل در خون او متابولیزه و از بدن او خارج شود.

فواید مصرف الکل چیست؟

شاید در وهله اول متعجب شوید، اما باید بدانید این فواید آنقدر زیاد نیست که اثرات مشروبات الکلی روی بخش‌های مختلف بدن نادیده گرفته شود.

به‌طور کلی می‌توان فواید مصرف الکل را به چند مورد زیر محدود کرد:

 • ایجاد احساس شادی و سرخوشی
 • ایجاد اعتماد به نفس (بدون شک کاذب)
 • تاثیر مثبت روی عروق کرونر قلب

البته در رابطه با بخش مثبت اثرات مشروبات الکی روی کرونر قلب، تفاوت نظرهایی وجود دارد. اکثر پزشکان بر این باور هستند که عوارض مفنی اثرات مشروبات الکلی آنقدر بر روی قلب و عروق زیاد است که به تاثیر کوچک مثبت آن نمی‌ارزد.

آن‌چه باید راجع به عوارض و اثرات مشروبات الکلی بدانید و برای ترک الکل اقدام کنید، در زیر آورده شده است. قبل از بررسی آن‌ها باید بگوییم اگر به هر دلیلی دوست ندارید پیش یک دکتر حضوری چنین مسائلی را مطرح کنید، مشاوران همیشه آنلاین پذیرش ۲۴ در خدمت شما هستند و در مورد اثرات مشروبات الکلی شما را راهنمایی خواهند کرد. می‌توانید از دکتر روانشناس آنلاین‌ برای درمان اعتیاد به الکل استفاده کنید.

مشاوره انلاین روانشناسی

بعد از مشروب چی بخوریم؟ روش‌های از بین بردن اثر الکل در بدن

یکی از معضلات و مشکلاتی که مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی با آن مواجه هستند، چگونگی آشنایی با روش از بین بردن اثر الکل در بدن است. بنابراین در زیر به راهکارهایی را که می‌توانید برای از بین بردن اثرات مشروبات الکلی انجام دهید، در زیر آورده‌ایم.

سعی کنید بخوابید

در وهله اول بهتر است بعد از احساس مستی ناشی از مصرف مشروبات الکلی، کاری انجام ندهید و بخوابید. عموما خوابیدن ۴ الی ۵ ساعته باعث می‌شود تا اثر الکل در بدن خنثی شود و دیگر احساس مستی نداشته باشید.

آب زیاد بنوشید

یکی از تاثیراتی که مصرف الکل بر بدن دارد، کاهش آب بدن از طریق تعریق و ادرار زیاد است. بنابراین می‌توانید با مصرف زیاد آب، اثر الکل را که جایگزین آب در بدن شما شده است، خنثی کنید و باعث کاهش خماری بعد از مستی شوید.

آب در واقع کمک می‌کند تا الکل سریع‌تر متابولیزه و هضم شود و اثر آن سریع‌تر از بین برود.

آبمیوه مصرف کنید

آب بعضی از میوه‌ها و سبزیجات، اثرات مشروبات الکلی در بدن را در کمترین زمان ممکن از بین می‌برد. نوشیدن آبمیوه‌هایی از قبیل موارد زیر در هنگام مستی را بسیار توصیه می‌کنیم.

 • آب پرتقال
 • ترکیب آب کلم سبز، کرفس، تره و گلابی
 • آب گوجه فرنگی
 • اسموتی ترکیبی کرفس، خیار، اسفناج، کاهو، کلم بروکلی و جعفری
 • ترکیب آب هویج و چغندر
 • ترکیب آب مرکبات لیمو، گریپ‌فروت و پرتقال همراه عسل

دمنوش زنجبیل بخورید

زنجبیل تازه یا پودر آن زمانی که با مقداری آب دم بکشد و به صورت دمنوش در آید، می‌تواند اثر فوق‌العاده خوبی روی خماری بعد از نوشیدن مشروبات الکلی داشته باشد.

وعده‌های نشاسته‌دار مصرف کنید

تقویت قوای جسمانی بعد از مصرف مشروبات الکلی که باعث تضعیف آن شده است، امری ضروری خواهد بود. تنظیم قند خون بدن به کمک مصرف:

 • نان‌های معمولی
 • سوپ‌های مقوی
 • و خوراکی‌هایی که حاوی نشاسته هستند و به عنوان وعده غذایی سبک شناخته می‌شوند، باعث از بین رفتن اثرات مشروبات الکلی خواهد شد.

تاثیر مشروبات الکلی بر بدن

چه زمانی مسمومیت الکلی اتفاق می‌افتد؟

زمانی که مقدار زیادی مشروبات الکلی در بازه زمانی کمی مصرف شود، فرد دچار مسمومیت الکلی می‌شود و در اینجا به سراغ راهکارهایی برای درمان استفراغ بعد از خوردن مشروب می‌رود.

مسمومیت الکلی عموما با یک سری علائم همراه است که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • سرد شدن و کاهش دمای بدن
 • سردرد و استفراغ مکرر
 • پریشانی و ایجاد حالت تشنج
 • پریدن رنگ پوست
 • بیهوشی طولانی مدت و نداشتن توانایی حرکتی
 • تنفس کمتر از ۸ بار در دقیقه و بسیار نامنظم

در میان این علائم، استفراغ کردن یکی از رایج‌ترین اثرات مشروبات الکلی به شمار می‌رود و نباید جلوی آن را گرفت. بنابراین اگر بعد از نوشیدن مشروبات الکلی با واکنش بدن به شکل استفراغ روبه‌رو شدید، اجازه دهید این فرآیند به‌صورت طبیعی پیش رود و با جلوگیری از آن، شرایط را برای بروز مشکلات جدی‌تر فراهم نکنید.

البته بعد از استفراغ کردن ناشی از نوشیدن مشروب زیاد، باید به یک سری نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید:

 • اصلا دوباره به سراغ مصرف نوشیدنی‌های الکلی نروید و اجازه دهید معده شما کمی استراحت کند.
 • به‌خوبی استراحت کنید و حتی‌الامکان ۴ الی ۵ ساعت بخوابید.
 • مایعات فراوان را آهسته آهسته بنوشید تا بتوانید کم‌آبی بدن را به خاطر استفراغ کردن جبران کنید.
 • اگر در ناحیه شکم احساس درد کردید، از مسکن‌هایی همچون ایبوبروفن استفاده و از خوردن استامینوفن خودداری کنید.

گاهی مسمومیت الکلی با علامتی مانند استفراغ کردن همراه نیست. در این مورد باید چه کرد؟

لازم به ذکر است استفراغ اجباری به منظور کاهش اثرات مشروبات الکلی کاملا خطرناک خواهد بود و می‌تواند منجر به:

 • پارگی مری
 • ورود محتویات معده به ریه
 • خونریزی داخلی
 • ترشح بیش از حد اسید معده و مواردی از این قبیل شود و اتفاقات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد.

آنچه باید راجع به حساسیت الکلی بدانید

حساسیت الکلی یکی از مشکلاتی است که گریبان‌گیر درصد زیادی از مصرف‌کنندگان مشروب است. گاهی ممکن است شخص بعد از خوردن مشروب، با خارش پا مواجه شود. در این بخش، علت خارش پا بعد از خوردن مشروب را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

زمانی که بدن افراد قادر به متابولیزه کردن الکل نباشد، حساسیت الکلی به وجود می‌آید. علائم و نشانه‌های مختلفی را می‌توان ناشی از حساسیت الکلی دانست که سریعا بعد از مصرف مشروبات الکلی نمایان می‌شوند. اما گاهی این علائم بدون سابقه قبلی خودشان را نمایان می‌کنند که در این بین، لازم است شخص به پزشک معالج مراجعه کرد.

یکی از این علائم رایج، احساس خارش در پا است. در این حالت، پوست پا برافروخته می‌شود و کهیرهایی روی پوست به چشم خواهد خورد. در صورتی که این ضایعات پوستی چندان اذیت‌کننده نباشند، تنها با منع مصرف مشروبات الکلی درمان‌پذیر خواهند بود. اما گاهی این خارش، ایجاد ضایعات پوستی از قبیل کهیر، قرمزی پوست و التهاب شدت پیدا می‌کند که باید سریعا پیگیری شود.

اثرات منفی مشروبات الکی

زمان مراجعه به پزشک

عوراضی که بیان کردیم درباره انواع مختلف الکل صدق می‌کند از جمله عرق کشمش یا عرق سگی. خماری و حال بد بعد از مستی و نوشیدن مشروبات الکلی یک اتفاق طبیعی است. اما اگر از حد خود بگذرد، نیازمند مراجعه به پزشک خواهد بود.

زمانی که به خاطر مصرف بی‌رویه مشروبات الکلی به پزشک نیاز پیدا کردید، تنها کافی است از طریق سایت یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴ درخواست خود را ارسال کنید. شما می‌توانید به کمک اپلیکیشن و وب‌سایت این مجموعه خدمات مشاوره ترک اعتیاد به‌ویژه اعتیاد به الکل و مشاوره با بهترین روانشناس آنلاین به‌ صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی دریافت کنید و از اثرات مشروبات الکلی آگاه شوید.

مشاوره روانشناسی انلاین

۴/۵ (۲۸ نظر)

منبع
americanaddictioncenters

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
528 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید
وحید
5 روز قبل

سلام رفقا من وقتی میخورم دست راستم خواب میره الانم ۳،۴روزه گز گز میکنه چیکار میشه کرد

عرفان
عرفان
6 روز قبل

دوغ بخورید با چیپس گوجه ای

عرفان
عرفان
6 روز قبل

عجب
یه لات و مست واقعی
از کاراش تو مجازی حرف نمیزنع

مهدیه
مهدیه
8 روز قبل

تو یه دورهمی مشروب و کوک نباشه مهمونی دوره همی نیست بچه بازیه همه مصرف میکنن ادا در نیارین پس حفظ ظاهر کنید من تو ماشینم همیشه اماده دارم

AMIR
AMIR
13 روز قبل

من زیاد مصرف ندارم مثلا ۱۰۰ روزی یه بار چی بشه ولی اول مستی خوبه ولی بهم نمیشازه مردم واقعا بهم میرزه غذا رو هزم نمیکنه چشام میسوزه سردرد شدید میگیرم فرداش نمیتونم راه برم بن درد شدید میگیرم اصلا دیونه میشم تا نرم دوتا سرم ۵ تا آمپول تو سرم نزنم آروم نمیشه پدرم در اومده .
گلو دردی میگیرم شدید فک کنم قبلا هم مشکل لوزوی داشتم
خلاصه اگه کسی چیزی میدونه کمکم کنه .

محسن
محسن
15 روز قبل

درود.آقا خانم پسر گل دختر گل تورو خدا نخورید
باور کنید دیگه اون ارمنی هم نمیشینه واسه خودش کشکش یا مویز بخوابونه بعداز چند روز تحمل عرقشو بگیره.والا بلا به هرکی میپرستین همشون آب،الکل،و قرص هستن.فکر کردی طرف توی آپارتمان اونم واسه تو میادبساط عرق گیری راه بندازه.تامشتری زنگ زد سرهم میکنن یا روزانه اینکارو میکنن و از تصفیه ردش میکنه که تو چشت به زره ای قرص نخوره.یبارببر بده آزمایش کنن.من شاهین شهرمیشینم.یه دوست اومد اینجاگفت برام بخرگفتم بلدنیستم.میدونستم هرچی بگیرم میبره تهش بد در میاد.خلاصه خودش گرفت برد پس فرداش زنگ زد گفت خودمو برادرم شب بیمارستان بودیم دکتر گفته فقط قرص به خوردتون دادن نه چیز دیگه ای.اگر خودت درست کردی یچیزی وگرنه نخرید نکنید کبدو پوست و معدتون نابود میکنن فقط واسه پول.متاسفانه دختراهم یادگرفتن فکر میکنن عالیه‌من کل این راهو رفتم.حالی که کنار خانوادت بهت دست میده بااینا بهت دست نمیده.ماندگاریشم بیشتره گیرایشم بالاست حال بدیم نداره.به خودتون رحم کنید.زمان ما ودکا بود و آبجو بیر.الان همش اتانول و قرص نکنیدتوروخدا

مهناز
مهناز
پاسخ به  محسن
13 روز قبل

تو خودتم فری بهت بدن استکان که هیچ بطری بطری سر میکشی لازم نکرده پس به ما نصیحت یاد بدی اونیکه مست میکنه هدفش چیزا دیگس تو خودتم مریض میشی از خانواده همین روان گردانا بهت میدن از بیهوشی عمل بگیر تا درمان سردرد و الزایمرو تقویت مغزو لاغری و چاقی و…….حتی مواد غذاییم که مصرف میکنی توش هست حتی همون سیب زمینی سرخ کرده خیابونا که توش با شکر و نمک قاطی میکنن تو متوجه ماده اصلیه نشی پس چرت پرت نگو

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  محسن
12 روز قبل

داشم اتفاقا الکل درمان لاغریه و فشار خون و جلوگیری از زوال عقلی تو چی میگی برا خودت برو یخورده تحقیق کن بعد هرچند تو اهل این چیزا بودن الا ایران نبودی که پس برای تو حرامه و لااکراه به دینه تو به عصا خودت نگا کن ناتوانیتو ما راستیم پی خط کشی هری پس همون حضرت عیسی و کله اماما و پیامبرا هم نام ببری مصرف داشتن نمونش شام اخر فقط امثاله تو هستن دنباله اب شکرن تا خوشمزه نشون بدن خودشونو

نادیا
نادیا
پاسخ به  محسن
10 روز قبل

مگه فقط تو فرهنگ ارمنیاس مشروب؟؟؟؟؟خدایی هیچی بلد نیستین بازگو نکنید مشروب خیلیم خوبه و تو همه کشورا و ادیان بوده و هست

عادل
عادل
پاسخ به  محسن
4 روز قبل

الان از تو بیمارستان پاسخ میدم.متاسفانه مشروب مسموم پسر خالمو ب کما کشونده.خدا بهمون رحم کنه
شما هم ی رحمی ب خودتون کنید و از کسی نخرین خودتون درست کنید حداقل

ممدشونم
ممدشونم
15 روز قبل

داداشا بخورید عشق کنید ۴۰سال زندگی کردن بعتر از ۸۰
سال عمر کردنه من ۶ساله دارم میخورم تلانم دگری تگربم دارم میمیرم ولی فازشوگرفتم عرقشم مال خودمه خودم دراورم سال م سالمه

محمد
محمد
16 روز قبل

من ۱۸سالمه ۴ساله هم هسش ک مشروب میخورم الانم که الانه مستم میخواستم بگم مشروب خوردن افتخار نیست من هرروز نیم لیتر مشروب میخورم خیلیاتون میگین چرت میگه ولی نه ۲ساله ک هرروز میخورم ولی الان کلیه هام دگ کار نمیکنه زندگیه سالم بهتر از هرچیزیه

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  محمد
12 روز قبل

تو کلیه هات داغونه بخاطر چیزا دیگس بعدش کلیه عضو پیوندیه وقتی پول نداری چرا پس ادا ما ادما پولدارو در میاری که مهمونیامون با مشروباته؟

محمد
محمد
16 روز قبل

سلام

دوست دختره ممد
دوست دختره ممد
18 روز قبل

عرق فقد عرق سگی
توایران‌‌تفریح‌دیگری‌واسه‌ی‌ما‌دخترا‌نیست
ولی این کاملا الکیه که میگن عرق مثبت ۱۸هه
من الان ۱۲ سالمه ولی میخورم
ولی مامان بابام نمیدونن چون با دوست پسرم میخورم

AMIR
AMIR
پاسخ به  دوست دختره ممد
13 روز قبل

عمو جان من همسن تو بودم فک میکردم عرق سگ در آوردن به اون میگن عرق سگی

Mahdi
Mahdi
پاسخ به  AMIR
6 روز قبل

باید از این دهه نودی ها ترسید

امیرحسین سینگل
امیرحسین سینگل
پاسخ به  دوست دختره ممد
11 روز قبل

عرق فقط کشمش وسگی بشینی بازیدت بخوری مست کنی

Arman
Arman
پاسخ به  دوست دختره ممد
9 روز قبل

۱۲ سالته؟
دوس پسر داری؟
باهاش عرق میخوری
من ۱۲ سالگی ب نوشابه مگفتم شوشابه

پیمان
پیمان
پاسخ به  دوست دختره ممد
3 روز قبل

بخدا اگه بگی عرق سگی چند درصد الکل داره من ی ۱۰ لیتر بهت کادو میدم

Reza
Reza
19 روز قبل

تو ایران باید مست باشی تا احساس دلخوشی کنی

محمد
محمد
پاسخ به  Reza
16 روز قبل

ربطی هم به امریکا وایران نداره حساب کردم تو۲سالی ک دارم میخورم هرشب ۲۰۰میلیون پول دادم بابتش اون ۲۰۰میلیون نگه میداشتم مدیریتش میکردم الان ماشین داشتم

نادیا
نادیا
پاسخ به  محمد
10 روز قبل

لابد پراید خخخخخخخخخخخخ واس همین کسی به ممدا رو نمیده

امیر
امیر
27 روز قبل

حاجی آدم پشماش میریزه کامنت هارو میخونه،هرکس عرق میخوره یا نمیخوره برا خودش زندگی میکنه تو ایران جز این تفریحی نیست مگه تو آمریکا و اروپا زندگی میکنیم که میگین تفریحات سالم؟نمیگم حتما بخورین ولی من وقتی حالم خوب نیست میشینم اندازه جنبم میخورم
امیرم

نگار
نگار
پاسخ به  امیر
23 روز قبل

خاک

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  امیر
12 روز قبل

یاتاقان نزنی؟ ما که با بطری سر میکشیم بدونه افزودنی

Reza
Reza
30 روز قبل

بخورید مست کنید دنیا بدون مستی حال نمیده
من همین الانم مست هستم که آین نو نوشتم

احسان
احسان
1 ماه قبل

مشروب بزن قرص بنداز دود بکش عشق حالتو ببر از زندگی ما فقط یه بار حق زندگی داریم

AMIR
AMIR
پاسخ به  احسان
13 روز قبل

خوب دیوث چرا میخای تو ۴۰ سالگی دیگه نتونیم راه بریم بزنیم سکته کنیم یا تو ۳۰ سالگی سنکوب کنیم

علی همتی
علی همتی
1 ماه قبل

کامنتا دیدم بعضیا بخاطر عشقیو…بببین عزیزم مردونه بگم دخترا ایرانی ۹۹ درصد وفا ندارن دیدی این مدل دخترو اصلا روش حساب نکن : ۱ پدر مادر مطلقه خط بزن چون احساس ندارن اینا ۲ این دختر شهرستانیا دیدین میان تهران اگه دیدی تو صنف عطر و سالن زیبایی بخصوص ناخن و ترمیم و مو و منشی و…هست خط بزن اینا هرروز با یکین یه روز ولت میکنن بدون دلیل چون ذات خرابن عادت کرده شدن ۳ دختریکه کوچکترین دروغی بهت گفت خط بزن ۴ اگه تهرانید دخترا تهرانپارس و اندرزگو و ولنجک خط بزن اوناییکه میدونن میدونن چراشو هم ۵ در اخر با دخترام دنبال پسرایی باشین که جنتلمن باشن گردن بگیرنتون نه بزن در رو پسریکه یه روز شمارشو به بزرگترتون دادین درجا خط خاموشو بدو که رفتیم نباشه یه جنتلمن اگه ملکه بالاسرش بوده بلده دختر چطور رفتار کنه و متعهده فقط به یه نفر اگه یه روز این کیسو از دست دادی اره شبانه روز مست کن چون اون دوستش داشت واقعی همه کار برات میکرد بخصوص اگه تو صفر بودی ولی تو دنبال فقط ظاهر و تفریحت بودی تو پسرا هم صدق میکنه دختری بگردین روابط متعدد نداشه باشه وگرنه بدبختون میکنه کاری باشه خونوادش در لول خودتون باشه نه عقده هاشو بیاد بگه خودش نگا کنید خونوادش ترکیده دختره تهش باباعه یه ۲۰۶ داره بعد از پسره مردم انتظار بنز بی ام و داره مگه اینجا اروپاس؟ دوره این دختر خط بزنید چون مریض قرصیتون میکنن هیچ وقت بخاطر یه گوشت مست نکنید مستی برای چیز دیگس

امیر
امیر
پاسخ به  علی همتی
1 ماه قبل

همون ۲۰۶ ام ندارن خیلیاشون تهش تیبا کوییک یا یه خونه اجاره ای

فرشید
فرشید
پاسخ به  علی همتی
26 روز قبل

همه رو گفتی نگفتی دختر خراب تاتو داره اینم من ایضا اضافه میکنم دیدین جاییش تاتو اره بخاطر قبل شما بوده

سونیتا
سونیتا
پاسخ به  علی همتی
24 روز قبل

دختر فهمیده میدونه کی واقعی دوستش داره از دستش نمیده قهرم بکنه از دلش در میاره ولی دخترا بچه سال خیر بعد چندین سال میفهمن کیو از دست دادن

AMIR
AMIR
پاسخ به  سونیتا
13 روز قبل

چه بچه سال چه بزرگ سال تو این دوره زمونه همه دختره پی لاشی بازین دست من امیر با ۲۰۶ بستن بابا ولمون کنید

مییییی
مییییی
پاسخ به  علی همتی
23 روز قبل

سر درد نگرفتی این همه نوشتی

مهناز
مهناز
پاسخ به  علی همتی
13 روز قبل

وقتی نوشابه بدون الکل زیرو قند به بچه میدی 🙂

البرت
البرت
1 ماه قبل

واقعا متاسفم برای همه تون

تبخیر
تبخیر
1 ماه قبل

حالم بهم خورد ازپیاماتون،

احسان
احسان
پاسخ به  تبخیر
1 ماه قبل

me too

دلارام
دلارام
1 ماه قبل

اینایی که میگن بیا برو شیر نارگیلت رو بخور تو رو چه به مشروب باید مثل ما تحملت بالا باشه تنها چیزی که من از کامنت هاتون فهمیدم اینه که خودتون ساقی هستید و نگران از دست دادن مشتری

شبنم
شبنم
پاسخ به  دلارام
1 ماه قبل

من مصرف کننده هستم الکلایه ایرانم بیست درصده عمرا ۸۰ درصد به بالا کسی زده باشه از ۱۴ سالگی الکل میزنم الانم ۲۲ سالمه هیچیمم نیست تو بفکر خودت باش غیراخلاقی و بی غیرتی میدونی چیه؟ اون پیرزنی که کمر خم کرده به اشغالی دنباله یه درامده و مردم بهش بی توجهن اونم تو کشوریکه رو نفت خوابیده و سنگا معدنی و….! اره پس برای ما تز نده سیکتیرت خورد الان یا خودم بیام بالاسرت تقت بخوره؟

دلم گرمه به دوست پسرم
دلم گرمه به دوست پسرم
پاسخ به  شبنم
18 روز قبل

تو خوبی من از الان که دوازه سالمه بادوست پسرم میخوریم مامان‌بابامم‌نمیدونن

AMIR
AMIR
پاسخ به  دلم گرمه به دوست پسرم
13 روز قبل

اونوقت دوس پسرت چند سالش نکنه ۱۳ سالشه

نادیا
نادیا
پاسخ به  دلم گرمه به دوست پسرم
10 روز قبل

منم با دوست پسرم تو ماشین میخوریم الا ۳ ۴ ساله هیچیمونم نیست

AMIR
AMIR
پاسخ به  شبنم
13 روز قبل

احسنت
داداش ولی ناموسا من تهش ۶۰ درصد زدم چجور ۸۰ درصد زدی ؟

دلم گرمه به دوست پسرم
دلم گرمه به دوست پسرم
پاسخ به  دلارام
18 روز قبل

دقیقا

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

خوردن مشروب و کشیدن گل و تریاک و شیشه افتخار نیست سالم زندگی کردن افتخاره

احسان
احسان
پاسخ به  زهرا
1 ماه قبل

تعریفت از زندگی سالم چیه؟ اینجا ایرانه نه امریکا

مجید
مجید
پاسخ به  احسان
25 روز قبل

تو آمریکاهم الکلی ها اعتبار ندارن

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  مجید
12 روز قبل

امریکا رفتی تا حالا؟ یا فقط با وی پی ان ای پی امریکا داشتی فاز الی گرفتی و نیوجرسی؟تو از دهاتتم اورتر نرفتی برای تو ترکیه کشور حساب میشه برای ما دهات

نادیا
نادیا
پاسخ به  مجید
10 روز قبل

مگه تا الا امریکا رفتی؟؟؟

مجید
مجید
پاسخ به  زهرا
25 روز قبل

مرسی

نادیا
نادیا
پاسخ به  زهرا
10 روز قبل

از اسمت مشخصه زندگی سالم چیه الگوش برات

بابک
بابک
1 ماه قبل

جنبه یه ادم که تقریبا هر هفته ۳بار میخوره ۲۵۰سیسی عرق تو هر وعدشه
هر موقع داشتی مست میکردی تلخی سیگارت به شیرینی زد بکش کنار
تفریحی نداریم چون پولشو نداریم حق میدم همیشه مست باشید
پس میاییم سمت این داستانا که دنگ و دونگیه و زیاد فشار نمیاد
من بهترین تصمیمامو تو‌مستی گرفتم
خدای مستا قشنگتره خیلی قشنگتر

علی همتی
علی همتی
پاسخ به  بابک
1 ماه قبل

۲۵۰ سیسی همش؟؟؟؟ داش ما یه لیتری میزنیم خونواده ۲۵۰ سیسی احتمالا شاشت بوده تو لیوان ازمایشگاهی سر کشیدی

ماهان سازگار
ماهان سازگار
پاسخ به  علی همتی
24 روز قبل

بعضی‌ها خیلی بی ادب بی شخصیت هستن که نظر میدهن

دوست دختره ممد
دوست دختره ممد
پاسخ به  علی همتی
18 روز قبل
AMIR
AMIR
پاسخ به  علی همتی
13 روز قبل

جدیدا بزور با یه لیتر میگره چجور تو با ۲۵۰ سی‌سی مست میکنی

احسان
احسان
پاسخ به  بابک
1 ماه قبل

ما که بطری بطری سر میکشیم اصل مشروب همینه بطری دوتا دوتا سر بکشی مگه رفتی بار که سی سی دنبالشی

حسین
حسین
1 ماه قبل

من که ۲۵ ساله دارم میخورم الانم دارم هر روز بیشترش میکنم به امید اینکه امروز فردا بیوفتم بمیرم راحت بشم ازاین دنیای بی رحم و نامرد که هرچی نامردی و بدبختی بود سرم اومده

ماهان سازگار
ماهان سازگار
پاسخ به  حسین
24 روز قبل

داداش همه ما ایرانی هستیم وازاین دنیا خسته شدیم یکی به سیگار پهن می بردیای به مشروب یکی به موادمخدر یکی بهدربیابان فرار می کند پس ناامید نباش

ابراهیم
ابراهیم
1 ماه قبل

سلام من الان ۶ ساله مصرف میکنم هر روز ۲ وعده صبح ک از خاب بیدار میشم الان کلیه و معده هام درد میکنه چیکار باید کرد

شاسل
شاسل
1 ماه قبل

ای بابا چتونه انقد بخور نخور میکنین ..اگ پتانسیلی ک روی الکی میذاشتین روی ی کار مفید بود همتون فیلسوف بودین خخخ

کوهیار فرخی
کوهیار فرخی
1 ماه قبل

بعضیا سابقه بیماری دارن بدون اینکه بدونن یا بدنشون حساسه بعد میان مشروب میزنن اونم مشروبی که غلظت الکلش ته تهش بیست درصده عزیزان جنبه سرکشیدن ندارین بچه خونگی مامانیا برین اب دوغ خیارتونو سر بکشین اخه ده بیست درصد چیه که همه ادا در میارین سوزش و تهوع و….هروقت هشتاد درصد بالا سرکشیدی بیا کامنت بزار اونم با کوک نه خالی خالی لیمو عمانی دورش! گرفتی که .

خانم گل
خانم گل
1 ماه قبل

من یه ادم امروزی ام از نظر ظاهری و تیپ و … اما واقعا دوره این داستانا گذشته برید ورزش کنید بلاخره پیر که میشید می افتید یه گوشه سالم زندگی کنید که یه عمر خوب زندگی کنید نه یه لحظه مشروبم که می خورید فقط دردسرش برای خودتون و اطرافیانتونه کاراتون و حال بدیه بعدش رو اطرافیانتون باید تحمل کنن جم کنین خودتونو به خدا خوب نیست مشروب خودتونو می کشین تهش واسه ۱ ساعت بی خیالی و مستی ارزش نداره

سعید
سعید
پاسخ به  خانم گل
17 روز قبل

حرف حق✌️

علی
علی
1 ماه قبل

بچه ها منم پونزده ساله مصرف میکردم ولی الان بخاطرش چند نفر یهو فوت شدن بد از یک روز گذشت از خوردنشون نخورین اونم از دست کسی که چند ساله ازش میخریدن واقعا اینجا نباید ادم بخوره چون خود فروشنده ها اکثرا از یه جا میخرن و الکی میگن خودمون گرفتیم

مریم
مریم
1 ماه قبل

سلام من بار اولمه که مصرف کردم الان چند ساعت گذشته و یکم توی گلوم احساس سوزش میکنم، بالا هم نیاوردم. این طبیعیه یا نه؟

سامان
سامان
پاسخ به  مریم
29 روز قبل

۰۹۰۲۸۵۰۶۴۳۷

وانکا
وانکا
پاسخ به  سامان
20 روز قبل

عادیه بابا

رضا هستم ٣١ ساله تا لب خط رفته ام
رضا هستم ٣١ ساله تا لب خط رفته ام
پاسخ به  مریم
26 روز قبل

اینو همیشه یادتون باشه گرخواهی شوی تربناک در این دنیای بی باک قبل ظهر باده بعد از نهار سلطان او بکش(تریاک) ولی اندازه تا به زندگیتونم برسین اره داش من گشتم نبود نگرد نیست بهترین حالت عادی و سالم بودن

ماهان سازگار
ماهان سازگار
پاسخ به  مریم
24 روز قبل

سلام چیزی مهمی نیست سیع کنید مایعات بیشتر مصرف کنید

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  مریم
12 روز قبل

چایی تریاکی درست کن دفع شه یا کنارش همیشه قبل مصرف لیمونمکی بزن سوسولی چقدر تو

مریلا
مریلا
1 ماه قبل

دعاکنید خوب شم خیلی تهوعدارم کلا پنج تا پیک خوردم دارم میمیرم

خاک
خاک
پاسخ به  مریلا
1 ماه قبل

منم دیشب زیاده روی کردم

میلاد
میلاد
پاسخ به  مریلا
1 ماه قبل

منم دقیقا مثل توعم حس میکنم میمیرم

بختیاری
بختیاری
پاسخ به  مریلا
1 ماه قبل

خخخخ با پنچ پیک چیزیت نمیشه

دهدر بختیاری
دهدر بختیاری
پاسخ به  بختیاری
29 روز قبل

ستاره زناسون ی مشت بچه مثبت هم دونن عرق چنه

حامد
حامد
پاسخ به  مریلا
1 ماه قبل

آبجی … شما استراحت کنی خوب میشی

مریلا
مریلا
1 ماه قبل

الان بقیشو میریرم تو چاه توالت هیفپول واقعا

لیام
لیام
پاسخ به  مریلا
16 روز قبل

نریز حیفه

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
1 ماه قبل

گنگ فقط این : عرق سگی با کوک مخلوط کنی بزنی

هستی
هستی
2 ماه قبل

سلام من چرا هر وقت عرق میخورم حالم بهم میخوره

رهام
رهام
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

می زده شدی بزار یکم بگذره درست میشی

سینا صفدری
سینا صفدری
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

-۱قبل از عرق معده نباید خالی باشد ۲-پیک هاباید اندازه هم باشد ۳-عرق باید در دمای ۳الی ۶درجه باشد ۴-کمتر از ۳پیک نخوریم و بیشتر ۱۲پیک نخوریم ۵-حداعقل سنمون باید بالای ۱۲سال باشد.
سینا هستم

ماری
ماری
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

خب نخور مگه مجبوری

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

چون سوسولی 🙂

رضا
رضا
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

خو نخور

شایان عباسی
شایان عباسی
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

چون با معده خالی داری عرق میخوری نیم ساعت قبل از اینکه عرق بخوری باید با غذا یا چیزی معدن رو پر کنی بعد موقع عرق خوردن مزه فراموش نشه و خوردن زیتون فرآورده هم الزامیه

محمد
محمد
پاسخ به  هستی
1 ماه قبل

حاضرم شرط ببندم تو عمرت بطریشم ندیدی گله من حتی کشیدنیم نکشیدی فقط یه چیزی گوشت خورده یا فیلم سریالا دیدی هروقت تونستی بکشی و بنوشی بیا صحبت میکنیم

79hanter
79hanter
2 ماه قبل

دوستان بهترین بهترین کار موقع بد حالی بالا اوردن هست اگرم بالا نیاوردین قهوه هم کمک میکنه زودت حالت عادی پیدا کنید .
خوردن هفته ای یک بار با کباب بساط عالیه خودم ۴۰سالمه هر هفته با گوشت گراز میرنیم به بدن خیلیم عالبه

محمد
محمد
پاسخ به  79hanter
1 ماه قبل

فقط ترکیب چای تریاک عالیه درجا دفع میکنه با ادرار

تبخیر
تبخیر
پاسخ به  79hanter
1 ماه قبل

خاک برسرت

اغا پیام
اغا پیام
2 ماه قبل

دوستان از این مشروبا فیک دستساز مصرف نکنید برین سراغ فقط اینا : کوکوروکو – ابسنته – ودکا بالکان ۱۷۶ و ودکا پریم ابی یا کستل راک عالین و در اخر عرق سگی معروفه خودمون مابقی دستساز و فیکن من همه مدل تست کردم اینا بهترینن همیشه تو اتاقم هستن و ماشینم

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  اغا پیام
1 ماه قبل

واو ودکا پرایم ابی بهترینه

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  اغا پیام
12 روز قبل

داش پرایم گرونه شوتیا باید اصلشو برات گیر بیارن معلومه بچه اهوازی چون اونا بیشتر میزنن تهرانیا فقط منطقه یکش

Amir
Amir
2 ماه قبل

باسلام من۲۲ سالمه از ارومیه فکر نکنم کسی بع اندازه من خوردع باشع ینی تو این۷ سال کع خوردم میشه گفت هر روزو شبش الکل بجا آب یادم نی اصلا کع آب خوردع باشم الان یهو بگا رفتم دور قلبمو چربی گرفته التهاب پانکراس دارم نارسایی کلیه گرفتم کبد چرب دارم فشار خونم خیلی بالاس ینی ۱۸ زخم معده دارم خلاصه اینایی کع کامنت میزارن چن سالع خوردم چیزی نشده بلع برا منم چیزی نشدع بود یهو بگا رفتم همشو یجا گرفتم نکنید

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  Amir
2 ماه قبل

وقتی فیک سر میکشی بایدم بسوزی

مهرداد
مهرداد
پاسخ به  Amir
2 ماه قبل

میخواستی کوک یا دراگ مصرف کنی نه که درینک

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  Amir
1 ماه قبل

تو میخوایی بگی سالمی؟ پس چرا بدنت به قیژ قیژ افتاده تو از اولشم نباس مصرف میکردی سوسول مامانی خونگی

ثمنتتذذ
ثمنتتذذ
پاسخ به  سلطان ترکیبی
1 ماه قبل

مگه شما بیابونی خستی که خونگی بودن زشته

محمد
محمد
پاسخ به  Amir
1 ماه قبل

تو چاقی گلم برو چربیاتو حذف کن اون چربیه زده انزیم کبدیت

علی
علی
2 ماه قبل

من که الان پای بساط شرابم و دارم نظرات شما را میخونم
به سلامتی همتون

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  علی
2 ماه قبل

اینایی که منفی گران تو عمرشون یه بارم بطری واقعی ندیدن و سرنکشیدن رفتن از این دستسازا بطری پرکنا خریدن بعد میگن ما فلان شدیم بهمان شدیم من دیروز پریم ابیو ی لیتریشو خرید ۴ میلیون که فوق العادس یکی نی بگه اخه تو برو بچه شیرنارگیلتو بنوش یا نوشابه بدون قند گازتو ۱۰۰هزاریتو تورو چه اخه خرج میلیونیو مستی و بالااوردنو سوسول بازی خدایی یه مشت سوسولین جنبه ندارین نه خرج کنید نه سربکشین جمع بزرگا نیایین ماها با گل و ماچروم عرق میزنیم هنوز توش متامفتامین میزنیم والا من الا نزدیکه شش ساله این ترکیبم هست هیچیمم نی

ماری
ماری
پاسخ به  اغا پیام
1 ماه قبل

عجله نکن عوارضش کم کم میاد شک نکن یه روزی به حرفم میرسی

Erfan
Erfan
پاسخ به  اغا پیام
1 ماه قبل

خداشاهده تا الان عرق خور چت باژ ماچروم خور شیشه ای گرتی ندیدم ک الان ک دیدم

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  اغا پیام
12 روز قبل

دمت گرم همه رو هم امتحان کردی معلومه بچه پولداریا که دسترسی داری بهشون

مهرداد
مهرداد
پاسخ به  علی
2 ماه قبل

منم تو اتاقه مامانتم عجب مامانه خوبی داری

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  مهرداد
1 ماه قبل

منم تو شلواره مامانشم

آدم
آدم
2 ماه قبل

چه جالب یکی نشسته با اسم های مختلف واسه تبلیغ بزه کاری ، وقت گذاشته ،، گندو کثافت کاری رو با اب و تاب تعریف میکنه !!!!!!!
اومدم واسه تحقیق با این اراجیف روبه رو شدم.

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  آدم
2 ماه قبل

تبلیغه بزهکاری درستتره باسواد … ضمنا همه از حق حقوق شهروندی ازادن نه شرعی مشکل داره نه قانونی تا وقتی نگیرن خونه همه ایرانیاهم هست حتی فکوفامیل خودت اگه بده برو از اصلاح خونوادت شروع کن تا مست نشی نفهمی اون مستی دلیلش چیه برو شیرنارگیل فیکتو بخور اب پودربچه شیرخشکه یارانه ای

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  آدم
1 ماه قبل

تحقیقه چی گلم؟ چی مصرف کنی نکنی؟خخخخخ برو از ساقی محلتون بپرس که عملی برات نیازسنجی کنه با امارواقعی خخخخ

ستاره
ستاره
2 ماه قبل

والا برای ما که خیر رسونده بدنمونم سالمه هرچیزی افراط توش بده اندازش بزنید هیچیتون نمیشه اونایی که تهوع و…دارن جنبه ندارن و سوسولن برین نوشابه خونوادتونو سر بکشین

ساقی
ساقی
پاسخ به  ستاره
2 ماه قبل

دقیقا

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  ستاره
1 ماه قبل

اخه اینا نوشابه هم گیر نمیتوننن بیارن که اسانس و طعم دهنده قاطی اب مصرف میکنن خخخ

محمد
محمد
پاسخ به  ستاره
1 ماه قبل

هرکسی نمیفهمه چرا مست میکنیم یه عده سیس یه عده دلی سلامتیا دلیا که یه دستشون عرق سگیه نه وودکا فیک و یه دستشون سیگار مارلبرو

ساسان
ساسان
2 ماه قبل

الکل بزن گل بکش کوک بزن تریاک بزن اکس بزنو….بابا زندگیتونو کنید همه لذتارو امتحان کنید قراره چی بشه مگه ؟ یه روز همه میمیریم دیگه قبرمونم میشه یا ساختمون یا جا یکی دیگه میخوایین تنو کجا ببرین اخه من الا ۵ساله همه رو تست کردم انواع پارتیاهم هستم کی میگه بده اخه بد خوبو ما میگیم دیگه برا من که عالیه

Amir
Amir
پاسخ به  ساسان
2 ماه قبل

یروز کع خدایی نکردع بع روزع من افتادیی دکترا هم نتونستن تشخیص بدن تو بدنت چه اتفاقی افتاده اونوقت میفهمی

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  Amir
2 ماه قبل

شما بدنت پیره و فرسوده به بقیه چه اخه؟بعدشم شهرت بالا گفتی ارومیه اخه ارومیه مگه پزشک خوب هست بعدشم اونجا الا شده مهاجر کوردنشینو شیرازی و…شهر نیست که دوره خدمتم بودم مردمی عصبی حتی یجا تفریحم ندارن با خیابونا داغون جاده خاکی بهتر از خیابونا کم عرض شهرتونه واسه رخ کارم فارسی حرف میزنید برید از تبریزیا یاد بگیرین

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  Amir
1 ماه قبل

گله منو امیره منو بشه منو اذیت نکنید بچه ها خونگیه

سروش
سروش
پاسخ به  ساسان
2 ماه قبل

تو اگه اهل پارتیو گل و کوک الکل بودی آخه توی این تاپیک ول نمیچرخیدی بیای پندو اندرز ول بدی که پسر جان،زندگیتو کن عقده این چیزارم نداشته باش که بیای ازشون ارزش بسازی…

علی
علی
2 ماه قبل

فقط سلامت بدن سالم ورزش تمام

ستاره
ستاره
پاسخ به  علی
2 ماه قبل

تو همون مرفینم یا استامینفنو…هم که میندازی از دسته موادمخدراس اندازش مشروب گل و..بزنی هیچیت نمیشه

نیایش 18 سال دارم
نیایش 18 سال دارم
2 ماه قبل

من دیشب مست کردم اصلا نفهمیدم چی شد فقط یادمه همش سرمو می‌گرفتم زیر آب

صدیقی
صدیقی
پاسخ به  نیایش 18 سال دارم
2 ماه قبل

شوهرمن امشب مست بود ماشینی که جلو خونه پارک کرده بودن تمام شیشه هاشو آینه ها رو چراغاشو شکست.پلیس اومد بردش ساعت۵صبحه وفکرمیکنم الان شلاق خورده یانه؟چیه اینا میخورین عقل وهوشو میبره

مهزیار
مهزیار
پاسخ به  صدیقی
12 روز قبل

میخواستی باهاش ازدواج نکنی وقتی خودت مشروب خور نیستی نکنه بخاطر پولشه باهاشی عین بقیه جنس خراباتون

مهدی بلوچ
مهدی بلوچ
پاسخ به  نیایش 18 سال دارم
1 ماه قبل

نکن باخودت حیفه

Hey ASSHOLE
Hey ASSHOLE
پاسخ به  نیایش 18 سال دارم
12 روز قبل

اسکل شده بودی داشتی کسمغر بازی در می آوردی

آخرین ویرایش 12 روز قبل توسط Hey ASSHOLE
ساقی
ساقی
2 ماه قبل

من وهف تاداداشم خیلی ساله میخوریم دوسه تامون ترک کردیم ازته دل بگم هیچی بهترازپاکی نیس اینایی ام که همه نظرمیدن به قول یاروجاسفت نشاشین واینکه به احتمال زیاد زیر۴۰سالن ازعرق خوراکی تیرم بپرسی میگن یه وقتایی بوده که اینقدحالشون بدشده از مصرف الکل ولی راهی نبوده وبازرفتن خوردن چون مایه مشت معتاد به الکل یک

ناشناس
ناشناس
2 ماه قبل

مشروب خور ها زمانی شوهرن که معتقد به خدا و نماز باشن وگرنه برادر یا دشمنن

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  ناشناس
2 ماه قبل

والا نمازخونه همه مدلی بودیم هرکی سجده کرد دیدیم بویی داد چند رویی ولی هرکی مست بود بو راستی داد! لاقل مهر رو پیشونی نداشت اختلاس کنه بیت المال چندقبضه کنه برای خودش و چندنسلش

مهدی
مهدی
2 ماه قبل

اونایی که اماکول و کماکل و خرمایی ان علامت بدن

رامین
رامین
2 ماه قبل

من تقریبا یک شب درمیون مینوشم تقریبا ۲۵ ساله دارم عرق میخورم الان ۴۱ ساله هستم ولی زیادم میخورم یهو یک ونیم لیتر دو نفری با دوستم میخوریم ولی تازگیا صبح روز بعدش سرگیجه دارم اساتید عرق خور از چی میتونه باشه نگید ساقی تو عوض کن من خودم درست میکنم

علیرضا
علیرضا
پاسخ به  رامین
2 ماه قبل

ایول داداش فروشی هم داری؟

Amir
Amir
پاسخ به  رامین
2 ماه قبل

رو یکی از اعضای بدنت بخصوص کلیه ات اثر گذاشته فشار خونتو میبره بالا بخاطر اونه نمیتونه بدنت آنالیزش کنه ممکنه نارسایی کلیه داشته باشی برو حتما چکاب

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  Amir
2 ماه قبل

تو دکتر بودی امیر خودتو درمان میکردی برای مردم نسخه تز نده

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  رامین
1 ماه قبل

سینوزیت داری تو برو امپولشو بزن

دکتر امیر
دکتر امیر
پاسخ به  رامین
28 روز قبل

حتما برید سونوگرافی شکمی انجام بدید به احتمال زیاد کبدتون چربه

Cuuuuu
Cuuuuu
2 ماه قبل

با احترام به همه ی نظرات kir منم نیستین
ببخشینا

سلحشور
سلحشور
پاسخ به  Cuuuuu
2 ماه قبل

بپا با یه افتابه نشورنت حتی جرات نداری فارسی تایپ کنی بچه سال

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  Cuuuuu
1 ماه قبل

نداری غاره غاررررررررررررر

Hey ASSHOLE
Hey ASSHOLE
پاسخ به  Cuuuuu
12 روز قبل

بیا اینو بخور پفیوز

شقایق
شقایق
3 ماه قبل

مشروب اتفاقا برای بدن و حافظه خوبه حتی سرطان و کرونا و…هم نگیری میخوایید حافظتون بی نظیر شه مشروب با گل بزنید عین سلطان تتلو که سلطان تکس و موسیقی هست بعد شادمهر همون شادمهرم میزنه زمان باستانم پادشاه ها باستان میزدن وگرنه عیشو نوش نبود تو شاهنامه فردوسی و حافظ و سعدی اشعارش یا مولانا که مست میکردو خدنگش مینوشت

سهیلا
سهیلا
پاسخ به  شقایق
2 ماه قبل

نظر ندی

ساسان
ساسان
پاسخ به  شقایق
2 ماه قبل

زنه زندگی تویی

صدیقی
صدیقی
پاسخ به  شقایق
2 ماه قبل

مشروب بخوریم بلافاصله گل بکشیم؟چه جوری گلی؟

Hey ASSHOLE
Hey ASSHOLE
پاسخ به  شقایق
12 روز قبل

تو نظر ندی بنظرم ابرو مند تره

آقای مَست
آقای مَست
3 ماه قبل

به به چه کامنتایی میبینممن و داشم دیشب لب ساحل یدونه بلک رام رو کامل خوردیم از ساعت ۲ بگیر تا ۴ بعدش الان داشتیم طلوع رو میدیدیم داداشم تگری زد آوردمش خونه خوابیده راحت جای همتون خالی
ولی میگن مستی و راستی ببینید دوستان میخورید بخورید ولی یه چی مطمئن الان کشور پر شده از آب قرص و یا ……….
پس هواستون باشه بجای هرروز خوردن یبار تو هفته بزنید یه چی خوب بزنید ولی اگه میخایید بین مواد و مشروب یکیو انتخاب کنید هزار درصد مشروب بهتره البته مشروب خالی اخه مشروب با گل هم خوبه ولی یه چی دیگه دوستان هیچوقت کوک قبل مشروب نزنید لامصب بعد هرچی مشروب میخورید نمیگیره بعد یهو باز میشه و …. عشقتون از جزیره زیبای قشم

قربانی
قربانی
پاسخ به  آقای مَست
14 روز قبل

متاسفم واسه اونایی که توصیه میکنن به خوردن شراب بجای این کارای احمقانه برین باشگاه برین کتاب بخونین مهارت های خوب زندگی کردن رو یاد بگیرین تا پولدار بشین بزرگترین تولید کنندگان وعرضه کنندگان مشروبات ومواد مخدر ودخانیات خودشون مصرف کننده نیستن چون میدونن به سلامتی شون اسیب میزنه اونا فقط تبلیغ کالا شون رو نیکنن وپول سرشاری گیرشون میاد این مصرف مشروبات الکلی هیج جای دنیا توصیه نمیشه بلکه منع قاتونی هم داره دوستان عاقل باشین عقل خودتون رو دست احساسات زودگذر نکنین قبرستانها هم گاهی سربزنین ببینین سالی چقدر جوان میمیرن بدون ایتکه موضوع رسانه ای بشه عقل سالم در بدن سالم دانایی توانایی هست

الیاس
الیاس
3 ماه قبل

نه مشروب نه گل اصلا اعتیاد نداره و ضرری نداره خیلیم عالیه تو زندگی باید تفریح داشت نمیشه که نباشه من چهارساله دارم کام میگیرمو مینوشم هیچیمم نشده ورزشمم میکنم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  الیاس
2 ماه قبل

برای ورزش سالمی

صدیقی
صدیقی
پاسخ به  الیاس
2 ماه قبل

اعتیاد داره شما توجه نکردی

کمیل
کمیل
3 ماه قبل

سلام من یک شیب با رفیقا رفتیم بیرون بعد منو به وادار مشروب خودرو کردن و من خوردم خیلی ها میگویند گوشتت حرام شد و میگن ۳۰ روز برایت نماز و قرآن حرام است راست می گویند با دروغ

آرش
آرش
پاسخ به  کمیل
2 ماه قبل

حیف اون مشروبی که تو خوردی، بدون شک چیزی که حرام شده همون شرابه، خر چه داند قیمت نقل و نبات! مشروب را حرام کردید رفت دادین به این حیف نون

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  آرش
2 ماه قبل

داشم مشروب یا الکل؟ والا زکریا رازی بعد حرامیات اومدو کشف کرده ها :دی یخورده مطالعه کن

علی ...
علی ...
3 ماه قبل

سلام .
علت متورم شدن صورت و بدن بعد از خوردن مشروب چیه؟
من چند وقته اینجوری شدم

شقایق
شقایق
پاسخ به  علی ...
3 ماه قبل

فیک بت داده ساقیت

رضا
رضا
پاسخ به  علی ...
2 ماه قبل

حساسیت

اغا پیام
اغا پیام
پاسخ به  علی ...
2 ماه قبل

فیک بت انداختن بدنت حساسیت داده چای تریاکی بزن با ادرار دفع شه

سلطان ترکیبی
سلطان ترکیبی
پاسخ به  علی ...
1 ماه قبل

فیکه که حساسیت دادی بهش

هم درد
هم درد
پاسخ به  علی ...
1 ماه قبل

سلام
یادورقلبت چربی گرفته یا مشکل از کلیه هاته ک فیلترهاش مسدود شده ،،،بهتره چندوقت مصرف نکنی
بجاش از عرق‌های تقویت کلیه از عطاری مصرف کن

نرگس
نرگس
پاسخ به  هم درد
1 روز قبل

سلام به درد نمیخوره چیزی که خدا درقران حرام کرده علت داره عزیزم درقیامت باید پاسخ اعضای بدنی که داغان کردی رابدهی

دکمه بازگشت به بالا