بررسی دلایل مختلف عقب افتادن پریود و نحوه درمان آن

علت عقب افتادن پریود برای هر شخص متفاوت بوده و این مشکل به دو شکل دارویی و خانگی قابل درمان است. زمانی که پریودتان عقب می‌افتد، ممکن است به فکر فرو بروید و نگران شوید. چون عقب افتادن چرخه طبیعی قاعدگی به بسیاری از افراد استرس می‌دهد که باردار نباشند یا به بیماری خاصی مبتلا نشده باشند. فتدب

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاخیر در پریود و بررسی علل مختلف آن با ما در ادامه مطلب همراه باشید. همچنین در بخش‌های زیر راه‌های درمان خانگی عقب افتادن پریود را توضیح خواهیم داد.

عقب افتادن پریود نشانه چیست ؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم، چرخه طبیعی پریود یک خانم به دلایل زیادی می‌تواند مختل شود. اغلب جای نگرانی نیست و مشکل جدی وجود ندارد و پریود نشدن در زمان‌های خاص طبیعی است. از بین دلایل عقب افتادن قاعدگی می‌توان چند مورد مهم زیر را توضیح داد.

استرس و عقب افتادن پریود

استرس شدید، تولید هورمون گنادوتروپین (GnRH) را مختل می‌کند. این هورمون مسئول تنظیم تخمک‌گذاری و چرخه قاعدگی است. استرس روانی و جسمی هر دو باعث به عقب افتادن پریود می‌شوند.

اما میزان استرسی که پریود را نامنظم کند باید زیاد باشد و فقط سپری کردن یک روز بد نمی‌تواند قاعدگی را مختل کند. یکبار عقب افتادن پریود به علت یک موقعیت استرس‌زا امری طبیعی است. با این‌حال، اگر تحت استرس طولانی مدتی هستید و بیش از یکبار پریودتان عقب می‌افتد، حتما به دکتر زنان مراجعه کنید.

عقب افتادن پریود
عقب افتادن پریود

ورزش شدید

فعالیت‌های ورزشی شدید، تغییرات هورمون‌های هیپوفیز و تیروئید را به دنبال دارد. این هورمون‌ها بر تخمک‌گذاری و قاعدگی اثر دارند. ورزش کردن به مدت یک یا دو ساعت در روز نباید بر چرخه قاعدگی شما تاثیر بگذارد. اما انجام ورزش سخت با ساعت‌های زیاد در طول روز، این تغییرات هورمونی را ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید به‌شدت ورزش کنید، باید با دکترتان مشورت کنید. دکتر به شما کمک می‌کند تا تمام نیاز‌های بدنتان تامین شود. اگر مراجعه حضور به مطلب برایتان امکان‌پذیر نیست، از یک دکتر زنان آنلاین کمک بگیرید.

نیاز های فیزیکی بدن شامل چیست؟

هنگام پریودی به نیازهای فیزیکی بدن خود بیشتر دقت کنید. از جمله:

 • بهینه سازی رژیم غذایی با مواد غذایی انرژی زا
 • حرکات مختلف کششی که استرس عضلانی را کاهش می‌دهند.
 • آزمایش خون برای بررسی میزان آهن خون، ویتامین، تعادل هورمونی، کم آبی و مشکلات مشابه.

اگر هم جزو کسانی هستید که از PMS رنج می‌برید، دکتر سندرم پیش از قاعدگی می‌تواند با تجویز دارو و رژیم غذایی مناسب، شدت علائم شما و دردهایتان را کمتر کند.

چه بیماری‌هایی بر عقب افتادن پریود تاثیر می‌گذارند؟

بیماری‌های مزمن بر چرخه قاعدگی اثرگذار هستند. بعضی از آن‌ها به برهم زدن تعادل هورمون‌های بدن می‌انجامند که در نهایت در چرخه پریود اختلال ایجاد می‌کند. اگر به بیماری‌های زیر مبتلا هستید، احتمال به عقب افتادن پریود شما وجود دارد.

 • اختلال عملکرد تیروئید
 • سندرم تخمدان پلی‌کیستیک
 • تومور غده هیپوفیز (که ممکن است سرطانی باشد یا نباشد.)
 • بیماری‌های غده فوق کلیوی
 • کیست تخمدان
 • اختلال عملکرد کبد
 • دیابت
 • منوپاز زودرس

شرایط خاصی از بدو تولد مانند، سندرم ترنر معمولا پریود و بارداری را دچار مشکل می‌کند. این صفات ارثی اغلب با آمنوره (قطع قاعدگی) همراه هستند.

علل ساختاری

مشکلات اندام‌های جنسی نیز باعث آمنوره می‌شوند. از جمله:

 • زخم شدن رحم
 • شکل و ساختار غیر‌معمول واژن
 • کمبود اندام‌های تولید مثلی
عقب افتادن پریود
عقب افتادن پریود

عقب افتادن پریود و بارداری

زمانی که پریودتان عقب می‌افتد، صبر کنید. چند روز به خود زمان دهید تا مطمئن شوید این اتفاق به خاطر اشتباه محاسباتی شما رخ نداده باشد. پزشکان در مرحله اول دادن تست بارداری را پیشنهاد می‌کنند.

می‌توانید در خانه یا مطب دکتر،  تست بارداری را انجام دهید. اگر مثبت شد، دلیل عقب افتادن پریودتان مشخص می‌شود. شما پریود نشدید، چون باردارید. اما اگر منفی شد، باید بیشتر صبر کرده و دوباره امتحان کنید.

مراجعه به دکتر تصمیم بدی نیست. اگر تصمیم دارید به‌زودی باردار شوید، از این ملاقات برای مشخص کردن روز آن قبل از اقدام به بارداری استفاده کنید. این روش بسیار خوبی برای دنبال کردن وضعیت بدنتان قبل از حاملگی است. این کار به شما اجازه می‌دهد تا بارداری سالمی را تجربه کنید.

اگر آماده باردار شدن نیستید، دکتر به شما کمک می‌کند تا بدنتان سالم بماند و از بارداری نا‌خواسته جلوگیری کنید تا زمانی که تصمیم به بچه دار شدن بگیرید یا هیچوقت برای آن اقدام نکنید.

شیردهی

در زمان شیردهی ممکن است پریود سبک یا آمنوره داشته باشید یا به‌ندرت پریود شوید. به‌ویژه اگر شیردهی تمام کالری مورد نیاز بدن نوزادتان را فراهم کند. بیشتر بانوان بر این باور هستند که شیردهی یکی از روش‌های جلوگیری از بارداری است ولی اصلا این‌طور نیست.

حتی اگر در دوران شیردهی پریود نشوید، می‌توانید باردار شوید. اگر برای داشتن فرزند دیگری آماده نیستید، باید از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

عقب افتادن پریود با ای یو دی

اگر فکر می‌کنید که با آی‌یو‌دی نمی‌توانید باردار شوید، باید اطلاع دهیم که حتی با وجود داشتن آن هم شانس کمی وجود دارد که پریود عقب افتاده شما نشانه بارداری خارج رحمی باشد. حاملگی خارج از رحم گاهی به علت شکل آی‌یو‎‌دی رخ می‌دهد. تست بارداری شما در این مورد احتمالا مثبت نخواهد شد. پزشک با سونوگرافی یا معاینه لگن از این امر مطمئن می‌شود.

منوپاز یا قطع قاعدگی

منوپاز (menopause) زمانی رخ می‌دهد که تخمدان‌ها تولید تخمک را متوقف کنند و در این صورت پریود قطع خواهد شد. سنی که این اتفاق در خانم‌ها رخ خواهد داد، به‌طور میانگین ۵۱ سال است. شما یکسال پس از آخرین قاعدگی‌تان وارد مرحله منوپاز می‌شوید. پس بی‌نظمی در پریود‌های نزدیک به سال‌های قطع قاعدگی امری کاملا طبیعی است.

چند روز تاخیر در پریود طبیعی است؟

تا زمانی که مطمئن هستید باردار یا بیمار نیستید، یک یا دو بار عقب افتادن قاعدگی اشکالی ندارد. اگر برای ۳ تا ۶ ماه پریود نشدید یا علائم دیگری داشتید، باید به متخصص ارولوژی زنان و زایمان مراجعه کنید. پریود در برخی دختران نوجوان دیر‌تر از بقیه اتفاق می‌افتد. اما اگر تا ۱۶ سالگی پریود نشدید با دکتر زنان خود مشورت کنید..

چه داروهایی باعث عقب افتادن پریود میشود؟

بعضی دارو‌ها مانند، قرص‌های ضد افسردگی، تیروئید، ضد تشنج و شیمی‌درمانی باعث اختلال در چرخه قاعدگی و رخ ندادن پریود می‌شوند. قرص‌های جلوگیری از بارداری مانند، دپو پرورا، پروژسترون، آی‌یو‌دی میرنا و نکسلانون نیز روی چرخه شما تاثیر‌گذار هستند.

انواع مختلف لوازم جلوگیری از بارداری به شکل‌های متفاوت روی چرخه قاعدگی شما اثر می‌گذارند. بعضی از آن‌ها با پریود‌های سنگین، عده‌ای با پریود سبک و تعدادی با آمنوره همراه هستند.

درمان خانگی عقب افتادن پریود

درمان‌های خانگی زیادی برای کمک به منظم شدن چرخه قاعدگی وجود دارد که در زیر به توضیح چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

زعفران برای درمان خانگی عقب افتادن پریود

زعفران یکی از معروف‌ترین خوراکی‌هایی است که علاوه بر خواص زیادی که دارد، به تنظیم پریود هم کمک زیادی می‌کند. دانشمندان زیادی این گیاه را مورد بررسی قرار دادند و تاثیر آن را روی پریود تایید کردند.

درمان عقب افتادن پریود با زعفران
درمان عقب افتادن پریود با زعفران

خواص زعفران

 • شادی آور است.
 • میل شدید به غذا‌های خاص در پریود را کنترل می‌کند.
 • انقباض و درد‌های شکمی را کاهش می‌دهد.
مقدار مجاز مصرف زعفران چقدر است؟

مصرف این گیاه پر خاصیت در مقادیر زیاد مضر است. برای هر شخص به‌طور کلی مصرف ۳ ‌گرم زعفران در ماه کافی است. اگر بیش از ۵ گرم در ماه از زعفران استفاده کنید، عوارضی مانند، سرگیجه، تهوع، آریتمی ضربان قلب، کاهش اشتها، سردرد و اختلال در حواس را به‌دنبال دارد.

جعفری برای درمان خانگی عقب افتادن پریود

جعفری سرشار از ویتامین سی است که به تحریک انقباضات رحم کمک می‌کند. جعفری را نیز مانند زعفران در مقادیر زیاد نباید مصرف کنید. خوردن بیش از حد جعفری احتمال سقط جنین را بالا می‌برد. جعفری تازه را آسیاب کنید، سپس آن را دم کرده و میل بفرمایید.

زنجبیل

زنجبیل برای شروع انقباضات رحم موثر است. این گیاه به دلیل طبع گرم خود جریان خون را بالا می‌برد و روی ریزش اندومتر تاثیر مثبت دارد. میزان مصرف آن به این صورت است که مقداری زنجبیل تازه را تهیه کنید، آن را با آب جوش دم کرده و نوش جان کنید.

گیاه کوهوش سیاه

این گیاه دارویی یکی از معروف‌ترین درمان‌های خانگی عقب افتادن پریود است. اگر به بیماری‌های قلبی و کبدی مبتلا هستید، از مصرف این گیاه پرهیز کنید. مصرف کوهوش سیاه با دارو‌های زیادی تداخل دارد. پس حتما قبل از مصرف، تصمیم خود را با پزشک زنانتان در میان بگذارید.

چه زمانی به پزشک مراجه کنیم؟

عقب افتادن پریود هر چند وقت یکبار مساله مهمی نیست. اما اگر بیش از یکبار پریودتان عقب افتاد یا پریود عقب افتاده با علائم غیر عادی همراه بود، باید به یک دکتر قاعدگی مراجعه کنید. از جمله این علائم باید موارد زیر را نام ببریم:

عقب افتادن پریود
عقب افتادن پریود

تشخیص پزشک

پزشکتان ممکن است یک معاینه لگنی را برای بررسی مشکلات احتمالی انجام می‌دهد. چون علل پریود نشدن متفاوت و زیاد هستند، شاید به بررسی و آزمایش‌های بیشتری نیاز باشد. موارد زیر چند نمونه از این آزمایش‌ها است:

 • تست حاملگی
 • تست عملکرد غده تیروئید
 • تست عملکرد تخمدان
 • آزمایش پرولاکتین
 • آزمایش هورمون‌های مردانه
 • سونوگرافی یا اشعه ایکس

کرونا و تاخیر در پریود

سوال بیمار:

من ۱۷مهرماه مجبور به خوردن قرص اورژانسی شدم،و دوهفته بعدش یعنی یکم آبان پریود شدم،و نرمال بود.بعد از پریود مبتلا به کرونا شدم و در کنارش برای عفونت ادراری داروها و آمپولهایی مثل آمیکاسین و سیپروفلوکساسین مصرف کردم.الان طبق تاریخ ماه قبل پریودم یک هفته عقب افتاده،خیلی نگرانم حتی جرات تست زدن هم ندارم.رابطه مشکوک نداشتم،آیا احتمال باراری هست؟ یا تاخیر بخاطر داروهاست؟ ضمنا اصلا هیچ علامتی از پریود یا بارداری ندارم،خیلی کم درد شبیه درد پریود.

پاسخ دکتر مریم بهمنی کارشناس ارشد مامایی:

استرس تاثیر مهمی در جابجایی سیکل ماهانه داره و تنها یکی از دلایل عقب افتادن سیکل میتونه بارداری باشه، اگر از نظر جلوگیری اطمینان دارید بهتر هست عوامل دیگه بررسی بشه که شرح حال کاملتری برای تشخیص لازم هست.
سابقه تنبلی و کیست تخمدان
سونوگرافی و…..

تاخیر در پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی

سوال بیمار:

سلام .من تاریخ سی ام مرداد پریود شدم .و تاریخ هفتم شهریور یک رابطه سطحی داشتم …که حس کردم شاید منی رفته داخل واژنم .بخاطر همین قرص اورژانسی مصرف کردم …یک دونه ۷۵.اما فرداش با دکتر زنان صحبت کردم و ایشون گفتن احتمال داخل رفتن منی صفره ..و قرص دوم رو نخورم …و بعد سه روز دوباره پریود شدم …و سه روز خونریزی داشتم ..اما الان که تاریخ ۱۱ مهره پریود نشدم ..ممکنه پریود نشم این ماه رو ؟ چون من خیلی لاغرم و بدنم ضعیفه !!
سلام وقتتون بخیر احتمالا میشید ولی دیرتر تاثیرات قرص اورژانسیه و از عوارضش اگر نشدین سونو و تست تیرویید انجام و دررپیام متنی ارسال بفرمایید جهت راهنمایی

تاخیر پریودی با کمر درد

سلام خسته نباشید.من ماه قبل ۶ روز تاخیر پریود داشتم.و بعد از پریودی همش طرف راست شکمم درد.واحساس میکرد م یهچیزی هستش.واینکه این ماه هم باید دیروز پریود میشدم .که نشدم.همچمان کمر.پا دل درد دارم.واحساس میکنم پریود میشم ولی نشدم.لطفا بگید چیکار کنم پریود بشم.واین که مطمئنم که حامله نیستم چیکار کنم.

پاسخ دکتر زهرا بهرامی کارشناس مامایی:

سلام، تاخیر یک تا ۷ روز در پریودی اشکالی نداره، گاهی عفونت رحمی باعث درد میشه و گاهی ام سیکل های تخمک گذاری با درد همراه هستند، بنظر نمیاد مشکل خاصی داشته باشید اگر خیلی نگرانید میتونید سونو بدین

سخن نهایی

دلایل زیادی برای عقب افتادن پریود وجود دارد و با این‌که اکثر آن‌ها خطرناک نیستند اما اگر بیش از یک پریودتان عقب افتاد، حتما باید ارزیابی شوید و در صورت نیاز درمان را شروع کنید.

شیوه درمان می‌تواند شامل تغییر در سبک زندگی مانند رژیم غذایی، کاهش استرس یا هورمون درمانی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و کمک به سلامت خود می‌توانید از پذیرش ۲۴ یک وقت برای مشورت با یک دکتر زنان آنلاین بگیرید.

۳.۸/۵ (۱۶ نظر)

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
223 پرسش و پاسخ
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم
مریم
5 روز قبل

مریم

محدثه
محدثه
5 روز قبل

سلام ببخشید من شهریور ماه ۱۴۰۲ زایمان کردم ماه مهر ۱۹ پریود شدم ابان ماه باید ۱۹ میشدم ۱۰ ابان شدم الان ماه اذر باید ۱۰ بشم ولی هنوز نشدم هیچ اقدامی هم به بارداری نکردم چکار کنم

راضیه
راضیه
7 روز قبل

سلام مه پینجاه روز میشه حالت ماوار نشده ام ریزیش مو افزایش رشد مو تولید مایعات ازسینه

سارا
سارا
7 روز قبل

سلام وقت بخیر من متاهلم هفت روزه ک پریود نشدم تست بارداری دادم منفی بود رابطه حفاظت شده داریم طی این هفت روز کمر درد شدید دارم لطفا کمکم کنید

سارا
سارا
10 روز قبل

سلام من حدود دو هفته پیش رابطه محافظت نشده داشتم و از آخرین پریودیم یه ماه ک میگذره سه چهارباری تست بیبی چک انجام دادم هر دفعه منفی بوده آیا من باردارم؟

خانم محمدی
خانم محمدی
پاسخ به  سارا
4 روز قبل

سلام منم یه ماه عقب افتادم ۲ باره تست کردم منفی بود بنظر شما حامله شدم

باران
باران
پاسخ به  سارا
2 روز قبل

سلام من هم همین سوال رو دارم

زیبا
زیبا
پاسخ به  سارا
18 ساعت قبل

بله،صد در صد

بهار
بهار
12 روز قبل

سلام وخسته نباشیدعرض میکنم
من از۲۵مردادماه ب بعدپریودنشدم تاامروزک ۱آذرهست قرصی مصرف نکردم و تست هم زدم ومنفی بوده میشه بگیددلیلش چیه ونیازهست ب دکترمراجعه کنم یان؟

بهار
بهار
پاسخ به  بهار
12 روز قبل

واین ک تابحال همسرم آب منی روتخلیه نکرده امامن پهلوهام وشکمم بزرگ ترشده درصورتی ک اصلاشکم نداشتم همونطورک گفتم تست زدم منفی بودجواب آزمایشمم منفی بود نمیدونم دلیلش چیه ممنون میشم اگ ج بدید

نیکوزاد
نیکوزاد
17 روز قبل

سلام من ۷ مهر پریود شدم بعدش یه رابطه داشتم و برای مطمئن شدن قرص اورژانسی خوردم قرص اول که خوردم بیش از ۱۲ ساعت بعد قرص بعدی شو خوردم و باعث پریود مجدد در ۲۳ شد و تا الان پریود نشدم اما کمر درد های خیلی خیلی کمی دارم اما هنوز پریود نشدم سه روز هم گذشته از سیکل پریود قبلی

دیانا
دیانا
19 روز قبل

سلام
من دو ماهه پریود نشدم چیکار کنم

سار
سار
پاسخ به  دیانا
15 روز قبل

سلام من سارا هستم و۳۳سالم هست ماه قبل بااینکه قرص ال دی مصرف میکردم الکه بینی داشتم تا قرص هام و الان از اول آبان تا پرید نشدم ماه قبل خیلی استرس داشتم الان دلیل اینکه پرید نمیشم چیه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید خیلی نگران هستم ؟؟؟

فاطمه دادگر
فاطمه دادگر
20 روز قبل

سلام من قرص اورژانسی مصرف کردم
حدودا یه هفته بعدش لک بینی داشتم و بعد چند روز پریود شدم پریودیمم ۱۰ ۱۲ روز طول کشید و بعدشم لک بینی داشتم
ولی از تموم شدن پریودیم تا الان یک ماه و چند روز میگذره ولی پریود نشدم
مشکل چیه؟؟؟

فاطمه
فاطمه
21 روز قبل

سلام من پنج ساله که ای دی گذاشتم
پریودی ها همه منظم بودند الان بیست پنج روز از وقت ش گذشته ومن پریود نشدم
تست وازمایش بار داریم هم منفی بود
زیر شکم وپهلوها م خیلی درد میکنه

پر پری
پر پری
21 روز قبل

سلام من همیشه چند روز قبل پریود علائم درد رو دارم . طبق ماه پیش من باید امروز پریود میشدم یا حداقل درد داشتم ولی هیچی ..
مجردم و یه نزدیکی از پشت داشتم و مایع منی تخلیه کردرلم ، البته باعث شد بکارتم هم آسیب ببینه
چند ساعت بعد رابطه ۲ تا قرص ال دی خوردم
میخواستم بپرسم مشکلی هست الان من پریود نشدم؟ از عوارض مصرف قرصه یا حاملگی

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  پر پری
13 روز قبل

ممکنه بخاطر قرص الی دی باشه چون معمولا خورون قرص جلو گیری یکم‌پلیود رو به تاخیر میندازه

الیسا
الیسا
پاسخ به  ناشناس
11 روز قبل

لطفا میشه کمکم کنی خیلی نگرانم استرس دارم من نزدیکی پشت داشتم ولی هچ دخولی نداشتم بعدایستاده بودیم الان دوهفته ک پرویود نشدم بنظرت چیه

الیسا
الیسا
پاسخ به  پر پری
11 روز قبل

منم همینطور مجردم از پشت داشتم ولی هچ دخولی نداشتم بعدایستاده بودیم الان دوهفته ک پرویود نشدم بنظرت چیه

خانم احمدی
خانم احمدی
23 روز قبل

سلام وقت بخیر پریودی من ۲۰ روز عقب افتاده چه عوارص داره

شهناز
شهناز
27 روز قبل

سلام رابطه ی بدون دخول داشتم و بعد اون رابطه پریود شدم اما الان یک ماه گذشته و پریودم نشدم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

.mmmm
.mmmm
29 روز قبل

سلام وقت بخیر من چهار ماه پریود نشد بعد چهارماه پریود شدم و الان دوباره دو ماه هست که پریود نمیشم

حلیمه قاسمی
حلیمه قاسمی
1 ماه قبل

سلام دوروز ازتاریخ مریضی میگذره چه دارویی استفاده کنم

آسیه
آسیه
1 ماه قبل

سلام من هفت روزه که پریود نشدم وقت که میخندم و یا حرکت کشیشی بالای کمرم انجام میدهم درد زیر شکم و کمر همزمان احساس میکنم میشه مشکل منو حل کنید؟

P j
P j
پاسخ به  آسیه
15 روز قبل

عزیزم احتمالا بخاطر تغییر فصل هستش منم اینجوری شدم این ماه

الیسا
الیسا
پاسخ به  P j
11 روز قبل

تتا

سمیرا ساسانی
سمیرا ساسانی
1 ماه قبل

سلام من یه ۷ ۸ ماهی هست قرص برای تنظیم پریودی میخوردم الان یک ماهی هستش قطع کردم و ۶هفته از زمان پریودم گذشته و پریود نشدم احتمالش هست حامله باشم یا نرماله؟

یلدا
یلدا
1 ماه قبل

خانم دکتر

یلدا
یلدا
1 ماه قبل

سلام سال۹۹ ای وی اف ناموفق داشتم بعد از اون جلو گیری نداشتم دو ماه پریود نشدم تست منفی بود زیر شکم وکمر درد شدیدی دارم علتش چی میتونه باشه

فاطمه فروتن
فاطمه فروتن
1 ماه قبل

سلام بنده ۶ ماهه که نامزد کردم توی این شش ماه دخولی صورت نگرفته و از روش های برقراری رابطه دوران نامزدی استفاده میکردیم اما هر بار قبل از پریودیم دل درد و کمر درد شدیدی میگیرم علت چیه

ارشین
ارشین
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر خسته نباشید ۲ماه پریود نشدم از زمانی شروع مصرف قرص ال دی. پیشگیری بارداری شدم. پریودم نامظم شده. نمیدونم چکارکنم علائم پریودی دارم. ونیمشم ببی چک ازمایش کردم میشه ش. زده بود نامتعبر. شک دارم ترشح. دارم. رفتم دکتر. ازمایش دادم. گفتن عفونت داری. آیا ممکنه از عفونت باشه. پریودی عقب افتاده. همسرم نزدیک داشتم. زمانی پریودی میخواست شروع بشه. قرص. خوردم عقب افتاده نمیدونم چکار کنم

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من ۱۷سالمه و الان یک هفته از پریودیم گذشته کم و بیش دردشو دارم ایا ممکنه این ماه اصلا نشم؟! علت عقب افتادنم چیه؟

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط فاطمه
فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام من الان دوهفته اس که نمیشم بی بی چک هم منفی یه چیزی توشکمم همش سفت میشه ازطرفی شکمم ورم کرده کلی شکم دراوردم ازدکتررفتن هم میترسم چون یک بارباتجویزاشتباه باعث شدیک لوله ام ازدست بدم حالاواقعا چکارکنم

Fateme
Fateme
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و مجردم دوماهه پیش جلو مینداختم ولی این ماه اصلا پریود نداشتم از طرفی درد شدیدی در لگنم و دلم دارم اولین بار ۱۳ سالگی پریود شدم و امکان نداشت که در ماه پریود نشم مشکل از چیه؟

زینب
زینب
پاسخ به  Fateme
1 ماه قبل

زینب خاکباز

زینب
زینب
پاسخ به  زینب
1 ماه قبل

سلام من همیشه ۴ الی ۵ روز پریودم جلو میوفتاد و ماه پیش نهم شدم ولی این ماه پنجم هست دو الی سه روزه درد کمر و باسن دارم ولی هنوز نشدم تازه ۹ ماه پیش زایمان سزارین کردم تورو به خدا جواب بدین از استرس دارم میمیرم بنظرتون باردارم صبح هم بی بی چک زدم ولی منفی بود

فاط
فاط
1 ماه قبل

سلام وقت به خیر ‌ ۲۰ ساله هستم
ماه قبل ۲۵ ام پریود شدم اما این ماه پریود نشدم ‌. قبلا پریود هام چند روز جلو عقب میفتاد اما این ماه کلا نشدم علت چیه ؟

مریم
مریم
پاسخ به  فاط
23 روز قبل

سلام من ۱۸ سالمه متاهل هستم ۲۰ روزه از پریودم گذشته تست هم میدم منفیه میشه این مشکلمو حل کنین ممنون میشم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  فاط
13 روز قبل

ببخشید شما پلیود شدید ؟؟؟این‌ماه

مریم
مریم
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۴۲ سالم هست از ۱۵ تیر دیگه عادت نشدم ازمایش خون دادم از بی بیچک استفاده کردم هر دو منفی بود فقط حس میکنم شکمم ورم کرده ممنون میشم پاسخ گو باشید

مهسا
مهسا
1 ماه قبل

سلام من در۷روز۲۱قرص ال دی و۱۰تااورژانسی مصرف کردم الان ۴روزِقطع کردم ولی هنوزپریودنشدم احساس میکنم پایین شکمم خیلی سفت شده

لیلا
لیلا
1 ماه قبل

من ۳مهر پاک شدم و ۲۵ باید پریود میشدم
نشدم هنوز تست گرفتم منفی بود
زیر دلمم ی جوریه
خیلی نگرانم
قرص اورژانس هم وسط ماه بود البته ۱ دونه خوردم

لیلا
لیلا
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید

عایشه
عایشه
پاسخ به  لیلا
6 روز قبل

ع

محیا حاجی زاده
محیا حاجی زاده
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من تقریبا ۱۲روز عقب انداختم حالت تهوع کمردرد سرگیجه دارم وآزمایش هم دادم جلوگیری هم ندارم ولی آزمایش خون من منفی بود علت چی میتونه باشه

سدنا
سدنا
1 ماه قبل

سلام من ۶ روز از پریودیم گذشته بی بی چک هم منفی هست باید چکار کنم

سارا علی زاده
سارا علی زاده
1 ماه قبل

و قبلا قرص ال دی برای جلوگیری خوردم و چند بارم از اون قرص های دیگ برای جلوگیری و من ی بچه هم ب دنیا اوردم اونم سزارین سال ۹۴ گفتم بگم همه چیو تا بفهمم مشکلم چیه

سارا علی زاده
سارا علی زاده
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۲۶سالمه وزنم تقریبا ۵۹ قدم ۱۶۵ من پارسال سقد جنین داشتم و امپول کورتاج زدم و قرص مصرف کردم و بارداریم خارج از رحم بود رفتم دکتر سونو دادم گفت کیست تخمدان داشتم سمت چپم الان تقریبا تو یک سال گذشته پریودیم قبلا تنظیم بود ولی س ماه قبل هر پونزده روز پریود شدم اونم دوبار و از اون موقع تا الان نامنظمه ی بار ۱۸ی بار ۱۵ی با ۲۴ یبار۲۸و الان هنوز نشدم و پریودیم همراه بادرده روز اولش و دوره پربودیم بین ۴الی پنج روز هس و این یک ماه اخیر تصمیم ب بارداری داشتم و تست دادم منفی بود میش بگین دلیلش چیه

الهام
الهام
1 ماه قبل

سلام ببخشید من برای جلوگیری از روش قرص الی دی اسفاده میکنم الان ۷ روز از اتمام قرص میگذره اما پریود نشدم تست هم زدم منفی بود میشه راهنمایی کنید ممنون

سروناز
سروناز
1 ماه قبل

سلام ‌وقت‌بخیر ‌ببخشید‌من‌الاندوماهه‌که‌پریود‌نشدم‌با‌مامایی‌هم‌رفتم‌‌گفتن‌باید‌برین‌سنوگرافی‌‌شایدکیست‌دارین‌سونو‌هم‌ربتم‌گفتن‌سالمی‌بعدش‌یه‌قرص‌مدروکسی‌پروژسترون‌دادن‌گفتن‌یکی‌ازاین‌بخوری‌حتما‌پریود‌میشی‌۷تا‌شوخوردم‌هنوز‌هیچ‌نتیجا‌ای‌نگرفتم‌ممنون‌میشم‌راهنماییم‌کنین

آیناز
آیناز
1 ماه قبل

سلام من ماه پیش چون از قرص اورژانسی استفاده کرده بودم دهم پریود شودم در حالی ک باید هفتم می‌شودم این ماه نه هفتم شودم نه دهم چهار روز از دهم گذشته و من پریود نشدم دو بار هم از بی بی چک استفاده کردم و جواب منفی بود احتمال اشتباه بیبی چک وجود داره ؟ چند روز از دیر شودن پریودی باید گذشته باشه تا جواب تست درست باشه

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط آیناز
زهرا
زهرا
پاسخ به  آیناز
10 روز قبل

سلام.من ۱۵ سالم هست دختر هستم تاریخ پریود۱۶مهر بود فقط چند تا لک دیدم هنوز هم پریود نشدم چکار کنم خیلی میترسم

Manei
Manei
2 ماه قبل

۴۳روز از موعد پریودم گذشته امروز صبح تست بیبی چک دادم منفی بود علتش چیه

مهدیه
مهدیه
2 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه دو ماه عقب زدم با کمر درد گرفتگی شدید سمت چپ بدنم…باید چیکار کنم؟…دلیلش چی میتونه باشه؟…

مریم رحمانی تبار
مریم رحمانی تبار
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من از ماه فروردین تاحالا پریود نشدم دکتر هم نرفتم
ولی گرگرفتگی زیادی دارم
تعریق شبانه دارم
خیلی عرق نیکنم مخصون از صورت ودور گزدن
چند روز پیش سوزش ادرار داشتم شدید سپروفلوکساسین خوردم ۴۲سالمه

امیری
امیری
2 ماه قبل

سلام من تقریبا ۲۵روزپریودیم عقب افتاده وشیرده هستم تست هم دادم یه بارمثبت شد دوباره انجام دادم منفی شد ب همی دلیل رفتم سونو ولی گفت ن کیست دارم ونه باردارم وتاالانم همچین مشکلی برام پیش نیومده

Maryam
Maryam
2 ماه قبل

سلام من الان یک هفته هستش که از پروییدم گذشته یکم کمر درد و دل درد دارم تست بارداری هم دارم منفی جواب داد دم کرده زعفرون و زنجبیل و دارچین هم خوردم ولی پریود نشدم استرس هم دارم نمیدونم چیکار کنم نظر شما چیه؟

Cbnmk
Cbnmk
پاسخ به  Maryam
1 ماه قبل

سلام من چهار روزه از پروییدم عقب افتادم یه رابطه سطحی هم داشتم ولی اصلا منی نیومده بود پرتاب هم فکر نکنم الان خیلی میترسم میشه خواهشن زود جواب بدین

سارا
سارا
پاسخ به  Cbnmk
1 ماه قبل

میشه بپرسم جوابتون دادن ؟

محمد
محمد
پاسخ به  Cbnmk
1 ماه قبل

حامله شدی فکر کنم

سارا
سارا
پاسخ به  Maryam
1 ماه قبل

سلام منم همینطورم ولی دارچین و زنجبیل و نخوردم کمردردهم دارم دلمم درد میکنه چیکارکنم؟

بی نام
بی نام
پاسخ به  Maryam
22 روز قبل

لطفا پاسخ بدین

بی نام
بی نام
پاسخ به  Maryam
22 روز قبل

مشکلشون چیه

رها
رها
2 ماه قبل

سلام‌ بنده ۶ماه زایمان کردم هر ماه پریود میشدم تقریبا منظم بود ماه قبل خونریزی شدید داشتم اما این ماه عقب انداختم و تست هم میزنم منفیه و علائم پریودی رو دارم تقریبا ۴روزه عقب انداختم و روش جلوگیریم طبیعیه،احتمال بارداری هست از استرس هرروز تست میدم

آخرین ویرایش 2 ماه قبل توسط رها
فاطمه
فاطمه
2 ماه قبل

سلام خوب هستین خسته نباشید من ۱۳ سالمه بعد از دوبار پریود شدن دیگه برای بار سوم نشدم الان ۲۵ روز هست که نشدم علت چیست لطفا جواب دهید و من دومین بار پریود خودم رو شستم به نظرتون کیست دارم؟

Maria
Maria
پاسخ به  فاطمه
1 ماه قبل

عزیز شما تازه دو بار پریود شدی کلا،تا یک سال اول پریودی کاملا طبیعیه ناهماهنگی زمان ها.

اورانوس
اورانوس
پاسخ به  فاطمه
6 روز قبل

مگه ۱۳ سالگی آدم پریود میشه؟!

حدیث
حدیث
2 ماه قبل

سلام من باید ۱۸ این ماه پریود میشدم ولی تا الان عقب انداختم .البته روز ۱۷ م یه اکه صورتی داشتم وای بعد از اون دیگه هیچ لکه ای نبود .علام پریود رو دارم وای گذرا .احتما بارداری م هیت .البته من روز ۱۹ تست دادم مثلا بود. بعد اون هرچی تست دادم منفی بود

زیبب
زیبب
2 ماه قبل

سلام من هفت ماه اس کی عروسی کردم میخام باردار بیشم اما تا حالا نشدم چیکار باید کنم رهنمایی کنید ممنون میشم

علی
علی
پاسخ به  زیبب
17 روز قبل

بزار بریزه توش

سیمین
سیمین
2 ماه قبل

سلام‌من‌ده‌روزه‌‌ازپریودیم‌گذشته‌ولی‌امروزتست‌انجام‌دادم‌منفی‌بود‌چکارکنم

سیمین
سیمین
پاسخ به  سیمین
2 ماه قبل

۶سال‌خانه‌دارم‌ولی.باردارنشدم‌اون.برج.شش.روززودتر
ازموقع.قاعدگیمپپریود‌شدوم.ولی.الان.دهروزعقب‌غنداختم

مریم
مریم
2 ماه قبل

سلام من یک ماه پریود نشدم تست حاملگی گذاشتم منفی بود چکار کنم لطفاً راهنماییم کنین ممنون

زیبا
زیبا
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ببخشید من خانمی هستم ۳۳ ساله متاهل سوال من اینکه تقریبا سه وچهار روزه احساس میکنم از زمان پریودم عقب مونده حامله هم نیستم ولی عفونت رحم یه کم دارم ممکنه از اون باشه نگران عقب موندن زمان پریودم هستم اینه طبیعی یانه ممنونم

بی نام
بی نام
2 ماه قبل

سلام ببخشید من خانمی هستم۳۳ ساله متاهل سوال من اینکه تقریبا سه وچهار روزه احساس میکنم از زمان پریودم عقب افتاده حامله نیستم ولی عفونت رحم یه کم دارم ممکنه از اون باشه نگران عقب موندن زمان پریودم طبیعی یانه ممنونم

نرجس
نرجس
2 ماه قبل

سلام. دخترم ۱۴سالشه حدود۳ماهه که پریود نشده، ناخن های دستش خیلی ترک میخوره وقتی عکسشو برای یه دکتر طب سنتی فرستادم گفت از کم خونی شدید وکمبود کلسیم هستش علتش چیه؟

دکمه بازگشت به بالا