علت درد بیضه در آقایان چیست؟ چگونه درمان می‌شود؟

دلایل درد بیضه و روش‌های مختلف درمان آن

درد بیضه

بیضه‌ها اندام‌هایی حساس در آقایان هستند که وظیفه تولید اسپرم و همچنین هورمون‌های جنسی را بر عهده دارند. مسلماً همه مردان در سنین مختلف برای یک‌بار هم که شده است، درد بیضه‌ها را برای طولانی‌مدت یا به‌صورت ناگهانی تجربه کرده‌اند. درد بیضه در زبان لاتین، اورکیالژی (orchialgia) نامیده می‌شود. می توانید با متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت و گو نمایید .

البته بد نیست بدانید که بیضه‌ها از شبکه عصبی گسترده‌ای برخوردار هستند که با شبکه‌های عصبی کلیوی و لگنی ارتباط دارند. گاهی درد بیضه‌ها ممکن است شکم درد، درد کشاله ران و موارد مشابهی را به همراه داشته باشید.

درد بیضه دلایل متعددی دارد که بعضی طبیعی هستند و بعضی دیگر تا حدی نگران‌کننده خواهند بود. این درد مزمن تنها از طریق پیگیری، آزمایش و عکس‌برداری نزد پزشک اورولوژیست قابل درمان است؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت هر مردی این درد را تجربه می‌کند، نباید آن را سرسری بشمرد و باید برای درمان هر چه سریع‌تر اقدام کند.

در این مطلب، تصمیم داریم تا بیشتر راجع به دلایل درد بیضه و راه‌های درمان آن اطلاعاتی ارائه دهیم. پس توصیه می‌کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

ویزیت آنلاین متخصص کلیه و مجاری ادرار

شایع‌ترین علل درد بیضه

در این بخش، شایع‌ترین علت درد بیضه سمت چپ و راست را از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین نوع آن معرفی می‌کنیم.

التهاب و عفونت

پروستات، بیضه‌ها و همچنین مجاری در مجاورت بیضه‌ها که وظیفه دارند تا اسپرم را انتقال دهند، گاهی دچار عفونت و التهاب می‌شوند که اکثراً درد بیضه، متورم شدن و قرمز شدن پوست روی آن را به همراه خواهند داشت.

علائمی از قبیل :

 • سوزش ادرار
 • خروج چرک از مجرای ادرار
 • تب و لرز و مواردی از این قبیل را می‌توان نشانه‌هایی برای التهاب و عفونت بیضه دانست.

درد بیضه

پیچ‌خوردگی

پیچ‌خوردگی بیضه‌ها یا TORSION که به پیچش بیضه یا تورشن بیضه معروف است، دلیل بعدی احساس درد در بیضه‌ها به شمار می‌رود. زمانی که عروق بیضه‌ها به‌صورت ناگهانی پیچ بخورد، درد بسیار زیادی در یک طرف ناحیه شکم و کشاله ران حس می‌شود.

دلیل این پیچ‌خوردگی را می‌توان کاهش جریان خون در عروق بیضه معرفی کرد که ممکن است به‌خاطر عوامل تحریک‌کننده، سرما، گرما، ضربه و موارد مشابه دیگر اتفاق بیافتد.

هیدروسل

یکی از ده‌ها علت درد بیضه سمت چپ و راست، بیماری هیدروسل (Hydrocele) است. در این بیماری، مایعی اطراف بیضه را احاطه می‌کند که همین مسئله تورم بیضه‌ها و احساس درد در آن‌ها را باعث خواهد شد.

شاید هیدروسل در حالت عادی چندان خطرناک نباشد اما اگر دوره آن طولانی شد و درد آن افزایش پیدا کرد، نیاز به بررسی و درمان خواهد داشت. چون آمارها نشان می‌دهند ۱۰ درصد بروز بیماری هیدروسل در سنین بالا، به‌خاطر بروز سرطان‌هایی از قبیل بیضه یا کلیه است.

باد فتق

باد فتق در واقع به دلیل قرارگرفتن قسمتی از روده در کیسه بیضه اتفاق می‌افتد. در این حالت، کشاله ران متورم می‌شود و فرد در بیضه‌ها احساس درد می‌کند. در صورتی که سرفه‌های شدید، بلندکردن وسیله‌های سنگین و کارهای مشابه به درد بیضه‌ها شدت دهد، می‌توان باد فتق را دلیلی محکم برای این درد دانست.

اسپرماتوسل

اسپرماتوسل (Spermatocele) یا کیست بیضه به دلیل تجمع ناگهانی اسپرم در اطراف بیضه اتفاق می‌افتد که درد، احساس سنگینی در پشت بیضه و مشکلات مشابه را به دنبال دارد.

واریکوسل

زمانی که در قسمت بالای و پشت بیضه‌ها رگ‌های خونی بزرگ شوند و تجمع غیرطبیعی داشته باشند، بیماری واریکوسل (Varicocele) رخ می‌دهد. متأسفانه این بیماری نه‌تنها در بیضه‌ها ایجاد درد و سنگینی می‌کند بلکه اگر شدت پیدا کند، روی باروری هم تأثیر منفی خواهد گذاشت. یعنی مقدار تولید اسپرم و کیفیت آن را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

واریکوسل

اسپاسم عضلات لگن بعد از نزدیکی

علت درد بیضه ها بعد از تحریک شدن و نزدیکی را می‌توان اسپاسم و انقباض عضلات لگنی دانست. خوشبختانه این علت در میان جوان‌ها رایج است و اصولاً درد بیضه در این سنین به‌خاطر همین موضوع اتفاق می‌افتد.

البته زمانی می‌توان اسپاسم لگن را دلیلی بر درد بیضه دانست که یک اتفاق همیشگی نباشد. در غیر این صورت نیاز به بررسی و درمان خواهد داشت. اگر این مشکل را تجربه می‌کنید می‌توانید برای مشورت بیشتر با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید.

تومور یا توده

متأسفانه یکی از دلایل درد بیضه سمت چپ یا راست، وجود توده یا تومور در این عضو بدنی است. البته بسته به این‌که میزان پیشرفت کانسر یا همان سرطان بیضه چقدر باشد، راه‌های درمان مختلفی وجود دارد.

وجود علل گوناگون باعث شده است تا روی بررسی و پیگیری درد بیضه تأکید جدی شود. چون اگر مشکلاتی از قبیل توده یا تومور وجود داشته باشد، نیاز به تشخیص سریع و شروع طول درمان خواهد داشت.

قانقاریای فورنیه

این بیماری که در زبان لاتین با عبارت Fournier’s Gangrene شناخته می‌شود، یک عفونت باکتریایی قوی محسوب می‌شود. شروع این بیماری از دیواره شکم اتفاق می‌افتد و پایان آن با پخش شدن باکتری در بیضه‌ها و همچنین آلت تناسلی همراه خواهد بود.

قانقاریا در واقع به بیماری مرگ بافت هم مشهور است و از علائم آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاول‌های پوستی در اطراف بیضه‌ها و آلت تناسلی
 • پوسته شدن و خوردگی پوست بیضه‌ها
 • احساس ترک خوردن پوست بیضه‌ها
 • تب و لرز

شاید بیماری قانقاریا فورنیه در میان جوانان رایج نباشد اما یکی از اصلی‌ترین دلایل درد بیضه در افراد مسن است.

سنگ کلیه

دردهایی را که در بخش دیگر بدن باعث به‌وجودآمدن درد بیضه می‌شوند، دردهای ارجاعی می‌نامند. شاید در وهله اول سنگ کلیه و درد بیضه دو مقوله جدا از هم باشند اما چون درد ناشی از سنگ کلیه یک درد ارجاعی محسوب می‌شود، به هم مرتبط خواهند بود.

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، گستردگی سیستم عصبی بیضه‌ها و ارتباط آن با سیستم عصبی کلیوی باعث شده است تا بیماری‌هایی از قبیل سنگ کلیه، درد بیضه را به همراه داشته باشند.

پیشگیری از بروز درد بیضه

در بالا نیز گفتیم درد بیضه ممکن است علت‌های متعددی داشته باشد. دراین‌بین، بعضی از این دلایل قابل پیشگیری هستند و از بروز بعضی دیگر نمی‌توان جلوگیری کرد. اما در حالت کلی، یک سری اقدامات وجود دارد که اگر توسط آقایان انجام شود، احتمال بروز درد در بیضه‌ها کمتر خواهد شد. مانند:

رابطه جنسی بی‌خطر

زمانی که آقایان قصد دارند رابطه جنسی برقرار کنند، باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند و برای مبتلا نشدن به بیماری‌هایی که نهایتاً درد بیضه را به همراه دارد، استفاده از کاندوم را نادیده نگیرند.

در واقع بخش عظیمی از دردهای بیضه به‌خاطر عفونت‌ها و التهاباتی است که آقایان طی روابط جنسی پرخطر به آن دچار می‌شوند.

از رابطه جنسی پرخطر دوری کنید

تخلیه کامل مثانه

تخلیه ناقص مثانه باعث می‌شود تا ادرار در مجاری باقی بماند و عفونت را به وجود آورد؛ بنابراین آقایان بهتر است در تمامی اوقات، مثانه خود را کامل تخلیه کنند و برای رها شدن از شر عفونت و التهاب که در نهایت باعث درد بیضه خواهند شد، مجاری ادرار را به‌خوبی بشویند.

استفاده از محافظ مخصوص

بخشی از دردهای بیضه‌ای که آقایان تجربه می‌کنند، به‌خاطر ضربات محکمی است که در حین ورزش به بیضه‌ها وارد می‌شود. آن‌ها برای جلوگیری از این ضربات، بهتر است از محافظ‌های مخصوص ورزشکاران استفاده کنند.

معاینه ماهانه

برای پیشگیری و درمان درد بیضه سمت راست و چپ، معاینه ماهانه یکی از الزامات به شمار می‌آید. زمانی که فرد معاینه بیضه‌ها را یک بار در ماه انجام دهد، می‌تواند تغییرات در اندازه یا شکل آن‌ها را متوجه شود و سریع‌تر برای پیشگیری یا درمان درد بیضه اقدام کند.

معاینه ماهانه

در معاینه‌های ماهانه می‌توان به وجود توده، تومور و مشکلات مشابه پی برد و برای بهبود هر چه سریع‌تر آن به پزشک مربوطه مراجعه کرد.

انواع راه‌های درمان درد بیضه

گاهی ممکن است با وجود پیشگیری‌ها، آقایان دچار درد بیضه شوند که در این حالت به درمان نیاز پیدا می‌کنند. بسته به منشأ درد بیضه، روش‌های درمان مختلفی وجود خواهد داشت که در زیر به‌صورت مختصر و مفید به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

درمان خانگی درد بیضه

درمان خانگی درد بیضه سمت چپ و راست در صورتی کارساز خواهد بود که درد، اذیت‌کننده و مزمن نباشد. در غیر این صورت باید به سراغ روش‌های درمان طب سنتی و دارویی بروید. روش‌های درمان خانگی عبارت است از:

 • استراحت کردن: حمل وسایل سنگین و ورزش‌های شدید باعث تشدید درد بیضه می‌شوند. پس سعی کنید اول از هر چیزی به بدن خود استراحت بدهید و از بلندکردن اجسام، ورزش‌های سنگین و کارهای مشابه اجتناب کنید.
 • گرم کردن: زمانی که در وان یا تشت آب گرم بنشینید و از پد و کیسه‌های آبگرم استفاده کنید، باعث افزایش جریان خون در بیضه می‌شوید و می‌توانید بعد از چند بار انجام‌دادن، درد بیضه را تا حدی آرام کنید.
 • سرد کردن: گاهی بعد از گرم کردن بیضه‌ها، سرد کردن آن‌ها با کمپرس‌های مخصوص یخ می‌تواند به کاهش درد کمک زیادی کند. کیسه‌ها و کمپرس‌های یخ می‌توانند علاوه بر بهبود درد، منجر به کاهش تورم کیسه بیضه شوند.
 • انجام‌دادن حرکات کششی: یک سری از دردهای بیضه به‌خاطر اسپاسم و گرفتگی عضلات لگن اتفاق می‌افتد که با انجام حرکات کششی و تمرینات خانگی مربوط به لگن و کشاله ران تا حدی درمان‌شدنی خواهد بود. پس انجام این ورزش‌ها را برای کاهش درد خود در اولویت قرار دهید.

درمان درد بیضه

درمان دارویی درد بیضه

یکی دیگر از راه‌های درمان، مصرف قرص برای درد بیضه است. البته مصرف این قرص‌ها به‌عنوان درمان قطعی شناخته نمی‌شود. گاهی ممکن است این قرص‌ها بتوانند درد را تسکین دهند و گاهی تأثیر چندانی بر شدت درد نداشته باشند.

بنابراین بهتر است آقایان در آغاز درد بیضه این داروها را یا با تجویز پزشک یا بدون نسخه مورد استفاده قرار دهند و اگر تفاوتی در میزان درد احساس نکردند، به سراغ بررسی و ریشه‌یابی تخصصی آن بروند. قرص‌هایی که عموما برای رفع درد بیضه مصرف می‌شوند عبارت‌اند از:

درمان درد بیضه در طب سنتی

درمان درد بیضه سمت راست در طب سنتی، با داروهای گیاهی انجام می‌شود. داشتن مزاج بلغم، دلیل ایجاد درد در بیضه و مسائل گوناگون دیگر، همگی در انتخاب نسخه بسیار مؤثر هستند. اما در حالت کلی، یک سری روش‌های درمانی سنتی برای رفع درد بیضه‌ها وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

بعضی از درمان‌ها با خوردن داروهای گیاهی میسر می‌شود و بعضی دیگر با ضماد کردن ترکیبی از چند داروی گیاهی ممکن خواهد بود.

داروهای خوراکی

 • ترکیب ۵۰ گرم مویز بدون هسته، ۵۰ گرم زیره و نیم لیتر آب انگور را به‌صورت روزانه یک فنجان در سه وعده مصرف کنید.
 • مصرف ترکیب ۵۰ گرم پونه دشتی آسیاب شده همراه ۱۰۰ گرم قائوت، روزانه در سه نوبت و هر بار به اندازه یک قاشق چای‌خوری توصیه می‌شود.
 • مصرف سه نوبت در روز به اندازه یک قاشق مرباخوری از ترکیب ۵۰ گرم صمغ صنوبر پودرشده، ۵۰ گرم موم و ۱۰۰ گرم روغن زیتون بکر می‌تواند به کاهش درد بیضه کمک کند.
 • ۵۰ گرم کلم خشک، ۵ عدد انجیر با مقدار مشخصی آب ترکیب کنید و آن را سه بار در روز هر بار به اندازه یک قاشق غذاخوری استفاده کنید.
 • ۵۰ گرم شنبلیله را با ۵۰ گرم بذر کتان آسیاب کنید و این ترکیب را به مخلوط ۱۰۰ گرم عسل و ۳۰۰ میلی‌لیتر آب اضافه کنید. با خوردن سه نوبت در روز از این ماده و هر بار یک قاشق مرباخوری، می‌توانید از شر درد بیضه خلاص شوید.
 • ترکیب ۵۰ گرم هسته خرما، ۵۰ گرم بذر ختمی همراه ۲۰۰ گرم سرکه را سه بار در روز به اندازه یک قاشق غذاخوری میل کنید.
 • آرد هسته خرما به اندازه ۵۰ گرم را ۵۰ گرم ختمی در ۱۰۰ گرم سرکه مخلوط کنید و آن را سه نوبت در روز به اندازه یک قاشق مرباخوری بخورید.
 • ترکیب ۵۰ گرم از آسیاب برگ تمشک، ۵۰ گرم موم همراه ۵۰ گرم روغن گل محمدی و مصرف آن سه نوبت در روز به اندازه یک قاشق مرباخوری می‌تواند تسکین‌بخش درد بیضه باشد.

داروهای استعمالی برای درد بیضه

داروهای استعمال خارجی

 • مزاج‌های دموی می‌توانند ترکیب بابونه، تخم کتان، برگ کلم خشک، مغز ناخنک و آویشن شیرازی یا ترکیب آرد باقلا، آرد جو، عدس، تخم گشنیز، برگ کاسنی، اسپرزه، تخم خرفه و برگ تاجریزی را روی محل درد یعنی بیضه‌ها ضماد کنند.
 • مزاج‌های سوداوی باید با ترکیباتی از قبیل تخم شنبلیله، بابونه، برگ کلم، مقل ارزق، پیه مرغ اشق، مغز ساق گاو و اکلیل یا ترکیب سبوس گندم، سکنجبین و اشق ضمادی تهیه کنند و روی محل درد قرار دهند. همچنین پختن آرد نخود، آرد باقلا، مویز و آرد جو در روغن و استفاده از آن به عنوان ضماد، می‌تواند بخش عظیمی از درد را تسکین دهد. این نوع مزاج حتی با پاک‌سازی سودا هم می‌توانند تا حدی بر درد بیضه غلبه کنند.
 • مزاج‌های بلغمی لازم است تا ۱۰ گرم از تمامی موادی مانند مقل، موم، تخم کتان، بابونه و مغز ناخنک را با هم بکوبند و در روغن، آب گل شب‌بو یا ترکیب سفیده تخم مرغ و آرد باقلا بپزند یا با پختن ۱۰ گرم بابونه، ختمی و مغز ناخنک در روغن بابونه، ضمادی تهیه کنند. البته برای این مزاج‌ها شستن بیضه‌ها با جوشانده آب نعناع و مرزنجوش می‌تواند بخشی از درد را تسکین ببخشد.

عمل جراحی بیضه‌ها

یکی دیگر از راه‌های درمان که آخرین مرحله محسوب می‌شود، جراحی است. البته در موارد حاد، پزشک جراحی را پیشنهاد می‌دهد. پیش از جراحی توصیه می‌کنیم با مشاوره آنلاین کلیه و مجاری ادراری در پذیرش ۲۴ مشورت کنید تا از عمل خود مطمئن شوید. رایج‌ترین جراحی‌هایی که برای رفع درد بیضه انجام می‌شود عبارت است از:

 • جراحی پیچیدگی بیضه که در آن پزشک معالج، چرخش عروق یا خود بیضه را برطرف می‌کند و به درد بیضه‌ها پایان می‌دهد.
 • جراحی خروج مایع اطراف بیضه که بیشتر در هنگام بروز مشکلاتی از قبیل هیدروسل و اسپرماتوسل انجام می‌شود. در طول این جراحی، مایع و اسپرم در اطراف بیضه تخلیه می‌شود و از تجمع آن جلوگیری خواهد شد.
 • جراحی بیضه‌های نزول نکرده در سنین بالا بسیار نادر است اما غیرممکن نیست. در طول این جراحی، مشکل بیضه‌ سمت راست، چپ یا هر دو که وارد کیسه بیضه نشده‌اند، حل خواهد شد و دردی که ریشه در آن دارد، به پایان خواهد رسید.
 • جراحی تکه‌برداری که اغلب در هنگام بروز قانقاریا انجام می‌شود. در این جراحی پزشک معالج، قسمتی از بافت مرده یا در حال مرگ بیضه را خارج می‌کند و با ادامه درمان از طریق پرتو یا شیمی درمانی، از پیشرفت این بیماری جلوگیری خواهد کرد.

جراحی درمان درد بیضه

زمان مراجعه به پزشک

شاید خیلی از آقایان بروز درد بیضه را یک امری طبیعی بدانند. اما از یک زمان به بعد که درمان‌های خانگی، طب سنتی، مصرف قرص و راهکارهای مختلف پاسخگو نبود، به ویزیت پزشک نیاز پیدا خواهند کرد. به عبارت دیگر زمان مراجعه به پزشک هنگامی است که:

 • درد بیضه به صورت ناگهانی شروع شود و شدت پیدا کند.
 • تب، حالت تهوع و استفراغ همراه درد بیضه باشد.
 • کیسه بیضه ملتهب، قرمز و حساس به لمس شده باشد.
 • توده در کیسه بیضه وجود داشته باشد.
 • فرد در کیسه بیضه احساس سنگینی کند.
 • یک ساعت بعد از آسیب دردناک، بیضه دچار تورم شده باشد.

در خیلی از موارد ممکن است آقایان مراجعه به دکتر برای بررسی دلیل و اقدام برای درمان درد بیضه چپ و زیر شکم را کاری خجالت‌آور بدانند و آن را انجام ندهند. در چنین حالتی، سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ می‌تواند بهترین انتخاب برای آن‌ها باشد. در این سایت چندین متخصص آنلاین کلیه و مجاری ادراری برای ارائه مشاوره آنلاین مشکلات کلیه و مجاری ادراری حاضر هستند. وب‌سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ توانسته است به‌صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره آنلاین، تلفنی، متنی، صوتی و ویزیت غیرحضوری متخصصان کلیه و مجاری ادراری را فراهم کند.

مشاوره آنلاین اورولوژی

۵/۵ (۱ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
healthlineclevelandclinic

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
36 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Siavash
Siavash
7 ماه قبل

سلام آقای دکتر من حدود چند ماهی میشه که بعد از نزدیکی درد خیلی زیادی دارم و کیسه بیضه هام سفت و محکم شده باید چیکار کنم؟راه حل این درد و باد کیسه چیه باید چیکار کنم؟روم نمیشه برم به پزشک مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم؟….

علی
علی
در پاسخ به  Siavash
3 ماه قبل

سلام اقای دکتر علی هستم از اغ ر۵۰سالم یه ماه است
در هردوبیضه هام روزی تاسه بار دردخفیف دارم جکارکنم ممنونم

محمد
محمد
55 دقیقه قبل

سلام بر اثر پلیپ روده بیضه وکمرم درد میکند تا اماده شدن نتیجه بیوبسی چه دارو یی بخورم تا دردم اروم بشه لطفا جواب بدهید

محمد
محمد
در پاسخ به  محمد
54 دقیقه قبل

لطفا جواب بدهید

مهران
مهران
8 ساعت قبل

سلام دکتر خوبین
من امروز از خواب بیدار شدم و متوجه شدم بیضه سمت راستم درد میکنه بعد از گذشت دقایقی درد افت کرد ولی همچنان درد وجود داره و قابل احساس حوله داغ برای درد هم گزاشتم!
ولی وقتی که چک کردم ورم یا قرمزی نداره ولی متوجه این شدم هیچ قسمت از بیضه ام درد نمیکنه جز قسمت زیریش پایین که با لمس درد بیشتر و تشدید میشه و بعد ۵ دقایقی استراحت افت پیدا میکنه و همچنین با فعالیت هایی مث راه رفتن و.. مداوم همین تشدید و بیشتر شدنش اتفاق میفته!
درضمن ۱۹سالمه میخواستم بدونم مشکلی که نداره بیضه ام وآیا میتونه بدلیل خودارضایی باشه و راهنماییم کنید ممنون میشم جواب بدید!

فرهاد
فرهاد
5 روز قبل

سلام شب بخیر دکتر دوهفته مش درد بیضه دارم دست میزنم درد دارد ممنون

محمد ۵۰ سال دارم
محمد ۵۰ سال دارم
25 روز قبل

سلام محمد هستم اقای دکتر من یک هفته ای میشه در هر دو بیضه ام درد دارم و نوک التم حساس و کمی درد دارد میشه راهنمای بفرمایید چکار کنم

عادل
عادل
1 ماه قبل

سلام چندسال است بیضه سمت چپ من درد میکند وبعدازنزدیکی آرام دردش کم می شودوبعضی موقع بیضه چپ زیاد درو می کند چکارکنم

علوی.
علوی.
2 ماه قبل

سلام من بیضه سمت راستم مدتی است درد میکنه نه تورم دارد نه سوزش ادار و نه واریکوسل و نه عفونت اداری دوبار پزشک متخصص رفتم هر کدوم ی نظر ولی هیچکدوم نتوانستم راه درمان مناسبی ارائه کنن در سونو نوشته کمی هیدروسل ولی متخصص گفت ربطی به اون نداره و طبیعیه ولی دردم زیادتر شده چه باید کرد؟

علی
علی
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر سه هفته هست بیضه هام درد دارن. البته این سه هفته نزدیکی نداشتم. آیا دلیل دردم عدم نزدیکی می باشد ممنون

غلام علی
غلام علی
2 ماه قبل

سلام دکتر علی استم بیضه چپ وراست من کمی درد داره درد اش مقطعی هست. من سی سال عمر دارم دراستانه از واج ام ،خیلی نگران هستم.دکتر زیاد مراجعه کردم اکثرا گفتن التهاب است نگران نباش، یک تعداد گفتن زن بگیر فقد چرک امدن در قسمت بربخ گیر ماندن حال نمی دانم چه کار کنم. به مشوره شما نیاز دارم لطفن!

محمد
محمد
2 ماه قبل

باعرض سلام و خسته نباشید،
زمان انزال دردی شدید هنگام انزال دربیضه سمت چپ احساس میکنم و زمان نعوظ که قبلا کوتاه مدت و باپرش منی بود،بصورت مدت دار و آرام خارج میشود ودردشدیدی که احتمالا حاصل آزادشدن منی وحرکت آن درلوله های منی بر هست شروع و بعد تمام میشود، بعد از آن با دست لمس میکنم باز نعوظ میشوم ولی اینبار مایع منی بسیار رقیق و مدت دار است،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،باتشکر فراوان

محسن
محسن
2 ماه قبل

سلام آقای دکتر یه مشکلی داشتم من الان بدون هیچ دلیل بیضه هام متورم شده ودرد داره دکتر رفتم وازمایش دادم جوابشو ندادن نگرانم خودمم دراستانه ازدواجم ۴۲سالمه

محمد امین
محمد امین
2 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بیضه راست من بسیار به شکل شدیدی و غیر قابل تحمل درد داره و من از بخش عاجل شفاخانه هم دور استم نمی‌دانم چه کار کنم، شدت درد خیلی زیاده

امید احمدزی
امید احمدزی
2 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر امید احمدزی هستم دو روز میشه بعیضه درد داره میشه معلومات بدین ممنون میشم

محبوبه
محبوبه
3 ماه قبل

سلام آقای دکتر پسرم ۱۷سالشه از صبحی ساعت ۶درد بیضه داره نمیدونم چکار کنم نگران شدم لطفا بگین چه کاری باید انجام داد ممنون

مهدی رجبی
مهدی رجبی
3 ماه قبل

سلام ببضه سمت راست بالا میاد ودرد میکنه

هادی
هادی
3 ماه قبل

سلام همسرم هشت ماهه درد بیضه داره در هنگام نزدیکی خیلی مشکل داره علتش چیه خودش از سرطان خیلی میترسه وخجالت میکشهوبره دکتر

رضا
رضا
3 ماه قبل

سلام
مدتی سوزش ادرار ودرد در پهلوها دارم
چندین دکتر کلیه ومجاری ادرا مراجعه کردم جوابی نگرفتم سییتی وعکس وسونو وازمایش گرفتم

دارو هم زیاد مصرف کردم
الان چند روزه دوباره بیصه هام درد وسنگینی میکنه م‌دت اخراج ادرارم طولانی شده ودرد پهلو هم در دو ط رف دارم
در سونو کیست کلیه چند تایی هست وپروستاتم بزرگتر از حد طبیعی است
الان چکار کنم
چون دکتر زیاد رفتم
ضمنا ته التم باریک شده ومنی ازم خارج گنمیشه

رحمان رحیمی
رحمان رحیمی
3 ماه قبل

سلام رحمان هستم ۲۸ سالمه چند سال است بیضه سمت راستم درد میکنه احساس میکنم خیلی کوچک شده به من لطف کنیم بگویم باید چکار کنم

لیلا پناهی
لیلا پناهی
در پاسخ به  رحمان رحیمی
1 ماه قبل

سلام همسرم چن روزه بیضهاش درد میکنه ویکی از بیضهاشم خیلی کوچیک شده میشه علتشو برامون بگید ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

مصطفی
مصطفی
4 ماه قبل

من.سراغ.دکتر.رفتم.ودرمورد.درد.بیضه.که.شدید.هم.هست.ونزدیک.۴ماه.هست.سراغم.امده.گفتم.برای.خنثی.وتسکین.درد.اسپرین.یاهمان.اس.ا.تجویز.کرد.ودرنوبت.اول

سعید
سعید
5 ماه قبل

باعرض سلام وخسته نباشید…
مدتی درد درناحیه بیضه سمت چپ وگاهی سمت راست وبه دکترمراجعه کردم ودکترفرمودندکه سنوگرافی وطبیعاًرفتم سنوگرافی دادم…

درسنوگرافی اسکروتوم(باوبدون انجام مانوروالسالوا):

تستیس راست به ابعاد(۲۵*۴۲م م)وتستیس چپ به ابعاد(۲۳*۴۰م م)می باشد.
ابعاد،حدودواکوژنبسته هردوبیضه درحدطبیعی است.
اپیدیدیم دوطرف دارای اندازه واکونرمال می باشند.

ضایعه فضاگیرسیستیک وسالیددرپارانشیم هردوبیضه مشاهده نشد.
واریکوسل،رفلاکس وهیدروسل در دوطرف مشاهده نمی شود…

بااینکه مشکلی نیست هنوز درد دارم وراه رفتن وخوابیدن به پهلو برام سخت شده وچنانچه اگه مشکلی نیست آیا این دردناشی ازچیست..!؟؟وخواهشابنده ازشما راهنمایی ست که چکار کنم دردازبین بره وآیا مشکل ازجای دیگه!؟؟

صادقی
صادقی
در پاسخ به  سعید
16 روز قبل

سلامدرمان
واریکسل

حسن
حسن
6 ماه قبل

سلام
من ۱۷ سالمه نزدیک سه روز هس بیضه سمت چپم درد میکنه ولی اسپرم ازش خارج نمیشه ورم هم نداره فقط درد میکنه این بیماری حدس میزنین چی باشه

مصطفی زاهدی
مصطفی زاهدی
در پاسخ به  حسن
6 ماه قبل

شق درد گرفتی پسرم، زنگ بزن به دوستان اجتماعیت واست دارکوبی‌و سنجابی‌بزنن حل میشه، مثل ساعت سوییسی‌کار میکنه واست!

ش.آ
ش.آ
7 ماه قبل

سلام.مدت یک هفته میشود که درد در قسمت خصیه راست پیدا کردم.اینطور فکر میکنم یک کمی سوزش درالت حس میکنم.اسیتومنافین همرای آموکسیسکلن دو روز خوردم امامشکلم خوب نشد.نمیدانم چه کنم سن ۶۰سال دارم منتظر جوابم.ممنون اقا دکتر

فرهاد
فرهاد
8 ماه قبل

سلام آقای دوکتور زمانیکه تحریک میشوم قبل از انزال در بیضه هایم درد پیدا میشود اگر انزال صورت گیرد درد کاملا صحت یاب میشوم مدت ۱۰ سال میشود که این مشکل را دارم نزد هیچ دوکتور تاکنون مراجعه نکردم لطفاً من را کمک کنید که چیکار بکنم

فرشاد
فرشاد
8 ماه قبل

سلام دکتر وقت بخیر ۴روزی میشه بیضه چپ .وتقریبا زیر شکم سمت چت درد میکنه ..نوک التمم موقع هدرار میسوزه ..این اتفاقم یهویی شد .قبلا سابقه ای نداشتم ممنون کمکم کنید

احمد
احمد
9 ماه قبل

سلام آقای دکتر خسته نباشید
من پسری ۲۲ ساله هستم
گاهی خودارضایی میکنم
دیشب خود ارضایی انجام دادم و مثل ۴،۵ بار اخیر، اواخر انزال با کمی سوزش در آلت مواجه شدم.
ناگفته نمونه که معمولا بلافاصله پس از انزال میخوابم.
امروز صبح برای اولین بار با درد بیضه سمت راست، که به آلت و زیر مثانه تیر میکشه بیدار شدم. کمی بعد هم سوزش نوک آلت همراهش شد. درد بیضه و آلت هنگام انقباض مقعد کمی ساکت میشه،ولی زیر مثانه همچنان درد داره.
لطفا راهنمایی کنید

حامد
حامد
1 سال قبل

سلام اقای دکتر
من بیضه ام در یکماه چند بار ضربه دیده و یک هفته پیش درد میکرد بعد چند روز دردش از بین رفت الان دوباره بیضه چپم درد میکنه و میبینم بیضه چپم کوچک تر از بیضه راسته و خیلی نگرانم. نظر شما چیه

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  حامد
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین متخصص کلیه و مجاری ادرار گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با متخصص کلیه و مجاری ادرار

علیرضا ترابی ۴۷ساله
علیرضا ترابی ۴۷ساله
1 سال قبل

ده سال پیش وازکتومی کردم.
الان در بیضه راست احساس درد دارم

دکتر رسول اسماعیلی
در پاسخ به  علیرضا ترابی ۴۷ساله
1 سال قبل

درود برشما. درد بیضه درصورتی که همراه با تورو و قرمزی و… باشد احتمال عفونت مطرح میباشد و لذا در وهله اول معاینه و در صورت نیاز سونوگرافی راهگشا خواهد بود.

سمیر
سمیر
3 ماه قبل

سلام آقای پزشک بیضه چپ من درد داره سمت چپ شکم درد داره چیکار کنم،،،

علی
علی
3 ماه قبل

درد زیاد بیضه کی باهس ضعیف شدنم می‌شود زاتر وقت طرف چب است درمانی دارین لطفاً

دکمه بازگشت به بالا