قرص فاموتیدین برای چیست؟ اثر فاموتیدین در بهبود کرونا

کاربرد، مقدار و روش مصرف، عوارض جانبی و شرایط نگهداری فاموتیدین (Famotidine)

فاموتیدین با مهار رقابتی اثر هیستامین بر رسپتورهای H2 در سلول‌های پاریتال معده در بهبود زخم پپتیک تأثیر دارد. این دارو جهت درمان مشکلات گوارشی استفاده می‌شود. و نسبت به سایر داروهای هم گروه خود از عوارض کمتری برخوردار است.

نام تجاری قرص فاموتیدین

Pepcid

کاربرد قرص فاموتیدین

درمان مشکلات گوارشی

اشکال دارویی قرص فاموتیدین

قرص

اطلاعات دارویی قرص فاموتیدین

قرص فاموتیدین یکی از پرمصرف‌ترین داروها جهت درمان مشکلات عادی تا شدید گوارشی می‌باشد که جهت بهبود زخم‌های گوارشی که ناشی از ترشح بیش از حد اسید معده ایجاد شده باشند استفاده می‌شود. قرص فاموتیدین در واقع یک آنتی هیستامین است که بر روی سلول‌های ترشح کنندۀ اسید در معده اثر کرده و مانع ترشح اسید می‌شوند.

شایع‌ترین مورد مصرف قرص فاموتیدین در درمان بازگشت اسید و محتویات آن به مری و گلو و همچنین معده دردهای عصبی است.

اسید معده در حالت عادی در معده ترشح می‌شود تا به هضم غذا کمک کند اما افزایش ترشح آن می‌تواند مشکلاتی مانند التهاب، زخم گوارشی و رفلاکس به همراه داشته باشد.

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن و وب سایت پذیرش ۲۴، به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین سؤالات خود را از متخصص داخلی آنلاین  یا با دریافت نوبت حضوری از بهترین پزشکان متخصص داخلی در مورد این دارو پرسیده و با آنها مشورت نمایید.

 

نحوه مصرف قرص فاموتیدین

 • قبل از شروع درمان با قرص فاموتیدین، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به قرص فاموتیدین به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر در رابطه با مصرف آن با سؤالاتی روبرو هستید با پزشک خود مشورت نمایید.

ویزیت بهترین پزشکان متخصص ایران

 • دوز و مقدار قرص فاموتیدین، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ قرص فاموتیدین را دقیقاً همانطور که پزشک به شما تجویز کرده است، استفاده نمایید.
 • در صورت فراموش کردن یک دوز، به محض یادآوری، نوبت فراموش شده را مصرف کنید. اگر زمان مصرف دوز بعدی باشد، از مصرف نوبت فراموش شده اجتناب کنید و بر طبق برنامۀ مشخص به مصرف دارو ادامه دهید و هیچ‌گاه دو قرص را با هم نخورید.
 • اگر فاموتیدین جهت درمان رفلاکس (در اصطلاح عامیانه ترش کردن) یک بار در روز تجویز شده باشد، بهترین زمان مصرف آن شب‌ها پیش از خواب است.
 • قرص فاموتیدین با غذا تداخل ندارد و می‌تواند قبل یا بعد از غذا مصرف شود.
 • برای حصول اطمینان از بهبود کامل، دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید و خودسرانه آنرا مصرف آن را قطع نکنید حتی اگر دردتان متوقف شد.
 • عموماً مصرف این دسته دارویی تا زمان بهبودی بیمار است و نیاز به مصرف طولانی مدت نمی‌باشد اما باتوجه به شدت بیماری و نوع آن طول درمان با قرص فاموتیدین متفاوت می‌باشد.
 • در صورتی که با مصرف دارو بهبودی حاصل نشد یا علایم بیماری تشدید شد، پزشک را مطلع سازید.

موارد منع مصرف قرص فاموتیدین

 • به تاریخ انقضای قرص فاموتیدین توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از مصرف آن خودداری کنید.
 • هرگز قرص فاموتیدین را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.

قبل از مصرف قرص فاموتیدین پزشک خود را در صورت وجود موارد زیر مطلع کنید:

 • بارداری
 • شیردهی
 • بیماری کبدی یا کلیوی
 • مشکلات شکمی مانند تومور
 • سابقه سندرم طولانی شدن QT
 • سرطان معده
 • آسم، COPD یا سایر مشکلات تنفسی
 • سابقه حساسیت فاموتیدین یا داروهای مشابه مانند رانیتیدین و سایمتیدین، یا حساسیت به سایر داروها و مواد

موارد هشدار و احتیاطات ویژه حین مصرف قرص فاموتیدین

 • بعضی تستهای آزمایشگاهی با قرص فاموتیدین تداخل دارند، بنابراین قبل از انجام تستهای آزمایشگاهی، پزشک را مطلع سازید.
 • از مصرف داروها، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که باعث تحریک معده می‌شوند و می‌توانند بیماری شما را تشدید کنند، پرهیز کنید.

با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ می‌توانید با دکتر تغذیه آنلاین مشاوره نموده و در مورد خوراکی‌هایی که باعث تحریک معده می‌شوند، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ویزیت دکتر متخصص تغذیه

 • از مصرف آب و غذاهای رقیق قبل از خواب خودداری کنید و حداقل نیم تا یک ساعت پس از غذا دراز نکشید.
 • پرخوری و مصرف غذاهای پرچرب نیز می‌تواند باعث کاهش اثر درمانی این داروها شود.
 • در حین مصرف قرص فاموتیدین از مصرف الکل خودداری کنید.
 • اگر وزن بالایی داشته باشید با کاهش وزن به علت کاهش فشار بر روی معده ترشح اسید کمتر شده و فاموتیدین بهتر عمل می‌کند.
 • کشیدن سیگار موجب کاهش اثر این دارو می‌شود.
 • درمان طولانی مدت (بیش از دو سال) ممکن است به اختلال در جذب ویتامین B۱۲ و کمبود آن منجر شود.
 • سالمندان ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو (مخصوصاً گیجی) حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.
 • فاموتیدین نسبت به سایر داروهای هم گروه خود از عوارض کمتری برخوردار است.

توجه: تأثیر قرص فاموتیدین در درمان بیماری کرونا (COVID-19) در حال بررسی است و تاکنون اثربخشی آن مشخص نشده و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴، سؤالات خود در مورد تأثیر این دارو بر روی بیماری کرونا را از دکتر آنلاین کرونا به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته بپرسید.

تداخلات دارویی قرص فاموتیدین

تداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تأثیر قرص فاموتیدین را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. بنابراین برای مصرف قرص فاموتیدین، لیست تمام داروهایی که مصرف می‌کنید اعم از داروهای تجویزی و غیرتجویزی (گیاهی، مکمل و …) را با پزشکتان در میان بگذارید.

عوارض قرص فاموتیدین

 همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض نیز بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند.

در صورت بروز عوارض زیر فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

 • تغییرات ضربان قلب همراه با گیجی شدید، درد و سفتی مفاصل، به ویژه اگر با تب، خستگی غیرطبیعی و ادرار تیره رنگ همراه باشد. تغییرات خلق و خو، خونریزی آسان.
 • عوارض شایع: سردرد، گیجی، یبوست یا اسهال

شرایط نگهداری قرص فاموتیدین

 • دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید.
 • دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه دارید.

تاثیر داروی فاموتیدین در درمان بیماری کوید

نظر خانم دکتر ندا ضامن میلانی متخصص بیماری های عفونی پذیرش ۲۴:
در ابتدای اپیدمی مقالاتی منتشر شد که نشان می دادند که مصرف فاموتیدین باعث کاهش مدت بستری و کاهش میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به کوید می شود .
داروی فاموتیدین جزو دسته دارو های آنتاگونیست گیرنده H2 هست که در سلول های جدار معده قرار دادند و داروی فاموتیدین وقتی این گیرنده را مهار می کند و هیستامین نمی تواند به این سلول ها باند شود، در نهایت ترشح اسید معده کمتر می شود .
منتشر شدن این مقالات باعث شد که مدتی فاموتیدین پایه ثابت نسخه های درمانی کوید باشد، ولی مطالعات بعدی این چنین اثری را نشان ندادند ولی متوجه شدند که مطالعات و مقالات اولیه دچار خطاهای تحقیقاتی بودند و قابل استناد نیستند، اعتبار بالایی ندارند، مطالعات همچنان ادامه دارد ولی در حال حاضر انجمن متخصصان عفونی و سیلیسی استفاده از فاموتیدین را با هدف درمان بیماری کوید پیشنهاد نمی کنند ولی اگر بیمار مبتلا به کرونا از عوارض گوارشی شاکی هست می توانیم برای ایشان فاموتیدین را تجویز کنیم فقط با هدف درمان شکایات گوارشی نه با هدف درمان کرونا

سوالات متداول درباره ی قرص فاموتیدین

پاسخ سوالات از نظر و مورد تایید خانم دکتر کتایون اعتمادی متخصص داخلی می‌باشد.

قرص فاموتیدین را کی بخوریم؟

قرص فاموتیدین قبل از غذا هر شب مصرف شود.

زمان مصرف قرص فاموتیدین؟

زمان مصرف قرص فاموتیدین را معمولا پزشکان یکساعت قبل از غذا تجویز می‌کنند.

عوارض قرص فاموتیدین؟

قرص فاموتیدین عوارض خاصی ندارد.

قرص فاموتیدین و کرونا

قرص فاموتیدین با شیوع بیماری کرونا بر اثر خواصی که برای بهبود مشکلات گوارشی دارد برای بهبود بهبود بیماری کرونا تجویز می‌شود.

نحوه مصرف قرص فاموتیدین برای کرونا؟

مصرف قرص فاموتیدین برای درمان بیماری کرونا معمولا صبح و شب قبل از صبحانه و شام تجویز می‌شود.

میکروب معده داشتم …خلط پشت حلق صبح

سوال بیمار:

الان تقریبا ۱ سال و نیمه خلط پشت حلق دارم صبها و امروز خلط زرد بود طوری ک سوزش گلو داشتم هنگام خارج کردن…مثل اسید معده سوزوند گلومو….من واقعا چیکار کنم درمان بشه این خلط گلو صبها..‌قطره رستانکسم برای بینی میزدم

پاسخ دکتر سارا طاهریان متخصص بیماری های داخلی:

امکان دارد که بیماری رفلاکس اسید معده به مری مطرح باشد ، لطفا رعایت رژیم غذایی با مصرف قرص فاموتیدین ۴٠ عصرها ، بعد از دو هفته پاسخ درمانی را اطلاع بدید

باتوجه به وضعیت کنونی پاندمی ویروس کرونا، در صورت عدم تمایل به مراجعه حضوری به متخصص داخلی می‌توانید با مراجعه به وب سایت و یا اپلیکیشن پذیرش ۲۴، به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین، از طریق مشاوره تلفنی و متنی با مجرب‌ترین پزشک داخلی آنلاین، تلفنی و متنی مشاوره بگیرید.

مثبت شدن تست کرونا و درمان سوزش معده

سوال بیمار:

سلام من امروز تست کرونام مثبت شد منتهی از روز شنبه دچار سوزش وحشتناک معده شدم این چند روز تحت هیچ شرایطی نه آب و نه غذا نتونستم بخورم یعنی معدم قبول نمیکنه برای کمتر شدن یا رفع کامل سوزش معده چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام،قرص فاموتیدین ۴٠میلی گرم صبح و شب بعد غذا،قرص دومپیریدون ١٠میلی ظهر و شب قبل غذا،در صورت ادامه علائم مشاوره تلفنی انلاین شود.

دکتر ندا ضامن میلانی

دکتر ندا ضامن میلانی، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، فارغ التحصیل پزشکی عمومی و تخصص بیماری‌های عفونی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند. مشاوره و فعالیت ایشان در زمینه‌های کرونا (COVID-19)، مشاوره در مورد انواع واکسن‌ها، تب مالت، عفونت کلیه، مثانه، مجاری ادراری، بررسی علت تب و لنفادنوپاتی، آزمایشات عفونی قبل از بارداری، هپاتیت، HIV و ایدز، عفونت مفاصل، استخوان‌ها، دیسک و مهره فقرات، عفونت تنفسی، عفونت‌های پوستی
عفونت‌های سر و گردن، عفونت‌های گوارشی، عفونت های تناسلی (انواع زخم‌های تناسلی، هرپس تناسلی، زگیل تناسلی، عفونت باکتریال و قارچی واژن، عفونت پروستات) و… است.

۳.۵/۵ (۲۱ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
206 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سمیه
سمیه
1 ماه قبل

سلام و احترام…. هر چند وقت یک بار به مدت چند روز پوده معده دارم و واقعا خسته شدم آزمایش میکروب هم دادم و جواب منفی بوده…. پنتو پرازول هم استفاده کردم ولی خب بازم هر چند وقت به سراغم میاد

امیر کمالی
امیر کمالی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید سوال اول من اینه که چند ساله که بدنم همیشه تب داره بخصوص کف پاهام سوال دووم اینه که من شدیداً مشکل معده دارم آزمایش دادم دوکتر گفت که معدت مکروب داره و اسیدش خیلی زیاده لطفاً راهنمایی کنید باید برای درمانش چیکار کنم تشکر

بی نام
بی نام
2 ماه قبل

این قرص را در چه ساعتی و روزی چند بار مصرف کنیم

مهدی
مهدی
2 ماه قبل

سلام

علی
علی
10 ماه قبل

با سلام و عرض ادب
من تیرویید پرکار دارم و گلوم ورم کرده ، دکتر برای مریضی ام فاموتیدین۴۰ و پردنیزولون۲۵روزانه و ویتامین ب۱ تجویز کرده ، آیا این قرص‌ها در درمان تیرویید موثر هست ؟
و دوز یک آسترازنکا را زده ام ، بعد از زدن واکسن علایم تیرویید نمایان شد، و دکتر غدد اجازه زدن دوز دوم را نداده. درحال حاضر ۴ ماه از زدن واکسن دوز یک میگذرد آیا می توانم واکسن آسترازنکا دوز دوم را بزنم؟
لطفاً راهنمایی ام کنید.

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  علی
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

سعید بدلی
سعید بدلی
1 روز قبل

سلام وخسته نباشید صبحتون بخیر دکتر جان عزیز من۴۲سال دارم چند وقته موقع ادرار بعضی وقتها باسوزش میاد و اکثرا رنگش زرد هست یا رنگش مثل آب میاد و ببخشید موقعی هم که نزدیکی میکنم بیضه هام درد داره وبیضه راست دردش بیشتره ودستم رو هم وقتی میزنم دردش بیشتر هم میشه حتی دردش رو به جز بیضه در ناحیه شکم پایینترازناف هم دارم وقتی که آب منی در آخر میریزم اونموقع موقع ریختنش بدجوری میسوزونه ممنون میشم که منو راهنماییم کنید و بگین چه دارویی بخورم خیلی وقته اینطوری هستم اخه خجالتی هستم وخجالت میکشم برم پیش دکتر توضیح بدم تو خونه هم به خانومم چیزی نمی گم چون بیش از حد به زناشویی حساس هست خیلی ممنون میشم به من بگین چیکار کنم باتشکر از لطفتون

عبدالحمید
عبدالحمید
26 روز قبل

سلام دکتر من تازه عمل جرائی بواسیر را انجام دادم و خیلی درد شدید دارم و در المان زندگی میکنم لطفآ شما بگوید که چی کنم لطفآ

مریم
مریم
27 روز قبل

سلام من فیستول مقعدی دارم،دکتر بهم قرص فاموتیدین ۲۰ داده که شبی یکی بخورم،آیا چرکی که از فیستول خارج میشه به اسید معده مرتبطه؟

محمدرضا فلاح
محمدرضا فلاح
28 روز قبل

سلام دل درد گرفتم از قرص مسهل استفاده کردم وقرص سبز رنگ کلیدنیوم مصرف کردم دل درد خوب شد طرف چپ وراست شکم درد داشت قسمت چپ درد ندارد ولی قسمت راست درد دارد راهنمائی فرمائید

ابراهیم
ابراهیم
1 ماه قبل

سلام
من تقریبا در هفته چند عدد از این قرص را استفاده میکنم به خاطررفلکس معده.
کبد من گرید۳ هست .ایا مشکلی برای کبد من هست؟
ممنون

ابراهیم
ابراهیم
1 ماه قبل

سلام
ابراهیم هستم
من به خاطر رفلکس زیاد معده از این قرص تقریبا هر شب استفاده میکنم.
کبد من گرید۳ است .ایا برای کبد من مشکلی ایجاد نمیشه.
ممنون

پروانه
پروانه
1 ماه قبل

من یبوست مزمن دارم معده هم ترش میکنم درمان چیست سن ۶۵سال هستم

سیامک
سیامک
1 ماه قبل

با سلام مدتی هست امیکرون گرفتم….را درد شکمی بیش از اندازه انگار یک ضربه مشت زیر هشتی جناق سینه خورده باشد سه روز است آمپول مسکن فقط ۱ ساعت اونم ده درصد کاهش درد امانم بریده شده جکنم باتشکر

پرواز
پرواز
1 ماه قبل

باسلام و تشکر فراوان
۴۵ ساله هستم، سالهاست که عفونت های سینوسها از راه مجاری به داخل ریه منتقل میشه، بطوریکه در عکس قابل رویت هست و در سالهای پیش تبدیل به ذات الریه شدم، بمدت یکسال داروی آنتی بیوتیک و فارینات مصرف کردم ولی بازهم ترشحات پشت حلق خوب نشد،و متخصص ریه گفتند: از حساسیت هست… با داروی حساسیت هم خوب نشدم… از کودکی مشکل گوارشی، سینوزیت و سندروم تحریک کننده روده و اسهال و اگزما داشتم،
الان ۳روز هست که گلو خارخار میکنه و ترشحات پشت حلق زیاد شده، سرفه ها شدید شده، از چه داروهایی میتونم استفاده کنم…؟
ممنونم

فاطمه پارسائی
فاطمه پارسائی
1 ماه قبل

سلام من سالهاس که با کوچکترین عرق کردن وباد به صورتم بخوره سینه وگلوم چرک میکنه وتا آنتی بیوتیک مصرف نکنم خوب نمیشم یعنی بدون مراجعه بهپزشک خوددرمانیروشروع میکنم ونتیجه میگرم ولی ایندفعه چون از کرونا ترس داشتم رفتم دکتر که خدا خیرشون بده تمام اقدامات لازم روانجام دادن وجواب تست کروناهم مثبت بود به همین دلیل چرک خشککن ندادن گفتن این ویروس ونیاز نداره درصورتیکه میدونم اگرآنتی بیوتیک نخورم بیماری من به یک ماه میکشه الان خواستم راهنمئیم کنید آیا باز خوددرمانی روشروع کنم یا نه

Mona
Mona
در پاسخ به  فاطمه پارسائی
1 ماه قبل

چرا هومیوپاتی رو امتحان نمیکنی؟

سلام فاطمه هس
سلام فاطمه هس
2 ماه قبل

سلام جواب ما چی شد?

سلام فاطمه هس
سلام فاطمه هس
2 ماه قبل

سلاممن امر و شهلا شدید گرفتم شکمم صدا میده بدن درد دارم علتش چیست چه دارویی بخورم?

محمد پارسازاده
محمد پارسازاده
2 ماه قبل

قرس فاموتی دین رو باید جوید یا نه

بینام
بینام
در پاسخ به  محمد پارسازاده
2 ماه قبل

خیر

فهیمه
فهیمه
2 ماه قبل

با عرض سلام و خسته نباشید .
من اصلا مشکل معده ندارم و برای تورم و التهاب پای چپم به دکتر اورتوپد مراجعه کردم که تشخیص ایشون گرفتگی عروق پا بود .
برام قرص فاموتیدین ۴۰ تجویز کردند .روزی دو بار هر ۱۲ ساعت یک عدد.آیا ربطی داره به درمان ورم پا؟

Last edited 2 ماه قبل by فهیمه
زهره
زهره
2 ماه قبل

سلام من همیشه حالت خفه گی بهم دست میده ودوچاره سرفه های شدید میشم دوسال هست که دکتر ها قرص رفلاکس معد میخورم ولی فایده نداشت الان دکتر قرص فاموتیدین داده حالا میخوام بدونم آیا خوب میشم

بینام
بینام
در پاسخ به  زهره
2 ماه قبل

از اونجایی ک برگشت اسید به علت مشکل معده هستش و برگشت اسید باعث تنگی نفس و خفگی میشه و قرص فاموتیدین بره معده‌ اثر گذاره و باعث کاهش برگشت اسید میشه پس روی حالت خفگی اثر داره

پرویز نادری
پرویز نادری
3 ماه قبل

سلام من سوزش معده دارم چند بار کوتاه مدت فاموتیدین برایم تجویز شده و مصرف کرده‌ام اما دوباره سوزش مری و درد قولنج شروع شده لطفاً راهنمایی بفرمایید متشکرم

مریم
مریم
3 ماه قبل

امکان مصرف فاموتیدین در دوران شیر دهی وجود دارد؟؟؟

علی اکبر انساندوست
علی اکبر انساندوست
5 ماه قبل

رفتم پزشک قرص فاموتیدین۴۰ وکپسول فمی لاکت وازونیوم۴۰داده بیست روزی هست میخورم تاثیری نداره وتو غذا هم موندم چی بخورم چی نخورم

علی اکبر انساندوست
علی اکبر انساندوست
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر مدتی هست که قفسه سینه گاهی اوقات راست و گاهی چپ و گاهی پشت سینه ام سوزش دارم تست ریه رفتم و اکو قلب انجام دادم مشکلی ندارم چربی من بالاست قند ۱۴۰

Nasim
Nasim
در پاسخ به  علی اکبر انساندوست
3 ماه قبل

سلام پدر من هم همین مشکل رو دارن ولی درد های شدید تر از بعد از عمل قلبشون این درد ها رو گرفتن تست ریه هم دادن مشکلی نداشته.شما برای رفع مشکلتون چیکار کردید؟ممنون میشم پاسخ بدید

مینا رحیمی
مینا رحیمی
5 ماه قبل

باسلام من مدتی میشه که معده درد پیدا کردم همیشه بعد از غذا سر معده ام انگار چیزی مونده احساس میکنم یه گره ی سفتی هستش که نمی‌ذاره هوا داخلش بره وهضم بشه عرق نعنا هم که میخورم بره پایین افاقه نمیکنه ..ممنون میشم راهنماییم کنید

.mahboubeh
.mahboubeh
در پاسخ به  مینا رحیمی
3 ماه قبل

سلام جواب سوال رو بهتون گفتن, میخواستم بدونم درمانش چیه,؟

بینام
بینام
در پاسخ به  مینا رحیمی
1 ماه قبل

سلام
به متخصص گوارش مراجعه شود. احتمالا میکروب معده داشته باشید

امیرحسین
امیرحسین
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قرص فاموتیدین برای سندروم روده تحریک پذیر هم استفاده میشه؟

میلاد
میلاد
در پاسخ به  امیرحسین
3 ماه قبل

کلیدینیوم سی برای روده تحریک پذیره نیم ساعت قبل از غذا بخور

علیرضا حسنوند
علیرضا حسنوند
5 ماه قبل

من از نظر گوارشی نفخ خیلی زیادی دارم؟

سروش
سروش
6 ماه قبل

سلام برای دل پیچ خوردن چی کنم

خانم رستمی
خانم رستمی
در پاسخ به  سروش
2 ماه قبل

سلام من الان چند وقته پشت شانم سمت چب رو میگیره انگار قلنج دارم با ته گلوم خلط داره همیشه خیلی اذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنین

نقی
نقی
6 ماه قبل

ایا مصرف فاموتیدین باعث خارش بدن می شود

شرفی
شرفی
6 ماه قبل

باسلام این دوسال است که کف پا ومخصوصا قسمت جلو انگشتان مور مور میشن وسرد هستند البته من هم درد روماتیسم دارم ودارو میخورم فقط در راهروی می‌کنه لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم

یوسف حسینی
یوسف حسینی
7 ماه قبل

سلام وعرض ادب آیا رانیتیدین باداروهای دیابت تداخل دارد مثلا انسولین متفورمین

ایمان
ایمان
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید خیلی میترسم که سرتان باشه معده درد هستم ورم معده دارم ورم معده خیلی به سختی خارج میشه مشکله یبوست دارم خیلی دیر به دیر معدم کار میکنه شب که خواب میشم معدم حالت مور مور داره مثل یک دست خواب میره و موشکی میشه حالا نمیدونم چی بهش میگن مشکل مالی خیلی شدید دارم اگه میشه کمک کنید بخدا قسمتون میدم همسر دارم وسه بچه

ناشناس
ناشناس
در پاسخ به  ایمان
7 ماه قبل

چقدر لازم دارین؟

بنده خدا
بنده خدا
در پاسخ به  ایمان
3 ماه قبل

دوست عزیز خوب بگید چطور میشه بهتون کمک کرد؟؟

داریوش
داریوش
7 ماه قبل

آیا فوماتیدین تو تست اعتیاد نشون میده

محسن
محسن
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر
دیشب بدلیل درد شدید شکم و پهلو به پزشک مراجعه کردم و ایشون قرص فاموتیدین و هیوتکس تجویز کرد به همراه سونو. امروز متوجه شدم که سنگ کلیه دارم؛ باید از این دو قرص همچنان استفاده کنم؟

محمدی
محمدی
در پاسخ به  محسن
7 ماه قبل

سلام من کرونای امیکرون خیلی ضعیف گرفته ام البته دوز سوم واکسن سینوفارم راهم زده ام ایا قرص فاموتیدین در بهبودی کرونا تاثیری دارد یا خیر در ضمن ۶۰ سال دارم وحالا۵ روز گذشته وبهبودی نسبی حاصل شده

مجتبی
مجتبی
7 ماه قبل

من‌مجتبی‌هستم‌تست‌کرونام‌مثبت‌شده‌دکترقرص‌فاموتیدین‌برام‌نوشته‌ایاموثره‌چه‌داروهایی‌بایدبخورم‌که‌زودتراز‌شر‌کرونا‌رهاشم

صبری
صبری
7 ماه قبل

۵۰سالمه ورفلکس اسید دارم بطوریکه گلمو زخم میکنه البته پزشکم قرصهای دیگری تجویز کرده ایا نظر بهتری دارید؟

محسن
محسن
7 ماه قبل

سلام، حدود ۶ روز است به کرونا مبتلا شدم.
الان مشکل خاصی ندارم جز کمی درگیری ریه و قرمزی پوست بدن.
مشکل گوارشی و درد معده اصلا ندارم.
آیا مصرف فاموتیدین ضرورت داره یا نخورم؟؟
البته دکتر نوشته بود که چون مشکل معده نداشتم نخوردم تا حالا.

علی وحدانی
علی وحدانی
در پاسخ به  محسن
7 ماه قبل

سلام من اومیکرون گرفتم دکترفاموتیدین تجویزکردم درصورتی که مشکل گوارشی ندارم.ممنون

قلندری
قلندری
8 ماه قبل

درود
مشکل و سابقه قبلی گوارش دارم .زخم معده چند سال پیش درمان کردم.کرونا گرفتم شش ماه پیش. از اون موقع چند وقت بکبار کل بدنم بهم مبربزه. و دچار مشکل گوارش و سنگینی و فشار سرو گنگی میشوم در موقع غذا خوردن یا زمانی که معده ام خالی هست.و دست و پام بی حس میشن. الان پنتو پرازول و فاموتدین مصرف میکنم چند روزی.قبلا دکتر قرص سیتالوپرام هم تجویز کرد شش ماه مصرف داشتم.
باتشکر

احمد
احمد
8 ماه قبل

معده من از ظهر تا حالا درد گرفته چه کار باید بکنم فکر کنم به خاطر این بود امروز گشنه بودم غذا نخوردن تا شب

زینب
زینب
8 ماه قبل

سلام. من ۲۰سالمه.مهدم ترش میکنه وبهم میریزه.اگه قرص فاموتیدین ۲۰مصرف کنم وبه بچه ۶ماهه شیر بدم مشکلی برای بچه پیش نمیاد؟

دکتر فرید سنگین آبادی
دکتر فرید سنگین آبادی
پزشک متخصص
در پاسخ به  زینب
8 ماه قبل

سلام.خیر مشکلی نداره.

سارینا
سارینا
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید دخترم ۳ سالشه بخاطر اینکه تن تن سرما میخورد وکم پشتی مو داشت بهش شربت داد دکتر از وقتی خورده اسهال شده ۳ه روزه قط کردم هنوز خوب نشده چیکارکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

رضا
رضا
8 ماه قبل

سلام من ۲۳ سالمه از قرص فاموتیدین نولپازا۴۰ و بیسموتان استفاده میکنم برای اینکه زخم معده دارم ۲ بارم اندسکوپی دادم ومدفوع ام سیاه شده پزشک خودم در دسترس نیست بخورم یا نه؟
و دهنم تلخ میشه شبا

دکتر بهفر پاکباز
پزشک متخصص
در پاسخ به  رضا
8 ماه قبل

سلام مدفوع سیاه عارضه داروی بیسموت هست مشکلی نداره

امانی
امانی
8 ماه قبل

سلام امانی هستم معده‌ ام جوش میده غذای چربی می خورم بدتر میشم شربت معده می خورم یکم بهتر می شم شربت متادون وشیره مصرف می کنم خیلی اذیت می شم به خاطر اسید معده لطفا بگین چکار کنم یک موقع های اسیده معده از دهن بینیم می زنه بیرون ۵۰ سال دارم

امیر محمد
امیر محمد
8 ماه قبل

سلام من ۲۲ سالمه آقا هستم همش احساس سنگینی معده میکنم شکمم درست کار نمیکنه اروق ک میزنم بهترم میشه آندوسکوپی شدم حالت تهوع دارم بعد از غذا اعصبی ک میشم بدتر میشم هرچه دارو معده هم مصرف میکنم خوب نمیشم خواهشن کمکم کنین ممنون میشم خسته شدم بس ک معده ام سنگینه

دکتر بهفر پاکباز
پزشک متخصص
در پاسخ به  امیر محمد
8 ماه قبل

احتمالا دردتون عصبی هست بخصوص اگه اندوسکوپی شده.
قرص دومپریدون ده میلی رامتحان کنید قبل ناهاروشام.
پودرپسلیوم راهم برای یبوست امتحان کنید .اب ومایعات وفیبروسبزیجات برای بهبود یبوست خوب هست ‌
موادغذای پرچرب وسنگین ونفاخ مصرفشون محدودشود.

زینب
زینب
در پاسخ به  دکتر بهفر پاکباز
8 ماه قبل

سلام من مدتی دچار معده درد شدم حالت تهوع و سوزش معده دارم سر خود از داروخانه دارو گرفتم پنتوپرازول ۴۰‌،رانیتیدین،نولپازا۴۰،فاموتد۲۰ استفاده کردم ولی همچنان حالا تهوع دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید آقای دکتر

دکتر بهفر پاکباز
پزشک متخصص
در پاسخ به  زینب
8 ماه قبل

سلام از داروها راادامه بدید پنتازول وقرص دومپریدون ۱۰ میلی هم قیل ناهاروشام..رژیم هم رعایت شود موادتندوتیز و پرادویه مصرف نشه…

احمدپور
احمدپور
در پاسخ به  دکتر بهفر پاکباز
1 ماه قبل

سلام احمدپور ۴۷ ساله دکترجان چندسال است شربت متادون مصرف میکنم معدلم خیلی در داره خیلی زیادگازتولیدمیکنه داعم اسهال میشم نمیتوانم غذایی بخورم مرتب دلپچه دارم لطفامیشه یه راهکارکاردرست به من بدهید ممنونم

زهرا حیدری
زهرا حیدری
9 ماه قبل

سلام
من باردار هستم هفته ۲۱ امم میخواستم بدونم قرص فاموتیدین ۴۰ برای بارداری ضرر داره ؟؟؟

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  زهرا حیدری
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

سمیه
سمیه
9 ماه قبل

باسلام من بعداز کروناحدودچندماهه که سنگینی وفشارسرمعده دارم دوبار برام دکتر امپرازول نوشته تا میخورم خوبه ی کم بعد دوباره سنگینی رو دارم میخاستم ببینم چرا اینجور میشم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  سمیه
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

داود‌حق‌پرست
داود‌حق‌پرست
9 ماه قبل

سلام‌چند‌روزیه‌که‌اسهال‌دارم‌دارو‌مصرف‌میکنم‌ولی‌غط‌نشده‌اگر‌راهنمایم‌کنید‌متشکرم‌ضمنا‌داروی‌‌امی‌نوپرا‌میخورم

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  داود‌حق‌پرست
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

غضنفر کیانی
غضنفر کیانی
9 ماه قبل

سلام من ورم معده دارم آیا از این قرص فاموتدین مصرف بکنم ؟ واگه باید بخور چ موقع؟ با تشکر

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  غضنفر کیانی
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

لیلا
لیلا
9 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر من آندوسکوپی کردم نمونه از داخل معده ام دادم آزمایشگاه جوابش آمده مشخص شده معده ام عصبی و اسیدی و عفونت داره و آندوسکوپی التهاب داخل معده و قرمزی داخل معده و زخم سطحی داخل معده را مشخص کرده چه دارو مصرف کنم زودتر از شر این همه دکتر رفتن راحت بشم واقعا خسته شدم هر قرص میخورم بی حال و سرگیجه و احساس خفگی و افت فشار بهم دست میده .دکتر میگه قرص های که دادم خوبه تو مشکل داری

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  لیلا
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

مریم
مریم
9 ماه قبل

سلام ببخشید من میکروب معده دارم و قرص مترونیدازول و آموکسی سیلین و امپرازول مصرف می کنم الان چند روزی است که زیر شکمم و پهلو هام و کمرم درد میکنه مشکل من چیه آیا قرص ها را ادامه بدم.

پشتیبانی پذیرش24
پشتیبانی پذیرش24
در پاسخ به  مریم
9 ماه قبل

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

دکمه بازگشت به بالا