اطلاعات دارویی

داروی سیپروفلوکساسین

کاربرد | مقدار و روش مصرف | عوارض جانبی | Ciprofloxacin

نام تجاری داروی سیپروفلوکساسین

Ciproxin

کاربرد داروی سیپروفلوکساسین

درمان عفونت

اشکال دارویی سیپروفلوکساسین

قرص ، شربت (سوسپانسیون) ، تزریق

 اطلاعات دارویی سیپروفلوکساسین

سیپروفلوکساسین یک آنتی بیوتیک کینولون است که برای عفونت‌هایی مانند عفونت‌های قفسه سینه، عفونت‌های ادراری، پروستاتیت، عفونت‌های دستگاه گوارش، عفونت‌های استخوان و مفصلی تجویز می‌گردد و با کشتن میکروب‌های (باکتری‌ها) مسئول ایجاد عفونت، بیماری را درمان می‌کند.
داروی سیپروفلوکساسین به صورت پماد و قطره چشمی نیز برای درمان عفونت چشم به کار می‌رود، به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره سیپروفلوکساسین چشمی به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

Advertisement

نحوه مصرف قرص سیپروفلوکساسین

 • قبل از شروع درمان با داروی سیپروفلوکساسین، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.
 • دوز و مقدار دارو، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقا همانطور که پزشک به شما تجویز کرده است، استفاده نمایید. معمولاً باید دوز این دارو هر ۱۲ ساعت مصرف شود.  دوز این دارو برای کودکان، بر اساس وزنشان و به صورت شربت تجویز می‌شود.
 • معمولاً دوره درمان با این آنتی بیوتیک یک هفته است؛ البته قابل ذکر است که دوره درمان با سیپروفلوکساسین بین ۲۸-۳ روز متغیر است و باید به تجویز پزشک خود توجه نمایید.
 • برای بهتر شدن کارایی آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین ، سعی کنید دوزی از دارو را از دست ندهید.
 • دارو را نجوید بلکه آن را با مقدار زیادی آب قورت دهید.
 • دو ساعت قبل و بعد از مصرف سیپروفلوکساسین ، از خوردن شیر، دارو یا شربت ضد اسید معده و یا داروهای حاوی روی و آهن (مانند مولتی ویتامین) اجتناب نمایید زیرا این‌ها در جذب سیپروفلوکساسین تداخل ایجاد می‌کنند.
 • اگر فراموش کردید که دوز داروی روزانه خود را در زمان مشخص مصرف کنید اما به زودی یادتان افتاد، دارو را مصرف کنید؛ اما اگر زمانی به یاد آوردید که نزدیک به ساعت دوز بعدی دارو است، دوز از یاد رفته را مصرف نکنید. نباید به خاطر دوز از یاد برده شده، دو دوز از دارو را باهم مصرف کنید.
 • نحوه مصرف سیپروفلوکساسین ۵۰۰: سیپروفلوکساسین ۵۰۰ را باید روزی دو بار در نوبت‌های صبح و شب مصرف کرد تا غلظت مناسب خون در بدن ایجاد شود.
 • قرص سیپروفلوکساسین ۲۵۰ برای چیست: سیپروفلوکساسین ۲۵۰ برای افرادی که وزن آن‌ها کمتر از ۵۰ کیلوگرم و سن‌شان بالای ۱۷ سال است، تجویز می‌شود.

توصیه می‌کنیم پیش از اقدام برای مصرف این دارو  با پزشک متخصص عفونی مشورت کنید.
وب‌سایت و یا اپلیکیشن پذیرش۲۴ توانسته است به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره تلفنی، متنی، صوتی با بهترین پزشک آنلاین متخصص عفونی را فراهم کند.

 

موارد منع مصرف داروی سیپروفلوکساسین

به تاریخ انقضای قرص سیپروفلوکساسین توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از مصرف آن خودداری کنید.

هرگز قرص سیپروفلوکساسین را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.

 • تداخل دارویی سیپروفلوکساسین را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود راجع به استفاده از داروهایتان مشورت نمایید.
 • مصرف سیپروفلوکساسین در دوران بارداری و شیردهی، در دوران بارداری و شیردهی، نباید دارویی را خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده کنید. داروها می‌توانند آثار مخربی روی جنین و یا خودتان داشته باشند.
 • تاثیر سیپروفلوکساسین بر رانندگی و کار با ماشین آلات:سیپروفلوکساسین ممکن است شما را بی حال یا خواب آلود کند، قبل از رانندگی و کار با ماشین آلات از هوشیاری خود مطمئن شوید.
 • تداخلات دارویی سیپروفلوکساسین:تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز دارو مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.
 • برخی از داروهایی که ممکن است با سیپروفلوکساسین تداخل کنند، عبارتند از:”رقیق کننده‌های خون” (به عنوان مثال، وارفارین)، دوفتیلید (dofetilide)، متانامین (methenamine)، متوتروکسات (methotrexate).
  اگر چه بیشتر آنتی بیوتیک ها بعید است که کنترل بارداری را تحت تأثیر قرار دهند اما آنتی‌بیوتیک‌هایی مثل ریفامپین (rifampin) و ریفابوتین (rifabutin)، اثر بخشی کنترل بارداری هورمونی از قبیل قرص، پچ، یا حلقه را کاهش می‌دهند. قبل از استفاده از آنتی بیوتیک‌ ها با پزشک خود مشورت کنید.
  علاوه بر سیپروفلوکساسین بسیاری از داروها ممکن است ریتم قلب (طولانی شدن زمان QT) را تحت تأثیر قرار دهند، از جمله: آمیودارون (amiodarone)، دوفتیلید (dofetilide)، کینیدین (quinidine)، سوتالول (sotalol) و …
 • سیپروفلوکساسین می‌تواند سرعت حذف سایر داروها از بدن را کاهش دهد و بر عملکرد داروهای دیگر تأثیر گذارد. نمونه‌هایی از این داروهای تحت تأثیر عبارتند از: دولوکستین (duloxetine)، پیرفنیدون (pirfenidone)، تاسیملتئون (tasimelteon)، تیزانیدین (tizanidine) و …
 • سیپروفلوکساسین می‌تواند تأثیر کافئین را افزایش دهد از نوشیدن مقدار زیادی از نوشیدنی‌های حاوی کافئین (قهوه، چای، نوشابه مشکی) و یا خوردن مقادیر زیادی شکلات یا مواد غذایی حاوی کافئین ، اجتناب کنید.

موارد هشدار و احتیاطات ویژه حین مصرف داروی سیپروفلوکساسین

بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف داروی سیپروفلوکساسین ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

 1. در صورتی که باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید و یا به نوزاد خود شیر می‌دهید.
 2. اگر شما زیر ۱۸ سال سن دارید.
 3. اگر تاکنون دچار مشکلی مانند التهاب تاندون شده‌اید.
 4. اگر هر گونه مشکل کلیوی دارید.
 5. اگر شما مبتلا به صرع و یا هر وضعیت دیگری همراه با تشنج هستید.
 6. اگر دچار هرگونه بیماری قلبی و یا ضربان قلب غیر معمول هستید.
 7. در صورتی که به بیماری میاستنی گراویس (بیماری ضعف عضلانی) مبتلا هستید.
 8. اگر کمبود گلوکز ۶ فسفات دهیدروژناز (G6PD) دارید. این یک اختلال ژنتیکی است که باعث حساسیت به خوردن مواد غذایی مانند باقلا می‌شود.
 9. اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.
 10. اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارو یا آنتی بیوتیک کینولون دیگری (مانند نورفلوکساسین، افلوکساسین، لووفلوکساسین، موکسی فلوکساسین و اسید نالیدیکسیک) دارید.

عوارض قرص سیپروفلوکساسین

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند. در‌ صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:

 • احساس بیماری: غذاهای ساده بخورید.
 • اسهال: مقدار زیادی مایعات بنوشید تا جایگزین آب از دست رفته از بدنتان شود.
 • نکته مهم: در برخی از افراد ، سیپروفلوکساسین عوارض جانبی نادر اما جدی را ایجاد می‌کند ، اگر هر یک از عوارض زیر در شما به وجود آمد ، در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید.
 • واکنش‌های آلرژیک ، مانند تورم اطراف چهره و دهان، بثورات پوستی و یا هر مشکل تنفسی
 • درد یا تورم در مفاصل
 • اختلال فکری در مورد آسیب رساندن به خودتان
 • اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از داروی سیپروفلوکساسین می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.مصرف بیش از حد داروی سیپروفلوکساسین (مسمومیت دارویی)
 • سیپروفلوکساسین را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک ، مصرف نکنید.
 • اگر احساس کردید که فردی دچار مسمومیت شده است و علائمی مانند تنگی نفس ، غش و ضعف (از حال رفتن) در او دیدید، سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

شرایط نگهداری داروی سیپروفلوکساسین

 • دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
 • دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.
 • اگر پزشک داروی سیپروفلوکساسین مایع (سوسپانسیون) برای شما تجویز کرده است، این دارو باید توسط داروخانه ساخته شود و تاریخ انقضای آن ۱۴ روز بعد از تولیدش است، به یاد داشته باشید که تاریخ انقضای روی در بطری را بررسی کنید و بعد از این تاریخ از آن استفاده نکنید.

سوالات متداول در باره قرص سیپروفلوکساسین

پاسخ سوالات از نظر و مورد تایید اقای دکتر مهدی فرخ سیر متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری می‌باشد.

قرص سیپروفلوکساسین برای عفونت ادراری؟

این دارو برای درمان عفونت های ادراری نیز استفاده میشود.

کاربرد سیپروفلوکساسین برای کرونا چیست؟

چون ویروس کرونا هیچ گونه آنتی بیوتیکی بر روی آن تاثیر ندارد، قرص سیپروفلوکساسین نیز تاثیری در درمان کرونا ندارد؛ مگر آن که عفونتی همزمان با کرونا در بدن شما وجود داشته باشد که در‌این‌صورت نیازمند درمان به‌وسیله سیپروفلوکساسین هستید.

آیا قرص سیپروفلوکساسین برای گوش درد مناسب است؟

قرص یا قطره سیپروفلوکساسین برای درمان عفونت گوش به کار می‌رود ولی در درمان عفونت‌ گوش میانی که دلیل عفونت آن میکروب‌هایی همچون پنوکوکوک و هموفیلوس هستند و قبل از دوران بلوغ رخ می‌دهد، این دارو هیچ اثری ندارد. مصرف سیپروفلوکساسین به‌دلیل ایجاد عوارض تاندونی برای افراد زیر ۱۷ سال توصیه نمی‌شود. در نوعی از عفونت گوش که به عفونت گوش شناگران مشهور است، استفاده از این قرص موثر خواهد بود. همچنین در عفونت‌های گوش خارجی نیز استفاده از قرص سیپروفلوکساسین متداول است.

آیا سیپروفلوکساسین در درمان عفونت واژن موثر است؟

سیپروفلوکساسین در درمان عفونت واژن هیچ تاثیری ندارد ولی اگر بیماری علاوه‌بر عفونت واژن، همزمان دچار عفونت ادراری شود، درمان عفونت ادراری با سیپروفلوکساسین یکی از گزینه‌های مهم انتخاب پزشک خواهد بود.

تاثیر قرص سیپروفلوکساسین بر پریود چگونه است؟

قرص سیپروفلوکساسین هیچ گونه تاثیری بر روی پریود ندارد.

نحوه مصرف قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰؟

قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ روزی دوبار باید استفاده شود صبح و شب تا ان غلظت مناسب در خون ایجاد شود.

قرص سیپروفلوکساسین ۲۵۰ برای چیست؟ قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ برای چیست؟

قرص سیپروفلوکساسین ۲۵۰ توی افرادی که وزنشان زیر ۵۰ است و سنشان بالای ۱۷ سال است تجویز می شود بسته به وزن بیمار ۵۰۰ و ۲۵۰ را تجویز می شود.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو و دانستن عوارض جانبی آن با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

دریافت مشاوره آنلاین عفونی و گرمسیری از متخصص

 

Advertisement

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

دکتر مهدی فرخ سیر

دکتر مهدی فرخ سیر متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، فارغ‌التحصیل علوم پزشکی همدان ۱۳۷۶ هستند و سابقه درخشانی در کرونا در غرب کشور دارند. حیطه فعالیت ایشان در زمینه‌های درمان سل، درمان عفونت کودکان، درمان کرونا، درمان آسم و آلرژی، زگیل تناسلی، تست میکروب معده، درمان زخم‌های مضمن، کرایوتراپی (انجماد) زگیل و تبخال تناسلی، درمان عفونت های پوستی و زخم پای دیابتی، درمان عفونت‌های داخلی و ریه، بیماری‌های مقاربتی و تشخیص و درمان عفونت اندام‌های مختلف است.

نوشته های مشابه

guest
119 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
فاطیما

سلام وقت بخیر ، من عمل کیست مویی انجام دادم و دکتر قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ تجویز کرده ، به شدت سرگیجه دارم و حالت تهوع ، آیا ادامه بدم به مصرف دارو ؟

سلطانی

سلام
سیپروفلوکساسین تزریق در سرم دکستروز ۵ درصد با تزریق روزانه یه نوبت وریدی، چقدر منجر به افزایش قند خون و خروج آن از مدار کنترل می شود؟
با وجود پیش آگهی نیاز بیمار به کنترل قند خون و آوردر تزریق انسولین، آیا نباید از سیپرو فلوکساسین تزریق محلول در سرم نمکی استفاده شود؟!

صدیقه

صدیقه با سلام خدمت شما عزیز،،خوردن قرص
سیپروفلوکساسین بین غذااشکالی دارد با تشکر،،۷۶
سال دارم ،،سپاس

پاک مهر

داروی قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ باقرص ال دی تداخل ایجاد می‌کند یا هیچ تاثیری ندارد.

ساحل

سلام من از قرص سیپرو فلوکساسین ۲۵۰ استفاده میکنم والان احساس میکنم نفس کشیدنم سنگین شده باید چکار کنم

سجاد

خواهشاً میشه این ۲سوال من رو جواب بدین
با تشکر

سجاد

سلام در اینجا دکتری حضور ندارد که جواب بدهد
من از مصرف قرص سیپروفلوکساسین کمردرد بدی گرفتم لطفا چکار باید بکنم

سجاد

سلام خسته نباشید ۵روز پیش برا عفونت ادرار دکتر برای من ۴امپول جنتامیسین و قرص سیپروفلوکساسین و قرص تکرر ادرار که اسمش یادم نیست تجویز کرد که روز سوم چهارم بدکمر درد و کلیه دردی گرفتم که نمی‌تونستم بلند بشم لطفا اگر میشه راهنماییم کنید چرا اینطور شدم

حنا

سلام بر دکتر
ببین من ۴ سال پیش تا الان گوش خوب نشد و خیلی درد داره منظور گوش میانی عفونی کرده بود
چندبار رفتم دکتر تخصصی
اما متاسفم دکتر متوجه نشد و الکی قطره داد به من .
الان خیلی تحمل کردم هم خیلی حالم بد بود
خب الان چندتا شرایط بگم
واسه گوش میانی پشت عفونی کرد
هم سرگیجه هم حال تهوع هم کاهش شنوایم هم لوله کنار گردن هم بینی درد داره همین
می‌توان کمکم کن

حنا

بیماری گوس

محمدحسین براتی

سلام پسرم ۹سالشهبرای سرماخوردگی وگوش دردبردمش دکتربراش قرصسیپروفلوکساسین۵۰۰تجویزکردن الان این دارو روبهش بدم یانه

محمدحسین براتی

سلام.پسرم ۹سالشه سرماخوردگی شدیدشده وبدنش عفونت کرده وگوششم خیلی دردمیکنه.آقای دکترقرص سیپروفلوکساسین۵۰۰تجویزکردن الان که اسم دارورو ازاینترنت سرچ کردم فهمیدم برای کودکان نیست بهش دارو روبدم یانه

مَن

سلام من اشتباهی به فاصله ده دقیقه دو قرص سیپرو..۵۰۰ خوردم مشکلی نداره؟؟؟

حجت الله مهرابی

ایا درزمان افطاروسحرمیشود ازدارو استفاده کرد

جلال

سلام، من دو شب نمیتونم بخوابم همین ویروس جدید که حالات سرماخوردگی و ا میکرون رو داره و الان همه مبتلا شدن دارم، دکتر سیپروفلوک۵۰۰ داده با دیکلو فناک اصلا بهتر نشدم روز چهارم شده، چکار کنم دکتر، ریزش شدید آب بینی، و چشم و التهاب مفاصل دارم

جلال

سلام، من دو شب نمیتونم بخوابم همین ویروس جدید که حالات سرماخوردگی و ا میکرون رو داره و الان همه مبتلا شدن دارم، دکتر سیپروفلوک۵۰۰ داده با دیکلو فناک اصلا بهتر نشدم روز چهارم شده، چکار کنم دکتر، ریزش شدید آب بینی، و چشم و التهاب مفاصل دارم

کیان

با سلام و‌احترام
بنده بخاطر عفونت های کلیوی بعضا از قرص کوتریموکسازول استفاده میکردم که بعد از خوردن فورا دچار تورم و‌تاول روی پوست بدنم میشدم و دیگه استفاده نکردم ،الان میتونم سیپروفلوکساسین جایگزین کنم بخاطر عفونت مسانه و روده هام ،منظور اینکه این دو‌قرص از یک خانواده نیستند .ممنون وسپاس از پاسخگویی شما

الهه خسروی

سلام من بیشتر اوقات یکی ازرگهای سرم حالت جرقه میزندوقنی گلوم در می‌کنه یامیزنه به گوشم یا داخل سرم چکارکنم؟

رز سیاه

سلام
بیست عدد قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ مصرف کردم و در دوران مصرف شیردهی به نوزادمو قطع کردم لطفا راهنمایی کنید تاچندروز بعد از اتمام مصرف قرص به نوزاد شیر ندم

موسوی

آیا قرص سیپروفلوکساسین با داروی جی سی لاغری (داروی گیاهی) تداخل دارد و یا مضر است ؟

دکتر فرید سنگین آبادی

سلام. مشخص‌نیست‌ممکنه تداخل داشته باشه ولی فعلا گزارشی از این مورد تداخل نشده.

ژيلا

دکتر ٢۵٠نوشته ایا میشه قرص سیپرو فلوکساسین ۵٠٠رو نصف کرد یعنی نصف صبح نصف شب

فیاضی

قرص سیپروفلوکساسین را که دکتر زنان نوشته بود استفاده کردم بدنم حساسیت نشان داد قرمز شدم بدنم به خارش افتاد پاها ودستام ورم کرد

ابوالفضل شیردل

سلام قرص سیپروفلوکساسین۵۰۰ به خانوم داده‌اند وقتی مصرف می‌کنه حالت تهوع می‌گیرد آیا باید مصرف نکند یادوزش بیاریم پایین اگه همین قرص نصف ش کنیم میشه

دکتر فرید سنگین آبادی

سلام. باید از جایگزین ها استفاده کنه بستگی به مشکلش داره

قاسمی

سلام ایا سیپروفلوکساسین بر اشته تاثیر دارد

دکتر طیبه سادات متقی

سلام. خیر تاثیر ندارد.

حسن رضایی

سلام برادرم از تریاک استفاده میکنه که باعث التهاب روده شده درد مفاصل روی پاهاش کبودی ایجاد شده که با خوردن سیپرو کم میشه اما تا حالا کامل درمان نشده بعد از مصرف دارو دوماه بعد دوباره دار درد مفصلی میشه پیشنهاد شما چیه

فاطمه مؤذنی

با عرض سلام اگر در طول درمان عفونت اداری در یک وعده به اشتباه دو عدد سیپروفلوکساسین ۵۰۰ به فاصله ده دقیقه به بیمار داده شود چه عارضه ای ممکن است پیش بیاید؟ ایا وعده های بعدی عادی مصرف شود یا دوز بعد حذف شود؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

مرجان

سلام خسته نباشید
من بعد از ۴روز که قرص سیپروفلوکساسین را ۱۲ساعت یکبار میخوردم امروز اشتباهی ۶ساعت زود خوردم !( با قرص سفالکسین که ۶ساعت یکبار میخورم) آیا ۶ساعت بعد قرص سیپروفلوکساسین را در زمان خودش مجددا بخورم یا صبر کنم تا ۱۸ ساعت بعد ( زمان دوز بعدی ) یا ساعت خوردنش را تغییر بدم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

مهنازبحرینی

من این قرص رو ۴روزخوردم اضطراب شدید گرفتم حالم خیلی بد شد قطع کردم بامشورت دکترم ازدیروز نمیخورم ولی اضطراب وبی قراری خیلی شدید دارم چیکاربایدبکنم؟الانم ۸ساعت یبار قرص پوکساید میخورم که آروم بشم میخوام بدونم کی عوارض قرص عفونت ازبین میره؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

شهرام

سلام دکتر مادر من باوجود فشار خون بالا و مشکل کلیه قرص سیپروفلوکساسین داده در۲۴ساعت ۲تا۵۰۰میلی گرم که اضطراب تنگی نفس لرز حالت تهوع و استرس شدید گرفته چی کار باید بکنیم

sara

چون مشکل معده دارم نمیتونم به جای سیپروفکت از مترونیدازول استفاده کنم برای درمان کیست

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

رقیه

با سلام وقت بخیر، ببخشید یه سوال داشتم قرص سیپروفلوکساسین۲۵۰ برای عفونت شدید هست

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .

اوین سولیمانی

سلام اقای دکتر ببخشید سوالی دارم پدرم عمل پرستاد کردە و بلد از عملش بیضەهاش دچار عفونت شدن میتونە از قرص سپروفلوکساسین استفادە کند؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

پزوانه باقری

سلام شرمنده من یک هفته خارش واژن دارم ۴۴سال دارم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

فهیمه ممشلی

سلام آقای دکتر وقت بخیر گلوم الان یه هفته آفت زده سفیکسیم ۴۰۰ خوردم خوب نشد میتونم سیپرو فلوکساسبن مصرف کنم

دکتر ارمین محمدی لیر

خیر ارتباطی نداره

خدیجه عباسیان

سلام
سیپروفلوکساسین ۵۰۰ مصرف میکنم تکرر ادرار میگیرم ،الان برای تعویض مفصل لگن استفاده میکنم

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

مليحه

با سلام لاله گوشم عفونت کرده دکتر قرص سیپروفلوکساسین و کلوگزاسیلین همزمان تجویز کرده الان خوندم این دوتا دارو تداخل دارویی دارند درسته؟؟

دکترگیلدا گیوه چی

سلام میتونید استفاده کنید مشکلی ندارد .

فامه کریمی

سلام دختری۲۱ ساله هستم و دیابت دارم حدود دوهفته است حین ادرار کمی ناراحتی زیرشکمم و سوزش احساس میکنم و حس اینکه مثانم پر هست رودارم و خوب خالی نمیشه سابقه عفونت مجاری ادرار هم دارم که پزشکم یک سال پیش قرص سیپروفلوکساسین تجویز کرد میخواستم بدونم استفاده از این قرص هنوز مناسبه یا عفونت کلیه دارم؟

پشتیبانی پذیرش24

سلام دوست عزیز
با تشکر از ثبت مشکل شما
کامنت شما توسط پزشک متخصص دیده شد اما نیاز به شنیدن شرح بهتر و بیشتری از بیماری شما دارد.
لطفا از طریق این لینک با پزشک آنلاین داروسازی گفت و گو کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروسازی

ع م

سلام مخواستم بدونم میتوان قرص سیپروفلوکساسین رابا قرص ال دی مصرف کرد

دکتر زهرا بهرامی

بله بخورین
اما تاثیر جلوگیری قرص ال دی کم میشه پس از کاندوم هم استفاده کنید

بهناز

سلام من دختر هستم برای کیستم بهم قرص مارلین ضدبارداری دادن وبرای عفونتم سیپروفلوکساین۵۰۰ دادن این دوتا رو روزانه مصرف میکنیم تاثیر داره یا نه؟

دکتر زهرا بهرامی

بله کامل مصرف کنید

فاطمه محمدی

سلام خسته نباشین اقای دکتر من افونت ادراری شدید گرفتم رفتم دکتر قرص سپرو فولوکساسین هر ۱۲ ساعت دوتاباهم بخو م با معده خالی اشکال نداره دوتا قرص باهمباهم بخورم ۵۰۰.هم هست هر ۱۲ ساعت

دکتر رسول اسماعیلی

درود برشما. رژیم دارویی شما درست نیست و درصورتی که طبق ازمایش ادرار قرص سیپروفلوکساسین داروی مناسبی بوده بایستی هر دوازده ساعت و در مدت مناسب بستگی به شدت عفونت و فرد بیمار لحاظ شود.

خدیجه

سلام من به علت عفونت گوش دکتر برام سیپروفکت۲۵۰ نوشت هردوازده ساعت ی دونه یه نوزاده یکماهه دارم شیرمیدم چیکارکنم پزشک اطفالم گفت مشکلس نیست مصرف کنم چیکترکنم یعنی روی بچه تاثیرنمیذاره؟واینکه گوش رو درمان میکنه؟توی گوشمم صدا میادمصرفش تاثیرگذاره؟

دکترگیلدا گیوه چی

سلام
دوره درمان دارویی را کامل کنید و در صورت بهبود نیافتن و احساس کیپی داشتید به متخصص مراجعه کنید شاید لازم شه گوشتون ساکشن شود .

فتانه

اگر همزمان دو‌عدد قرص سی‌روفلوکساسین مصرف شود چیکار باید کرد ؟

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام مشکلی پیش نمیاد.

نفیسه شیرازی

سلاممن با درد خفیف زیر دل و درد کمر به دکتر مراجعه کردم قرص سیپرو فلوکساسین۵۰۰ بهم داد و قرص هیوسین الان بعد از ۴ روز که ۸ تا قرص رو خوردم خونریزی دارم ولی موعد پریودم نیست. تا حالا سابقه ی خونریزی غیر از پریود هم نداشتم ۳۳ سالمه و متاهلم .میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام به متخصص زنان مراجعه کنید.

ع.ع

درود.
دلیل استفاده من از این قرص، وجود مقداری عفونت پوستی روی سر هست. الان که راجع به کاربرد قرص میخونم، بیشتر برای عفونت های دیگه استفاده میشه یا شامل سر هم میشه؟ (دکتر خودشون برام تجویز کردند ولی خودم بیشتر کنجکاوم که آیا دارو سنگین نیست؟)

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام
خیر .

جهانگیر

سلام دخترمن عفونت کادراری وسنگ ده میلی داره چونکه مقاومت دارویی داره دکتر براش سیپروفلوکساسین ۲۵۰ هر ۱۲ساعت یک دوم تجویز کرده الان هم تب داره خوب میشه عفونت ادراریش

لام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک داروساز ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروساز

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام
انشاالله. اگر خوب نشد به پزشکش مراجعه کنید.

دکتر ارمین محمدی لیر

انشاالله. اگر خوب نشد به پزشکش مراجعه کنید.

****

سلام من پسر ۱۵ ساله هستم دکتر سیپروفلو کساسین تجویز کرده این قرص به من ضرر نداره

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک داروساز ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروساز

نور عای محمدی

آیا برای پروستات هم استفاده می شود

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک داروساز ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروساز

هانیه

حدود یک هفته با درد ناحیه زیر شکم ( البته خفیف) و سوزش در حین ادرار و حس تکرر ادرار و اینکه رنگ ادرار یکم تیره تر از حد طبیعی شده. دکتر با توجه به نوع درد تشخیص عفونت ادراری دادن ( بدون آزمایش و سونو)
قرص سیپرو ۵۰۰ و سفالکسین
حدود دو روز میخورم . درد خیلی کمتر شده اما گاهی هست
این میتونه خطرناک باشه؟
داروها تا چند روز مصرف بشه

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش24

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک کلیه و مجاری ادراری ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک کلیه و مجاری ادراری

اسما عیل

سلام من قرص نور تریپیتیلین ۱۰ مصرف میکنم به پزشک عمومی مراجعه کردم پس از ازمایش قرص ویتامین د ۵۰۰ هفتگی نسخه کرد وگفت مقدار کمی خون داخل ادار است وچون سمت راست کلیه کمی درد داشت سیبرو فلو کساسین ۵۰۰ ۱۲ ساعت نسخه کرد قرص لیبرو سی هم برا معده نسخه کرد قرص آ اس آ هم برا غلظت خون ایا این داروها را در طول ۲۴ ساعت مصرف کنیم مشکلی پیش نمیاد

دکتر فرناز حسنی

خیر

طیبه یاراحمدی

من به علت گوش درد و گلو درد به پزشک مراجعه کردم ،فکر میکردم کرونا باشه.سفکسیم دادند و بهتر نشدم .مجدد دکتر رفتم سفکسیم و سیپرو دادند ۱۲ ساعتی در ساعت های متفاوت ،سیپرو میخورم طپش قلب ،داغی سر ،عرق زیاد از سر شروع میشه تا پاهام ،تصاویر متحرک توهم گونه می بینم و بعد از مدتی برطرف میشه ،گلو‌درد داشتم اما گاهی بیشتر میشه حس خراشیدگی درگلو دارم .دارو را قطع کنم جایگزین لازمه یا فقط سفکسیم را ادامه بدم

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تشخیص و تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک داخلی ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داخلی

رضا ناظری

سلام‌ سوزش گلو وزبان‌دارم‌قرص سیپروفلاکسسین ۵۰۰ هر ۱۲ ساعت یکبار میخورم میخواهم قرص کم کردن اسد معده‌ یا فامتد بخورم چکار باید بکنم ؟ تعارض دارند چه مشکلی ممکنه پیش بیاد ؟

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام
نیاز به اطلاعات بیشتر

فاطمه رجبیان

سلام حالتون خوبه.گلو درد شدیدی دارم فکرمیکنم علائم کرونا باشه آیا میتونم سیپروتد بخورم؟؟

موسوی

آیا مصرف همزمان سیفکسیم ۴۰۰ با سیپروفلوکساسین ۴۰۰ تداخل ندارد؟

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام
نیاز به توضیحات بیشتر

م.ع

سلام.پسرم ۲۲ ساله ست،چندساله بخاطر کولیت عصبی سولفاسالازین مصرف و الان عفونت روده دارد سولفا را قطع کرده ,دکتر بخاطر تب و اسهال مشکوک به کرونا تشخیص داده، سپروفلوکسیت۵۰۰ نیز هر ۱۲ ساعت،قبلا بافت پاهاش از بین رفته بود،الان سیپرو خطرناک نیست؟.سپاس

دکتر ارمین محمدی لیر

سلام
خطرناک از چه بابت؟

موسی قریشی

با سلام و عرض ادب بنده حدود ۶ ماه پیش دچار عفونت حاد پروستات شدم و توسط متخصص از طریق مصرف آنتی بیوتیک درمان شدم ولی چند روزی است که دچار سوزش ادرار و درد در ناحیه پروستات و کمر شده ام به احتمال زیاد عفونت مزمن شده است آیا مصرف داروی سیپرو فلوکسوسین مفید است

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
نیاز به دانستن شرح کامل تری از مشکل شما برای تجویز دارو وجود دارد
می توانید از طریق لینک زیر با پزشک داروساز ارتباط برقرار کنید .
مشاوره آنلاین با پزشک داروساز

دکمه بازگشت به بالا