قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

چگونه از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

نظر خانم دکتر ندا اکباتانی در رابطه با مصرف قرص ال دی

قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

یکی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده از قرص ال دی است. این قرص در دسته قرص‌های هورمونی قرار می‌گیرد اما در آن به نسبت قرص‌های قدیمی‌تر مقادیر کمتری هورمون استفاده شده است و دوز پایین‌تری دارد.

برای افرادی که حساس هستند، قرص‌های پیشگیری از بارداری با دوز پایین مثل ال دی عوارض کمتری به همراه دنبال دارند و در آینده و با استفاده مکرر مشکلات کمتری ایجاد می‌کنند.

قرص‌های هورمونی که با هدف پیشگیری از بارداری تولید می‌شوند، در دو دسته قرار می‌گیرند. دسته اول قرص‌هایی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند و دسته دوم فقط هورمون پروژسترون را درون خود دارند.

قرص ال دی برای کیست؟

قرص ال دی در واقع راهی برای افرادی است که بعد از مقاربت و برقراری رابطه جنسی می‌خواهند از بارداری احتمالی جلوگیری کنند. این قرص حاوی ترکیباتی مشابه هورمون‌های زنانه است که تخمک گذاری در زنان را به تعویق می‌اندازد.

ترکیبات قرص ال دی

هر یک عدد قرص ال دی شامل ۰۳/۰ میلی‌گرم اتینیل استرادیول (ترکیب استروژنی)، ۳/۰ میلی‌گرم نورژسترل یا ۱۵/۰ میلی‌گرم لوونورژسترل (ترکیبات پروژسترونی) است.

کاربردهای قرص ضد بارداری

قرص ال دی به جز پیشگیری از قاعدگی برای درمان بعضی از بیماری‌ها و مشکلات زنان نیز استفاده می‌شود. مثلاً متخصصان زنان و زایمان برای خونریزی‌های زیاد در دوران قاعدگی، درمان قاعدگی دردناک، کیست‌های خوش‌خیم رحم و تخمدان و کنترل کردن التهابات لگنی این قرص را تجویز می‌کنند.

قرص ال دی و عقب انداختن پریود

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

دلایل متعددی برای به تعویق انداختن قاعدگی وجود دارد. مثلاً افرادی که قصد دارند به مکان‌های زیارتی سفر کنند اگر زمان سفر با قاعدگی تداخل داشته باشد، مجبور هستند تاریخ قاعدگی خود تغییر دهند.

به‌عبارت‌دیگر، آن‎ها از خونریزی در زمان طبیعی‌اش جلوگیری می‌کنند و مانع از رخ‌دادن خونریزی قاعدگی در موعد مقرر می‌شوند.

یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای این کار مصرف قرص‌های ضد بارداری مخصوصاً ال دی است. با این‎که انجام این کار باعث به‌هم‌خوردن تعادل هورمون‌های بدن می‌شود و عوارض متعدی دارد. توجه داشته باشید که این راه تا زمانی که ضروری نباشد به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 نحوه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن

برای به تعویق انداختن قاعدگی باید استفاده از قرص ال دی را از روز ۵ تا ۷ سیکل ماهانه شروع کنید ولی مصرف را تا زمانی که می‌خواهید قاعدگی عقب بیفتد، بدون وقفه ادامه دهید. در این شرایط معمولاً قاعدگی با فاصله ۲ تا ۳ روز پس از قطع مصرف قرص ضد بارداری اتفاق خواهد افتاد.

اگر در طول دوره استفاده از قرص دچار لکه بینی شدید، به جای یک قرص دو قرص مصرف کنید تا مقدار بیشتر هورمون استروژن مانع از شروع خونریزی گردد.

دلایل به تعویق انداختن قاعدگی

قاعدگی در خانم‌ها هر ماه با مشکلاتی اجتناب‌ناپذیر همراه است. به تعویق انداختن قاعدگی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. در این قسمت بعضی از دلایل را می‌توانید مشاهده کنید:

 • وجود یک مشکل روحی یا فیزیکی که تحمل پدهای بهداشتی، کاپ قاعدگی یا تامپون را برای شخص سخت می‌کند.
 • بیماری‌هایی که پریود شدن باعث حاد شدن آن‌ها می‌شوند، مثل آندومتریوز یا کم‌خونی شدید
 • حساس و دردناک شدن سینه، نفخ کردن
 • تغییرات رفتار و حساس شدن فرد در هفته قبل از قاعدگی
 • سردردها یا علائم دیگر قاعدگی که بیشتر در طول هفته‌ای که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌شوند مشاهده خواهند شد.
 • قاعدگی‌های شدید، طولانی و مکرر یا دردناک
 • در کنار این علائم خونریزی دوران قاعدگی پریودی در بعضی شرایط قابل تحمل نیست.

مثلاً امکان دارد شما بخواهید قاعدگی خود را تا بعد از یک امتحان سرنوشت‌ساز، یک رویداد ورزشی که قرار است در آن شرکت کنید، یک برنامه تعطیلات یا یک مراسم مهم مثل جشن ازدواج یا دوران ماه عسل به تعویق بیندازید.

به تعویق انداختن قاعدگی برای تمام خانم‌ها کار درستی است؟

اگر پزشک با مصرف قرص ال دی به‌منظور عقب انداختن قاعدگی برای شما مخالفتی نکرد، مصرف این قرص مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

بااین‌حال بیشتر متخصصان زنان و زایمان به دلیل اثر منفی که استفاده قرص‌های پیشگیری بر قدرت باروری زنان دارند، مصرف قرص‌های پیشگیری برای عقب انداختن پریود را در مواقع غیرضروری منع می‌کنند.

اگر به هر دلیلی قصد ندارید به پزشک مراجعه کنید می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید. مشاوران مامایی این سامانه شما را در مورد مصرف درست این قرص‌ها راهنمایی خواهند کرد.

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

ترکیبات قرص ضد بارداری ممکن است با بعضی از داروهای روانپزشکی مانند داروهای ضد صرع تداخل ایجاد کند. بعضی از داروهایی که قرص ال دی با آن‌ها تداخل دارویی ایجاد می‌کند عبارت‌اند از: کاربامازپین و فنوباربیتال.

اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از شروع استفاده از این قرص این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید. اگر به دلیل نداشتن زمان شرایط مراجعه حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید.

مدت‌ها است که مردم قرص ال دی را به عنوان یکی از عواملی می‌شناسند که باعث عصبی بودن خانم‌ها می‌شود! گرچه باید بدانید که این موضوع درست نیست و هیچ اساس علمی ندارد و به غلط در جامعه جا افتاده است.

عوارض قرص ال دی برای مردان

اساس عملکرد قرص‌های ضد‌بارداری هورمونی، مانند قرص ال دی هورمون استروژن است. این هورمون عامل بروز علائم زنانه در زنان است.

اگر مردان برای مدت‌زمان طولانی از این قرص استفاده کنند ویژگی‌های زنانه‌ای مثل بزرگ شدن و رشد نامعمول سینه، کم شدن رشد موهای ناحیه صورت و ریش و سبیل، تغییر نحوه ذخیره چربی در بدن و تحلیل عضلات در آن‌ها دیده خواهد شد.

معمولاً استفاده از قرص ال دی برای آقایان توصیه نمی‌شود و افراد معدودی، به‌ویژه کسانی که دو جنسه هستند و تمایل دارند اندامشان به اندام‌های زنانه‌ شبیه شود از این قرص استفاده می‌کنند.

مصرف قرص ال دی در کوتاه‌مدت مشکلی برای آقایان ایجاد نمی‌کند اما استفاده طولانی‌مدت موجب ظاهرشدن علائم زنانگی و کم‌رنگ شدن خصوصیات مردانه خواهد شد.

اگر آقایی به هر دلیلی به استفاده از قرص ال دی روی آورده است، توصیه می‌شود هر چه زودتر مصرف این قرص را قطع کند و حتماً قبل از استفاده با پزشک خود در این مورد مشورت کند. زیرا این دسته داروها بر میل جنسی مردان و قوای جنسی اثر منفی می‌گذارند.

عوارضی که قرص ال دی ممکن است به همراه داشته باشد

مصرف قرص پیشگیری از بارداری ال دی مثل هر داروی دیگری ممکن است برای افراد همراه با عوارض جانبی باشد.

برای جلوگیری از بروز این عوارض باید این قرص را قبل از خوابیدن مصرف کنید. با این کار می‌توانید تا حدودی شدت بروز این عوارض را کاهش دهید.

در افرادی که به‌تازگی عمل جراحی انجام داده‌اند، استفاده از این قرص می‌تواند باعث بروز ترمبوآمبولیسم شود. به همین دلیل باید از چند هفته قبل از عمل جراحی استفاده از این دارو را متوقف کرد.

مصرف یک دوره از این دارو در کل عوارض نگران‌کننده‌ای برای افراد به همراه ندارد ولی در استفاده مستمر و طولانی‌مدت باید دقت بیشتری به خرج داد و حتماً در طول دوره استفاده از قرص با پزشک مشاور خود در تماس بود.

عوارضی که بین خانم‌هایی که از قرص ال دی استفاده می‌کنند و شایع هستند عبارت‌اند از:

 • حالت تهوع
 • افزایش احتمال دچار شدن به بیماری‌های صفراوی
 • سینه‌های دردناک یا متورم
 • افزایش رشد موهای زائد
 • افزایش وزن
 • مقدار کمی خون، یا لکه بینی، بین پریود
 • تغییرات خلق‌وخوی
 • آکنه
 • سردرد خفیف

عوارض جانبی که در قسمت بعدی به پرداخته شده است، در بین مصرف‌کنندگان کمتر دیده شده‌اند اما علائم جدی‌تری هستند.

بروز عوارض جانبی زیر می‌تواند علائم وجود یک بیماری جدی مثل مشکلات کبدی، کیسه صفرا، لخته شدن خون در عضوی از بدن، فشار خون بالا، یا سکته مغزی و بیماری‌های قلبی باشد:

 • احساس درد در ناحیه شکم
 • درد در قفسه سینه
 • سردردهای شدید و طولانی
 • تاری دید
 • مشکلات چشم
 • تورم، التهاب یا احساس درد در پاها و ران‌ها

چه افرادی در استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری محدودیتی ندارند؟

بیشتر خانم‌ها می‌توانند با خیال راحت از قرص‌های ضد بارداری (مثل قرص ال دی) استفاده کنند. توجه داشته باشید که مصرف این دسته قرص‌ها برای خانم‌هایی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و سیگار می‌کشند توصیه نمی‌شود.

فواید قرص ال دی

چگونه قرص ال دی را به شکل اورژانسی مصرف کنیم؟

اگر رابطه جنسی بدون استفاده از پوشش انجام شود، در حین رابطه کاندوم پاره شود یا در اثر تماس منقطع ناموفق مقداری مایع منی وارد واژن شود و احتمال بارداری وجود داشته باشد، برای جلوگیری از بارداری می‌توان از قرص ال دی اورژانسی استفاده کرد.

در این روش، اولین دوز قرص‌ها باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی مشکوک مصرف شود. در استفاده اورژانسی از این قرص، دفعه اول چهار عدد و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر استفاده کنید.

نحوه مصرف قرص ال دی برای اولین‌بار

این قرص را هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید. بهتر است برای مصرف قرص ضدبارداری یک زمان تعیین کنید، به‌عنوان‌مثال هنگام صبحانه یا قبل از خوابیدن.

هنگامی که قرص ال دی بر اساس دستور پزشک مصرف شود، در اولین ماه مصرف نیز در پیشگیری از بارداری مؤثر است اما پزشکان برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنند که در ماه اول در کنار قرص‌ها از روش‌های دیگر (مثل کاندوم) نیز برای پیشگیری از بارداری احتمالی استفاده شود.

بعد از گذشت ماه اول می‌توانید به قرص‌های ال دی به عنوان راهی مطمئن برای پیشگیری از بارداری اعتماد کنید.

اگر استفاده از قرص ال دی یک روز به تأخیر افتاد چه باید کرد؟

اگر یک روز فراموش کردید که قرص ضد بارداری را استفاده کنید، سریعاً نسبت به مصرف قرص اقدام کنید. اگر از رابطه جنسی یک روز گذشته است، روز بعد دو قرص ال دی مصرف کنید.

اگر استفاده از این قرص به مدت ۲ روز به تعویق افتاد روز بعد دو قرص و فردای آن روز نیز دو قرص دیگر استفاده کنید. سپس به روال عادی خود باز خواهید گشت.

اگر بیش از دو روز قرص‌های پیشگیری مصرف نکرده‌اید، حتماً با پزشک خود در این مورد صحبت کنید زیرا ممکن است لازم باشد که از قرص دیگری استفاده کنید یا قرص ال دی را با دوز مختلفی مصرف کنید.

هر دفعه که استفاده از قرص را فراموش کردید، تا زمانی که یک بسته قرص را مصرف نکرده‌اید در کنار استفاده از آن باید از روش‌های دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده کنید. زیرا زمانی که مصرف قرص ال دی به تعویق می‌افتد، احتمال آزاد شدن تخمک از تخمدان بیشتر می‌شود.

اگر فراموش کرده‌اید که قرص‌های پیشگیری را مصرف کنید و زمان پریود شما به تعویق افتاده حتماً تست بارداری انجام دهید.

اگر دو ماه متوالی قاعدگی شما عقب افتاد، حتی اگر به شکل منظم و مستمر از قرص پیشگیری استفاده کرده‌اید، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بارداری انجام دهید. اگر به هر دلیلی به مراجعه حضوری با پزشک علاقه‌ای ندارید می‌توانید از مشاورین با تجربه پذیرش ۲۴ مشاوره بگیرید.

عملکرد قرص ال دی

معمولاً در هر ماه یک بار بافت تخمدان در بدن زن پاره می‌شود و تخم از فولیکول خارج شده و به لوله‌های فالوپ می‌روند. در صورتی که مقاربت انجام شده باشد، تخم توسط اسپرم مرد بارور می‌شود و در آخر زن باردار خواهد شد.

تخمکی که بارور شده است به بافت درونی رحم زن که قبل از تخم‌گذاری برای بارداری احتمالی آماده شده است، متصل می‌شود. در آخر تخمک در رحم مادر تغذیه کرده، رشد می‌کند و جنین شکل خواهد گرفت.

هورمون‌هایی که در بدن یک زن ترشح می‌شوند باعث تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) می‌شوند، رحم را برای بارداری آماده می‌کنند یا در صورتی که تخمک با اسپرم لقاح نیافت، دیواره رحم که برای بارداری آماده شده بود، فرومی‌ریزد و قاعدگی رخ می‌دهد.

همه قرص‌های پیشگیری از بارداری حاوی مقدار ناچیزی هورمون استروژن و پروژسترون هستند. هورمون‌هایی که در این قرص‌ها استفاده شده‌اند، ساخته دست بشر هستند.

این هورمون‌ها با مهار چرخه ترشح طبیعی هورمون‌های بدن، از بارداری پیشگیری می‌کنند. جلوگیری از حاملگی به روش هورمونی معمولاً تخمک‌گذاری در بدن را متوقف خواهد کرد.

پیشگیری از بارداری با روش‌های هورمونی باعث تغییر شرایط مخاط دهانه رحم و پوشش خود رحم نیز می‌شود. به این شکل که اسپرم به علت ترکیبات مخاطی به‌سختی از دهانه رحم به تخمک که در لوله فالوپ قرار دارد می‌رسد و دیواره رحم نیز به‌ خاطر هورمون‌ها برای کاشته شدن تخم آماده نیست؛ بنابراین حتی اگر تخمک لقاح یابد جای‌گیری آن در رحم دور از انتظار است.

خرید قرص ال دی

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص ال دی در داروخانه معمولاً بسیار مناسب است. قرص ال دی قرصی است که تقریباً در هر داروخانه‌ای می‌توان آن را پیدا کرد و در دسترس همه قرار دارد.

پرسش و پاسخ در باره قرص ال دی

در ادامه خانم دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان به سوالات شما در ارتباط با “مصرف قرص ال دی” پاسخ داده اند. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، می‌توانید در انتهای مقاله ثبت کنید.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری ال دی چگونه است؟

قرص های LD (ال دی) در درجه اول برای جلوگیری از بارداری استفاده می شوند. به این صورت که هر شب یک عدد قرص از روز یکم تا پنجم پریود شروع می کنیم یعنی زمان شروع آن بین یکم تا پنجم هست تا بیست و یک شب که تعداد قرص های ما هست ادامه می دهیم .
ساعت خاصی مد نظر نیست فقط اینکه هر شب یادمان باشد که استفاده بشود .

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص های LD (ال دی) نسبت به بقیه ی قرص های جلوگیری خیلی متناسب هست و در بازار کنونی حدود دو تا سه هزار تومان هست، البته معادل های خارجی قیمت بالاتری دارد، مانند : قرص های مارولونو، قرص های یاسمی که الان در بازار نادر هستند و قیمت خیلی بالاتری دارند.

فواید قرص ال دی

از فواید قرص LD (ال دی) می توان به موارد زیر اشاره کرد ( هرچند این قرص فواید بیشتری هم دارد )

 1. به غیر از جلوگیری از بارداری، می توانیم برای تنظیم هورمون ها استفاده کنیم .
 2. قرص LD (ال دی) برای بعضی از خونریزی های غیر طبیعی استفاده کنیم .
 3. برای کاهش درد های دوران پریود مناسب است .
 4. برای منظم کردن پریود و سیکل های قاعدگی مناسب است .

خونریزی در زمان استفاده از قرص ال دی

 

تاثیر قرص ال دی بعد از چند روز است

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

 

نحوه مصرف قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری

باید به دوستان یادآوری کنم که وقتی ما اولین بار هست که این قرص را شروع می کنیم، باید مراقب باشیم تا حدود دو هفته یعنی علاوه بر مصرف قرص، جلوگیری طبیعی هم داشته باشیم تا مصرف قرص ها بتواند تاثیرش را برای ما شروع کند.

قرص ال دی برای تنظیم هورمون چگونه مصرف کنیم؟

اگر ما قرص ها را برای تنظیم هورمون ها استفاده می کنیم بهتر هست که برای یک دوره ی سه ماهه تا شش ماهه استفاده شود. به این صورت که بعد از مصرف هر بسته ی بیست و یک عددی، یک هفته استراحت می دهیم و بلافاصله دوباره بسته ی دوم را شروع می کنیم و دیگر کاری به زمان پریود و روز پریود نداریم و همان یک هفته کافی هست. از طریقی هم که مکانیسمی که باعث جلوگیری از بارداری می شود هم بهم ریختگی هورمون ها هست و دوم اینکه موکوس دهانی رحم را غلیظ می کند و مانع ورود اسپرم ها می شود و لانه گزینی را مناسب می کند .

پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی

سوال بیمار:

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

بسیاری از افراد ممکن است در مصرف قرص ضدبارداری بدون آگاهی عمل کنند یا طریقه مصرف صحیح آن را نمی‌دانند. همچنین این احتمال وجود دارد که برای بارداری در زمان مناسب سؤالاتی داشته باشند. بدون شک مراجعه حضوری برای همگان امکان‌پذیر نیست یا ترجیح می‌دهند برای فقط سؤال کردن پیش پزشک نروند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید می‌توانید با متخصصان آنلاین زنان و زایمان پذیرش ۲۴  صحبت کنید و از خدمات مشاوره آن‌ها بهره ببرید که در هر ساعتی از شبانه‌روز آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی هستند.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد، فقط و فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز را دارد، و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای اطلاع کامل از این بیماری یا شروع انجام روش های درمانی توصیه شده، با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

دریافت مشاوره آنلاین از متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

۳.۷/۵ (۲۴ نظر)

منبع
webmdncbimedicalnewstodaywebmd

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
854 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
اسرین
اسرین
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر من سه روز قرص ال دی یادم رفت بخورم نزدکی هم داشتم الان پریودم خواهش می کنم راهنمایم کند شش دوانه مونده از قرص یک بستم تموم بشه

نرگس
نرگس
در پاسخ به  اسرین
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۶مرداد پریود شدم روز ۱۳مرداد نزدیکی داشتم با شوهرم طبیعی البته آب منی بیرون ریخت من بعداز ۵ روز قرص ال دی خوردم حالا راهنمایی کنید ممنونم

نصیر
نصیر
در پاسخ به  نرگس
8 ماه قبل

سلام پنج روز از نزدیکی رد شده و من باکره هستم فکر میکنم آب روی واژنم ریخته شده روز پنجم ۲ عدد قرص ال دی خوردم و روز ششم دو عدد نگرانم حامله بشم احتمال داره یا نه لطفا جواب بدهید

گلی نازززز
گلی نازززز
در پاسخ به  نصیر
6 ماه قبل

ن عزیزم هیچی نمبشه نگران نباش

مریم
مریم
در پاسخ به  نصیر
6 ماه قبل

سلام .
من یه زن ۴۰ساله ام قبل از نزدیکی قرص ال دی خوردم از کاندوم هم استفاده کردم ازاون روز تا حالا ۶روز میگزره حالا قرص رو قطع کردم می‌خوام بدونم پریود میشم یا نه

رضا
رضا
در پاسخ به  نصیر
4 ماه قبل

عزیزم جاده خاکی رابرای همچین موقعی گذاشتن

Nilou
Nilou
در پاسخ به  نصیر
4 ماه قبل

حامله شدی؟

فرشته
فرشته
در پاسخ به  نصیر
1 ماه قبل

سلام من ماه قبل درروزسوم پریودیم نزدیکی داشتم شوهرم قرص تاخیری خورده بود واصلا اب منیش نیومد ولی من دوتاقرص اورژانسی خوردم الان دوروزازوقت پریودم گذشته پریودنشدم سینه هامم دردمیکنه نگرانم ایاممکنه حامله باشم

مهسا کرمی
مهسا کرمی
در پاسخ به  نرگس
4 ماه قبل

سلام وقتتون به خیر دیروز با شوهرم مقاربت کردم کاندوم پاره شد از قرص ضد بارداری ال دی چطور استفاده کنم دو روز به وقت پیرودم مونده امکان بارداری هستش

مهتاب
مهتاب
در پاسخ به  اسرین
9 ماه قبل

سلام من از روز پنجم ال دی خوردم الان ۷ عدد مونده میخوام نخورم که عادت بشم بعدش ۱۰ روز برم مسافرت اگ بخوام ادامه بدم باید ۷ عدد اضافه تا از ۲۱ عدد بخورم بنظر شما اضافه کنم قرص را یا قطع کنم عادت بشم

ویدا
ویدا
در پاسخ به  اسرین
5 ماه قبل

سلام بعداز خوردن قرص ال دی تا چند ساعت نباید قرص دیگری خورد مثلا مثل قرص معده یاسردرد

ناشناس
ناشناس
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر چند روزی هست قرص ال دی میخوردم دیروز با نامزدم رابطه مقعدی داشتم احتمال بارداری وجود داره؟

غلامی
غلامی
در پاسخ به  ناشناس
7 ماه قبل

سلام من پریودم ۵ روزعقب افتاده .بیبیجک استفاده کردم باردار نیسم .دوتا قرص ال دی باهم پریشب خوررم تاسریع پریود بشم ک هنوز خبری نشده.چکارکنم سریع پریود بشم؟

یعقوبی
یعقوبی
در پاسخ به  غلامی
4 ماه قبل

سلام پریودم ۶ روز هست عقب افتاده دو تا قرص الدین خوردم ایا پریود میشم

رضا
رضا
در پاسخ به  ناشناس
4 ماه قبل

خیر عزیزم مقعد ربطی به حاملگی نداره فقط گشاد شدی موقع ریدن میفهمی

زهره
زهره
5 ساعت قبل

سلام چون سفر مهمی درپیش دارم از روز ۱۴ دوره قاعدگی ام شروع به مصرف قرص مارولین کردم و الان ۶ روزه که مصرف میکنم ولی الان علائم پریودی مثل کمر درد دارم و همش فکر میکنم دارم پریود می‌شم. خیلی نگرانم. آیا این علائم طبیعیه؟

مریم محمدی
مریم محمدی
21 ساعت قبل

سلام وقت بخیر
من یک ماهه که برای تنظیم میزان خونریزی قاعدگیم با مشورت پزشک قرص ال دی می خورم و از روز سوم قاعدگیم شروع کردم و یک بسته ۲۱ تایی قرص رو هر شب مصرف کردم و الان ۵ روز از اتمام بسته اول می گذره و من هنوز پریود نشدم ، می خوام بدونم اگر ۷ روز از اتمام بسته اول قرصی بگذره و من پریود نشم ، آیا باز می تونم بسته دوم رو شروع به مصرف کنم یا خیر ؟

ناهید
ناهید
1 روز قبل

با درود مادر من سرطان سینه داشتن می خواستم بدونم خوردن قرص ال دی عوارضی برای من نداره برای سینه

efat
efat
1 روز قبل

سلام خسته نباشید مصرف قرص ld همزمان با شروع پریودی چه تاثیری دارد آیا باعث کاهش زمان خونریزی می شود . پریودیم زودتر ازموعد بوده .

Tabasom
Tabasom
4 روز قبل

سلام من ۲۱ سالمه و متاهلم دیشب رابطه محافظت نشده داشتم و امروز صبح یک قرص اورژانسی ۱.۵ و یک قرص ال دی باهم در اسرع وقت خوردم آیا احتمال اینکه قرص ها باهم تداخل داشته باشند و موفقیت آمیز نباشند وجود داره ؟ اگر وجود داره چه راهکاری برای پیشگیری از بارداری انجام بدهم که موفقیت آمیز باشد و اینکه بنده برای اولین بار از این قرص ها استفاده میکنم

نیلوفر
نیلوفر
8 روز قبل

سلام وقت بخیر
میشه لطفا جواب منا بدید من خیلی نگرانم
من برا تاخیر پریود ۱۰ ۱۵ تا ال دی خوردم. سه روز بعد قطع قرص پریود شدم و پاک شدم. ۳ روز پاک بودم و بعد خونریزیم شروع شد الان ۳ ۴ هفته ست خونریزی به صورت لخته دارم. خیلی طولانی شد
باید برم دکتر و اقدامی کنم؟ یا صبرکنم خودش قطع میشه؟

محمد
محمد
9 روز قبل

سلام من ترنس هستم برا اینکه پریود نشم چجوری باید از قرص ال دی استفاده کنم?لطفا کمکم کنید

سارا
سارا
10 روز قبل

من دختر استم با نامزادم خوابیدم دخول صورت نگرفت اب منی ش ریخت اما در واژن من نریخت من کیست تخمدان دارم یک ماه میشد پریود نشده بودم این کار صورت گرفت الان به تشویش استم که باردار نشده باشم دو ماه میشود پریود نشدم نزد پزشک مراجعه کردم امپول زد برای ده روز نشدم پریود بازرفتم امپول زد الان هم پریود نشدم

فاطمه
فاطمه
10 روز قبل

سلام بایدونه قرص الدی ک بخوری ولی حال آدم به هم بخوره بازم پریود میشیم

فریناز
فریناز
12 روز قبل

سلام خسته نباشید
من خانوم متاهل ۳۸ ساله هستم زمان پریودیه من حدودا ۱۰ روز اول ماه هست
میخام پریودی این ماه رو عقب بندازم بخاطر سفری که در پیش دارم
میخاستم بدونم از امروز شروع کنم روزی چند عدد قرص باید بخورم ؟

بی نام
بی نام
16 روز قبل

سلام من هر شب قرص ال میخوردم شب بعدش رابطه داشتم اب منی داخل ریخته شده بعدش ی قرص ال دی خوردم صبش یکی ایا ممکنه باردار باشم

معصوم
معصوم
19 روز قبل

سلام
اگر از قرص ال دی ۴ تا مونده باشه و قطع کنم و نزدیکی نداشته باشم آیا احتمال بارداری هست چون نیاز دارم قطع کنم اما می ترسم باردار بشم

زهرا
زهرا
23 روز قبل

سلام آیا نیاز هست بعد از تمام شدن قرص ضد بارداری مارولین تا پریود شدن راه جلوگیری استفاده کرد

زهرا
زهرا
29 روز قبل

سلام ببخشید من قرص ال دیم تموم شده ولی ی هفته مونده ب تاریخ دوران قاعدگیم چیکار کنم ؟؟ این ی هفته رو بدون قرص سر کنم یا دوباره بخورم

مریم خاکپور
مریم خاکپور
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ببخشید اگه تو یگ‌روز دوتا قرص بخورم بعدش دیگه نخورم پریود میشوم؟؟؟

مهلا
مهلا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر من قرص ال دی مصرف میکردم بعد دوشب یادم رفت بخورم شب بعدش پریود شدم بعد همون موقع دوتا قرص خورذم که قطع بشه خونریزیم ولی نشد الان ۸ روزه که پریودم و خون ریزی شدید دارم باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنین ممنونم

پریسا
پریسا
1 ماه قبل

با سلام و خسته نباشید من یک هفته تا زمان پریودی مانده است و امروز رابطه داشتم و جلوگیری نکردم و ال دی هم برای اولین بار ۲تا بعد از رابطه استفاده کردم احتمال باردار هست؟

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام من دیشب قرص خوردم امروز مقاربت داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره

بی نام
بی نام
1 ماه قبل

سلام من قبلاً برای پیشگیری قرص ال دی مصرف میکردم اما تقریبا دو ماهی هست که مصرف قرص رو قطع کردم وبه روش طبیعی جلوگیری میکنم اما حالا دوازده روز از پریودم میگذره آیا امکان حاملگی وجود دارد یا که تاثیر قطع کردن قرص هستش میشه لطفاً راهنماییم کنید ممنون

ثریامحمدی
ثریامحمدی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۴۳ساله هستم به خاطرماه رمضان که عادت نشم سرخود قرص خوردم بعدش حساسیت یعنی کل بدنم خارش پیداکرده آیامیتواند ازقرص ال دی باشد

احمدی
احمدی
3 ماه قبل

سلام من کیست دارم ک ۶سانت اندازش.دکترگفت ۲ دوره قرصLdبخورم الان دور دومه ک میخورم چندروز هست ک لک میبینم مشکل از چیه

الهام
الهام
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۱۵روز از گذاشتن دستگاه هم میگذره امروزرابطه داشت اما کنارش یکهفته هم هست قرص ال دی استفاده کردم بنظرشما احتمال بارداری هست یانه چون تا ۴روزقبلش قرص مفناک اسید میخوردم

زینب کریمیان
زینب کریمیان
3 ماه قبل

سلام خسته نیاشید من الان یه ماهه پریودم سونو دادم دکتر گفت یه کیست ساده داری ۵روز قرص ال دی مصرف می کنم ولی مریضیم هنوز قطع نشده

نگار
نگار
3 ماه قبل

بد از ۲۱ روز مصرف ال دی اون هفت روز که میگن قرص نخوریم چیکار باید کرد برای جلو‌گیری

مریم
مریم
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر منم فردا عروسیمه متاسفانه کلاس هم نرفتم نمیدونم قرص ال دی رو چطور مصرف کنم ایا باید هر شب مصرف کنم یا فقط شب هایی ک رابطه دارم؟
چون شوهرم کارش چطوریه ک ممکنه ی شب خونه باشه چند شب نباشه

آیناز
آیناز
3 ماه قبل

سلام من از ۱بهمن ماه قرص ال دی مصرف میکنم الان ۱۶ روزه ولی هیچ روزی سر ساعت مشخص نخوردم ۴ روزه احساس میکنم یکم دیگه پریود میشم درد خفیف زیر شکم دارم و ۲ روزه کمرم درد میکنه بنظرتون از چی میتونه باشه به پریودمم ۷ روز مونده تا اون موقع خوردن قرصو ادامه بدم یا قطع کنم؟ و ایا احتمال بارداری هست؟

فاطمه
فاطمه
4 ماه قبل

سلام من دوشب پیش با شوهرم رابطه داشتم و آب منی داخل ریخته، چون بچه دارم بچه نمیخام امشب دوتا قرص اورژانسی خودم، رابطه داشتیم و متاسفانه باز بی احتیاطی کرد و داخل ریخت، میشه از قرص ال دی استفاده کنم. الان خیلی حالت تهوع و سرگیجه دارم
توروخدا زود جوابم بدید دارم میمیرم از استرس

روزیتا
روزیتا
4 ماه قبل

سلام من با نامزدم رابطه داشتم البته نه دخول منی خودش رو روی واژنم خالی کرد این رو هم بگم روز دوم قاعدگی دوتا قرص ال دی مصرف کردم و روز سوم قاعدگی پریودم قط شد و رابطه داشتیم امکان باردای هست؟

saeli
saeli
4 ماه قبل

با همسرم رابطه داشتم کاندوم پاره شده آب منی ریخته داخل واژنم سریع شستم و چهار عدد قرص ال دی خوردم و ۱۲ ساعت بعد دوباره ۴ عدد خوردم میخواستم بدونم تا کی باید بخورم پنج روز هم پریودم تموم شده پاک شدم

شهناز
شهناز
4 ماه قبل

سلام من ۵۲سالمه کم کاری تیرویید دارم قرص میخورم این بار که پریود شدم پاک نشدم ۷سیکلمه ولی خونربزی دارم زیاد میخواستم ببینم میتونم قرص الدی بگیرم بخورم پاک میشم

مریم
مریم
4 ماه قبل

سلام قرص ال دی مصرف می کنم چتدروزبااستفاده نکردم نزدیکی کردم بازقرص ال دی ۲تاانداختن می شه

ناهید سادات حسبنی
ناهید سادات حسبنی
4 ماه قبل

من یه ماه هست ک از قرص ال دی استفاده میکنم هرشب یه رابطه داشتم ک اونم شک داریم ک منی ریخته شده یا ن بعد ۱۲ساعت بازم از قرص اورژانسی خوردم ایا بازم احتمال بارداری هست چون قرص ال دی میخورم وهنوز ول نکردم خونریزی اتفاق نیوفتاده یا ن ؟

اولادی
اولادی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید من قاعدگی نامنظمی دارم ی بسته کامله قرص ال دی رو بعداز پریود شدنم خوردم و بعداز یک هفته از تموم شدن قرص پریود شدم الان بسته دوم رو از روز اول پریودیم میتونم شروع کنم یا باید بعداز تمام شدن پریودیم بسته دوم رو شروع کنم

سوسن
سوسن
4 ماه قبل

سلام من ۵ دی پریودم تموم کرده بودم الان سه روزه باز پریودم خونریزی خیلی زیاد اسید مفنامیک خوردم تاثیری نداشت چیکار کنم خودمم بچه شیر خوار دارم میتونم قرص ال دی مصرف کنم خونریزی رو کم میکنه واسه بچه ضرری نداره

نامشخص
نامشخص
4 ماه قبل

سلام من خانم ۳۴ ساله هستم خواستم بدونم قرص ال دی واسه رشد مو هم خوبه یانه آخه موهام کم پشته میریزه اگه خوبه استفاده کنم

رز سفید
رز سفید
4 ماه قبل

سلام من ۶ دی ماه عادت ماهیانه ام تمام شد
سه روز قبل ١۴ ام برای اولین بار رابطه داشتم با نامزدم.
میخواستم بدونم مایعی که قبل از ارضا در ابتدای رابطه از آلت مرد میاد باعث حاملگی میشه؟؟
و اینکه تو این سه روز مشخص میشه؟؟
برای جلوگیری از باردار شدن چیکار باید کنم چون من هنوز نامزدم و تو این سه روز خیلی استرس کشیدم

عالیه
عالیه
4 ماه قبل

سلام من ۳۶ سالمه و قرص آل دی مصرف میکنم بعد رابطه دو تا قرص خوردم بقیه بسته قرص رو شبی یکی بخورم ؟

زهرا
زهرا
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من ۲۰ سالمه موقع رابطه از جلوگیری استفاده نکردیم و میخاستم قرص بخورم که یادم رفت…
فردام رابطه من پریود شدم… میخاستم بدونم الان که دو روز گذشته نیازه که قرص بخورم؟یا همراه خون‌ریزی همه چیزی خارج شد؟
میشه لطفا خیلیی زود جواب بدید چون یک‌ روز دیگ وقت دارم

فهیم
فهیم
در پاسخ به  زهرا
21 روز قبل

سلام فهیم هستم ۲اردیبهشت پریودشدم تاهفت روزدوباره۲۰هم پریودشدم خونریزیم خیلی شدیدسن قبل خون ریزیم انجام دادم مشکلم چی هست باید چه قرصی بخورم تا خوب بشم

الهه
الهه
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر من رابطه مقعدی داشتم تماس با واژنم‌ هم بود آب منی‌ رو هم داخل مقعدم ریخت بعد از رابطه یدونه قرص اورژانسی‌ خوردم اما الان ی هفتس گذشته و پریود نشدم احتمال بارداری هست؟

فیما
فیما
در پاسخ به  الهه
4 ماه قبل

یه بیبی چک بذار مشخص شه

زهرا
زهرا
4 ماه قبل

سلام.رابطه محافظت نشده داشتم بعد ۲۴ساعت ۵تاقرص اورژانسی خوردم بعد ۳روز پریود شدم اماالان شکم درد وحالت تهوهدارم ایاباردارم

نازگل
نازگل
4 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. برای عقب افتادن پریود ایا روز اول لک بینی از قرص ال دی استفاده کنم امکان داره پریودم عقب بیفته یا خیر؟

سیمین
سیمین
4 ماه قبل

سلام من ماه قبل بیستم پریود شدم الان ۱۲ این ماه هم نزدیکی داشتم امکان بارداریم هستش یا نه ؟قرص اورژانسی بخورم ممنون میشم جواب بدید

بخشایش
بخشایش
5 ماه قبل

سلام
ببخشید من روز سوم پاکی نزدیکی محافظت نشده داشتم بلافاصله بعدش یک قرص تنسی ۱و نیم خوردم یک هفته بعدش ۱۰ روز خونریزی داشتم دکتر رفتم با خوردن پروژسترون به مدت ۱۰ روز خوب شدم بعد از ۲۸ روز پاکی دوباره پریودی با خونریزی طولانی داشتم دوباره با مراجعه به دکتر و تجویز یک آمپول استروژن پاک شدم والان دوباره بعد از ۹ روز دوباره لک شدم و فکر کنم آغاز یک خونریزی طولانی …چه کار کنم؟

امنه
امنه
5 ماه قبل

سلام خسته نباشین من روز چهارم پریودی ی دونه قرص ال دی خوردم بعد از تموم شدن پریودی چن روز بعد لک دیدم ایا از خوردن قرصه یا دلیل دیگه ایی داره؟

زینب
زینب
5 ماه قبل

سلام من الان ۷ساله دارم قرص hdمصرف میکنم. تا چه زمانی روی بدنم تاثیر داره؟

مهتا
مهتا
5 ماه قبل

سلام من بعد از خوردن قرص بدنم خارش میگیره میخواستم بدونم میتونه از عوارض مصرف بلندمدت باشه آخه من حدودا ۴ ساله از قرص برای پیشگیری استفاده میکنم ‌.لطفا پاسخ بدید.

مریم
مریم
5 ماه قبل

سلام.من رابطه محافظ نشده داشتم بعد دوهفته پریود شدم اما ۳۰روز از آخرین پریود م گذشته ۲عدد ال دی خوردم دو روز لکه بینی و یک روز خون ریزی احتمال بارداری هست

فاطمه
فاطمه
5 ماه قبل

سلام وخسته نباشیدمیخواستم بپرسم من درست یک شب قبل ازنزدیکی قرص ال دی خوردم دوشب بعدهم ادامه دادم احتمال بارداری هست خیلی استرس دارم ممنون

دکمه بازگشت به بالا