قرص فاموتیدین برای چیست؟ اثر فاموتیدین در بهبود کرونا

کاربرد، مقدار و روش مصرف، عوارض جانبی و شرایط نگهداری فاموتیدین (Famotidine)

فاموتیدین با مهار رقابتی اثر هیستامین بر رسپتورهای H2 در سلول‌های پاریتال معده در بهبود زخم پپتیک تأثیر دارد. این دارو جهت درمان مشکلات گوارشی استفاده می‌شود. و نسبت به سایر داروهای هم گروه خود از عوارض کمتری برخوردار است.

نام تجاری قرص فاموتیدین

Pepcid

کاربرد قرص فاموتیدین

درمان مشکلات گوارشی

اشکال دارویی قرص فاموتیدین

قرص

اطلاعات دارویی قرص فاموتیدین

قرص فاموتیدین یکی از پرمصرف‌ترین داروها جهت درمان مشکلات عادی تا شدید گوارشی می‌باشد که جهت بهبود زخم‌های گوارشی که ناشی از ترشح بیش از حد اسید معده ایجاد شده باشند استفاده می‌شود. قرص فاموتیدین در واقع یک آنتی هیستامین است که بر روی سلول‌های ترشح کنندۀ اسید در معده اثر کرده و مانع ترشح اسید می‌شوند.

شایع‌ترین مورد مصرف قرص فاموتیدین در درمان بازگشت اسید و محتویات آن به مری و گلو و همچنین معده دردهای عصبی است.

اسید معده در حالت عادی در معده ترشح می‌شود تا به هضم غذا کمک کند اما افزایش ترشح آن می‌تواند مشکلاتی مانند التهاب، زخم گوارشی و رفلاکس به همراه داشته باشد.

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن و وب سایت پذیرش ۲۴، به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین سؤالات خود را از متخصص داخلی آنلاین  یا با دریافت نوبت حضوری از بهترین پزشکان متخصص داخلی در مورد این دارو پرسیده و با آنها مشورت نمایید.

 

نحوه مصرف قرص فاموتیدین

 • قبل از شروع درمان با قرص فاموتیدین، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به قرص فاموتیدین به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر در رابطه با مصرف آن با سؤالاتی روبرو هستید با پزشک خود مشورت نمایید.

ویزیت بهترین پزشکان متخصص ایران

 • دوز و مقدار قرص فاموتیدین، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ قرص فاموتیدین را دقیقاً همانطور که پزشک به شما تجویز کرده است، استفاده نمایید.
 • در صورت فراموش کردن یک دوز، به محض یادآوری، نوبت فراموش شده را مصرف کنید. اگر زمان مصرف دوز بعدی باشد، از مصرف نوبت فراموش شده اجتناب کنید و بر طبق برنامۀ مشخص به مصرف دارو ادامه دهید و هیچ‌گاه دو قرص را با هم نخورید.
 • اگر فاموتیدین جهت درمان رفلاکس (در اصطلاح عامیانه ترش کردن) یک بار در روز تجویز شده باشد، بهترین زمان مصرف آن شب‌ها پیش از خواب است.
 • قرص فاموتیدین با غذا تداخل ندارد و می‌تواند قبل یا بعد از غذا مصرف شود.
 • برای حصول اطمینان از بهبود کامل، دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید و خودسرانه آنرا مصرف آن را قطع نکنید حتی اگر دردتان متوقف شد.
 • عموماً مصرف این دسته دارویی تا زمان بهبودی بیمار است و نیاز به مصرف طولانی مدت نمی‌باشد اما باتوجه به شدت بیماری و نوع آن طول درمان با قرص فاموتیدین متفاوت می‌باشد.
 • در صورتی که با مصرف دارو بهبودی حاصل نشد یا علایم بیماری تشدید شد، پزشک را مطلع سازید.

موارد منع مصرف قرص فاموتیدین

 • به تاریخ انقضای قرص فاموتیدین توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از مصرف آن خودداری کنید.
 • هرگز قرص فاموتیدین را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.

قبل از مصرف قرص فاموتیدین پزشک خود را در صورت وجود موارد زیر مطلع کنید:

 • بارداری
 • شیردهی
 • بیماری کبدی یا کلیوی
 • مشکلات شکمی مانند تومور
 • سابقه سندرم طولانی شدن QT
 • سرطان معده
 • آسم، COPD یا سایر مشکلات تنفسی
 • سابقه حساسیت فاموتیدین یا داروهای مشابه مانند رانیتیدین و سایمتیدین، یا حساسیت به سایر داروها و مواد

موارد هشدار و احتیاطات ویژه حین مصرف قرص فاموتیدین

 • بعضی تستهای آزمایشگاهی با قرص فاموتیدین تداخل دارند، بنابراین قبل از انجام تستهای آزمایشگاهی، پزشک را مطلع سازید.
 • از مصرف داروها، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که باعث تحریک معده می‌شوند و می‌توانند بیماری شما را تشدید کنند، پرهیز کنید.

با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ می‌توانید با دکتر تغذیه آنلاین مشاوره نموده و در مورد خوراکی‌هایی که باعث تحریک معده می‌شوند، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ویزیت دکتر متخصص تغذیه

 • از مصرف آب و غذاهای رقیق قبل از خواب خودداری کنید و حداقل نیم تا یک ساعت پس از غذا دراز نکشید.
 • پرخوری و مصرف غذاهای پرچرب نیز می‌تواند باعث کاهش اثر درمانی این داروها شود.
 • در حین مصرف قرص فاموتیدین از مصرف الکل خودداری کنید.
 • اگر وزن بالایی داشته باشید با کاهش وزن به علت کاهش فشار بر روی معده ترشح اسید کمتر شده و فاموتیدین بهتر عمل می‌کند.
 • کشیدن سیگار موجب کاهش اثر این دارو می‌شود.
 • درمان طولانی مدت (بیش از دو سال) ممکن است به اختلال در جذب ویتامین B۱۲ و کمبود آن منجر شود.
 • سالمندان ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو (مخصوصاً گیجی) حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.
 • فاموتیدین نسبت به سایر داروهای هم گروه خود از عوارض کمتری برخوردار است.

توجه: تأثیر قرص فاموتیدین در درمان بیماری کرونا (COVID-19) در حال بررسی است و تاکنون اثربخشی آن مشخص نشده و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴، سؤالات خود در مورد تأثیر این دارو بر روی بیماری کرونا را از دکتر آنلاین کرونا به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته بپرسید.

تداخلات دارویی قرص فاموتیدین

تداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تأثیر قرص فاموتیدین را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. بنابراین برای مصرف قرص فاموتیدین، لیست تمام داروهایی که مصرف می‌کنید اعم از داروهای تجویزی و غیرتجویزی (گیاهی، مکمل و …) را با پزشکتان در میان بگذارید.

عوارض قرص فاموتیدین

 همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض نیز بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند.

در صورت بروز عوارض زیر فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

 • تغییرات ضربان قلب همراه با گیجی شدید، درد و سفتی مفاصل، به ویژه اگر با تب، خستگی غیرطبیعی و ادرار تیره رنگ همراه باشد. تغییرات خلق و خو، خونریزی آسان.
 • عوارض شایع: سردرد، گیجی، یبوست یا اسهال

شرایط نگهداری قرص فاموتیدین

 • دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
 • دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه دارید.

تاثیر داروی فاموتیدین در درمان بیماری کوید

نظر خانم دکتر ندا ضامن میلانی متخصص بیماری های عفونی پذیرش ۲۴:
در ابتدای اپیدمی مقالاتی منتشر شد که نشان می دادند که مصرف فاموتیدین باعث کاهش مدت بستری و کاهش میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به کوید می شود .
داروی فاموتیدین جزو دسته دارو های آنتاگونیست گیرنده H2 هست که در سلول های جدار معده قرار دادند و داروی فاموتیدین وقتی این گیرنده را مهار می کند و هیستامین نمی تواند به این سلول ها باند شود، در نهایت ترشح اسید معده کمتر می شود .
منتشر شدن این مقالات باعث شد که مدتی فاموتیدین پایه ثابت نسخه های درمانی کوید باشد، ولی مطالعات بعدی این چنین اثری را نشان ندادند ولی متوجه شدند که مطالعات و مقالات اولیه دچار خطاهای تحقیقاتی بودند و قابل استناد نیستند، اعتبار بالایی ندارند، مطالعات همچنان ادامه دارد ولی در حال حاضر انجمن متخصصان عفونی و سیلیسی استفاده از فاموتیدین را با هدف درمان بیماری کوید پیشنهاد نمی کنند ولی اگر بیمار مبتلا به کرونا از عوارض گوارشی شاکی هست می توانیم برای ایشان فاموتیدین را تجویز کنیم فقط با هدف درمان شکایات گوارشی نه با هدف درمان کرونا

سوالات متداول درباره ی قرص فاموتیدین

پاسخ سوالات از نظر و مورد تایید خانم دکتر کتایون اعتمادی متخصص داخلی می‌باشد.

قرص فاموتیدین را کی بخوریم؟

قرص فاموتیدین قبل از غذا هر شب مصرف شود.

زمان مصرف قرص فاموتیدین؟

زمان مصرف قرص فاموتیدین را معمولا پزشکان یکساعت قبل از غذا تجویز می‌کنند.

عوارض قرص فاموتیدین؟

قرص فاموتیدین عوارض خاصی ندارد.

قرص فاموتیدین و کرونا

قرص فاموتیدین با شیوع بیماری کرونا بر اثر خواصی که برای بهبود مشکلات گوارشی دارد برای بهبود بهبود بیماری کرونا تجویز می‌شود.

نحوه مصرف قرص فاموتیدین برای کرونا؟

مصرف قرص فاموتیدین برای درمان بیماری کرونا معمولا صبح و شب قبل از صبحانه و شام تجویز می‌شود.

میکروب معده داشتم …خلط پشت حلق صبح

سوال بیمار:

الان تقریبا ۱ سال و نیمه خلط پشت حلق دارم صبها و امروز خلط زرد بود طوری ک سوزش گلو داشتم هنگام خارج کردن…مثل اسید معده سوزوند گلومو….من واقعا چیکار کنم درمان بشه این خلط گلو صبها..‌قطره رستانکسم برای بینی میزدم

پاسخ دکتر سارا طاهریان متخصص بیماری های داخلی:

امکان دارد که بیماری رفلاکس اسید معده به مری مطرح باشد ، لطفا رعایت رژیم غذایی با مصرف قرص فاموتیدین ۴٠ عصرها ، بعد از دو هفته پاسخ درمانی را اطلاع بدید

باتوجه به وضعیت کنونی پاندمی ویروس کرونا، در صورت عدم تمایل به مراجعه حضوری به متخصص داخلی می‌توانید با مراجعه به وب سایت و یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴، به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین، از طریق مشاوره تلفنی و متنی با مجرب‌ترین پزشک داخلی آنلاین، تلفنی و متنی مشاوره بگیرید.

مثبت شدن تست کرونا و درمان سوزش معده

سوال بیمار:

سلام من امروز تست کرونام مثبت شد منتهی از روز شنبه دچار سوزش وحشتناک معده شدم این چند روز تحت هیچ شرایطی نه آب و نه غذا نتونستم بخورم یعنی معدم قبول نمیکنه برای کمتر شدن یا رفع کامل سوزش معده چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام،قرص فاموتیدین ۴٠میلی گرم صبح و شب بعد غذا،قرص دومپیریدون ١٠میلی ظهر و شب قبل غذا،در صورت ادامه علائم مشاوره تلفنی انلاین شود.

دکتر ندا ضامن میلانی

دکتر ندا ضامن میلانی، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، فارغ التحصیل پزشکی عمومی و تخصص بیماری‌های عفونی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند. مشاوره و فعالیت ایشان در زمینه‌های کرونا (COVID-19)، مشاوره در مورد انواع واکسن‌ها، تب مالت، عفونت کلیه، مثانه، مجاری ادراری، بررسی علت تب و لنفادنوپاتی، آزمایشات عفونی قبل از بارداری، هپاتیت، HIV و ایدز، عفونت مفاصل، استخوان‌ها، دیسک و مهره فقرات، عفونت تنفسی، عفونت‌های پوستی
عفونت‌های سر و گردن، عفونت‌های گوارشی، عفونت های تناسلی (انواع زخم‌های تناسلی، هرپس تناسلی، زگیل تناسلی، عفونت باکتریال و قارچی واژن، عفونت پروستات) و… است.

۳.۵/۵ (۴۵ نظر)

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
265 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
بی نام
بی نام
7 ماه قبل

این قرص را در چه ساعتی و روزی چند بار مصرف کنیم

شادمهر
شادمهر
در پاسخ به  بی نام
3 ماه قبل

ّقرص فاموتیدن را روزی چند بار مصرف کنم متشکرم

شادمهر
شادمهر
در پاسخ به  شادمهر
3 ماه قبل

قرص فا موتیدین روزی چند با مصرف کنم ممنونم

علی
علی
در پاسخ به  بی نام
2 ماه قبل

قرق فاموتیدین چه م‌قع استفاده کنم

مهدی
مهدی
8 ماه قبل

سلام

علی
علی
1 سال قبل

با سلام و عرض ادب
من تیرویید پرکار دارم و گلوم ورم کرده ، دکتر برای مریضی ام فاموتیدین۴۰ و پردنیزولون۲۵روزانه و ویتامین ب۱ تجویز کرده ، آیا این قرص‌ها در درمان تیرویید موثر هست ؟
و دوز یک آسترازنکا را زده ام ، بعد از زدن واکسن علایم تیرویید نمایان شد، و دکتر غدد اجازه زدن دوز دوم را نداده. درحال حاضر ۴ ماه از زدن واکسن دوز یک میگذرد آیا می توانم واکسن آسترازنکا دوز دوم را بزنم؟
لطفاً راهنمایی ام کنید.

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

امیری
امیری
در پاسخ به  علی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشی خانم دکتر من خانم ۴۰ ساله هستم مشکله معده دارم زیاد ترش میکنم سوزش معده دارم میکروب داره زخم شده سره معدم وهر چند روز میگیره چند روز منو بی رمق میکنه لطفا کمکم کنید

ع م
ع م
1 ماه قبل

سلام برای حالت تهوع خوبه؟

سام
سام
1 ماه قبل

با سلام.
آنفولانزا داشتم دکتر این قرص را به همراه چند داروی دیگر مثل تتراسایکلین و تلفن ایکس ال تجویز کرده متوجه شدم پس از خوردن این قرص اسد معده به داخل مری باز میگردد و باعث سوزش ورودی معده می‌شود که با خوردن کمی آب برای چند دقیقه متوقف و دوباره شروع میشود. آیا حتما باید سر ساعت بخورم؟ با توجه به بهبودی نسبی حالم میتوانم این قرص را قطع کنن؟

پوریا
پوریا
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۳ روزه معدم به شدت درد میکنه و میسوزه امروز فاموتیدین خردم بعد صبحانه میخواستم ببینم با این شدت از درد و سوزش باید هم صبح و هم شب مصرف کنم ممنون میشم پاسخ بدین

هدی
هدی
1 ماه قبل

روزی چند بار

باران
باران
2 ماه قبل

سلام من چند وقت میشه معده ام بعد خوردن غذا یا گشنم میشه یه جور سوزش داره تا نزدیک های گلوم میشه رهنمایی کنید

زهره
زهره
2 ماه قبل

سلام من مشکل التهاب پانکراس دارم پانکراس چرب ودزد در ناحیه پشت وزیربقل پایین تردر سمت چپ چه دارویی مناسب هست؟

شعله جمشیدزاده
شعله جمشیدزاده
2 ماه قبل

آیا قرص فاموتیدین با قرص کلیدینیوم سی تداخل دارد؟

محمدی
محمدی
2 ماه قبل

با سلام وعرض ادب ..من ۳۵ سالمه و بچه ی ۷ ماهه هم دارم که از شیر خودم هم تغذیه میشه ..سه چها ر روزیه که ورم شدید معده دارم به همراه درد ، آیا مصرف فاموتیدین خطری برای بچه ام نداره؟ در ضمن۲ تا دندون خراب هم دارم که باید عصب کشی بشه..ممکنه که از میکروب و عفونت اونها معده ام اینجوری شده‌باشه؟

رشیدی
رشیدی
2 ماه قبل

سلام چند وقت پیش با علایم آلرژی به دکتر رفتم از جمله گلو درد وغیره که ایشون به من گفتن علاوه بر الژری مشکلات معده هم دارید .درحالی که من درد معده نداشتم .
ولی چند روزیه که شدیداً معده درد دارم و گلو درد .داروهای که دکتر دادن رو می‌خوام شروع به مصرف کنم ولی نمی‌دونم که مشکلم چی می‌تونه باشه.

متین
متین
2 ماه قبل

آیا قرص فاموتیدین با قرص کنکور تداخل دارد؟ اگر جواب مثبت هست برای درمان سنگینیه معده چه قرصی بخورم که با قرص کنکور تداخل نداشته باشه

Mobin
Mobin
2 ماه قبل

من ۱۸ سالمه چند سالی هست که وقتی حدود یه ساعت چیزی نمیخورم دهنم مزه ی اسید؟؟ فکر میکنم میده و بوی بدی هم میگیره و حتما باید چنا قرص خوشبو کننده دهان یا شکلات بخورم تا مزش بره. رفلاکس معده دارم؟؟

بينام
بينام
2 ماه قبل

دیشب یکدفعه دچار تورم معده ودردوحشتناک معده شدم واز قرص فایمنادین استفاده کردم وخوب شدم میخواستم بپورسم کارم اشتباه بود

احمد
احمد
در پاسخ به  بينام
2 ماه قبل

سلام ،حدود چندماه هست درقسمت وناحیه پشت کتف و در زیر شانه ام مور مورهمراه با سوزش مقداری درد احساس میکنم ،اضافه میکنم ،بعداز خوردن غذا درد درسمت چپ شکم زیر دنده احساس میکنم ،البته سابقه زخم اثنی عشر هم چندین سال هست دارم ،لطفاً راهنمایی فرمایید ،با تشکر

هو.. شهسواری
هو.. شهسواری
2 ماه قبل

سلام و درود بشما دکتر عزیز و مهربان..
باسپاس و تشکر،،، مشکلی درخصوص معده دارم، درد و سوزش ندارم خیلی آروق میزنم، خیلی هم باد روده دارم، یکی از دوستان برای ملین بودن بهم قرص فاموتیدین پیشنهاد داده فقط هروقت برنج دو وعده بخورم یبوست خفیفی میگیرم، باعرض پوزش مدفوع خیلی چسبندگی میگیره،، درضمن اعتیاد کم به تریاک بصورت کشیدن دارم، از شما بزرگوار خواهش میکنم راهنمایی بفرماید،، ممنونم

علی اصغر
علی اصغر
2 ماه قبل

باسلام وخسته نباشیدمن دندون دردشدیدبودچرک خوشکن ومسکن نوافن مصرف میکردم بعدیه ۲هفته دندونم روکشیدم که خیلی بدکشیده شدودردداشت وچرک ۲۵روزی بودکه هم چرک خوشکن ومسکن مصرف کردم این اوخرکه مصرف میکردم به محص اینکه قرص میخوردم معده دردمیگرفت خون دردمیشه گفت الان حدود۷یا۸روزهست که هیج قرصی مصرف نکردم معده وردهام دردمیکنه حالت کش بیادوخون دردخفیفی دارم البته یه چندروزی هست قرص فاموتیدین وامپرازول مصرف میکنم هنوزجوابی نگرفتم درضمن چندسال پیش کیسه صفراروهم عمل کردم وبرداشتن برای سنگ داشت ودقیقااین‌ مثل همون دردی هست که چه قبل عمل داشتم وچه بعدعمل زیادی صحبت کردم ببخشیدخواهشن لطف کنین مشکل من روبگین ممنون میشم

مهنا
مهنا
3 ماه قبل

سلام من نزدیک ۶ ماه بود درگیر میکروب معده بودم ۳ ماه پیش علائم زیاد تر شد و‌بعد از خوردن شام حالت تهوع شدید و لرز داشتم فرداش هم به کلی اشتهام رو از دست دادم ماه پیش آندوسکوپی کردم و تشخیص دادن زخم معده و اثنی عشر و ورم مری هست و میکروب منفی شد
قبل از اینکه درمان رو شروع کنم اشتهام بدنبود ولی بعد از شروع درمان که یه قرص فاموتیدین و کلردیازپوکساید قبل خواب و قرص مبکول روزی دوبار مصرف میکنم اشتهام واقعا کم شده و اصلا میل به غذا ندارم و درواقع حتی یه قاشق غذا هم میخورم بزور میخورم و اصلا تو طول روز گرسنه نمیشم آیا قرص هارو ادامه بدم؟
درضمن ۱۴ سالمه

رزیتا افشار پور
رزیتا افشار پور
3 ماه قبل

با سلام. دوهفته است که برای معده ام قرص فاموتیدین قبل صبحانه وشام مصرف میکنم. ولی اسهال دارم وروزی سه الی ۴بار با دل پیچه واسهال مواجه هستم. البته کپسول لانزو صبح ناشتا وکلینیدینیوم سی هم شب موقع خواب برام تجویز شده .بنطر شما خوردن دارو رو ادامه بدم یا قطعش کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

سعید
سعید
3 ماه قبل

سلام .حدود بیست سال قبل پهلوی چپ من درد شدید گرفت انگار خنجر ب پهلویم میزدند قلب وریه ومعده را بررسی کردم در آندوسکوپی متوجه التهاب شدید اثنی عشر ومعده شدند مدتی امپرازول میخوردم خوب شدم ولی هر دوسه سال یکی دوماه این درد ب سراغم میاد واقعا درد هولناکی داره و درد لحظه ای و شدید دارم لطفا راهنمایی فرمایید

محسن
محسن
در پاسخ به  سعید
2 ماه قبل

سلام شایدسنگ کلیه دارین

گلچین هستم مشهد
گلچین هستم مشهد
3 ماه قبل

سلام ترش زیاد میکنم بطوری که وسط شانه هام تا پایین میسوزه و گوشت مایچا های دستم درد میکنه نمیدونم م‌شکل قلبی دارم یا ترش میکنم دو روزه فاموتیدین میخورم احسای کردم بهترم یبوست شدید هم دارم ممنون میشم راهنماییم کنین

عبدالله مرادی
عبدالله مرادی
3 ماه قبل

سلام.من رفلاکس شدید دارم.حتی با خوردن آب هم زیاد باد گلو میزنم .آیا قرص فاموتیدین موثر است یا خیر؟ اگر جواب منفی ست چه دارویی مصرف کنم…با سپاس.در ضمن ۵۶ ساله هستم….

بذرگر
بذرگر
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من مشکل معده دارم معده عصبی ورم معده و اسید بالا و میکروب معده اشتهام خدارو شکر بهتر شده و رنگ مدفوع خوب نشده و مدفوع هم همیشه شل هست و گاهی اوقات هم با اسهال همراه هست

محسن
محسن
در پاسخ به  بذرگر
2 ماه قبل

س،لبنیات محلی‌ مثل ماست،کشک،

عیسی
عیسی
4 ماه قبل

اگه فاموتیدین روبیش از یک ماه استفاده کنیم مضر است

آیناز غلامی
آیناز غلامی
4 ماه قبل

سلام خانوم دکتر ببخشید شما چرا جواب نمی دید به من گفتند که این سایت سایت خوبی است اگه واقعا همینطوره لطفاً این همه آدم رو مئتل نکنید بی زحمت جواب بدین

رضا
رضا
4 ماه قبل

سلام من تنگ نفس داشتم و اگر صبحانه میخوردم و از منزل خارج میشدم تنگ نفس اذیت میکرد ولی هنگامی که غذا نمیخوردم خوب بودم در ضمن سرفه هم میکردم؛ چند قرص بمن دادند یکی همین که تبلغ شده ویک قرص کتوتیفین که سرفه مرا انداخت؛ بنظر شما لازم است برای قلب و گرفتن نوار و اکو جهت گرفتگی رگ قلب یک چکاو بروم؟

ابوالفضل
ابوالفضل
4 ماه قبل

سلام من ۱۷سالمه ریش و سیبیل من در نمیاد چه کار کنم

Ali
Ali
در پاسخ به  ابوالفضل
4 ماه قبل

داداش برو ی ازمایش بده

yaser
yaser
در پاسخ به  ابوالفضل
4 ماه قبل

حتمادختری

جواد
جواد
در پاسخ به  ابوالفضل
3 ماه قبل

عجله نکن موهات دیر رشد میکنه من خودم بعد سی سال ریشم اومد و کامل شد

مسعود
مسعود
در پاسخ به  ابوالفضل
3 ماه قبل

به آخر سال برسی سال دیگه رو هم رد کنی شبا هم زود بخوابی بچه خوبی باشی بازم قول نمیدم در بیاد

سلام
سلام
در پاسخ به  ابوالفضل
3 ماه قبل

خدایی چه ربطی به قرص فاموتیدین داشن

محمد
محمد
در پاسخ به  ابوالفضل
2 ماه قبل

خوب تا زنگ نزنی و پولی ندی جواب نمیده پول پول حلال مشکلات

رضا
رضا
در پاسخ به  ابوالفضل
1 ماه قبل

بایدبری پیش نتخصص هورمون رشد بهت بزنه

علی
علی
4 ماه قبل

سلام. سکسکه. و ترش اسید دارم. فاموتیدین. ۴۰ دسرس دارم. و دی ژل. تاریخش. ۱۰ روز گذشته. فاموتیدین. مصرف کنم.

گلی
گلی
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر.من دختری ۲۵ ساله هستم .من به مدت ۲ ماه که سرفه داشتم امروز رفتم پیش دکتر برام قرص فاموتیدین نوشته آیا واقعا برای سرفه موثره؟

سلام
سلام
در پاسخ به  گلی
3 ماه قبل

نه نیست ابله مگه نخوندی نوشته براق دستگاه گوارشی هست سرفه واسه ریه اس

امید
امید
در پاسخ به  سلام
3 ماه قبل

دکتر نفهمیده بهش فاموتیدین داده ولی تو فهمیدی! آدم باهوش، موقع خواب اسید معده بیاد بالا، دندونها رو هم بعد از چند وقت پودر میکنه. ایشون حلقش توسط اسید خراشیده شده و سرفه داره. لطفا اگه نگاهت تا نوک بینیته، دهانتو انداره مغزت باز کن

ابراهیم قلی زاده
ابراهیم قلی زاده
5 ماه قبل

سلام حس بویایی ندارم‌لطف کنید روش درمانی را اعلام فرمایید.باسپاس‌

حیرانی
حیرانی
5 ماه قبل

سلام امشب اولین شبی هست که فامو تیدین مصرف کردم انگار که قرص سر دلم مونده درد زیادی دارم چیکار کنم

حسین دورقی
حسین دورقی
5 ماه قبل

نحوه ی مصرف و هر چند ساعت بخورم؟

سعید بدلی
سعید بدلی
5 ماه قبل

سلام وخسته نباشید صبحتون بخیر دکتر جان عزیز من۴۲سال دارم چند وقته موقع ادرار بعضی وقتها باسوزش میاد و اکثرا رنگش زرد هست یا رنگش مثل آب میاد و ببخشید موقعی هم که نزدیکی میکنم بیضه هام درد داره وبیضه راست دردش بیشتره ودستم رو هم وقتی میزنم دردش بیشتر هم میشه حتی دردش رو به جز بیضه در ناحیه شکم پایینترازناف هم دارم وقتی که آب منی در آخر میریزم اونموقع موقع ریختنش بدجوری میسوزونه ممنون میشم که منو راهنماییم کنید و بگین چه دارویی بخورم خیلی وقته اینطوری هستم اخه خجالتی هستم وخجالت میکشم برم پیش دکتر توضیح بدم تو خونه هم به خانومم چیزی نمی گم چون بیش از حد به زناشویی حساس هست خیلی ممنون میشم به من بگین چیکار کنم باتشکر از لطفتون

حسنخان
حسنخان
در پاسخ به  سعید بدلی
3 ماه قبل

شما باید آزمایش پروستات بدید وبه پزشک مجاری اداری مراجعه کنید

عبدالحمید
عبدالحمید
6 ماه قبل

سلام دکتر من تازه عمل جرائی بواسیر را انجام دادم و خیلی درد شدید دارم و در المان زندگی میکنم لطفآ شما بگوید که چی کنم لطفآ

مریم
مریم
6 ماه قبل

سلام من فیستول مقعدی دارم،دکتر بهم قرص فاموتیدین ۲۰ داده که شبی یکی بخورم،آیا چرکی که از فیستول خارج میشه به اسید معده مرتبطه؟

محمدرضا فلاح
محمدرضا فلاح
6 ماه قبل

سلام دل درد گرفتم از قرص مسهل استفاده کردم وقرص سبز رنگ کلیدنیوم مصرف کردم دل درد خوب شد طرف چپ وراست شکم درد داشت قسمت چپ درد ندارد ولی قسمت راست درد دارد راهنمائی فرمائید

ابراهیم
ابراهیم
6 ماه قبل

سلام
من تقریبا در هفته چند عدد از این قرص را استفاده میکنم به خاطررفلکس معده.
کبد من گرید۳ هست .ایا مشکلی برای کبد من هست؟
ممنون

ابراهیم
ابراهیم
6 ماه قبل

سلام
ابراهیم هستم
من به خاطر رفلکس زیاد معده از این قرص تقریبا هر شب استفاده میکنم.
کبد من گرید۳ است .ایا برای کبد من مشکلی ایجاد نمیشه.
ممنون

جعفر
جعفر
در پاسخ به  ابراهیم
4 ماه قبل

دوست عزیز علت رفلکس معده شما همان کبد چرب شماست قرص فاموتیدین شما را بدتر می کند هرچه سریعتر کبر خود را در مان کنید

پروانه
پروانه
6 ماه قبل

من یبوست مزمن دارم معده هم ترش میکنم درمان چیست سن ۶۵سال هستم

سیامک
سیامک
6 ماه قبل

با سلام مدتی هست امیکرون گرفتم….را درد شکمی بیش از اندازه انگار یک ضربه مشت زیر هشتی جناق سینه خورده باشد سه روز است آمپول مسکن فقط ۱ ساعت اونم ده درصد کاهش درد امانم بریده شده جکنم باتشکر

پرواز
پرواز
7 ماه قبل

باسلام و تشکر فراوان
۴۵ ساله هستم، سالهاست که عفونت های سینوسها از راه مجاری به داخل ریه منتقل میشه، بطوریکه در عکس قابل رویت هست و در سالهای پیش تبدیل به ذات الریه شدم، بمدت یکسال داروی آنتی بیوتیک و فارینات مصرف کردم ولی بازهم ترشحات پشت حلق خوب نشد،و متخصص ریه گفتند: از حساسیت هست… با داروی حساسیت هم خوب نشدم… از کودکی مشکل گوارشی، سینوزیت و سندروم تحریک کننده روده و اسهال و اگزما داشتم،
الان ۳روز هست که گلو خارخار میکنه و ترشحات پشت حلق زیاد شده، سرفه ها شدید شده، از چه داروهایی میتونم استفاده کنم…؟
ممنونم

سالار
سالار
7 ماه قبل

سلام . آیا می توان قرص فاموتیدین و دمیترون رو همزمان مصرف کرد ؟ یا تداخل دارویی دارن ؟

محمد
محمد
7 ماه قبل

سلام. من تب مالت دارم قرص داکسی سیکلین و ریفامپین مصرف میکنم از طرفی ورم معده هم دارم و قرص فاموتیدین و گاباپنتین مصرف میکنم ولی زیاد ازحال میشم چیکار کنم

سمیه
سمیه
7 ماه قبل

سلام و احترام…. هر چند وقت یک بار به مدت چند روز پوده معده دارم و واقعا خسته شدم آزمایش میکروب هم دادم و جواب منفی بوده…. پنتو پرازول هم استفاده کردم ولی خب بازم هر چند وقت به سراغم میاد

امیرحسین
امیرحسین
7 ماه قبل

سلام امروزی که پسرم رو قرص فاموتیدین‌میدم‌قبل‌نهار خوابش میبره خیلی گیجه‌..چرا؟؟؟ممنون

سلام فاطمه هس
سلام فاطمه هس
7 ماه قبل

سلام جواب ما چی شد?

من هرچی میخورم معده مشه حضم نمیکنه نفقه کمکم کنید
من هرچی میخورم معده مشه حضم نمیکنه نفقه کمکم کنید
در پاسخ به  سلام فاطمه هس
2 ماه قبل

متونی جواب بدی

سلام فاطمه هس
سلام فاطمه هس
7 ماه قبل

سلاممن امر و شهلا شدید گرفتم شکمم صدا میده بدن درد دارم علتش چیست چه دارویی بخورم?

حسنخان
حسنخان
در پاسخ به  سلام فاطمه هس
3 ماه قبل

باید با شهلا خانم ازدواج کنی تا خوب بشی،

قاصدک
قاصدک
در پاسخ به  حسنخان
3 ماه قبل
محمد پارسازاده
محمد پارسازاده
8 ماه قبل

قرس فاموتی دین رو باید جوید یا نه

بینام
بینام
در پاسخ به  محمد پارسازاده
8 ماه قبل

خیر

حمید
حمید
در پاسخ به  محمد پارسازاده
2 ماه قبل

نه جویدنی نیست اما اگه شما دوست دارید بجوید

فهیمه
فهیمه
8 ماه قبل

با عرض سلام و خسته نباشید .
من اصلا مشکل معده ندارم و برای تورم و التهاب پای چپم به دکتر اورتوپد مراجعه کردم که تشخیص ایشون گرفتگی عروق پا بود .
برام قرص فاموتیدین ۴۰ تجویز کردند .روزی دو بار هر ۱۲ ساعت یک عدد.آیا ربطی داره به درمان ورم پا؟

Last edited 8 ماه قبل by فهیمه
آرش
آرش
در پاسخ به  فهیمه
2 ماه قبل

احتمالا شیاف بوده

زهره
زهره
8 ماه قبل

سلام من همیشه حالت خفه گی بهم دست میده ودوچاره سرفه های شدید میشم دوسال هست که دکتر ها قرص رفلاکس معد میخورم ولی فایده نداشت الان دکتر قرص فاموتیدین داده حالا میخوام بدونم آیا خوب میشم

بینام
بینام
در پاسخ به  زهره
8 ماه قبل

از اونجایی ک برگشت اسید به علت مشکل معده هستش و برگشت اسید باعث تنگی نفس و خفگی میشه و قرص فاموتیدین بره معده‌ اثر گذاره و باعث کاهش برگشت اسید میشه پس روی حالت خفگی اثر داره

دکمه بازگشت به بالا