قرص دوفاستون

نام تجاری

قرص دوفاستون ده میلی گرمی، با نام تجاری Duphaston، نام داروی دیدروژسترون Dydrogesterone است که برای درمان  انواع بیماری‌هایی که از فقدان پروژسترون ناشی می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.  در مورد سوالی که درباره کاربرد قرص دوفاستون چیست پیش می‌آید، بایستی گفت از  از جمله این بیماری‌ها می‌توان به اختلالات قاعدگی، قاعدگی دردناک، آمنوره ثانویه (دوره‌های قاعدگی قطع شده یا نامنظم)، ، سندرم پیش از قاعدگی و خونریزی‌های  غیر طبیعی رحم که در حین چرخه قاعدگی رخ می‌دهد، اشاره کرد.

کاربرد

قرص دوفاستون ده میلی گرمی برای درمان اندومتریوز، ناباروری و سقط جنین مصرف می‌شود. همچنین این قرص  برای مقابله با اثر تحریک هورمون استروژن بر آندومتر و احتمال ابتلا به سرطان آندومتر نیز کاربرد دارد. این قرص برای کمک به تحریک رشد پستان و کاهش تولید تستوسترون نیز استفاده می‌شود.

 درمان اندومتریوز

افزایش پروژسترون با استروژن کمک بسیاری به تنظیم پریود می‌کند. حتی اگر در حین دوره قاعدگی بارداری رخ داده باشد، پروژسترونی که در آندومتری موجود است و به وسیله تخمدان‌ها تولید شده  مانع  افزایش استروژن و آغاز ترشح هورمون‌ها و سایر پروتئین‌های مورد نیاز برای حفظ بارداری می‌شود و چنانچه بارداری رخ نداده باشد، سطح پروژسترون کاهش یافته و در نتیجه اندومتر از بین می‌رود. اندومتریوز به معنی رشد بافت آندومتر در خارج از رحم است که توقف رشد آندومتریوز موجب کاهش علائم اندومتریوز مانند درد و خونریزی می‌شود.

 درمان مشکلات قاعدگی

چرخه قاعدگی طبیعی وابسته به تعامل چند هورمون است؛ از جمله هورمون‌های پروژسترون و استروژن که به وسیله تخمدان و دیگر هورمون‌ها و توسط غده هیپوفیز ترشح می‌شوند. اگر هر یک از این هورمون‌ها در مقادیر صحیحی تولید نشوند چرخه مختل شده و باعث بروز مشکلاتی مانند آمنوره و خونریزی غیر طبیعی رحمی در طی چرخه قاعدگی می‌شود. از آنجایی که مصرف قرص دوفاستون موجب بازگرداندن هورمون‌ها به میزان طبیعی می‌شود، چرخه قاعدگی را منظم می‌کند.

قرص دوفاستون
قرص دوفاستون

قرص دوفاستون برای درمان جایگزینی هورمون

مصرف استروژن مانند قرص دوفاستون به عنوان درمان جایگزینی هورمون، موجب کاهش علائم دوران یائسگی زنان مانند: تعریق شبانه، بی خوابی، گرگرفتگی،  خشکی واژن، سردرد، تغییر خلق. خو، عدم تمرکز و از دست دادن انرژی می‌شود.

تنظیم هورمون‌های زنانه

قرص دوفاستون دارای  یک بخش هورمونی پروژسترون است که به عنوان هورمون درمانی برای تقویت صفات زنانه از قبیل رشد پستان و کاهش تولید تستوسترون استفاده می‌شود.

اطلاعات دارویی

قرص دوفاستون ده میلی‌گرمی حاوی دیدروژسترون است، که دارای ترکیبی مشتق شده از هورمون پروژسترون، است. پروژسترون به وسیله تخمدان در طول مرحله دوم دوره  قاعدگی تولید می‌شود. این ماده در پوشش داخلی رحم یعنی آندومتر فاز تکثیر را به تشریح تبدیل می‌نماید. این موضوع باعث متوقف شدن رشد آندومتر که در جواب به استروژن در دوره اول قاعدگی ضخیم شده است می‌شود و موجب می‌شود تا  هورمون‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز دیگر در صورت بارداری  برای حفظ بارداری ترشح شود و در غیر این  صورت سطح استروژن و پروژسترون کاهش یافته و اندومتر از هم می‌پاشد یعنی قاعدگی رخ می‌دهد. دیدروژسترون موجود در قرص دوفاستون  باعث نظم در قاعدگی می‌شود و برخلاف پروژسترون طبیعی به راحتی جذب شده و می‌تواند به شکل قرص و در غلظت نسبتا کم مصرف شود؛ این  در حالی است که پروژسترون طبیعی توسط دستگاه گوارش به خوبی جذب نمی‌شود. قرص دوفاستون در صورت عدم وجود پروژسترون در بدن و به دلیل اختلالات قاعدگی و اندومتریوز تجویز می‌شود.

باید گفت با این اوصاف قرص دوفاستون  بر خلاف پروژسترون مصنوعی، دیدروژسترون با اثرات مفید استروژن (از جمله جلوگیری از پوکی استخوان، تنظیم کلسترول) تداخلی نداشته و همچنین از نظر شیمیایی به تستوسترون شبیه نیست و عوارضی مثل هیرسوتیسم یا آکنه را به دنبال ندارد.

مقدار و روش مصرف دارو

قرص دوفاستون بهتر است یک یا دو بار در طول روز با یک لیوان آب و یا همراه با غذا مصرف شود که مقدار دوز قرص و فاصله زمانی مصرف دوفاستون به روش درمانی بیمار  بستگی دارد. تا زمانی که پزشک تجویز می‌کند باید قرص دوفاستون را مصرف نمایید. ممکن است پزشک به مدت ۵ روز یا یک ماه مصرف قرص را تمدید کند.

رایج‌ترین شیوه مصرف قرص دوفاستون، برای  منظم کردن پریود به مدت ده شب از شب ۱۶ دوره قاعدگی است که بعد از قطع آن ۳ الی  ۱۰ روز بعد پریود خواهید شد یا اینکه  بارداری رخ خواهد داد. همچنین ممکن است ۵ روز، یک ماه یا ده شب و از شب ۱۶ یا ۱۴ دوره پریودی باشد. گاهی لازم است که هر ماه و در دوران قاعدگی، قرص دوفاستون را با تجویز پزشک مصرف نمایید. .

چنانچه مصرف  قرص دوفاستون را فراموش کردید بهتر است بلافاصله بعد از یادآوری مصرف کنید؛ مگر این که زمان قرص بعدی رسیده باشد که در این حالت لزومی به مصرف قرص قبلی نیست و نکته مهم اینکه  هیچ وقت دو قرص دوفاستین  را با هم مصرف نکنید.

موارد منع مصرف دارو

در صورت ابتلا به هر یک از بیماری‌هایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد باید از مصرف قرص دوفاستون جلوگیری کرده وبا  پزشک خود مشورت نمایید.

– بروز حساسیت به دیدروژسترون و یا دیگر قرص‌های دوفاستون

– خونریزی غیرطبیعی از واژن به دلایلی نامشخص

– اختلالات ترومبوتیک

– سقط فراموش شده

– سابقه داشتن سرطان پستان، سرطان آندومتر و یا بیماری کبد در خانواده

– سابقه ترومبوز یا همان لخته خون و یا سکته مغزی

– بیماری کبد

– کارسینوم اعضای تناسلی یا پستان

البته شایان ذکر است که برای برخی از افراد مصرف قرص دوفاستون با ریزش مو، چاقی و… همراه است.

موارد هشدار و احتیاطات

ممکن است استفاده از قرص دوفاستون باعث خونریزی‌های نامنظم  دوران قاعدگی شود  که بهتر است در این شرایط  میزان مصرف آن را افزایش دهید. البته بهتر است که قبل از مصرف این قرص با یک دکتر داروسازی و یا مشاور دارویی تلفنی مشورت بگیرید.

قرص دوفاستون
قرص دوفاستون

تداخلات دارویی

اگرقرص دوفاستون یعنی دیدروژسترون و بروموکریپتین به طور هم‌زمان مصرف شود باعث ترشح بیش از حد و خود به خود شیر می‌شود. داروهایی که  القا کننده فعالیت آنزیم‌های کبدی مثل ریفامپین و فنی توئین و کاربامازپین هستند اگر هم‌زمان با قرص دوفاستون مصرف شوند باعث کاهش کارایی و اثر دارو می‌شوند.

عوارض جانبی

از عوارضی که ممکن است در صورت مصرف قرص دوفاستون رخ بدهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– آمبولی ریوی

– لکه بینی

– حالت تهوع

استفراغ

– درد سینه

– خونریزی نامنظم

سرگیجه

کاهش وزن

– خارش

جوش صورت و بدن

– تغییر در اشتها

– ورم نمودن قوزک پا

– ترومبوز شبکیه

– ترومبوفلبیت

البته برای برخی این سوال پیش می‌آید که آیا قرص دوفاستون باعث بارداری می‌شود/ در واقع پاسخ بسیار ساده بوده و این قرص‌ها هیچ تاثیری بر باردار شدن ندارند.

شرایط نگهداری دارو

تمامی قرص‌ها باید از دسترس کودکان دور باشند که قرص دوفاستون نیز از این قضیه مستثنی نیست. باید از مصرف قرص‌ها بعد از تاریخ انقضای درج شده روی بسته، پرهیز شود و نباید داروها از طریق زباله‌های خانگی و یا فاضلاب  دفع شوند. قرص دوفاستون باید در محیطی خشک و سرد با دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

جلوگیری از سقط با قرص دوفاستین

هفته هفتم بارداری هستم ولی از دیشب لکه بینی دارم و امروز هم شدیدتر شد دکتر بهم قرض دوفاستون تجویز کردن اما با اینکه دو بار مصرف کردم تغییر زیادی مشاهده نکردم لطفا راهنماییم کنید خیلی نگرانم کمی هم کمر دردم.

پاسخ دکتر شیوا رحیمی متخصص زنان و زایمان نازایی:
سلام طبیعیه نگران نباشید درمان دوفاستون یا شیاف پروژسترون هست نیازی به داروی دیگر نیست چون کمک بیشتری نمیکنه مصرف مایعات فراوان استراحت نسبی و نداشتن نزدیکی و مصرف دارو کار بیشتری نیاز نیست اگر قلب جنین تشکیل شده نگرانی کمتره و اگر تشکیل نشده احتمال کم سقط وجود دارد در صورت خونریزی روشن به پزشک مراجعهدکنید درصورت سوالات بیشتر مشاوره انلاین در خدمتتون هستم.

خونریزی حین مصرف قرص دوفاستون

۴/۵ (۲۰ نظر)

منبع
mims.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
72 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
نازی
نازی
13 ساعت قبل

سلام وقتتون بخیر برای منظم شدن قاعدگی دکتر بهم دوفاستون ۱۰ دادن و گفتن بد از ۱۴روز پریودی شروع کنم ..من تا دیروز لکه بینی داشتم الان نمیدونم شروع کنم یا ۱۴ روز بمونم؟

مهنوش
مهنوش
8 روز قبل

با سلام ببخشید دکتر واسه تنبلی تخمدان و قطع قاعدگی قرص دوفامد نوشته آیا بعد از قطع دارو خوب میشیم باتشکر

ضحی
ضحی
13 روز قبل

سلام من قرص دوفاستوم را باید روز ۱۶ قاعدگی مصرف میکردم من رور ۱۵ پریود شدم حالا چه کنم مصرف کنم یانه؟

پری
پری
17 روز قبل

چند روز بعد از قطع قرص دوفاستوم پریود میشیم؟؟؟

نرگس
نرگس
21 روز قبل

سلام ببخشید من سابقه سقط مکرر دارم و الان حامله هستم دکتر دارو بهم داده دوفاستون و امپول پروژسترون
گف دوهفته دیگ برم برا سونو ببینه قلب تشکیل شده
حالا آمپول هنو دارم ولی قرص تموم شده
هنو چن روز دیگ مونده برم پیششون
چیکارکنم خودم برم قرص بگیرم

سارینا
سارینا
23 روز قبل

ایا از داروخونه بدون نسخه میتونیم تهیه کنیم؟

آزاد
آزاد
1 ماه قبل

سلام۴۲ساله هستم ۱۵ ساله روماتیسم دارم یکساله پریودم نامنظمه سه ماه دوفاستون مصرف کردم پریود منظم شد دوماه بعدش حالت گرگرفتگی شروع شد سونوگرافی ام تخم دانها و رحم مشکل نداشتند دکتر دوباره دوفاستون داده. این گرگرفتگی علایم یائسگی زودرس هست؟ نیازی هست داروی دیگه ای مصرف کنم؟ لطفا راهنمایی ام کنید ممنون

شهین
شهین
1 ماه قبل

سلام من ضخامت آندومتر رحمم ۱۱mm است دکتر برام قرص دوفاستون روزی دو عدد تجویز کرده .خوردم ولی همچنان خونریزی دارم . چه بکنم قرص را ادامه بدم یا قطع کنم .

شهره هراتی
شهره هراتی
در پاسخ به  شهین
23 روز قبل

سلام .من ۴۴ سالمه همیشه پریودیم منظم بوده ولی خیلی کم وکوتاه بوده دوره پریودیم.الان به طور ناگهانی دیگه پریود نشدم.دکتر بهم قرص دومافد۱۰ داده گفته از روز ۱۴پریودی بخورم.چند روز باید این قرصو بخورم.

شهین
شهین
1 ماه قبل

سلام من ضخامت رحم دارم آندومتر رحمم بالاست دکتر برام قرص دوفاستون تجویز کرده روزی دو عدد . ولی خونریزی دارم و قطع نمیشه . آیا خوردن قرص را قطع کنم یا ادامه بدهم

فرحناز
فرحناز
1 ماه قبل

سلام اول روز پریود لکه داشتم قرص دوفاستون نوشت خوردم الان ۸ روزه از میگذره هنوز خونریزی دارم دلیلش چیه

لیلا صفری
لیلا صفری
3 ماه قبل

من دو دوره قرص دوفامد را مصرف کردم و این ماه سوم است ک ب دستور دکترم مصرف میکنم ۷ شب خورده ام و امروز خونریزی افتادم و ۳ تا دیگ از قرصم مانده تا ۱۰ شب بشود. الان نمیدونم ۳ تای دیگ رو بخورم یا نه خونریزی دارم دیگ‌نخورم البته خونریزی من زیادنیست ولی دارم. الان نمیدونم چکار کنم. قطع کنم یا ادامه بدم ؟؟؟

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  لیلا صفری
3 ماه قبل

قطع کنید

خود
خود
در پاسخ به  لیلا صفری
3 ماه قبل

اگر یک شب قرص دوفامد بخوری ودیگه نخوری پریود میشوی

دختر زمستان
دختر زمستان
3 ماه قبل

سلام من ۴ماه پیش پریودی نامنظم داشتم هر ۲،۳ ماه یبار میشدم ب توصیه پزشک دوفاستون استفاده کردم دو ماهی مرتب بود بعد پریودیام نامرتب شده و هر ۲۰ روز گاهی هر ۱۵ روز پریود میشم چیکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید

برفا
برفا
4 ماه قبل

سلام. دوفامد ۱۰باعث چاقی میشود؟

نهال
نهال
4 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
ببخشید به دلیل داشتن pco و پریود نامنظم دکتر به من قرص دوفاستین دادن ولی من برای بارداری اقدام کردم این ماه
میخواستم بدونم خوردن این قرص اوری روی سقط جنین نداره؟؟؟

سهیلا
سهیلا
4 ماه قبل

سلام دکتر من۱۰شب قرصاسترادیولوالرات۱ میلی مصرف کردم یادم رفته قرص بعدی دوفامد۱۰چطوری مصرف کنم راهنمایی کنید

سمیه صالح نژاد
سمیه صالح نژاد
4 ماه قبل

سلام من رحم باادنو میوزیس داشتم که خارج کردم.الان تخمدان چپم چهار نوع کیست داره برام دیدروژسترون نوشتم میخاستم بدونم این دارو روی رحمم اثر نکرد الان روی تخمدان اثری داره.

افسانه شن پرور
افسانه شن پرور
4 ماه قبل

آیا باقرص دوفامدتنبلی تخمدان ما خوب میشود اگرخوب نشد چه کنیم

گلی
گلی
4 ماه قبل

سلام قرص دوفاستون رو چطوری باید مصرف کنم فکر میکنم دکتر بهم گفته از شب پنجم پریودی آیا درسته

نازیلا
نازیلا
4 ماه قبل

سلام عادت نامنظم قرص دوفامد۱۰مصرف میکردم باراول که مصرف کردم روز۹عادت شدم ولی این بار۱۰تاقرص رامصرف کردم ولی عادت نشدم چقدرطول میکشه که عادت بشم

zahra
zahra
4 ماه قبل

سلام
من از شب ۱۴ قاعدگی به مدت ۲۰ شب، شبی یکی قرص دوفاستون خوردم و الان ده روز از قطع قرص هام میگذره ولی هنوز پریود نشدم

فرشته
فرشته
در پاسخ به  zahra
4 ماه قبل

قرص دوفامد مصرف کردم امروز باید پریود میشدم ولی نشدم باید چیکارکنم

زهرا
زهرا
در پاسخ به  zahra
4 ماه قبل

سلام خسته نباشین . من دوفامد رو دوماه پیش یک ورق نصرف کردم ولی پریود نشدم تا به امروز باید چیکار کنم بازم ادانه بدم مصرف دارو رو

مریم صداقتی
مریم صداقتی
در پاسخ به  zahra
4 ماه قبل

سلام‌من قرصدوفاستون مصرف میکنم تا الان ۱۰روزه مصرف میکنم دکتر برام ۳۰تا نوشته بازم ادامه بدم

سولماز
سولماز
4 ماه قبل

سلام ببخشید من یک هفته پیش پریودم تموم شده بود بهدش ۴تا ازاین قرص دوفستون خوردم چن روز یادم رفت قرص بخورم الان ۲روزه خون ریزی دارم چیکارکنم؟میش کمکم کنید

خدیجه
خدیجه
در پاسخ به  سولماز
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید

من مجرد هستم خونریزی شدید داشتم به صورت لخته
رفتم سونو دادم یه فیبرم ۴سانتی تو دهانه رحم داشتم
دکتر زنان قرص مجسترال داد خوردم خونریزیم قطع شد رفتم یه دکتر دیگه دوفاستون داد از روز ۱۱تا ۲۵بعد از پریودیم خوردم همش خونریزی داشتم ولی کم بود از روز ۲۰ خونریزیم شدید شد
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم قرصه ادامه بدم یاقطع کنم

آذر
آذر
در پاسخ به  خدیجه
3 ماه قبل

سلام من برای خونریزی شدید وادامه دار دوفاستون مصرف میکنم ولی بعداز ۵شب پریود شدم آیا مصرف روا ادامه بدم یاقطع کنم

رها
رها
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید.
ببخشید من ۳۰ ام پریود شدم بعد ششم پاک شدم از دیروز دهم که میشه چهار روز از پاک شدنم لکه بینی داشتم امروز کلا خونریزی مثل عادت ماهانه دارم .میتونین راهنماییم کنین مشکل چیه ؟؟

زهرا
زهرا
5 ماه قبل

سلام.برای تنظیم پریودی دکتر دوفامد۱۰تجویز کردن.گفتن روزی ۳تااز روز ۱۷پریودی بخورم.نمی دونم باهم بخورم یا هر ۸ساعت.لطفا راهنمایی کنین

بهاره
بهاره
5 ماه قبل

سلام خسته نباشی من هنوزدوفاستون استفاده نکردم رفتم دکتربهم دادنمی دونم چطوری مصرف کنم بایدازچندپرویدبخورم ممنوم میشم راهنمای کنیم نوشته ۱۶تا بیست پنجم مصرف شود

امیدوار
امیدوار
5 ماه قبل

سلام، دخترم ۱۴ سالشه و ۳خرداد امسال پریود شد پاک نشد به پزشک مراجعه کردیم ، دکتر دوفاستون تجویز کرد و ۱۴ روز استفاده کرد و پاک شد اما الان دوباره ۲ هفته س پریود شده و پاک نشده ومن یه هفته س بهش دو فاستون دادم ولی هنوز قطع نشده لطفاً راهنماییم کنید،
در ضمن آیا کم کاری تیروئید میتونه دلیل این اختلال در پریودیش باشه؟
ممنونم از راهنمایی شما

الهام
الهام
5 ماه قبل

سلام عزیزم من الان روز ۱۴ پریودم هستم و خونریزی کمی دارم ولی قطع نشده و خیلی کم خونی دارم وقرص آهن می خورم دکتر برای تنظیم هورمونهای من دوفامد۱۰داده وگفته ۱۲روز روزی یک عدد بخورم اما کبد چرب دارم وچاق هستم و۵۱سالمه معمولاهمیشه۵روز پریودم طول می کشید ولی این دومین باره که طولانی شده وچون کم خونم اذیتم می‌کنه اما آزمایشات هورمونی ام رو به دکتر فوق تخصص غدد نشون دادم گفت نشون دهنده یایسه شدنت نیست واست پاپاسمیرم هم خوب بود فیبروم نداشتم فقط الان نمی دونم آیا این قرص روی قطع شدن پریودم تاثیر داره یا نه

نازی
نازی
5 ماه قبل

سلام ببخشید قرص دوفامد برا جلوگیری هست یا بارداری؟

نیلوفر
نیلوفر
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر…من یه هفته پریود هستم ویه هفته پاک هستم بعد دوباره پریود میشم دکتر بهم قرص دوفاستون داده گفته از شب ۱۲ پاکی بخور ولی من الان یه هفته پاک بودم دوباره دیشب پریود شدم اشکال نداره شروع کنم به خوردن قرص یا باید صبر کنم تا دوره پریودم تموم بشه

اسیه ستاره شناس
اسیه ستاره شناس
در پاسخ به  نیلوفر
4 ماه قبل

سلام من دوره اول قرصو خوردم بعد دوهفته عادت ماهانه شدم بعد هفت روز پا ک شدم الان ازشب پانزدهم عادت ماهانه این قرصو خوردم پنج شب خوردم پریو د شدم ایا بمونم پاک شم بقیه رو استفاده کنم

هانیه
هانیه
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید من دوسال اقدام به بارداری کردم البته دوتا بچه هم دارم ولی الان بار دار نمی شم سنو هم رفتم گقتن که کیست های ریز دارم پریودیم هم نا منظم هست تا قرص پروژسترون یا آمپول استفاده نکنم پریود نمیشم لطفا راهنماییم کنید

Verouna
Verouna
5 ماه قبل

سلام ،طبق دستور پزشک از شب ۱۵ قائدگی هر شب یک عدد به مدت ده شب قرص دوفاستون باید مصرف کنن ،در شب ۱۷ پس از قائدگی سه ساعت بعد از مصرف قرص دوفستون بالا اوردم و قرص دوفاستون هم دفع کردم ایا لازم هست که مجددا قرص رو مصرف کنم یا نه قرص تاثیر خودش را میگذاره؟؟

ماری
ماری
5 ماه قبل

سلام قرص دوفامد ۱۰ مصرف میکردم ۲ روزه قط کردم درد سینه خیلی دارم جوری ک نمتونم دس بزنم بهشون زیر شکمم هم تیر میکشه احتمال پریودی هس؟

فاطمه
فاطمه
5 ماه قبل

سلام دکتر برام قرص دوفاستون نوشته و از ۱۴ سیکلم به مدت ۱۴ روز دارم مصرف میکنم و فردا موعدمه)موعد پریود) آیا قرص رو ادامه بدم یا قطع کنم ک پریود بشم ؟ اینم بگم ک ۱۴سیکلم ای یو ای انجام دادم و بعد از اون دوفاستون رو تجویز کردن

بری
بری
در پاسخ به  فاطمه
5 ماه قبل

من دچار اختلالات هورمونی شدم وپریودی نامنظم قرص دوفاستون تجویز کردن از روز ۱۴ شروع کنم به خوردن روزی دوتا ولی نمی‌دونم تا کی ادامه بدم دستور پزشک فراموش کردم

پریسا
پریسا
5 ماه قبل

با سلام دخترم هفده ساله هست یک سال بیشتره این قرص داپستون رو مصرف می کنه کمش کردم کم کم تا اثر سو ئ کمتری داشته باشه تا کی این قرص خوردن ها ادامه باید داشته باشه کم کردم تا چهار تا ماه پیش پریود شد با مصرف چهار تا ولی این ماه نشد آیا مصرف دارچین تاثیری در بهبودی داره اهل کاراته هم هست وزن متناسب ولی چرا اینطوری هست نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

مریم
مریم
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیرمنسونوگرافی واژینال رفتم میوم دارم وکیست داخل تخمدان راست خونریزی دارم دکترقرص دوفاستون دادمصرف کردم پاک شدم ۸روزبعدلکه دیدم حالاهم خونریزی چیکارکنم لطفاراهنمهی کنیددرضمن هنوزقرص دوفاستون رامصرف میکنم هنوزقطع نکردم

کلثوم
کلثوم
5 ماه قبل

سلام من قرص دوفاستون خوردن اول لکه بینی داشتم الان دارم پریود میشم چیکار کنم دارو رو مصرف کنم

مریم .ص
مریم .ص
6 ماه قبل

سلام به خاطرنامنظی پریودی دکترگفتن از روز۱۵تا۲۵سیگل دوفاستون بخورم ولی من اشتباهی ازروز۱۰پریودی خوردم ،دوشب هست خوردمشکلی ایجادنمی کند؟تاروز ۲۰سیگل بخورم؟

زهرا‌سادات‌حسینی
زهرا‌سادات‌حسینی
6 ماه قبل

سلام من دخترم تو‌ما‌دو با ر‌پرید‌میشه‌دکتر‌دوفامد‌۱۰داده‌گفت‌۱۴پریودی‌شروع‌کنه‌الان‌دوباره‌پریود‌شده‌دخترم‌قرص‌رو‌بخوره‌یا‌نه‌هنوز‌شروع‌نکرده‌‌

sara
sara
7 ماه قبل

با مصرف دوفاستون مدام حالت تهوع دارم دومیترون هم میخورم فایده ایی نداره به پزشکم هم گفتم میگن تنها راه درمانت همینه

مریم ظریفیان هستم
مریم ظریفیان هستم
7 ماه قبل

سلام من کیسه دارم وبه دکتر مراجعه کردم وبعد قرصDupbaston دو عدد قرص استفاده کردم قبل از پریودی والان نمیدانم بار دارم یانه والان هم درد شدید دارم این دارو قبل از پریودی یا بعد از پریودی استفاده کرد ایا اگر باردار باشم باعث سقط جنین میشوم یاخیر چون من پریودم از یکم شروع میشه ومن از روزه ۲۴پریودی شروع کردم والان میترسم

یوسفی
یوسفی
7 ماه قبل

سلام من کیست داخل رحم داشتم ،خونریزی ولکه بینی زیاد دکتر تجویز قرص دوفاستون بهم دادن،تا ده شب ،شبی یکی،،بعد ده شب نخورم بعد دوباره ده شب شب یکی،،،الان خدا رو شکر نرمال شدم،ولی ریزش موی خیلی شدیدی گرفتم امکانش هست از این قرص باشه؟

مریم
مریم
7 ماه قبل

میشه قرص دوفاستون و جلوگیری باهم مصرف بشه؟؟

امیدوار
امیدوار
در پاسخ به  مریم
5 ماه قبل

سلام، دخترم ۱۴ سالشه ، توی خرداد ماه امسال پریود شد و پاک نشد دکتر براش دو فاستون تجویز کرد برای دو هفته ، استفاده کرد خوب شد، الان دوباره دو هفته اس پریود شده و پاک نمیشه و من از شب دهم دوباره بهش دو فاستون دادم ولی هنوز قطع نشده، لطفاً راهنمایی کنید ، در ضمن میتونه این نامنظمی از کم کاری تیروئید باشه؟

مریم
مریم
7 ماه قبل

سلام من دوماه سقط کردم وه پریود نشدم بی بی هم زدم منفی فقط ی هاله خیلی کمرنگ که دیده نیمشه اونم فک کنم بخاطر سقط قبلی بوده.لطفا راهنماییم کنین دوفاستون تازع گرفتم میشه الان بخورم؟؟

سارا
سارا
8 ماه قبل

سلام به علت اینکه چند ماه پریود نمی‌شدم عمل میومکتومی انجام دادم بعد از اون دو دوره ال دی و دو دوره دوفاستون دکتر برام دادن ده تا دوفاستون رو در دوره اول خوردم و پریود شدم ولی ده تای بعدی رو دیگه نخوردم چون اصلا این ماه دوباره پریود نشدم حالا سه شب هست که دارم اون ده تا رو هم شبی یکی میخورم آیا قطع کنم پریود میشم ؟

زهرا
زهرا
8 ماه قبل

سلام من برای منطم شدن پریودم از هشتم قاعدگی روزی یکی میخورن تا تموم میشه پریود میشم تمام شدن میخام برم کربلا میخام پریود نشم چیکار کنم

نجمه نیازی
نجمه نیازی
8 ماه قبل

سلام مصرف ده عدد قرص دوفاستون تموم شده وبعد نزدیکی بدون محافظت داشتم احتمال بارداری هست؟؟

پری
پری
8 ماه قبل

آیا قرص دوفاستون حجم پریدی را بیشتر میکند

مهسیماه
مهسیماه
8 ماه قبل

قرص dupbastonایا در پریدی هم میشود خورد یا بعد از اتمام پریدی باید خورده شود

زهرا محرابی
زهرا محرابی
8 ماه قبل

سلام من برج ۵دوبار پریود شدم و حالا از۸برج ۶لکه بینی دارم دکتر گفت دوفاستون بخور ۳شبه دارم میخورم ولی قطع نشده چکار کنم

فروزان
فروزان
در پاسخ به  زهرا محرابی
4 ماه قبل

سلام من ۴۰روز خونریزی دارم رفتم دکتر دوفامد داده روزی دوبار می خورم الان ۴ روزه ولی هنوز پریودم کامل قطع نشده دکتر گفته بود قطع میشه لطفاً علتش رو بهم بگین

سیما
سیما
8 ماه قبل

سلام.
قرص دوفامد ۱۰ باید مصرف میکردم فراموشم شده الان روز ۲۱ سیکل هستم ایا مصرف کنم یا نه ؟

مامان امیر
مامان امیر
9 ماه قبل

سلام خسته نباشی قرص دوفاستون استفاده میکنم ماه قبل خوب بودن امااین ماه ازروزاول لکه بینی داشتم الان روز۶هنوزقطع نشدیه کم بیشترشده چیکارکنم

زهرا
زهرا
در پاسخ به  مامان امیر
6 روز قبل

سلام من روز ۱۱پریود واز روز ۷تا الان لکه بینی دارم میتونم از امشب دوفاستون بخورم قطع میشه لکه بینی یا تاثیر نداره؟

دکمه بازگشت به بالا