علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

دوبار پریود شدن در یک ماه نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

نظر پزشک متخصص درباره پریود های مکرر

علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

قاعدگی مکرر و یا حتی دوبار پریود شدن در یک ماه، همواره شرایط آزار دهنده‌ای برای زنان محسوب می‌شود. علی رغم اینکه پریود شدن زود به زود گاهی اوقات تنها نشان دهنده عکس‌العمل بدن به برخی از محرک‌های محیطی است، اما نباید رد پای بیماری‌های زمینه‌ای را در بروز آن نادیده گرفت. صرف نظر از اینکه به‌صورت مداوم یا گهگاه این وضعیت را تجربه می‌کنید، می‌توانید به راحتی با یک پزشک در این باره صحبت کنید.

فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

چرخه قاعدگی برای زنان بزرگسال ممکن است از ۲۴ تا ۳۸ روز متغیر باشد ولی در مورد دختران نوجوان، چرخه ۳۸ روزه و یا حتی بیشتر طبیعی محسوب می‌شود. اما در میان زنان هم چرخه هر فرد ممکن است به صورت ماهیانه دستخوش تغییراتی شود.

در طی برخی از ماه‌ها، ممکن است چرخه قاعدگی به نسبت ماه قبل روزهای کمتری طول بکشد، یا ممکن است زودتر یا دیرتر از پریود قبلی شروع شود. گاهی حتی احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه وجود دارد.

اگر چرخه‌های قاعدگی شما بازه زمانی کمتری را به خود اختصاص می‌دهند، احتمال قاعدگی در ابتدا و انتهای ماه وجود خواهد داشت. پس این شرایط نگران کننده نبوده و به‌عنوان فرآیندی طبیعی به حساب می‌آیند.

اما اگر خارج از چرخه قاعدگی طبیعی، دچار خونریزی شوید مسلما در ابتدا به پریود شدن دوم خود مشکوک خواهید شد. اما قبل از شروع حدس و گمانه‌زنی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید این خون‌ریزی نوعی لکه‌بینی است یا ناشی از خونریزی قاعدگی.

علائم پریود شدن

اگر خونریزی شما مربوط به چرخه قاعدگی باشد، باید انتظار داشته باشید که هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون مورد استفاده‌تان خیس شود. این خون ممکن است به رنگ قرمز تیره، قرمز، قهوه‌ای یا صورتی دیده شود.

اما اگر این شرایط ناشی از لکه‌بینی باشد، این خونریزی به اندازه‌ای نخواهد بود که پد یا تامپون گذاشته شده را خیس کند. خون ناشی از لکه‌بینی، معمولاً به رنگ قرمز تیره یا قهوه‌ای دیده می‌شود.

بعد از تشخیص لکه‌بینی یا خونریزی قاعدگی، می‌توانید شروع به کشف علت پریود شدن قبل از موعد خود کنید.

علت تکرر پریود در یکماه

علت دو یا سه بار پریود شدن در یک ماه چیست

افزایش خونریزی ممکن است به دلیل کوتاه‌تر شدن چرخه قاعدگی یا ناشی از یک مشکل سلامتی باشد که باعث خونریزی واژن شده است.

علت کوتاه شدن دوره پریود

اگر چرخه قاعدگی به‌طور ناگهانی کوتاه شود، این مشکل می‌تواند ناشی از هر یک از موارد زیر باشد:

علت خونریزی زیاد

اگر معمولاً یک چرخه قاعدگی منظم دارید، تغییر در چرخه قاعدگی مانند دو بار پریود شدن در یک ماه، می‌تواند نشان دهنده یک وضعیت پزشکی باشد. برخی از شرایط سلامتی که می‌توانند علت پریود شدن زود به زود به حساب بیایند، عبارت‌اند از:

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

عوامل خطر دوبار پریود شدن در ماه

اگر سابقه خانوادگی فیبروم، کیست یا یائسگی زودرس دارید، احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه برای شما دو چندان می‌شود.

اگر هر یک از علائم زیر را دارید، بهتر است یک قرار ویزیت با متخصص زنان ترتیب دهید:

 • تجربه درد در زیر شکم که بعد از چند روز برطرف نشود.
 • داشتن دوره‌های سنگین قاعدگی
 • لکه‌بینی یا خونریزی در بین دوره‌ها، که اغلب با دوبار پریود شدن در یک ماه اشتباه گرفته می‌شود.
 • احساس درد در هنگام رابطه جنسی
 • داشتن درد و گرفتگی قاعدگی بیش از حد نرمال
 • مشاهده لخته‌های تیره در طول دوره قاعدگی

عوارض دو بار پریود شدن در یک ماه

یکی از اثرات خونریزی مکرر ناشی از پریود شدن زود به زود، کم خونی است که به دلیل کمبود آهن بدن رخ می‌دهد. البته پزشک، همزمان با انجام آزمایشات دیگر برای تعیین علت خونریزی غیر طبیعی، سطح آهن شما را هم مورد بررسی قرار خواهد داد.

علائم کم خونی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

درمان دوبار پریود شدن در یک ماه

درمان دوبار پریود شدن در یکماه

درمان زود پریود شدن قبل از موعد، به علت ایجاد کننده آن بستگی خواهد داشت. اگر به‌طور طبیعی، دوره‌های قاعدگی کوتاهی دارید یا فرآیند پریود شدن به تازگی در شما اتفاق افتاده، بنابراین نیازی به درمان نخواهید داشت. چنانچه کم خونی نگران کننده‌ای در شما وجود داشته باشد، پزشک ممکن است مصرف مکمل‌های آهن را تجویز کند.

یک درمان احتمالی برای پریود شدن به فاصله دو هفته که به طور مکرر اتفاق می افتند، استفاده از روش‌های هورمونی کنترل بارداری است. این نوع از روش‌های پیشگیری از بارداری قادرند به تنظیم دوره‌های پریود و همچنین به رفع کم خونی ناشی از خونریزی شدید، کمک کنند.

همانطور که گفته شد، برخی از بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند دلیل دوبار پریود شدن در یک ماه باشند. بنابراین درمان این بیماری‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت موجود کمک کند. این موارد عبارت‌اند از:

کم‌کاری تیروئید

اگر مبتلا به کم‌کاری تیروئید هستید، به این معنی است که غده تیروئید شما هورمون کمی را در بدن آزاد می‌کند. در نتیجه، بدن قادر به استفاده کافی از هورمون تیروئید نخواهد بود. پزشک برای درمان این حالت، داروهای جایگزین هورمون تیروئید برای شما تجویز خواهد کرد.

پرکاری تیروئید

اگر مبتلا به پرکاری تیروئید هستید، به معنی فعالیت بیش از اندازه غده تیروئید در بدن شما است. در این شرایط، بدن بیش از حد هورمون تیروئید تولید می‌کند. برای درمان این شرایط چندین گزینه درمانی وجود دارد که پزشک غدد، براساس وضعیت بدنی شما مناسب‌ترین درمان را توصیه خواهد کرد.

یائسگی

اگر دوران یائسگی در شما آغاز شده، پزشک ممکن است هورمون‌درمانی و درمان‌های جایگزینی استروژن را برای شما تجویز کند. این روش‌های درمانی، به تنظیم دوره‌های قاعدگی کمک می‌کنند تا اینکه با پیشرفت یائسگی به تدریج از مشکل دوبار پریود شدن در یک ماه، کاسته شود.

اندومتریوز

اندومتریوز (Endometriosis) یک بیماری است که در آن بافت پوشاننده درون رحم که با عنوان آندومتر شناخته می‌شود، شروع به رشد در سایر نقاط بدن کند. شایع‌ترین علائم مربوط به آندومتریوز، داشتن دوره‌های قاعدگی دردناک، خونریزی بیش از حد و کوتاه شدن دوره پریود است. این کوتاه شدن دوره‌های قاعدگی می‌تواند به صورت پریود شدن به فاصله دو هفته دیده شود.

پزشکان غالبا برای کنترل آندومتریوز از قرص‌های ضد بارداری با دوز کم یا سایر روش‌های درمانی از نوع هورمونی استفاده می‌کنند. البته در برخی از موارد، ممکن است پزشکان درمان تهاجمی جراحی برای حذف بافت‌های مشکل‌دار یا برداشتن رحم را توصیه کنند. برای دیافت مشاوره می توانید از مشاوره آنلاین پریود مشورت دریافت کنید.

مشاوره آنلاین پریود

بیماری التهابی لگن

بیماری التهابی لگن (PID) یا عفونت لگنی ممکن است در اثر باکتری‌های طبیعی واژن یا عفونت‌های مقاربتی مانند کلامیدیا و سوزاک ایجاد شود. این باکتری‌ها از سمت واژن به سمت رحم حرکت می‌کنند، بنابراین خطر ابتلا به آن‌ها در دوران قاعدگی دو‌چندان می‌شود. البته گاهی اوقات، با باز شدن دهانه رحم در طی فرآیند جاگذاری IUD در رحم یا زایمان و سقط جنین ممکن است این عفونت‌ها به درون رحم وارد شوند.

عفونت لگنی می‌تواند علائمی مانند چرخه قاعدگی نامنظم، لکه‌بینی و یا درد و انقباضات میان‌دوره‌ای را ایجاد کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها به راحتی قادر به درمان عفونت لگنی هستند.

فیبروم و کیست

پولیپ رحم (Uterine polyps) که به آن پولیپ آندومتر هم گفته می‌شود، بافت نرمی است که در آندومتر رحم رشد می‌کند. پولیپ‌ها اندازه متغیری داشته و معمولاً سرطانی نیستند. شیوع پولیپ‌های رحم با افزایش سن بیشتر می‌شود و در افراد زیر ۲۰ سال نادر است. برخی از افراد، ممکن است یک یا تعداد زیادی از آنها را در رحم خود داشته باشند.

فیبروم رحم (Uterine fibroids) نوع دیگری از بافت غیر سرطانی رحم است، اما به جای آندومتر از بافت عضلانی ایجاد می‌شود. فیبروم‌ها مانند پولیپ‌ها می‌توانند یک یا چند عدد بوده و  در داخل یا خارج رحم باشند.

پولیپ و فیبروم‌ها می‌توانند باعث بی‌نظمی در قاعدگی و علائمی مانند پریودهای مکرر، پریودهای طولانی و سنگین‌ و خونریزی بین پریود شوند.

در صورت داشتن فیبروم رحم یا کیست، پزشک ممکن است چندین گزینه درمانی مختلف را توصیه کند. این گزینه‌های درمانی، می‌توانند شامل یکی از موارد زیر باشند:

 • دستگاه داخل رحمی (IUD). آیودی نوعی روش کنترل بارداری است که می‌تواند به تسکین دوره‌های سنگین قاعدگی هم کمک کند. با این‌حال، بایستی به این نکته توجه داشت که این ابزار، فیبروم را کوچک نمی‌کند.
 • جراحی سونوگرافی با هدایت MRI. این روش زمانی انجام می‌شود که شما در داخل اسکنر MRI قرار گرفته باشید. این روش غیرتهاجمی محسوب شده و پزشکان قادرند از آن برای از بین بردن فیبروئید یا کیست استفاده کنند. دقت داشته باشید که این روش فقط در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌شود.
 • آمبولیزاسیون شریان رحم. این روش کم تهاجمی بوده و خون‌رسانی به رحم را مسدود می‌کند. آمبولیزه کردن شریان رحم، باعث کوچک شدن و در نهایت از بین رفتن فیبروئیدها می‌شود.
 • میومکتومی. روش میومکتومی انواع مختلفی دارد که یک روش آن جراحی برای برداشتن فیبروم‌ها است. در روش میومکتومی هیستروسکوپی، بدون هیچ گونه برشی، فیبروم‌ها از طریق دهانه رحم برداشته می‌شوند. در میومکتومی لاپاراسکوپی، شکاف‌های کوچکی در شکم ایجاد می‌شود که فیبروم‌ها از طریق آن خارج می‌شوند. روش میومکتومی شکمی، یک عمل جراحی باز شکم محسوب می‌شود.
 • هیسترکتومی. هیسترکتومی به عمل جراحی برداشتن رحم اطلاق می‌شود.
 • هورمون‌های آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین. این مواد شامل داروهایی هستند که می‌توانند به درمان فیبروم کمک کنند. داروهای هورمونی آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین باعث مسدود کردن هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بدن شده و شما را وارد یک دوره یائسگی موقت می‌کنند. در نتیجه، این داروهای هورمونی از رشد فیبروم‌ها جلوگیری کرده و باعث کوچک شدن آنها می‌شوند. البته این احتمال وجود دارد که پزشک از این روش درمانی به‌عنوان آماده‌سازی قبل از عمل جراحی استفاده کند.

استرس

تغییر در سبک زندگی می‌تواند به میزان قابل توجهی بر روی سطح استرس شما تأثیر بگذارد. در نتیجه استرس به نوبه خود، علت دوبار پریود شدن در یک ماه است. به منظور کاهش سطح استرس، می‌توانید گزینه‌های ورزش منظم، تمرین مدیتیشن یا گفتگودرمانی را امتحان کنید.

اگر احساس استرس شما به خاطر داشتن مسئولیت‌های فراوان است، پس بهتر است کمک بخواهید. داشتن زمانی برای استراحت برای سلامتی شما حائز اهمیت است، بنابراین از نه گفتن به پروژه‌ها یا مسئولیت‌های اضافی، احساس بدی نکنید.

کاهش یا افزایش شدید وزن

با پزشک در مورد دلایل احتمالی تغییرات چشمگیر وزن خود صحبت کنید. در صورت وجود افزایش وزن قابل توجه، پزشکان می‌توانند برای کنترل وزن شما راهکارهای درمانی مخصوصی ارائه دهند.

واکنش به روش‌های پیشگیری از بارداری

روش‌های هورمونی کنترل بارداری، هورمون‌هایی را وارد بدن می‌کنند که می‌توانند بر روی چرخه قاعدگی تأثیر بگذارند. شاید لازم باشد برای یافتن یک گزینه مناسب پیشگیری از بارداری، چندین روش مختلف ضد بارداری را امتحان کنید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که بدن شما برای سازگاری با روش جدید پیشگیری از بارداری، احتمالا به چندین ماه زمان نیاز خواهد داشت.

با پزشک خود در مورد آنچه که هنگام شروع یک روش جدید جلوگیری از بارداری باید انتظارش را داشته باشید، صحبت کنید.

سوالات متداول درباره دوبار پریود شدن

علت دوبار پریود شدن دختر در یک ماه

دلایل مختلفی داشته باشد که ما به چند مورد شایع آن اشاره می کنیم :

 • عدم تخمک گذاری یا تنبلی تخمدان که همه شما با آن آشنا هستید
 • مشکلات تیروئید، چه کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید که می تواند باعث مکرر شدن پریود ها شود
 • شروع یاسگی که نزدیک شروع یاسگی هست معمولا ۴۶ یا ۴۷ سال به بعد زنان به آن دچار می شوند و تند تند پریود می شوند
 • در دوران بلوغ دختر خانم ها وقتی هورمون هایشان به حد یک خانم بالغ نرسیده ممکن هست دچار این پریود های مکرر شوند
 •  مشکلاتی که در رحم وجود دارد مانند : انواع فیبروم ها، لیپوم و مشکلات کیست هایی که در تخمدان وجود دارد علت پریود های مکرر هست .
 •  آندومتریوز یکی دیگر از بیماری هایی هست که باعث این مشکل می شود .
 •  عفونت ها، عفونت هایی که باعث التهاب لگن شده باشد .
 •  استرس زیاد افرادی که استرس زیاد دارند دچار پریود های مکرر می شوند .
 •  افرادی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند یا رژیم های سخت می گیرند، کاهش یا افزایش وزن شدید را داشتند .
 •  افرادی که از داروهای کنترل بارداری استفاده می کنند .
  این موارد گفته شده از علل های پریود مکرر هست .

درمان گیاهی دوبار پریود شدن در ماه

داروهای گیاهی دوبار پریود شدن در ماه در افرادی جواب می دهد که بیماری های زمینه ای نداشته باشند.

راه درمان دوبار پریود شدن در ماه

می توانیم مثلا از داروی آگنوگل یا ویتاگنوس برای تنظیم شدن پریود استفاده کنیم.

زود پریود شدن نشانه بارداری است؟

خیر، زود پریود شدن نشانه بارداری نیست ولی ممکن هست که افراد در بارداری لکه بینی داشته باشند، این را ما نمی توانیم پریود حساب کنیم.

علت ۳ بار پریود شدن در ماه؟

علت های ذکر شده می تواند باعث پریود های مکرر شود.

علت دوبار پریود شدن در ماه در نوجوانان؟

در نوجوانان بیشتر مشکلات هورمونی، استرس های شدید و در افرادی که انتهای سیکل هستند بیشتر مشکلات تیروئید و کیست ها و فیبروم های رحم باشد .

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر دوبار پریود شدن در یک ماه به طور متوالی طی ۲ تا ۳ ماه تکرار شود، بهتر است توسط یک متخصص زنان و زایمان ویزیت شوید. اگر دسترسی سریعی به پزشک ندارید، می‌توانید به راحتی سوال خود را پیرامون دوبار پریود شدن در یک ماه از متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴ بپرسید.

خونریزی شدید مانند عبور لخته‌های خون با اندازه چهار برابری یا بزرگ‌تر و یا خونریزی که باعث تعویض هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون می‌شود، نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر متخصص زنان و زایمان هستند.

سایر علائم دوره‌ای که باید در مورد آنها با پزشک خود صحبت کنید عبارت‌اند از:

 • احساس ضعف
 • درد یا خونریزی در حین رابطه جنسی
 • درد لگن
 • تنگی نفس
 • تغییرات غیر قابل توجیه وزن، از جمله افزایش یا کاهش وزن

این نکته را به خاطر داشته باشید که دوبار پریود شدن در یک ماه می‌تواند منجر به کم‌خونی شود، بنابراین یک مشاوره پزشکی با دکتر آنلاین زنان و زایمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

۳.۶/۵ (۲۵ نظر)

منبع
www.verywellhealth.comwww.healthline.comwww.medicalnewstoday.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
668 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
درسا
درسا
11 ماه قبل

سلام ،من ۳۰ اردیبهشت پریود شدم تا۶ روز بعد ۲۰ خرداد پریود شدم البته تا ۳ روز بعدب صورت لکه بینی تا ۴ تیر ،چیکار کنم ؟

شهلادلیل دوباره پرید شدن بعد از چند روز چیست متاهل
شهلادلیل دوباره پرید شدن بعد از چند روز چیست متاهل
در پاسخ به  درسا
9 ماه قبل

دلیل دوباره پرید شدنم چیست بعد از چند روز متاهل هم نیستم

م. ک
م. ک

سلام من ۴۲ سالمه. مجردم الان دوماه که ماهی دوبار پریود میشم و هربار ۳ تا ۶ روز طول میکشه
وپهلوی سمت چپم درد میکنه بیشتر موقعی که به پهلو میخوابم احساس میکنم چسبیده به تشک
لطفا راهنماییم کنید چکار کنم
باتشکر

Nasrin
Nasrin
در پاسخ به  درسا
6 ماه قبل

دلیل دو بار پریود در یک ماه چیست بعداز چند روز
۲۳ سالم است.
مجرد

مهدی
مهدی
در پاسخ به  Nasrin
5 ماه قبل

سلام همسرمن دیشب پاک شد امروزصبح دوباره پریود مثل روز اول زیاد ودردکمردارد

Fariba Fahiz
Fariba Fahiz
1 سال قبل

سلام من ۱۷ سالم هست و متهل هستم همیشه سر وقت پریود میشم ولی این ماه بعد از اینکه پریود شدنم تموم شد ۷ روز گذشت دوباره برای یک روز پریود شدم دقیقا مشکلم چیه؟

دکتر زهرا بهرامی
پزشک متخصص
در پاسخ به  Fariba Fahiz
1 سال قبل

اگه بازم خونریزی داشتی و یا ماه بعدم تکرار شد اونوقت بررسی می‌کنیم

هوم
هوم
در پاسخ به  دکتر زهرا بهرامی
4 ماه قبل

سلام ببخشید من نزدیک دوماه پریود میشیم بدون هیچ قطی دوماه کلا پریود میشم چه عواملی و مشکلی داره؟؟

صدیقه
صدیقه
در پاسخ به  Fariba Fahiz
5 ماه قبل

باسلام من ۴۵ سال دارم پریودی من منظم هستش هر ۲۵ روز پریود میشوم ولی این سری بعد ۶ روز پریودی ۲ یا ۳ روز پاک شدم دوباره پریود شدم زیاد هستش مثل دو روز اول پریودی که زیاد هستش علت چیست با تشکر

باران
باران
در پاسخ به  Fariba Fahiz
28 روز قبل

منم دقیقا مث توام

نداا
نداا
22 ساعت قبل

سلام من بعد از پاک شدنم رابطه داشتم و منی داخل واژنم ریخ بلافاصله قرص خوردم دوتای باز هفته بعدش پریود شدم

غزل
غزل
10 روز قبل

من ۱۵سالمه الان سه ماه بیشتره هرروز پریودم و لخته خون میاد ؟؟

Bano
Bano
10 روز قبل

سلام
وقتتون بخیر
ببخشید من به طرز عجیب و ناگهانی از روز ۲۴ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ۵ بار پریود شدم
به نظر شما دلیلش چیه؟

رضا9903997365
رضا9903997365
12 روز قبل

سلام خواستم بپرسم رابطه جنسی هنگام پریودی مشکل داره ..باتشکر ازشمادکترجان

رز
رز
13 روز قبل

سلام من هفده سالم هست و برای اولین بار امروز بعد از پنج روز پاکی مجددا پریود شدم و بسیاااااار نگران هستم . لطفا راهنماییم کنید و بفرمایید که چه کار کنم
قابل ذکر هست که قبلا پریود های منظمی داشتم

ح م
ح م
19 روز قبل

سلام من الان مدت یه سال هست که بعد سه چهار روز بعد از اتمام پریود دوباره پریود میشم دختر هستم و ۴۰ سال دارم البته اینو هم بگم یه ساله که پدرم فوت کردن و درست از همون وقت این اتفاق برام افتاده

منیژه
منیژه
26 روز قبل

سلام ببخشید دخترم ۱۵ سالشه دوماه درماه دوبار پروید میشه

فاطمه
فاطمه
30 روز قبل

سلام خانم دوکتور خسته نباشی من دوماه هست اقدام به بارداری هستم واژنم درد مکنه همشه هم قبل از پریودم هم بعد از پریودم نمیدونم مشکلم چست پش دوکتور رفتم گفت یک کم عفونت داری اول که اقدام به بارداری نبود درد نداشتم

سمیرا
سمیرا
1 ماه قبل

سلام من۳۲سالمه پریود شدم بعد ۷روز باز یک روز پریود شدم الان این دومین بار که اینجور میشم مشکل چیست

لیلا موسوی
لیلا موسوی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر ببخشید مزاحم شدم یه سوالی داشتم زود پریود میشم ۲۴ روز بعد پریود ۲۰ روزه پریود میشم همه ازمایش هام سالم بود وای چرا بادار نمیشم ۳۲ ساله ام یه بچه ۱۲ ساله دارم

فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

سلام من ۱۹ سالمه و مجردم بعد ۱۰ روز پاکی از پریودی قبلی دچار لکه بینی شدم و بیشتر به صورت لخته ای هست. الان طبیعیه یا ن؟
در ضمن شدید نیس مقدارش.

صغری حسینی
صغری حسینی
3 ماه قبل

باعرض سلام خانمی هستم چهل وچهار
ساله تاالان همه پریودهایم منظم وبه اندازه بود،ولی الان دوسه ماهه پریودهام نامنظم وسنگین شده،درماه دوبار پریود میشم،سونو گرافی رفتم نوشته کیست وفیبرم دارم کیست ۴۰میلی متر وفیبرم ۳۰میلی متر،قرص مدرفم ۵برام داده دوره پریودم روزی دوبار بخورم،قرص فشارمیخورم،دکتر گفت قرص ال دی باهاش تداخل داره،الانم دومین دوره قرص مدرفم میخورم ،اصلا خونریزیهام درست نشده ویه هفته نشده دوباره پریودشدم،حالا لطف کنین شما راهنماییم کنین چیکار کنم،قرص ال دی مصرف کنم یانه
ممنون

Last edited 3 ماه قبل by صغری حسینی
صغری حسینی
صغری حسینی
3 ماه قبل

باسلام من چهل وچهارسالمه،تاالان پریودهام منظم وسروقت وهمیشه هفت روز طول میکشید،ولی الان دوسه ماهه پریودها خیلی سنگین وخونریزیهام شدید ولخته لخته هست رفتم سونو گرافی،گفتن کیست تخمدان وفیبرم قدامی رحم داری ،برام قرص مدرفم ۵تجویز کرده که روز چهارم پریودم ،ده روز،هروز دوقرص مصرف کنم ،ماه اول مصرف کردم،حالا دوسه روز پریودم قطع نشد، لک بینی داشتم سه روز،حالاهم که خونریزی شدید چهارروزهست،نمیدونم چیکارکنم ،اعصابم خردشده،سرگیجه وسردرد ولی حوصله هم میشم،درضمن ببخشید من قرص ال دی چند روز مصرف کردم فشارم بالا رفت ،تپش قلب گرفتم،دکتر گفت نباید ال دی رو باقرص فشار بخورم چون تداخل ایجاد می‌کنه ،خطرناک هم هست
حالا شما راهنمایی کنید لطفا،ممنون میشم

زهرا
زهرا
3 ماه قبل

سلام فیبروم داشته باشیم باید عمل کنیم یانه

فاطمه بیانلو
فاطمه بیانلو
3 ماه قبل

سلام ، من ۴۱سالم هست و ۲ماه هست که در ۱ ماه دو بار پریود میشم با درد زیر شکم

مرضیه شادروح
مرضیه شادروح
3 ماه قبل

سلام ،وقت بخیر دخترم ۱۹ سالش هست و دو ماه هست پریودش بهم ریخته و در ماه دو بار پریود میشه ، علت چیست؟
ممنون میشم پاسخگو باشید

عذرا سعیدی
عذرا سعیدی
4 ماه قبل

سلام درماه دوبار یا سه بار پریود میشم دکترم رفتم گفتن یه کیس کوچیک داری که مشکل نداره ولی جداره رجمم نازک شده وگفتن علتش اونو تخمک کذاریم ضعیف که قرص استروژن دادن یه ماه خوردم دیگه نخوردم الان نمیدونم چکار کنم دوباره مریض شدم الان توی یه ماه سه بار دوبتره برم دکتر قرص استروژن بخورم چکار کنم نگرانم از این اوضاع

پریا
پریا
4 ماه قبل

سلام من ازبیبی چک استفاده کردم مثبت بود ولی دوروزبعد پریودشدم

فاطما
فاطما
4 ماه قبل

تازه عروسی کردم تویه ماه دوبارپریودشدم علتش چیه لطفابگید

Mahdie
Mahdie
4 ماه قبل

من با فاصله ی ۶ روز از پاک شدن دوباره پریود شدم ، البته در ۶ روز پیش قرص اورژانسی مصرف کردم ، علتش همون قرصه؟ آیا راه درمانی داره ؟

فرزانه
فرزانه
در پاسخ به  Mahdie
4 ماه قبل

آره عزیزم قرص اورژانسی برای این هست که تخمک دوباره فعال بشه بخاطر ه قرص هست

نارویی
نارویی
4 ماه قبل

من ۲۸اون ماه پریودشدم تا۶همین ماه تموم شدن امادوبارع۱۷همین ماه پریودشدم تا۲۲میتونیدبگیددلیلش چیه

منصوره
منصوره
4 ماه قبل

سلام من پنچ دی پریود شدم تا هفتروز وحالا هم که بیست دی هست پریود شدم دلیلش چی هست

یاسمن
یاسمن
4 ماه قبل

سلام من ۲۳سالمه مجردم ماهی دوبار پریود میشم با درد شدید داروی خاصی مصرف نمیکنم دلیلش چیست

شوکت حسنوند
شوکت حسنوند
4 ماه قبل

چرا درطول ما دوبارپریود میشویم

سحر
سحر
5 ماه قبل

سلام من ۴۹ سالمه تا الان خدارو شکر پریود منظم داشتم این ماه ده روز بعداز تمام شدن پریودم دوباره پریود شده ام می خواستم ببینم علائم یائسگیه؟باید حتما به پزشک مراجعه کنم؟

Last edited 5 ماه قبل by سحر
سمانه
سمانه
5 ماه قبل

سلام خدا قوت. علت دو بار پریود شدن در ماه یکبار اول ماه و آخر ماه چیه؟ و هنگام رابطه خیلی درد دارم همرا با سوزش علت چی میتونه باشه؟ ۴۳ دارم استرس زیاد دارم. ممنون از راهنمایتون

ajgtuc j
ajgtuc j
5 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
من ۱۸ سالمه و از ۱۴ سالگی پریود میشم و همیشه پریودم منظم بوده ولی الان نزدیک سه ماهِ که یک هفته در میون پریود میشم.البته مثل سابق نیست و خونریزی خیلی سبک تره.آزمایش و سونو ام دادم ولی دکتر گفت سالمی
بنظرتون چکار باید بکنم؟

زهره
زهره
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۲۷آبان پریود شدم تا ۶روز بعد الان ۱۷ام لکه بینی داشتم دو سه قطره آیا باردار هستم ؟

مریم
مریم
5 ماه قبل

دختری هستم روز هفنم پریودم تموم شده غسل کردم و روز نهم لکه خون خیلی کمرنگ همراه سفید دیدم دوباره باید غسل کنم؟

لکه زرد نشانه پریودیست؟

محمدی
محمدی
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید ۴۲سال دارم قبل ۲۰ تا ۲۱ روز پریود میشدم دوماه ک پاک شدنم ب ۱۰ روز نمی‌کشه لطفا راهنماییم کنید

محمدی
محمدی
5 ماه قبل

سلام ۴۲سالمه همیشه ۲۰ تا ۲۱ روزی پریود میشدم دوماه ک پاک شدنم به ۱۰ روز نمی‌کشه دوباره پریود میشم

ژاله
ژاله
5 ماه قبل

سلام من سه چهارماه هست پریودیم خیلی عقب میوفته ولکه بینی هم دوبارداشتم وهفته که پریودیم‌خوب چهار روز بعدش یه خون خیلی قرمزی اومد حدودا پنج روز طول کشید یهوتمومم شد دردزیرشکم شدیدی هم دارم .شکمم خود به خود خیلی بزرگ شده یه ماهه اینجوریم خیلی ترسیدم دلیلش چییه

مریم
مریم
5 ماه قبل

سلام دخترم تازه ۱۴ سالش تمام شده این ماه دوبار پریود شده میخواستم ببینم باید چه کارمنم

سمانه
سمانه
6 ماه قبل

سلام من خانمی ۳۲ساله هستم متاهل مادر سه فرزند .چندماهی که هر۱۴روزیکبارپریود میشم .روز قبل ازپریودی سردردهای شدیدی میگیرم یاهمان روز قاعدگی قبل از خونریزی وبعدش پریود میشم .دربعضی مواقع هم بین پریودی سردردمیشم .احساس بی حالی وخستگی زیادی دارم وسرگیجه .هردفعه هم که میخوام پریود شم دقیقا پنج روززودتر ازتاریخ ماه قبل پریود میشم .علتش چی میتونه باشه قبل ماهی یکبار پریود میشدم .

زهرا
زهرا
6 ماه قبل

سلام خسته نباشد من خیلی زود از موعدم پریود شدم مثلا دوهفته پاک بودم باز دوباره پریود شدم باید چکار کنم

زهره
زهره
در پاسخ به  زهرا
3 ماه قبل

سلام من ۴۸ساله هستم الان سه ماه زودتر از ماه پرید میشم این ماه باید ۲۶پرید میشودم امروز ۱۴دهم دوباره شود برای چی

ریحانه
ریحانه
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من ۱۴ سالمه و الان ۵ ماه هست که ماهی دوبار پریود میشم
الان تازه ۱۱ روز از پریودی قبلیم میگذره و دوباره پریود شدم میشه گفت پریودی هام سنگین هم هست
نمیدونم مشکلم چیه
باید چیکار کنم؟؟

رقیه
رقیه
6 ماه قبل

سلام من الان توی ۱ماه سه بار پریود شدم درد زیر شکم سمت راست .وچند ماه است کمردرد شدید دارم پای سمت چپم درد میکنه .میتونه از آیودی باشه ۴ساله آی یودی گذاشتم .ممنون میشم جواب سوالم را بدین

Hamed mirzaee
Hamed mirzaee
6 ماه قبل

سلام،من۳۳سالمه ماه قبل۱۴آبان پریود شدم،الان امروزم۴آذرپریودشدم علت ازچی میتونه باشه؟
یه سوال دیگه که من سال ۹۱زایمان کردم والان دخترم۱۰سالشه ازاون موقع یکبارهم ۴۰روزپریودنشدم آزمایش دادم گفتن حامله ام بعدخونریزی کردم والان ۳سال ازاون موضوع گذشته خیلی دوست دارم بارداربشم هنوزنشده،نمیدونم چرا؟؟؟

فاطمه
فاطمه
6 ماه قبل

سلام من ۱۴ سالمه پریود شدم اولش ۱۶ روز طول کشید بعد. یک هفته دوبارع پریود شدم ۸ روز و اینم بگم من مریضی زمینه ای ندارم میشه التشا بگید ؟؟

Nafas
Nafas
6 ماه قبل

سلام من ۲۱ سالمه
این ماه عمل بینی انجام دادم حین عمل روز پنجم قاعدگیم بود
بعد از اینکه تموم شد ۴ روز بعد از پاکی و عملم مجدد پریود شدم
کیست تخمدان دارم ولی پریودم منظم هست تقریبا
آیا به این ارتباطی داره یا تاثیر داروهای بیهوشی هست؟

فاطمه سوری
فاطمه سوری
6 ماه قبل

باسلام
من ۲۱ سال سن دارم و مجرد هستم
وتاالان پریود های منظم داشتم
و این اول ابان ماه مثل همیشه پریود شدم و تموم شد ولی الان که ۱۸ ام برج هست دوباره پریود شدم و اصلا سابقه نداشته که این اتفاق برام بیفته

عطری55ساله هستم دیابتی هنوز یاسه نشدم زود زود پریر
عطری55ساله هستم دیابتی هنوز یاسه نشدم زود زود پریر
در پاسخ به  فاطمه سوری
5 ماه قبل

هستم۵۵۵

اردبیلی هستم
اردبیلی هستم
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر من این ماه مثل همیشه پریودشدم وده روزی میشد ک تموم کرده بودم باز امروز دوباره پریود شدم ،اینم بگم ک ماه قبل قرص ld خوردم ازاون قرص هست ک من این ماه دوبار پریود شدنم یا علت چیست ؟؟؟

Sofia
Sofia
7 ماه قبل

سلام من بعد از استفاده از یک آمپول ضد بارداری ۳ماهه که اولین بارم هم بود استفاده کردم اولین دوره پریودیم که شروع شد دیگه تمام نشد الان ۲۰روز هست که شدیداً خونریزی دارم دوستان کسی اطلاعاتی داره در این مورد منو راهنمایی کنه
ممنون میشم

mobina
mobina
7 ماه قبل

سلام من فروردین زایمان کردم بچم الان۷ ماهشه از دو ماه یا سه ماه پیش من پریود نمیشدم تا دوم ابان ک شدم میخواستم بدونم دلیلش چیه من باردارم؟! اخه سمت راست شکمم به ضربه هایی احساس میکنم

زهرا
زهرا
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید ..من دو هفته اس بینیم و عمل کردم و زمانی که روز عملم بود همزمان پریود هم شدم چون وقتش بود .حالا دوباره پریود شدم و مقدارش و رنگش فرق داره و درد کمتری هم دارم ..واصلا سابقه نداشتم به نظرتون از چی میتونه باشه؟

سمیه s
سمیه s
7 ماه قبل

سلام من در ماه دوبار پریود میشم البته ناگفته نماند که من گیاه عروسک پشت پرده مصرف کردم از همون موقع اینطوری شدم بی‌زحمت دلیلشو بگید. ممنونم

سمیه
سمیه
7 ماه قبل

سلام، خسته نباشید. من دوماهی هست که دوبار در ماه پرویدمیشم البته ناگفته نماند من گیاه عروسک پشت پرده مصرف کردم از همون موقع اینطوری شدم، هر۱۳ یا ۱۶ روز پریود میشم. دلیلش چی میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

آوا
آوا
7 ماه قبل

سلام ببخشید من هر بیست روز یک بار پریود میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

دکمه بازگشت به بالا