محتوای سلامتیزنان و زایمان

علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

دوبار پریود شدن در یک ماه نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

نظر پزشک متخصص درباره پریود های مکرر

علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

قاعدگی مکرر و یا حتی دوبار پریود شدن در یک ماه، همواره شرایط آزار دهنده‌ای برای زنان محسوب می‌شود. علی رغم اینکه پریود شدن زود به زود گاهی اوقات تنها نشان دهنده عکس‌العمل بدن به برخی از محرک‌های محیطی است، اما نباید رد پای بیماری‌های زمینه‌ای را در بروز آن نادیده گرفت. صرف نظر از اینکه به‌صورت مداوم یا گهگاه این وضعیت را تجربه می‌کنید، می‌توانید به راحتی با یک پزشک در این باره صحبت کنید.

فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

چرخه قاعدگی برای زنان بزرگسال ممکن است از ۲۴ تا ۳۸ روز متغیر باشد ولی در مورد دختران نوجوان، چرخه ۳۸ روزه و یا حتی بیشتر طبیعی محسوب می‌شود. اما در میان زنان هم چرخه هر فرد ممکن است به صورت ماهیانه دستخوش تغییراتی شود.

در طی برخی از ماه‌ها، ممکن است چرخه قاعدگی به نسبت ماه قبل روزهای کمتری طول بکشد، یا ممکن است زودتر یا دیرتر از پریود قبلی شروع شود. گاهی حتی احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه وجود دارد.

اگر چرخه‌های قاعدگی شما بازه زمانی کمتری را به خود اختصاص می‌دهند، احتمال قاعدگی در ابتدا و انتهای ماه وجود خواهد داشت. پس این شرایط نگران کننده نبوده و به‌عنوان فرآیندی طبیعی به حساب می‌آیند.

Advertisement

اما اگر خارج از چرخه قاعدگی طبیعی، دچار خونریزی شوید مسلما در ابتدا به پریود شدن دوم خود مشکوک خواهید شد. اما قبل از شروع حدس و گمانه‌زنی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید این خون‌ریزی نوعی لکه‌بینی است یا ناشی از خونریزی قاعدگی.

علائم پریود شدن

اگر خونریزی شما مربوط به چرخه قاعدگی باشد، باید انتظار داشته باشید که هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون مورد استفاده‌تان خیس شود. این خون ممکن است به رنگ قرمز تیره، قرمز، قهوه‌ای یا صورتی دیده شود.

اما اگر این شرایط ناشی از لکه‌بینی باشد، این خونریزی به اندازه‌ای نخواهد بود که پد یا تامپون گذاشته شده را خیس کند. خون ناشی از لکه‌بینی، معمولاً به رنگ قرمز تیره یا قهوه‌ای دیده می‌شود.

بعد از تشخیص لکه‌بینی یا خونریزی قاعدگی، می‌توانید شروع به کشف علت پریود شدن قبل از موعد خود کنید.

Advertisement

علت تکرر پریود در یکماه

علت دو یا سه بار پریود شدن در یک ماه چیست

افزایش خونریزی ممکن است به دلیل کوتاه‌تر شدن چرخه قاعدگی یا ناشی از یک مشکل سلامتی باشد که باعث خونریزی واژن شده است.

علت کوتاه شدن دوره پریود

اگر چرخه قاعدگی به‌طور ناگهانی کوتاه شود، این مشکل می‌تواند ناشی از هر یک از موارد زیر باشد:

علت خونریزی زیاد

اگر معمولاً یک چرخه قاعدگی منظم دارید، تغییر در چرخه قاعدگی مانند دو بار پریود شدن در یک ماه، می‌تواند نشان دهنده یک وضعیت پزشکی باشد. برخی از شرایط سلامتی که می‌توانند علت پریود شدن زود به زود به حساب بیایند، عبارت‌اند از:

بیشتر بدانید  یائسگی زودرس چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

عوامل خطر دوبار پریود شدن در ماه

اگر سابقه خانوادگی فیبروم، کیست یا یائسگی زودرس دارید، احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه برای شما دو چندان می‌شود.

اگر هر یک از علائم زیر را دارید، بهتر است یک قرار ویزیت با متخصص زنان ترتیب دهید:

 • تجربه درد در زیر شکم که بعد از چند روز برطرف نشود.
 • داشتن دوره‌های سنگین قاعدگی
 • لکه‌بینی یا خونریزی در بین دوره‌ها، که اغلب با دوبار پریود شدن در یک ماه اشتباه گرفته می‌شود.
 • احساس درد در هنگام رابطه جنسی
 • داشتن درد و گرفتگی قاعدگی بیش از حد نرمال
 • مشاهده لخته‌های تیره در طول دوره قاعدگی

عوارض دو بار پریود شدن در یک ماه

یکی از اثرات خونریزی مکرر ناشی از پریود شدن زود به زود، کم خونی است که به دلیل کمبود آهن بدن رخ می‌دهد. البته پزشک، همزمان با انجام آزمایشات دیگر برای تعیین علت خونریزی غیر طبیعی، سطح آهن شما را هم مورد بررسی قرار خواهد داد.

علائم کم خونی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

درمان دوبار پریود شدن در یک ماه

درمان دوبار پریود شدن در یکماه

درمان زود پریود شدن قبل از موعد، به علت ایجاد کننده آن بستگی خواهد داشت. اگر به‌طور طبیعی، دوره‌های قاعدگی کوتاهی دارید یا فرآیند پریود شدن به تازگی در شما اتفاق افتاده، بنابراین نیازی به درمان نخواهید داشت. چنانچه کم خونی نگران کننده‌ای در شما وجود داشته باشد، پزشک ممکن است مصرف مکمل‌های آهن را تجویز کند.

یک درمان احتمالی برای پریود شدن به فاصله دو هفته که به طور مکرر اتفاق می افتند، استفاده از روش‌های هورمونی کنترل بارداری است. این نوع از روش‌های پیشگیری از بارداری قادرند به تنظیم دوره‌های پریود و همچنین به رفع کم خونی ناشی از خونریزی شدید، کمک کنند.

همانطور که گفته شد، برخی از بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند دلیل دوبار پریود شدن در یک ماه باشند. بنابراین درمان این بیماری‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت موجود کمک کند. این موارد عبارت‌اند از:

کم‌کاری تیروئید

اگر مبتلا به کم‌کاری تیروئید هستید، به این معنی است که غده تیروئید شما هورمون کمی را در بدن آزاد می‌کند. در نتیجه، بدن قادر به استفاده کافی از هورمون تیروئید نخواهد بود. پزشک برای درمان این حالت، داروهای جایگزین هورمون تیروئید برای شما تجویز خواهد کرد.

پرکاری تیروئید

اگر مبتلا به پرکاری تیروئید هستید، به معنی فعالیت بیش از اندازه غده تیروئید در بدن شما است. در این شرایط، بدن بیش از حد هورمون تیروئید تولید می‌کند. برای درمان این شرایط چندین گزینه درمانی وجود دارد که پزشک غدد، براساس وضعیت بدنی شما مناسب‌ترین درمان را توصیه خواهد کرد.

یائسگی

اگر دوران یائسگی در شما آغاز شده، پزشک ممکن است هورمون‌درمانی و درمان‌های جایگزینی استروژن را برای شما تجویز کند. این روش‌های درمانی، به تنظیم دوره‌های قاعدگی کمک می‌کنند تا اینکه با پیشرفت یائسگی به تدریج از مشکل دوبار پریود شدن در یک ماه، کاسته شود.

اندومتریوز

اندومتریوز (Endometriosis) یک بیماری است که در آن بافت پوشاننده درون رحم که با عنوان آندومتر شناخته می‌شود، شروع به رشد در سایر نقاط بدن کند. شایع‌ترین علائم مربوط به آندومتریوز، داشتن دوره‌های قاعدگی دردناک، خونریزی بیش از حد و کوتاه شدن دوره پریود است. این کوتاه شدن دوره‌های قاعدگی می‌تواند به صورت پریود شدن به فاصله دو هفته دیده شود.

پزشکان غالبا برای کنترل آندومتریوز از قرص‌های ضد بارداری با دوز کم یا سایر روش‌های درمانی از نوع هورمونی استفاده می‌کنند. البته در برخی از موارد، ممکن است پزشکان درمان تهاجمی جراحی برای حذف بافت‌های مشکل‌دار یا برداشتن رحم را توصیه کنند. برای دیافت مشاوره می توانید از مشاوره آنلاین پریود مشورت دریافت کنید.

بیشتر بدانید  دلایل و درمان پریود نامنظم در دوران شیردهی

مشاوره آنلاین پریود

بیماری التهابی لگن

بیماری التهابی لگن (PID) یا عفونت لگنی ممکن است در اثر باکتری‌های طبیعی واژن یا عفونت‌های مقاربتی مانند کلامیدیا و سوزاک ایجاد شود. این باکتری‌ها از سمت واژن به سمت رحم حرکت می‌کنند، بنابراین خطر ابتلا به آن‌ها در دوران قاعدگی دو‌چندان می‌شود. البته گاهی اوقات، با باز شدن دهانه رحم در طی فرآیند جاگذاری IUD در رحم یا زایمان و سقط جنین ممکن است این عفونت‌ها به درون رحم وارد شوند.

عفونت لگنی می‌تواند علائمی مانند چرخه قاعدگی نامنظم، لکه‌بینی و یا درد و انقباضات میان‌دوره‌ای را ایجاد کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها به راحتی قادر به درمان عفونت لگنی هستند.

فیبروم و کیست

پولیپ رحم (Uterine polyps) که به آن پولیپ آندومتر هم گفته می‌شود، بافت نرمی است که در آندومتر رحم رشد می‌کند. پولیپ‌ها اندازه متغیری داشته و معمولاً سرطانی نیستند. شیوع پولیپ‌های رحم با افزایش سن بیشتر می‌شود و در افراد زیر ۲۰ سال نادر است. برخی از افراد، ممکن است یک یا تعداد زیادی از آنها را در رحم خود داشته باشند.

فیبروم رحم (Uterine fibroids) نوع دیگری از بافت غیر سرطانی رحم است، اما به جای آندومتر از بافت عضلانی ایجاد می‌شود. فیبروم‌ها مانند پولیپ‌ها می‌توانند یک یا چند عدد بوده و  در داخل یا خارج رحم باشند.

پولیپ و فیبروم‌ها می‌توانند باعث بی‌نظمی در قاعدگی و علائمی مانند پریودهای مکرر، پریودهای طولانی و سنگین‌ و خونریزی بین پریود شوند.

در صورت داشتن فیبروم رحم یا کیست، پزشک ممکن است چندین گزینه درمانی مختلف را توصیه کند. این گزینه‌های درمانی، می‌توانند شامل یکی از موارد زیر باشند:

 • دستگاه داخل رحمی (IUD). آیودی نوعی روش کنترل بارداری است که می‌تواند به تسکین دوره‌های سنگین قاعدگی هم کمک کند. با این‌حال، بایستی به این نکته توجه داشت که این ابزار، فیبروم را کوچک نمی‌کند.
 • جراحی سونوگرافی با هدایت MRI. این روش زمانی انجام می‌شود که شما در داخل اسکنر MRI قرار گرفته باشید. این روش غیرتهاجمی محسوب شده و پزشکان قادرند از آن برای از بین بردن فیبروئید یا کیست استفاده کنند. دقت داشته باشید که این روش فقط در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌شود.
 • آمبولیزاسیون شریان رحم. این روش کم تهاجمی بوده و خون‌رسانی به رحم را مسدود می‌کند. آمبولیزه کردن شریان رحم، باعث کوچک شدن و در نهایت از بین رفتن فیبروئیدها می‌شود.
 • میومکتومی. روش میومکتومی انواع مختلفی دارد که یک روش آن جراحی برای برداشتن فیبروم‌ها است. در روش میومکتومی هیستروسکوپی، بدون هیچ گونه برشی، فیبروم‌ها از طریق دهانه رحم برداشته می‌شوند. در میومکتومی لاپاراسکوپی، شکاف‌های کوچکی در شکم ایجاد می‌شود که فیبروم‌ها از طریق آن خارج می‌شوند. روش میومکتومی شکمی، یک عمل جراحی باز شکم محسوب می‌شود.
 • هیسترکتومی. هیسترکتومی به عمل جراحی برداشتن رحم اطلاق می‌شود.
 • هورمون‌های آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین. این مواد شامل داروهایی هستند که می‌توانند به درمان فیبروم کمک کنند. داروهای هورمونی آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین باعث مسدود کردن هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بدن شده و شما را وارد یک دوره یائسگی موقت می‌کنند. در نتیجه، این داروهای هورمونی از رشد فیبروم‌ها جلوگیری کرده و باعث کوچک شدن آنها می‌شوند. البته این احتمال وجود دارد که پزشک از این روش درمانی به‌عنوان آماده‌سازی قبل از عمل جراحی استفاده کند.

استرس

تغییر در سبک زندگی می‌تواند به میزان قابل توجهی بر روی سطح استرس شما تأثیر بگذارد. در نتیجه استرس به نوبه خود، علت دوبار پریود شدن در یک ماه است. به منظور کاهش سطح استرس، می‌توانید گزینه‌های ورزش منظم، تمرین مدیتیشن یا گفتگودرمانی را امتحان کنید.

اگر احساس استرس شما به خاطر داشتن مسئولیت‌های فراوان است، پس بهتر است کمک بخواهید. داشتن زمانی برای استراحت برای سلامتی شما حائز اهمیت است، بنابراین از نه گفتن به پروژه‌ها یا مسئولیت‌های اضافی، احساس بدی نکنید.

کاهش یا افزایش شدید وزن

با پزشک در مورد دلایل احتمالی تغییرات چشمگیر وزن خود صحبت کنید. در صورت وجود افزایش وزن قابل توجه، پزشکان می‌توانند برای کنترل وزن شما راهکارهای درمانی مخصوصی ارائه دهند.

بیشتر بدانید  علت درد زیر شکم در زنان چیست؟ درمان درد زیر شکم چیست؟

واکنش به روش‌های پیشگیری از بارداری

روش‌های هورمونی کنترل بارداری، هورمون‌هایی را وارد بدن می‌کنند که می‌توانند بر روی چرخه قاعدگی تأثیر بگذارند. شاید لازم باشد برای یافتن یک گزینه مناسب پیشگیری از بارداری، چندین روش مختلف ضد بارداری را امتحان کنید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که بدن شما برای سازگاری با روش جدید پیشگیری از بارداری، احتمالا به چندین ماه زمان نیاز خواهد داشت.

با پزشک خود در مورد آنچه که هنگام شروع یک روش جدید جلوگیری از بارداری باید انتظارش را داشته باشید، صحبت کنید.

سوالات متداول درباره دوبار پریود شدن

علت دوبار پریود شدن دختر در یک ماه

دلایل مختلفی داشته باشد که ما به چند مورد شایع آن اشاره می کنیم :

 • عدم تخمک گذاری یا تنبلی تخمدان که همه شما با آن آشنا هستید
 • مشکلات تیروئید، چه کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید که می تواند باعث مکرر شدن پریود ها شود
 • شروع یاسگی که نزدیک شروع یاسگی هست معمولا ۴۶ یا ۴۷ سال به بعد زنان به آن دچار می شوند و تند تند پریود می شوند
 • در دوران بلوغ دختر خانم ها وقتی هورمون هایشان به حد یک خانم بالغ نرسیده ممکن هست دچار این پریود های مکرر شوند
 •  مشکلاتی که در رحم وجود دارد مانند : انواع فیبروم ها، لیپوم و مشکلات کیست هایی که در تخمدان وجود دارد علت پریود های مکرر هست .
 •  آندومتریوز یکی دیگر از بیماری هایی هست که باعث این مشکل می شود .
 •  عفونت ها، عفونت هایی که باعث التهاب لگن شده باشد .
 •  استرس زیاد افرادی که استرس زیاد دارند دچار پریود های مکرر می شوند .
 •  افرادی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند یا رژیم های سخت می گیرند، کاهش یا افزایش وزن شدید را داشتند .
 •  افرادی که از داروهای کنترل بارداری استفاده می کنند .
  این موارد گفته شده از علل های پریود مکرر هست .

درمان گیاهی دوبار پریود شدن در ماه

داروهای گیاهی دوبار پریود شدن در ماه در افرادی جواب می دهد که بیماری های زمینه ای نداشته باشند.

راه درمان دوبار پریود شدن در ماه

می توانیم مثلا از داروی آگنوگل یا ویتاگنوس برای تنظیم شدن پریود استفاده کنیم.

زود پریود شدن نشانه بارداری است؟

خیر، زود پریود شدن نشانه بارداری نیست ولی ممکن هست که افراد در بارداری لکه بینی داشته باشند، این را ما نمی توانیم پریود حساب کنیم.

علت ۳ بار پریود شدن در ماه؟

علت های ذکر شده می تواند باعث پریود های مکرر شود.

علت دوبار پریود شدن در ماه در نوجوانان؟

در نوجوانان بیشتر مشکلات هورمونی، استرس های شدید و در افرادی که انتهای سیکل هستند بیشتر مشکلات تیروئید و کیست ها و فیبروم های رحم باشد .

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر دوبار پریود شدن در یک ماه به طور متوالی طی ۲ تا ۳ ماه تکرار شود، بهتر است توسط یک متخصص زنان و زایمان ویزیت شوید. اگر دسترسی سریعی به پزشک ندارید، می‌توانید به راحتی سوال خود را پیرامون دوبار پریود شدن در یک ماه از متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴ بپرسید.

خونریزی شدید مانند عبور لخته‌های خون با اندازه چهار برابری یا بزرگ‌تر و یا خونریزی که باعث تعویض هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون می‌شود، نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر متخصص زنان و زایمان هستند.

سایر علائم دوره‌ای که باید در مورد آنها با پزشک خود صحبت کنید عبارت‌اند از:

 • احساس ضعف
 • درد یا خونریزی در حین رابطه جنسی
 • درد لگن
 • تنگی نفس
 • تغییرات غیر قابل توجیه وزن، از جمله افزایش یا کاهش وزن

این نکته را به خاطر داشته باشید که دوبار پریود شدن در یک ماه می‌تواند منجر به کم‌خونی شود، بنابراین یک مشاوره پزشکی با دکتر آنلاین زنان و زایمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.verywellhealth.comwww.healthline.comwww.medicalnewstoday.com

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و... است.

نوشته های مشابه

guest
489 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سم...........

سلام من ماه پیش ۱۸دهم پریود شدم این ماه ۱۳دهم ۵روز زود شدم این می‌تونه علت بارداری باشه؟دل پیچه و حالت تهوع هم یکی دوبار داشتم بی حال هم بودم.ولی خب هیچ اقدامی هم ب بارداری نکردم.تست هم گرفتم منفی بود.میخواستم بدونم نیاز ب آزمایش خون برا بارداری هست؟باردرهستم یا ن؟

محدثه

سلام خانم دکتر عزیز من۴۵ سالم تقریبادوره پریودی منظم دارم ولی قبلش دو سه روز لک بینی دارم و روز ۵ اردیبهشت پریود شدم حالا چند روزه از ٢١ اردیبهشت دچار لک بینی شدم میخام پریود بشم مشکل چیه ؟ البته یه بار هم پارسال ( چند ماه پیش) هم اینجوری شدم میشه راهنمایی وکمکم کنید متشکرم

عالیه

یازده سال است ازدواج کردم تحت نطر دکتر یک بارداری نافرجام داشتم اما دیگر باردار نشدم همیشه بی‌نظمی پریودی داشتم در ماه دوبار چه باید بکنم درآرز وی فرزندم

طیبه

سلام من دخترم یازده سالشه برای اولین بار پریود شده الان هشت روزه که پریوده وهنوز خونریزیش قطع نشده لطفا راهنماییم کنیدخیلی نگرانم

Z....

سلام خسته نباشید من ۱۴سالمه یکم اردیبهشت پریود شدم امروزم ۲۱ شدم مشکل چیه خیلی استرس دارم ممنون میشم جواب بدین

صدیقه معصومی

سلام من ۵ روز است پاک شدم دوباره پروید شدم علتش چیه

ناشناس..

سلام وقت بخیر من ماه قبل از قرص ال دی ۳بار استفاده کردم ، ۱ اردیبهشت ماه تا ۴,۵ اردیبهشت عادت ماهانه شدم و دوباره دیشب۱۶ اردیبهشت ماه دوباره عادت ماهانه شدم (اولین باره توی یک ماه دوبار پریود شدم) ۲۰ساله هستم

مریم

سلام خانم دکتر خوب هستین من در یک ماه دو بار پریود شدم بنظرتون علتش چی میتونه باشه

نرگس

سلام، من ۳۲ سالم، اولین بار هست که دوبار تو یک ماه پریود میشم، ۲۴ فروردین پریود شدم ۱۲ اردیبهشت بازم پریود شدم
میخاستم بپرسم مشکل چیه؟
خون هم بصورت لخته هست البته تو همون پریودی اولیم هم خون همیشه بصورت لخته میاد

فاطمه

سلام من ۲۰سالمه دوره پریودیم چند ماهی هست دوبار در ماه پریود میشم و نمدونم باید چیکار کنم که خوب شه

ثنا

سلام من ۲۲ ماه پریود شدم بعد چهارم ماه بعد دوباره مریض شدم یعنی دوبار در ماه هفتم تموم شده هنوزم پریودم دلیلش چیه یه بار دیگم همین اتفاق افتاده الان باید چکار کنم

دختری 18 ساله

آیا دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن تاثیری در زود پریود شدن دارد یا نه؟

فهیمه خلیلی

سلام گلم من ۲۱رمضان مریض شدم ب مدت ۱۰روز باز دوباره ۲۰ مریض شدم نمیدونم چرا و اینکه من وزنم هم داره میره بالا خیلی ترویید روی ۷ممیز ۹ هست

سمیرا

بند۴۸سال سن دارم وازاین ۲سالی هست خونریزی شدیدتودورهای پریودیم پیداکردم خلی رنج میبرم واینکه احساس میکنم رحم شل شد

خانم احمدی هستم ۳۸سالمه

سلامسلام خسته نباشی ایامن دوماهه درماه دوبارپریودمیشم علتش چیه

ندا

سلام وقتتون بخیر من مدتیه در ماه دوبار پریود میشم علتش چیه؟

ناشناس

سلام من ۱۲ ساله هستم
من ۱۷ فروردین پریود شدم بعد الان ۵ اردیبهشت هست یه لکه خیلی کوچولو در حد ۱ قطره دیدم میخواستم ببینم چه اتفاقی افتاده؟

زرفشان

چرا در یک ماه دوبار پریود میشم و همچنان دردی سوزناک در رحم دارم

نسرین

سلام وقتتون بخیر
من ۳۱ سالمه ماهی دوبار پریود میشم عفونت رحم و واژن هم دارم و به صورت دوره ای عفونتم قطع میشه اما بازم برمیگرده هربارم از قرص واژینال کلوتریمازول استفاده میکنم
میخواستم علت اینکه پریودم از عفونته بدونم و اینکه آیا عمل برداشتن رحم یا بستن رحم از عفونتم جلوگیری میکنه؟
باتشکر

زهرا

سلام، من همیشه پریود منظم داشتم و هیچ مشکلی نبود. اما این ماه بلافاصله یک هفته بعد از اتمام پریود، دوباره پریود شدم اما درد ایناین پریود متفاوت بود، در ناحیه زیر شکم درد کمی داشتم و خون هم لخته ای هست. میشه راهنمایی بفرمایید

سالاری

سلام من ۳۵ سالمه و۵ ساله که آیودی دارم عادت ماهیانه من اصلا منظم نیست ولی این ماه بعد از ده روز دوباره پریود شدم ودرد شدیدی در زیر شکم وسینه هام دارم میشه راهنمایی کنید

زهرا

سلام، من تا همین ماه قبل پریود کاملا منظم داشتم و هیچ مشکلی نداشتم. اما این ماه بلافاصله یک هفته بعد از اتمام دوره پریود، دوباره پریود شدم. نگرانم و نمیدونم چرا اینطوری شد. لطفاً راهنمایی بفرمایید.

مهسا

سلام. من ۲۸ فروردین پریود شدم امروز ۸ اردیبهشت هست دوباره پریود شدم عقدی هم هستم علتش از چیه؟

سمیرا

سلام الان ۳ماه پشت سرهم دوباردرماه من پریود میشم به تاریخ ۲۰ و۸ هرماه آیا من مشکلی دارم قبلا هم سیکلم کاملا منظم بودهرماه یک بارمیشه راهنمایم کنید

ایدا افتخاری

سلام.من هر ماه دو بار پریود میشم هر سری هم که میخام بشم ۵روز قبلش لکه بینی دارم بعد باز میشه.پاک که میشم دو هفته بعد دوباره لکه بینی و پریودی.موقع رابطه هم بعضی وقتا خونریزی دارم همیشه نه .ولی درد ندارم.

فاطی

سلام
من ۲۰سالمه اسفند ماه رابطه داشتم و قرص اورژانسی خوردم و پریود شدم ،واین ماه پریود شدم و یک روز پاکی داشتم و دوباره لکه میبینم نزدیک دو هفته ،درد هم زیاد دارم

Mem

سلام من ۱۴ سالمه تازگی ۷ باری تا به حال تو عمرم پریود شدم اما هیچ وقت به موقع نبوده یا حتی در ماه دو بار هم شدم یا دوهفته زودتر هم شدم نمیدونم چیکار کنم بهم میگن شاید کیست دارم:((

Shadi etf

با سلام
من یه هفته قبل عادت ماهانه هم تمام شد و با همسرم بعد از اتمام قاعدگی رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم چند روز قبل هم رابطه داشتم اما از عمد دیگه قرص نخوردم یک روز کامل از من ترشحات زیاد مثل اب خارج میشد که شدید بود و امروز به خونریزی افتادم انگار که دوباره ماهانه شده باشم اما خیلی کم هستش
علت رو میخواستم بدونم میشه راهنمایی کنین
ممنونم

معصومه و

سلام من ۸فروردین پریودشدم بعدازیک هفته پاک بودن ازمدت پریود۲۵ فروردین دوباره خونریزی شروع شده،دیسک کمردارم،این مدت کارسنگین هم انجام دادم علت چیه متشکرم

محدثه

سلام خانم دکتر عزیز من۴۵ سالم تقریبادوره پریودی منظم دارم ولی قبلش دو سه روز لک بینی دارم و روز ۵ اردیبهشت پریود شدم حالا چند روزه از ٢١ اردیبهشت دچار لک بینی شدم میخام پریود بشم مشکل چیه ؟ البته یه بار هم پارسال ( چند ماه پیش) هم اینجوری شدم میشه راهنمایی وکمکم کنید متشکرم

شهلا عبادی

سلام وشب بخیر خانم دکتر در مورد دو بار درماه پریود شدن با شما صحبت کنم من هیچ دردی در هیچ موضوعی نداشتم این کار از ۴ ماه تا حالا این طور شدم قبلا قاعدگیم مرتب بود امروز ۵ روزم شد پریود هستم درروز ۳ بار تعویضی پوشاک دارم حس میکنم هر دقیقه یک لکه میاد رنگ خون هم زرشکی هست اگه سرویس بهداشتی میروم یک یا دو قطعه ی خون می افتاد

زینب

سلام من این ماه دو بار پریود شدم و اسفند ماه قرص اورژانسی خوردم دلیلش قرص اورژانسیه ک ددبار پریود شدم یا چیز دگ هست؟!

ززهرا

سلام خسته نباشیدمن بعدازقاعدگیم باشوهرم نزدیگی داشتم وبعدازچندروزدوباره پرویدشدم وبعدهاهم قرص اورژانسی مصرف میکردم الان چندرروزه پرویدنشدم میخاستم دلیلش بدونم ممنون میشم

هستی

سلام خانم دکتر من ۱۲فروردین ۱۴۰۱پریود شدم برای اولین بار چند روز دیگ پریود میشم

هستی

سلام خانم دکتر من ۱۲فروردین ۱۴۰۱پریود شدم برای اولین بار چند روز دیگ پریود میشم

محدثه

سلام
من محدثه هستم امروز برای دومین بار توی این ماه پریود شدم میخاستم ببینم دلیلش چیه

سمیرا

سلام من ۱۷ ساله هستم همی پریود من وقت دو ماه بعد پریود میشدم ولی از وقتی که دعوا گرفتم از داکتر زود زود پریود میشم ولی خیلی کم خون هستم فقد میفهمم پریود شدم ولی خون دور کوتیکس هیچ نمیایه خون ام

ناشناس

سلام من ۱۴ سالمه ۱۲ روز پیش پریود بودم اما الآنم وقتی رفتم سرویس بهداشتی و خودمو با فشار شستم لخته خون ازم خارج شد الان روزه هستن و همچین دخترم وتا به حال هیچ رابطه ای نداشتم چیکار کنم

ناشناس

سلام دختر ۱۴ ساله هستم هیچ رابطه ای نداشتم ۱۳ روز پیش پریود بودم اما الان دوباره وقتی رفتم سرویس بهداشتی و خودمو با فشار شستم لخته خون مانندی ازم خارج شد الان هم روزه هستم باید چیکار کنم

آرزو

سلام من چند ماه که دوباره پریودمیشم اول دوروزه هستم بددوهفته بد شروع میشه ۸روزه وشدیده

لیلا

سلام. من ۳۸ سالمه، مطلقه هستم، از اسفند تا الان که ۱۴ فرودین هست ۴ بار پریود شدمه، سابقه نداشته، فقط تو این مدت فشار کاری، زیادی داشته، ممکن علتش این باشه.؟

محبوب

سلام من۱۵اسفندپریودشدم ۲۶اسفندو۱۱فروردین چ مشکلی دارم زودب زودپریودمیشم.البته شش سال ازدواج کردم حامله نمیشم.خیلی نگرانم

ناشناس

سلام من ۱۴ سالمه من اخرین باری که پریود شدم جمعه قبل بود و من تا الان پریودم کلا ی بار دوبار تو ماه پریود شدم و بعد دیگ اینطوری نشد بعضی اوقاتم هشت روز پریود میشدم یا هفت روز . اما این دفعه که پریود شدم بعد از روز هشتم شروع شد که دیدم روی شرتم لکه های خون الان یکم بیشتر شده فکر کنم سه چهار رروز. اینم بگم من قبلا ورزش زیاد نمیکردم و تو دوره کرونا خیلی کم راه میرم چه برسه ب ورزش. بعد وقتی پریود بودم ورزش کردم جوری که حداقل نیم ساعت طول میکشید و خیلی خسته کننده بود و منم شنیده بودم که ورزش خوبه و دوبار اونم یه روز در میون انجام دادم.بنظرتوم برای ورزش؟؟ یکم استرس گرفتم

فاطمه

سلام سال نو مبارک شرمنده ببخشید من ده روز پریود شدم دوباره پریود شدم یعنی اصلاً ده روز پاک بودم

فاطمه

سلام خانم دکتر میخاستم بدونم که چرا در ماه من دوبار پریو میشم علتش چه

حورا

در عرض یه هفته دوبار پریود شدم آیا خطرناکه…من بعد از پریودی اول بعد چند روز مجبور شدم یه دونه قرص ال دی مصرف کنم آیا به خاطر اون قرص دوبار پریود شدم.؟

مینا

سلام خسته نباشین علت این زود پریود شدن چیه

سحر

سلام خسته نباشیدمن دیربه دیرپروییدمیشم ماه قبل سه تاامپول پروژسترون زدم پروییدشدم تایک هفته بعدش یه دونه قرص ال دی خوردم دوباره پروییدشدم میشه راهنماییم کنیدممنونم

رحیمه

سلام من در ابن ماه بار سومم هست که پرید شدم دختر هیتم ویک بار قرص اورژانسی استفاده کردم میتونین کمکم کنید که دلیل این پرید مکرر چیه؟

فاطمه

سلام خانم دکتر من یکم پریود شدم الان دو روز دوباره پریود شدم چهار ماه هم هست جلو گیری ندارم میخوام‌ حامله شم باید چیکار کنم

آمی

سلام وقت بخیر،من از تاریخ سی ام بهمن پریودم شروع شده وبایک فاصه یک روزه بعداز یک هفته دوباره لکه بینی دارم،البته داره زیادترمیشه چکارکنم لطفا راهنمایی کنید؟

رویا

سلام من کیست داشتم و دارو گیاهی استفاده کردم ولی الان دو برج هست که دوبار پریود شدم می خواستم بدونم دلیلش چیه

یگانه

سلام من از ۱۵ اسفند همش خونریزی دارم اول دوسه روز لک بینی بود بعد شدید لخته لخته بعد ۷روز کم شد و تا الان همش یا چندروز شدید یا قطع میشه علت چیه البته الان هم درد زیر شکم دارم سه ماه قبل هم پریود شدم به مدت یک ماه کلا خونریزی داشتم تمام ازمایشات و سونو دادم فقط زینک خونم پایین بود مشکل تیروئید هم نداشتم قرص ترنسید واسم نوشتن استفاده کردم خوب شدم اما از ۱۵ اسفند دوباره شروع شده راهنمایی میکنید

راژان

سه روز از پریودی پاک شدم بعد سه روز دوباره پریود شدم خونریزی شدید دارم

فاطمه

سلام ببخشید من می‌خوام این ماه دوبارپریودبشم آیا امکانش هست ؟

ح ر

سلام سلام خانم دکتر استاد گرامی وقتی که زنی بع بعد از یک سال دوباره پریود می‌شود آیا مشکل پیش میاد

سکینه

سلام ووقتتون بخیر ،من متاهلم واززمان دختری پریودم نامنطم وتخمدونام صعیف هستن وپریودخیلی نامنطم دارم طوری ک بدون مصرف قرص جلوگیری یاپروزسترون پریودنمیشم این ماه شروع به ورزش کردن وباشگاه کردم وقتی پریودشدم ده روز زول کشید بعدازدوروز پاک شدن مجدد پریود شدم ایا دلیلش ورزش وتحرک زیادنیست یا مشکل دیگری هست

زینب زیدابادی

سلام من ۱۰ روز پریود شدم .ویک هفته پاک شدم و دباره الان خونریزی دارم به صورت لخته مشکل از کجاست میشه لطف کنید بگید؟

فاطمه

سلام خسته نباشین من تنها اینبار دو بار در ماه پرید شدم بینشون ۷روز فاصله بوده آیا باید برم دکتر

دکمه بازگشت به بالا