علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

دوبار پریود شدن در یک ماه نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

نظر پزشک متخصص درباره پریود های مکرر

علت دوبار پریود شدن در یک ماه چیست؟

قاعدگی مکرر و یا حتی دوبار پریود شدن در یک ماه، همواره شرایط آزار دهنده‌ای برای زنان محسوب می‌شود. علی رغم اینکه پریود شدن زود به زود گاهی اوقات تنها نشان دهنده عکس‌العمل بدن به برخی از محرک‌های محیطی است، اما نباید رد پای بیماری‌های زمینه‌ای را در بروز آن نادیده گرفت. صرف نظر از اینکه به‌صورت مداوم یا گهگاه این وضعیت را تجربه می‌کنید، می‌توانید به راحتی با یک پزشک در این باره صحبت کنید.

فاصله بین دو قاعدگی چند روز است؟

چرخه قاعدگی برای زنان بزرگسال ممکن است از ۲۴ تا ۳۸ روز متغیر باشد ولی در مورد دختران نوجوان، چرخه ۳۸ روزه و یا حتی بیشتر طبیعی محسوب می‌شود. اما در میان زنان هم چرخه هر فرد ممکن است به صورت ماهیانه دستخوش تغییراتی شود.

در طی برخی از ماه‌ها، ممکن است چرخه قاعدگی به نسبت ماه قبل روزهای کمتری طول بکشد، یا ممکن است زودتر یا دیرتر از پریود قبلی شروع شود. گاهی حتی احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه وجود دارد.

اگر چرخه‌های قاعدگی شما بازه زمانی کمتری را به خود اختصاص می‌دهند، احتمال قاعدگی در ابتدا و انتهای ماه وجود خواهد داشت. پس این شرایط نگران کننده نبوده و به‌عنوان فرآیندی طبیعی به حساب می‌آیند.

اما اگر خارج از چرخه قاعدگی طبیعی، دچار خونریزی شوید مسلما در ابتدا به پریود شدن دوم خود مشکوک خواهید شد. اما قبل از شروع حدس و گمانه‌زنی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید این خون‌ریزی نوعی لکه‌بینی است یا ناشی از خونریزی قاعدگی.

علائم پریود شدن

اگر خونریزی شما مربوط به چرخه قاعدگی باشد، باید انتظار داشته باشید که هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون مورد استفاده‌تان خیس شود. این خون ممکن است به رنگ قرمز تیره، قرمز، قهوه‌ای یا صورتی دیده شود.

اما اگر این شرایط ناشی از لکه‌بینی باشد، این خونریزی به اندازه‌ای نخواهد بود که پد یا تامپون گذاشته شده را خیس کند. خون ناشی از لکه‌بینی، معمولاً به رنگ قرمز تیره یا قهوه‌ای دیده می‌شود.

بعد از تشخیص لکه‌بینی یا خونریزی قاعدگی، می‌توانید شروع به کشف علت پریود شدن قبل از موعد خود کنید.

علت تکرر پریود در یکماه

علت دو یا سه بار پریود شدن در یک ماه چیست

افزایش خونریزی ممکن است به دلیل کوتاه‌تر شدن چرخه قاعدگی یا ناشی از یک مشکل سلامتی باشد که باعث خونریزی واژن شده است.

علت کوتاه شدن دوره پریود

اگر چرخه قاعدگی به‌طور ناگهانی کوتاه شود، این مشکل می‌تواند ناشی از هر یک از موارد زیر باشد:

علت خونریزی زیاد

اگر معمولاً یک چرخه قاعدگی منظم دارید، تغییر در چرخه قاعدگی مانند دو بار پریود شدن در یک ماه، می‌تواند نشان دهنده یک وضعیت پزشکی باشد. برخی از شرایط سلامتی که می‌توانند علت پریود شدن زود به زود به حساب بیایند، عبارت‌اند از:

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

عوامل خطر دوبار پریود شدن در ماه

اگر سابقه خانوادگی فیبروم، کیست یا یائسگی زودرس دارید، احتمال دوبار پریود شدن در یک ماه برای شما دو چندان می‌شود.

اگر هر یک از علائم زیر را دارید، بهتر است یک قرار ویزیت با متخصص زنان ترتیب دهید:

 • تجربه درد در زیر شکم که بعد از چند روز برطرف نشود.
 • داشتن دوره‌های سنگین قاعدگی
 • لکه‌بینی یا خونریزی در بین دوره‌ها، که اغلب با دوبار پریود شدن در یک ماه اشتباه گرفته می‌شود.
 • احساس درد در هنگام رابطه جنسی
 • داشتن درد و گرفتگی قاعدگی بیش از حد نرمال
 • مشاهده لخته‌های تیره در طول دوره قاعدگی

عوارض دو بار پریود شدن در یک ماه

یکی از اثرات خونریزی مکرر ناشی از پریود شدن زود به زود، کم خونی است که به دلیل کمبود آهن بدن رخ می‌دهد. البته پزشک، همزمان با انجام آزمایشات دیگر برای تعیین علت خونریزی غیر طبیعی، سطح آهن شما را هم مورد بررسی قرار خواهد داد.

علائم کم خونی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

درمان دوبار پریود شدن در یک ماه

درمان دوبار پریود شدن در یکماه

درمان زود پریود شدن قبل از موعد، به علت ایجاد کننده آن بستگی خواهد داشت. اگر به‌طور طبیعی، دوره‌های قاعدگی کوتاهی دارید یا فرآیند پریود شدن به تازگی در شما اتفاق افتاده، بنابراین نیازی به درمان نخواهید داشت. چنانچه کم خونی نگران کننده‌ای در شما وجود داشته باشد، پزشک ممکن است مصرف مکمل‌های آهن را تجویز کند.

یک درمان احتمالی برای پریود شدن به فاصله دو هفته که به طور مکرر اتفاق می افتند، استفاده از روش‌های هورمونی کنترل بارداری است. این نوع از روش‌های پیشگیری از بارداری قادرند به تنظیم دوره‌های پریود و همچنین به رفع کم خونی ناشی از خونریزی شدید، کمک کنند.

همانطور که گفته شد، برخی از بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند دلیل دوبار پریود شدن در یک ماه باشند. بنابراین درمان این بیماری‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت موجود کمک کند. این موارد عبارت‌اند از:

کم‌کاری تیروئید

اگر مبتلا به کم‌کاری تیروئید هستید، به این معنی است که غده تیروئید شما هورمون کمی را در بدن آزاد می‌کند. در نتیجه، بدن قادر به استفاده کافی از هورمون تیروئید نخواهد بود. پزشک برای درمان این حالت، داروهای جایگزین هورمون تیروئید برای شما تجویز خواهد کرد.

پرکاری تیروئید

اگر مبتلا به پرکاری تیروئید هستید، به معنی فعالیت بیش از اندازه غده تیروئید در بدن شما است. در این شرایط، بدن بیش از حد هورمون تیروئید تولید می‌کند. برای درمان این شرایط چندین گزینه درمانی وجود دارد که پزشک غدد، براساس وضعیت بدنی شما مناسب‌ترین درمان را توصیه خواهد کرد.

یائسگی

اگر دوران یائسگی در شما آغاز شده، پزشک ممکن است هورمون‌درمانی و درمان‌های جایگزینی استروژن را برای شما تجویز کند. این روش‌های درمانی، به تنظیم دوره‌های قاعدگی کمک می‌کنند تا اینکه با پیشرفت یائسگی به تدریج از مشکل دوبار پریود شدن در یک ماه، کاسته شود.

اندومتریوز

اندومتریوز (Endometriosis) یک بیماری است که در آن بافت پوشاننده درون رحم که با عنوان آندومتر شناخته می‌شود، شروع به رشد در سایر نقاط بدن کند. شایع‌ترین علائم مربوط به آندومتریوز، داشتن دوره‌های قاعدگی دردناک، خونریزی بیش از حد و کوتاه شدن دوره پریود است. این کوتاه شدن دوره‌های قاعدگی می‌تواند به صورت پریود شدن به فاصله دو هفته دیده شود.

پزشکان غالبا برای کنترل آندومتریوز از قرص‌های ضد بارداری با دوز کم یا سایر روش‌های درمانی از نوع هورمونی استفاده می‌کنند. البته در برخی از موارد، ممکن است پزشکان درمان تهاجمی جراحی برای حذف بافت‌های مشکل‌دار یا برداشتن رحم را توصیه کنند. برای دیافت مشاوره می توانید از مشاوره آنلاین پریود مشورت دریافت کنید.

مشاوره آنلاین پریود

بیماری التهابی لگن

بیماری التهابی لگن (PID) یا عفونت لگنی ممکن است در اثر باکتری‌های طبیعی واژن یا عفونت‌های مقاربتی مانند کلامیدیا و سوزاک ایجاد شود. این باکتری‌ها از سمت واژن به سمت رحم حرکت می‌کنند، بنابراین خطر ابتلا به آن‌ها در دوران قاعدگی دو‌چندان می‌شود. البته گاهی اوقات، با باز شدن دهانه رحم در طی فرآیند جاگذاری IUD در رحم یا زایمان و سقط جنین ممکن است این عفونت‌ها به درون رحم وارد شوند.

عفونت لگنی می‌تواند علائمی مانند چرخه قاعدگی نامنظم، لکه‌بینی و یا درد و انقباضات میان‌دوره‌ای را ایجاد کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها به راحتی قادر به درمان عفونت لگنی هستند.

فیبروم و کیست

پولیپ رحم (Uterine polyps) که به آن پولیپ آندومتر هم گفته می‌شود، بافت نرمی است که در آندومتر رحم رشد می‌کند. پولیپ‌ها اندازه متغیری داشته و معمولاً سرطانی نیستند. شیوع پولیپ‌های رحم با افزایش سن بیشتر می‌شود و در افراد زیر ۲۰ سال نادر است. برخی از افراد، ممکن است یک یا تعداد زیادی از آنها را در رحم خود داشته باشند.

فیبروم رحم (Uterine fibroids) نوع دیگری از بافت غیر سرطانی رحم است، اما به جای آندومتر از بافت عضلانی ایجاد می‌شود. فیبروم‌ها مانند پولیپ‌ها می‌توانند یک یا چند عدد بوده و  در داخل یا خارج رحم باشند.

پولیپ و فیبروم‌ها می‌توانند باعث بی‌نظمی در قاعدگی و علائمی مانند پریودهای مکرر، پریودهای طولانی و سنگین‌ و خونریزی بین پریود شوند.

در صورت داشتن فیبروم رحم یا کیست، پزشک ممکن است چندین گزینه درمانی مختلف را توصیه کند. این گزینه‌های درمانی، می‌توانند شامل یکی از موارد زیر باشند:

 • دستگاه داخل رحمی (IUD). آیودی نوعی روش کنترل بارداری است که می‌تواند به تسکین دوره‌های سنگین قاعدگی هم کمک کند. با این‌حال، بایستی به این نکته توجه داشت که این ابزار، فیبروم را کوچک نمی‌کند.
 • جراحی سونوگرافی با هدایت MRI. این روش زمانی انجام می‌شود که شما در داخل اسکنر MRI قرار گرفته باشید. این روش غیرتهاجمی محسوب شده و پزشکان قادرند از آن برای از بین بردن فیبروئید یا کیست استفاده کنند. دقت داشته باشید که این روش فقط در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌شود.
 • آمبولیزاسیون شریان رحم. این روش کم تهاجمی بوده و خون‌رسانی به رحم را مسدود می‌کند. آمبولیزه کردن شریان رحم، باعث کوچک شدن و در نهایت از بین رفتن فیبروئیدها می‌شود.
 • میومکتومی. روش میومکتومی انواع مختلفی دارد که یک روش آن جراحی برای برداشتن فیبروم‌ها است. در روش میومکتومی هیستروسکوپی، بدون هیچ گونه برشی، فیبروم‌ها از طریق دهانه رحم برداشته می‌شوند. در میومکتومی لاپاراسکوپی، شکاف‌های کوچکی در شکم ایجاد می‌شود که فیبروم‌ها از طریق آن خارج می‌شوند. روش میومکتومی شکمی، یک عمل جراحی باز شکم محسوب می‌شود.
 • هیسترکتومی. هیسترکتومی به عمل جراحی برداشتن رحم اطلاق می‌شود.
 • هورمون‌های آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین. این مواد شامل داروهایی هستند که می‌توانند به درمان فیبروم کمک کنند. داروهای هورمونی آگونیست آزاد کننده گنادوتروپین باعث مسدود کردن هورمون‌های استروژن و پروژسترون در بدن شده و شما را وارد یک دوره یائسگی موقت می‌کنند. در نتیجه، این داروهای هورمونی از رشد فیبروم‌ها جلوگیری کرده و باعث کوچک شدن آنها می‌شوند. البته این احتمال وجود دارد که پزشک از این روش درمانی به‌عنوان آماده‌سازی قبل از عمل جراحی استفاده کند.

استرس

تغییر در سبک زندگی می‌تواند به میزان قابل توجهی بر روی سطح استرس شما تأثیر بگذارد. در نتیجه استرس به نوبه خود، علت دوبار پریود شدن در یک ماه است. به منظور کاهش سطح استرس، می‌توانید گزینه‌های ورزش منظم، تمرین مدیتیشن یا گفتگودرمانی را امتحان کنید.

اگر احساس استرس شما به خاطر داشتن مسئولیت‌های فراوان است، پس بهتر است کمک بخواهید. داشتن زمانی برای استراحت برای سلامتی شما حائز اهمیت است، بنابراین از نه گفتن به پروژه‌ها یا مسئولیت‌های اضافی، احساس بدی نکنید.

کاهش یا افزایش شدید وزن

با پزشک در مورد دلایل احتمالی تغییرات چشمگیر وزن خود صحبت کنید. در صورت وجود افزایش وزن قابل توجه، پزشکان می‌توانند برای کنترل وزن شما راهکارهای درمانی مخصوصی ارائه دهند.

واکنش به روش‌های پیشگیری از بارداری

روش‌های هورمونی کنترل بارداری، هورمون‌هایی را وارد بدن می‌کنند که می‌توانند بر روی چرخه قاعدگی تأثیر بگذارند. شاید لازم باشد برای یافتن یک گزینه مناسب پیشگیری از بارداری، چندین روش مختلف ضد بارداری را امتحان کنید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که بدن شما برای سازگاری با روش جدید پیشگیری از بارداری، احتمالا به چندین ماه زمان نیاز خواهد داشت.

با پزشک خود در مورد آنچه که هنگام شروع یک روش جدید جلوگیری از بارداری باید انتظارش را داشته باشید، صحبت کنید.

سوالات متداول درباره دوبار پریود شدن

علت دوبار پریود شدن دختر در یک ماه

دلایل مختلفی داشته باشد که ما به چند مورد شایع آن اشاره می کنیم :

 • عدم تخمک گذاری یا تنبلی تخمدان که همه شما با آن آشنا هستید
 • مشکلات تیروئید، چه کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید که می تواند باعث مکرر شدن پریود ها شود
 • شروع یاسگی که نزدیک شروع یاسگی هست معمولا ۴۶ یا ۴۷ سال به بعد زنان به آن دچار می شوند و تند تند پریود می شوند
 • در دوران بلوغ دختر خانم ها وقتی هورمون هایشان به حد یک خانم بالغ نرسیده ممکن هست دچار این پریود های مکرر شوند
 •  مشکلاتی که در رحم وجود دارد مانند : انواع فیبروم ها، لیپوم و مشکلات کیست هایی که در تخمدان وجود دارد علت پریود های مکرر هست .
 •  آندومتریوز یکی دیگر از بیماری هایی هست که باعث این مشکل می شود .
 •  عفونت ها، عفونت هایی که باعث التهاب لگن شده باشد .
 •  استرس زیاد افرادی که استرس زیاد دارند دچار پریود های مکرر می شوند .
 •  افرادی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند یا رژیم های سخت می گیرند، کاهش یا افزایش وزن شدید را داشتند .
 •  افرادی که از داروهای کنترل بارداری استفاده می کنند .
  این موارد گفته شده از علل های پریود مکرر هست .

درمان گیاهی دوبار پریود شدن در ماه

داروهای گیاهی دوبار پریود شدن در ماه در افرادی جواب می دهد که بیماری های زمینه ای نداشته باشند.

راه درمان دوبار پریود شدن در ماه

می توانیم مثلا از داروی آگنوگل یا ویتاگنوس برای تنظیم شدن پریود استفاده کنیم.

زود پریود شدن نشانه بارداری است؟

خیر، زود پریود شدن نشانه بارداری نیست ولی ممکن هست که افراد در بارداری لکه بینی داشته باشند، این را ما نمی توانیم پریود حساب کنیم.

علت ۳ بار پریود شدن در ماه؟

علت های ذکر شده می تواند باعث پریود های مکرر شود.

علت دوبار پریود شدن در ماه در نوجوانان؟

در نوجوانان بیشتر مشکلات هورمونی، استرس های شدید و در افرادی که انتهای سیکل هستند بیشتر مشکلات تیروئید و کیست ها و فیبروم های رحم باشد .

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر دوبار پریود شدن در یک ماه به طور متوالی طی ۲ تا ۳ ماه تکرار شود، بهتر است توسط یک متخصص زنان و زایمان ویزیت شوید. اگر دسترسی سریعی به پزشک ندارید، می‌توانید به راحتی سوال خود را پیرامون دوبار پریود شدن در یک ماه از متخصص زنان و زایمان پذیرش ۲۴ بپرسید.

خونریزی شدید مانند عبور لخته‌های خون با اندازه چهار برابری یا بزرگ‌تر و یا خونریزی که باعث تعویض هر چند ساعت یک بار پد یا تامپون می‌شود، نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر متخصص زنان و زایمان هستند.

سایر علائم دوره‌ای که باید در مورد آنها با پزشک خود صحبت کنید عبارت‌اند از:

 • احساس ضعف
 • درد یا خونریزی در حین رابطه جنسی
 • درد لگن
 • تنگی نفس
 • تغییرات غیر قابل توجیه وزن، از جمله افزایش یا کاهش وزن

این نکته را به خاطر داشته باشید که دوبار پریود شدن در یک ماه می‌تواند منجر به کم‌خونی شود، بنابراین یک مشاوره پزشکی با دکتر آنلاین زنان و زایمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مشاوره آنلاین متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

۴.۲/۵ (۹ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
www.verywellhealth.comwww.healthline.comwww.medicalnewstoday.com

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
585 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
درسا
درسا
3 ماه قبل

سلام ،من ۳۰ اردیبهشت پریود شدم تا۶ روز بعد ۲۰ خرداد پریود شدم البته تا ۳ روز بعدب صورت لکه بینی تا ۴ تیر ،چیکار کنم ؟

شهلادلیل دوباره پرید شدن بعد از چند روز چیست متاهل
شهلادلیل دوباره پرید شدن بعد از چند روز چیست متاهل
در پاسخ به  درسا
1 ماه قبل

دلیل دوباره پرید شدنم چیست بعد از چند روز متاهل هم نیستم

Fariba Fahiz
Fariba Fahiz
10 ماه قبل

سلام من ۱۷ سالم هست و متهل هستم همیشه سر وقت پریود میشم ولی این ماه بعد از اینکه پریود شدنم تموم شد ۷ روز گذشت دوباره برای یک روز پریود شدم دقیقا مشکلم چیه؟

دکتر زهرا بهرامی
پزشک متخصص
در پاسخ به  Fariba Fahiz
10 ماه قبل

اگه بازم خونریزی داشتی و یا ماه بعدم تکرار شد اونوقت بررسی می‌کنیم

باران
باران
2 روز قبل

سلام ۱۸ ساله هستم و مجرد طی ۳ ماه تابستون باشگاه بدنسازی رفتم و ورزش سنگین انجام دادم بعد از باشگاه زیر شکم درد گرفت و پس از حدود ۴ روز پاکی دوباره پریود شدم ماه قبل هم تا چند روز بعد از پریود لکه بینی داشتم و بعد رفع شد ، لازم به ذکر هست که استرس بالایی هم تحمل می کنم. آزمایش تیروئید هم حدود ۲ ماه پیش انجام دادم و مشکلی نداشتم. چرا اینطوری شدم؟

Maryam
Maryam
4 روز قبل

سلام
من ۲۳سالم است مجرد هستم
۱۶ روز شده که من پریود هستم البته ۱۰ روز آخرش به شکل لکه بینی و هنوزم همینطوری ادامه دارد دلیل اش چی است و چی کار انجام بدم ؟

فرزانه حصاری
فرزانه حصاری
5 روز قبل

سلام خسته نباشید من باسابقه تومور بینابینی تخمدان چپ که فقط تومور برداشته شده حدود ۸ سال پیش و به علت خون ریزی های شدید ودفع لخته های خیلی بزرگ همراه با درد شدید قاعدگی
دوماه پیش عمل برداشت پولیپ رحمی داشتم الان باز هم دفع لخته های بزرگ دارم این ماه بعد ده روز خونریزی دارم درد شدید دارم ضعف دارم وحجم خون ریزی خیلی کم راهنمایی بفرمایید

مرضیه
مرضیه
8 روز قبل

سلام قرص روکین مصرف میکنم جلو گیری ولی برا تنبلی تخمدانم استفاده میکنم ۳ تا از قرصا هنوز مونده پریود شدم الان باید چیکار کنم قرصا بخورم یا صبر کنم بعد شرو کنم باز ؟؟

مهدیه
مهدیه
9 روز قبل

سلام خسته نباشین من این ماه دو بار پریود شدم هفت روز کامل الان یک هفته از دومین پریودم میگذرد بازهم افتادم تو لکه بینی از چیه چه باید کرد

کلثوم قاسمی
کلثوم قاسمی
9 روز قبل

سلام خسته نباشیدمن ۴۲سال سن دارم دوماه پیش ۲۰روزازوقت پریودم گذشت لگنی پراب داغ کردم نشستم توش ازاون موقع ماهی دوبارپریودمیشم لطفاراهنمایی کنید

کلثوم قاسمی
کلثوم قاسمی
9 روز قبل

سلام من ۴۲سال سن دارم دوماقبل پریودنشدم ۲۰روزازوقتم گذشت لگنی پراب داغ کردم نشستم توش ازاون موقع ماهی دوباپریودمیشم علتش چیست

مریم
مریم
11 روز قبل

سلام علت

سمیه
سمیه
12 روز قبل

من تروئید کم کاری دارم توماه دوبار پریود،میشم قرص تروئیدم مرتب می خورم رفتم دکتر قرص روکین بهم دادچکارکنم فقط، دوبسته بهم داد نظرتون چیه

گلناز
گلناز
19 روز قبل

سلام. وقت بخیر من ۲۵ سالم هستش .دو پسر دارم . اما اولین بارم هستش .از پریدم میگزه پاک شدم ۱۰ روزی میشه . بعد رابطه داشتم .بعد اتمام جلو گیری نکردم قرص نخوردم حالا دوباره بعد دو روزدوباره پریود شدم دلیلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

ثریا
ثریا
در پاسخ به  گلناز
15 روز قبل

کمتر بده خوب میشی گلم

Zahra
Zahra
21 روز قبل

سلام من ۱۶ سالمه و متاهل هستم و بعد ۱۸ روز دوباره پریود شدم مشکلم چیه!؟

فاطمه
فاطمه
23 روز قبل

سلام من بیست هشتم پریود شدم وبعد که خوب شد برای اولین بار یک دانه قرص زد بارداری خوردم بعد یک روز پریود شدم خون ریزی زیادی ندارم بعد دیگه اصلا قرص نخوردم

زهره
زهره
25 روز قبل

سلام خانم دکتر خسته نباشید خانمی هستم ۳۹ ساله یک هفته هست پریودم تمام شده دوباره پریود شدم کمر درد ودل درد شدیدی دارم اولش دوروز لک بینی داشتم بعد خونریزی کردم ممنو ن میشم جواب من بدید

مهگل جونم
مهگل جونم
در پاسخ به  زهره
23 روز قبل

سلام وخسته نباشید من ماه قبا با ۱۵ رو تاخیر پریود شدم ولی در ماه شهریور یکم پریود شدم تا ۵روز بعد ۵روز یعنی دهم تا ۱۲ لکه بینی داشتم وخونریزی کم که فقط دستشویی میرفتم میاومد ولی دوروزه شدید خونریزی دارم تا اونجا که از نوار بهداشتی استفاده میکنم روزهای اول دلدرد وکمردرد هم داشتم علت چیه ؟؟؟؟؟ممنونم

سمیرا
سمیرا
در پاسخ به  زهره
13 روز قبل

من برای اولین بار بعد از
یک هفته دوباره خونریزی کردم و درد عضله هم دارم علتش چیه

درسا
درسا
27 روز قبل

سلام من ۱۵ سالمه من هرموقع مریض میشم تا مریضیه بعدش ۳۰ روز نمیشه . یعنی زودتر از روزی که باید بشم میشم . این بده؟

زهرا
زهرا
28 روز قبل

ایا بعداز باز شدن پرده امکان دوبار پریود شدن داره

انا
انا
1 ماه قبل

سلام خانوم دکتر من ۱۳ سالم پریود شوم همیشه۴ روز بیشتر نمی شوم
الان رفتم دستشویی دیدم شرتم قرمز شده
نشانه چی ؟

مینو
مینو
1 ماه قبل

سلام .من ۱۷ سالمه و اولین بار در سن ۱۳ سالگی پریود شدم همیشه منظم بوده دوره هام ولی الان چند ماهی میشه که همش یا ۲۰ روز عقب میوفته یا مثل این ماه که ۳ بار شدم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام. من ۱۷ سالمه اولین بار در ۱۳ سالگی پریود شدم همیشه مدت پریودی من منظم بوده اما از اول امسال همش عقب میوفته یا همین ماه ۳ بار پریود شدم لطفا راهنمایی کنید

معصوم
معصوم
1 ماه قبل

سلام.۲۳ سالمه دریک ماه ۳ بار پریود شدم و خیلی میترسم این آخری حالت لکه بود فکر کردم برا بارداریه ولی الان ادامه داره ن بشدت پریودی چیکار کنم حالا؟؟

مهگل جونم
مهگل جونم
در پاسخ به  معصوم
24 روز قبل

سلام من اول ماه بمدت ۵روز پریود شدم وبعد پاک شدم تا ۴روز دوباره پریود شدم علت چیست

غزلان
غزلان
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید الان دوباره پرید شدم ماه قبل الان ده روز پاک بودم دوباره پرید شدم دوبار جراحی شدم فیبرم داشتم الان نزدیک یه ساله عمل کردم فیبرم انجام دادم ولی پریدم نا منظمه

حلن
حلن
1 ماه قبل

سلام خوب هستین من متاهل هستم من در ماه دوبار پریود شدم

زهره
زهره
1 ماه قبل

سلام‌خسته نباشید من ۳۷ سالمه بعد ۸سال بچه دارشدم والان هم که اقدام به بچه دار شدم بازهم بچه دارنمیشم دریک ماه دوبارپرویدمیشم میشه راهنمای کنیدممنون میشم

مرکا
مرکا
1 ماه قبل

سلام دختر ۴۱رساله هستنم دریک ماه دوبارپریود شدم… باردومم ۵روز بعدازپاک شدن بود….خونریزیمم ۳روز اول زیاد هستش..
کم خونی هم دارم

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام من ۱۲ ساله هستم در یک ماه دوبار پریود شدم علت چی هست باید برم دکتر اگر هم رفتم دکتر چ کار هایی انجام میدهد

ریحانه
ریحانه
1 ماه قبل

سلام من ۱۶ سالمه و ۴ ماهه که پریود شدم امروز برای اولین بار در ماه دوبار پریود شدم و والیبال میرم و فاصله بین دو پریودم ۱۶ رور بوده اگه میشه علتش رو بگید چون خیلی نگرانم کرده

ریحانه
ریحانه
1 ماه قبل

سلام من ۱۳ سالم و ۴ ماهه که پریود شدم و این ماه برای اولین بار دوبار در ماه به فاصله ۱۶ روز پریود شدم و نگرانم میشه علتش رو بگید؟؟

.....
.....
1 ماه قبل

سلام من ۱۴سالمه و در ۱۳سالگی دچار قاعدگی شدم از اون موقع تا الان به صورت نا منظم بوده بعضی موقع ها در بعضی ماه ها دوبار میشم بعضی موقع ها هم که در یک ماه یه بار میشم مثلا چند روز میاد بعد برای یک روز نمیاد و بعد از اون یک روز دوباره شروع میشه تا چند روز بعدش
و میخواستم بفهمم چه مشکلی دارم
درسته الان توی سن بلوغ هستم
و استرس زیاد دارم
ورزش هم میکنم اما زیاد نه شاید در هفته یه بار و ورزشم یکیش مثل وزنه هست که وزنه ی ۱۰کیلویی بر میدام
اما وزنه رو از ۱۴سالگی شروع کردم

الهام
الهام
1 ماه قبل

سلام من چند ماه ک پریودم رماتیسم دارم و دارو مصرف میکنم کرتون مصرف کردم میگن پریودی بخواطر مصرف کرتونه ولی چند روز هس پریودم زیاد شده زیر شکمم خیلی درد میکنه لطفا راهنمایی کنید

....
....
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید
من ۱۴سالم هست و حدود یکسال هست پریود میشم و برای اولین بار در یکماه سه بار پریود شدم
آیا دلبل خاصی داره
باید مراحل خاصی طی کنم

فاطمه
فاطمه
1 ماه قبل

سلام خسته نباسید من در ماه سه بار پرید شدم همراه بادرد دوتا تخمدان سابقه کیست تخمدان راست هم دارم جراهی هم کردم چهار سال پیش

شقایق
شقایق
2 ماه قبل

س من دوماه ازدواج کردم وازترس بارداری هریک روز قرص اورژانسی مصرف میکنم تواین ماه سه بارپریودشدم دلیل ازقرصهاهست یا نکنه باردارمیشم برای جلوگیری از بارداری به غیرازقرص ال دی چی،میتونم مصرف کنم لطفا یکی کمک کنه

Mem
Mem
2 ماه قبل

سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و اولین قاعدگیم تو ۱۴ سالگی بود و اینکه از اون بار تا الان فقط یک بار قاعدگی من مرطب بود از اون موقع یا در یک ماه دوبار میشم یا یک ماه بعد میشم و اینکه تکواندو میرم ممکنه کار سنگینیه باعث پریودیم بشه چیکار کنم ک پریودیم مرطب بشه گرمی جات بخورم؟؟؟؟

شادی
شادی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید من خامنی ۳۱ساله هستم وبرای اولین بار درطول یک هفته دوبار پریودشدم ولی اینم بگم من بعدازتمام شدن پریوداز قرص زدبارداری استفاده میکردم وفقط چهاردونه خوردم آیا اشکال از قرصها هستش که قطع کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

مهسا
مهسا
2 ماه قبل

من ۱۴سالمه امروز برای اولین باره که توی یه ماه دوبار پریود میشم پنجم تیر یبار شدم ۲۳تیر هم یکبار دیگه مشکل خاصیه؟

ش.م
ش.م
2 ماه قبل

سلام . من خرداد ماه دوبار پریود شدم و هر پریودم به فاصله دو هفته بود. یعنی هر ۱۴،۱۵ روز یه بار . این سومین پریودم هست که بعد ۱۵ روز اتفاق افتاد . به پزشک باید مراجعه کنم ؟

مطوری
مطوری
در پاسخ به  ش.م
2 ماه قبل

سلام دخترم ۱۱سالسه هر دوهفته پریود میشه الان سه ماهه که اینطوری

فروغ
فروغ
3 ماه قبل

من فاصله بین پریودهام چند ‌وقتی هست کم شده آخرین بار ۱۵ روز فاصله . الان تقریبا دو هفته یکبار پریود میشم . و اول و آخرش بصورت لک هست و از روز دوم یا سوم شدید میشه خیلی شدید . د
تقریبا دو یا سه روز خیلی شدید و یک روز که کلا لخته میات و کلا هم معمولا ۱۰ یا ۱۱ روز طول میکشه . دکتر متخصص رفتم بعد از معاینه و سونای داخلی مشخص شد فیبروم دارم . که آمپول داد سه ماه استفاده کردم زمان استفاده از آمپول ها خونریزیم خیلی کم و فاصله پریودها خوب بود ولی بعدش جبران کرد و بدتر از اول شد و هم خونیریزیم شدید و هم فاصله ها کم .
دکتر گفت رحممو یابد در بیارم و جراحی شم . اگه خیلی ادیت میشم .
ولی من نمی خوام رحممو در بیارم .
شما خامم دکتر عزیز راه حل دیگه ای دارین ؟

مریم فرحی
مریم فرحی
در پاسخ به  فروغ
2 ماه قبل

سلام خواهرم این ماه سه بار پریود شده که معمولا هم به صورت لخته است وچون الان عمل پا انجام داده نمی تونن به مطب مراجعه کنه علتش می تونه چی باشه لطفاً راهنمایی کنید ممنونم سنش ۴۰سال

رمضانی هستم
رمضانی هستم
3 ماه قبل

درودبرشمامن مهرماه ۱۴۰۰جراحی هیسترسکوپی انجام دادم الان دوبارپریودشدم درماه علت چیست سپاس گزارم

فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

سلام من ۲۰ سالمه متاهلم هفته پیش تازع پریودیم خوب شده بود بعدازیک هفته دوباره پریود شدم.ممکنه ازاسترس زیادباشع ؟اخه چندروزی هست که باهمسرم به مشکل خوردم و استرس واسه گواهینامه و اینکه باشگاه هم میرم و یکماه میشه که ۴کیلوکم کردم .دلیلش چیه و باید چکارکنم لطفا راهنماییم کنید.ممنون

فاطمه
فاطمه
3 ماه قبل

سلام من ۳ماه پریود نمشدم ولی تو وسط ۳ماه خونریزی شدید دارم الان ۹ روز ه پرریود هستم میخواستم ببینم پریود حساب میشه

Elen
Elen
در پاسخ به  فاطمه
3 ماه قبل

تبریک عرض میکنم به سلامت دنیا بیان

سپوږمۍ
سپوږمۍ
3 ماه قبل

باعرض سلام دکتور خانم گرامی ،من از کشور پاکستان به تماس شدم ، من خانم متاهل هستم سن ام ۲۵سال است در یک ماه ۲ بار قاعده ماهوار پیدا کردم خونریزی نورمال دارم اما با درد شدید در شکم دارم ،درد سر دارم ،درد کمر شدید دارم ،لطفا راهنمایی کنید

پریسا
پریسا
در پاسخ به  سپوږمۍ
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر من متاهل هستم دوبار پریودشدم تو یه ماه میتونه بخاطر فشارزیادکار وبلند کردن وسایل سنگین باشه

سپیده
سپیده
3 ماه قبل

سلام خانم دکتر من داخل یه ماه دو بار پریود شدم بار اول شدید ولی باردوم فقط لکه شدم

یه 17 ساله بدبخت
یه 17 ساله بدبخت
3 ماه قبل

سلام من به فاصله ده روز دوباره… خسته شدممم من رحم نمیخوااام همون یه بارش زیادی بود حالا دوبااار… از استرس کنکوره احتمالا میدونم. ببخشید برای آندومتریوز ابلیشن باید کجا بریم تو ایرااانن؟؟؟

نرگس
نرگس
3 ماه قبل

سلام من دو هفته از عادت ماهانم نمیگذره الان یک هفته لک بینی ودو خون ریزی دارم باید کار کنم

مرضیه
مرضیه
3 ماه قبل

سلام ،من ۴۸ سال سن دارم وتا به حال همیشه دوره های منظم داشتم ،الان بعد ۱۸ روز دوباره پریود شدم میخواستم بدونم مربوط به یائسگی میشه یا دلیل دیگه ای داره ؟؟؟البته در دوسال قبل یکی دوبار لکه بینی قبل پریودی رو هم داشتم .

اقدامیان
اقدامیان
3 ماه قبل

سلام هر از چند گاهی طی یک ماه دوبار پریود میشم.دایمی نیست بعصی از ماهها پریودم منظم.متاهل هستم.بیماری خاصی هم ندارم.مثلا فاصله پریود این دفعه، دو هفته بود.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

زهرا
زهرا
3 ماه قبل

اگر بعد از ۴ روز دوباره پروید بشی چه مشکلی داری

طاهره
طاهره
4 ماه قبل

سلام من تودوبارپریود شدم دوماهه که اینجوری شدم دلیلش چیه

Ziba
Ziba
در پاسخ به  طاهره
3 ماه قبل

منم دقیقا اینجوری شدم

کابلی
کابلی
4 ماه قبل

سلام من ۲۵اردیبهشت تمیز شدم و از دیروز لک بینی دارم و خونریزی کمی دارن دلیلش چیه که بعداز ۱۲روز دوباره پریود شدم ممنون میشم جواب بدید

رقیه
رقیه
در پاسخ به  کابلی
3 ماه قبل

سلام من هم اینطوری شدم ‌‌‌‌دلیل چی

دکمه بازگشت به بالا