قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

چگونه از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

نظر خانم دکتر ندا اکباتانی در رابطه با مصرف قرص ال دی

قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

یکی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده از قرص ال دی است. این قرص در دسته قرص‌های هورمونی قرار می‌گیرد اما در آن به نسبت قرص‌های قدیمی‌تر مقادیر کمتری هورمون استفاده شده است و دوز پایین‌تری دارد.

برای افرادی که حساس هستند، قرص‌های پیشگیری از بارداری با دوز پایین مثل ال دی عوارض کمتری به همراه دنبال دارند و در آینده و با استفاده مکرر مشکلات کمتری ایجاد می‌کنند.

قرص‌های هورمونی که با هدف پیشگیری از بارداری تولید می‌شوند، در دو دسته قرار می‌گیرند. دسته اول قرص‌هایی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند و دسته دوم فقط هورمون پروژسترون را درون خود دارند.

قرص ال دی برای کیست؟

قرص ال دی در واقع راهی برای افرادی است که بعد از مقاربت و برقراری رابطه جنسی می‌خواهند از بارداری احتمالی جلوگیری کنند. این قرص حاوی ترکیباتی مشابه هورمون‌های زنانه است که تخمک گذاری در زنان را به تعویق می‌اندازد.

ترکیبات قرص ال دی

هر یک عدد قرص ال دی شامل ۰۳/۰ میلی‌گرم اتینیل استرادیول (ترکیب استروژنی)، ۳/۰ میلی‌گرم نورژسترل یا ۱۵/۰ میلی‌گرم لوونورژسترل (ترکیبات پروژسترونی) است.

کاربردهای قرص ضد بارداری

قرص ال دی به جز پیشگیری از قاعدگی برای درمان بعضی از بیماری‌ها و مشکلات زنان نیز استفاده می‌شود. مثلاً متخصصان زنان و زایمان برای خونریزی‌های زیاد در دوران قاعدگی، درمان قاعدگی دردناک، کیست‌های خوش‌خیم رحم و تخمدان و کنترل کردن التهابات لگنی این قرص را تجویز می‌کنند.

قرص ال دی و عقب انداختن پریود

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

دلایل متعددی برای به تعویق انداختن قاعدگی وجود دارد. مثلاً افرادی که قصد دارند به مکان‌های زیارتی سفر کنند اگر زمان سفر با قاعدگی تداخل داشته باشد، مجبور هستند تاریخ قاعدگی خود تغییر دهند.

به‌عبارت‌دیگر، آن‎ها از خونریزی در زمان طبیعی‌اش جلوگیری می‌کنند و مانع از رخ‌دادن خونریزی قاعدگی در موعد مقرر می‌شوند.

یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای این کار مصرف قرص‌های ضد بارداری مخصوصاً ال دی است. با این‎که انجام این کار باعث به‌هم‌خوردن تعادل هورمون‌های بدن می‌شود و عوارض متعدی دارد. توجه داشته باشید که این راه تا زمانی که ضروری نباشد به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 نحوه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن

برای به تعویق انداختن قاعدگی باید استفاده از قرص ال دی را از روز ۵ تا ۷ سیکل ماهانه شروع کنید ولی مصرف را تا زمانی که می‌خواهید قاعدگی عقب بیفتد، بدون وقفه ادامه دهید. در این شرایط معمولاً قاعدگی با فاصله ۲ تا ۳ روز پس از قطع مصرف قرص ضد بارداری اتفاق خواهد افتاد.

اگر در طول دوره استفاده از قرص دچار لکه بینی شدید، به جای یک قرص دو قرص مصرف کنید تا مقدار بیشتر هورمون استروژن مانع از شروع خونریزی گردد.

دلایل به تعویق انداختن قاعدگی

قاعدگی در خانم‌ها هر ماه با مشکلاتی اجتناب‌ناپذیر همراه است. به تعویق انداختن قاعدگی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. در این قسمت بعضی از دلایل را می‌توانید مشاهده کنید:

 • وجود یک مشکل روحی یا فیزیکی که تحمل پدهای بهداشتی، کاپ قاعدگی یا تامپون را برای شخص سخت می‌کند.
 • بیماری‌هایی که پریود شدن باعث حاد شدن آن‌ها می‌شوند، مثل آندومتریوز یا کم‌خونی شدید
 • حساس و دردناک شدن سینه، نفخ کردن
 • تغییرات رفتار و حساس شدن فرد در هفته قبل از قاعدگی
 • سردردها یا علائم دیگر قاعدگی که بیشتر در طول هفته‌ای که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌شوند مشاهده خواهند شد.
 • قاعدگی‌های شدید، طولانی و مکرر یا دردناک
 • در کنار این علائم خونریزی دوران قاعدگی پریودی در بعضی شرایط قابل تحمل نیست.

مثلاً امکان دارد شما بخواهید قاعدگی خود را تا بعد از یک امتحان سرنوشت‌ساز، یک رویداد ورزشی که قرار است در آن شرکت کنید، یک برنامه تعطیلات یا یک مراسم مهم مثل جشن ازدواج یا دوران ماه عسل به تعویق بیندازید.

به تعویق انداختن قاعدگی برای تمام خانم‌ها کار درستی است؟

اگر پزشک با مصرف قرص ال دی به‌منظور عقب انداختن قاعدگی برای شما مخالفتی نکرد، مصرف این قرص مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

بااین‌حال بیشتر متخصصان زنان و زایمان به دلیل اثر منفی که استفاده قرص‌های پیشگیری بر قدرت باروری زنان دارند، مصرف قرص‌های پیشگیری برای عقب انداختن پریود را در مواقع غیرضروری منع می‌کنند.

اگر به هر دلیلی قصد ندارید به پزشک مراجعه کنید می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید. مشاوران مامایی این سامانه شما را در مورد مصرف درست این قرص‌ها راهنمایی خواهند کرد.

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

ترکیبات قرص ضد بارداری ممکن است با بعضی از داروهای روانپزشکی مانند داروهای ضد صرع تداخل ایجاد کند. بعضی از داروهایی که قرص ال دی با آن‌ها تداخل دارویی ایجاد می‌کند عبارت‌اند از: کاربامازپین و فنوباربیتال.

اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از شروع استفاده از این قرص این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید. اگر به دلیل نداشتن زمان شرایط مراجعه حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید.

مدت‌ها است که مردم قرص ال دی را به عنوان یکی از عواملی می‌شناسند که باعث عصبی بودن خانم‌ها می‌شود! گرچه باید بدانید که این موضوع درست نیست و هیچ اساس علمی ندارد و به غلط در جامعه جا افتاده است.

عوارض قرص ال دی برای مردان

اساس عملکرد قرص‌های ضد‌بارداری هورمونی، مانند قرص ال دی هورمون استروژن است. این هورمون عامل بروز علائم زنانه در زنان است.

اگر مردان برای مدت‌زمان طولانی از این قرص استفاده کنند ویژگی‌های زنانه‌ای مثل بزرگ شدن و رشد نامعمول سینه، کم شدن رشد موهای ناحیه صورت و ریش و سبیل، تغییر نحوه ذخیره چربی در بدن و تحلیل عضلات در آن‌ها دیده خواهد شد.

معمولاً استفاده از قرص ال دی برای آقایان توصیه نمی‌شود و افراد معدودی، به‌ویژه کسانی که دو جنسه هستند و تمایل دارند اندامشان به اندام‌های زنانه‌ شبیه شود از این قرص استفاده می‌کنند.

مصرف قرص ال دی در کوتاه‌مدت مشکلی برای آقایان ایجاد نمی‌کند اما استفاده طولانی‌مدت موجب ظاهرشدن علائم زنانگی و کم‌رنگ شدن خصوصیات مردانه خواهد شد.

اگر آقایی به هر دلیلی به استفاده از قرص ال دی روی آورده است، توصیه می‌شود هر چه زودتر مصرف این قرص را قطع کند و حتماً قبل از استفاده با پزشک خود در این مورد مشورت کند. زیرا این دسته داروها بر میل جنسی مردان و قوای جنسی اثر منفی می‌گذارند.

عوارضی که قرص ال دی ممکن است به همراه داشته باشد

مصرف قرص پیشگیری از بارداری ال دی مثل هر داروی دیگری ممکن است برای افراد همراه با عوارض جانبی باشد.

برای جلوگیری از بروز این عوارض باید این قرص را قبل از خوابیدن مصرف کنید. با این کار می‌توانید تا حدودی شدت بروز این عوارض را کاهش دهید.

در افرادی که به‌تازگی عمل جراحی انجام داده‌اند، استفاده از این قرص می‌تواند باعث بروز ترمبوآمبولیسم شود. به همین دلیل باید از چند هفته قبل از عمل جراحی استفاده از این دارو را متوقف کرد.

مصرف یک دوره از این دارو در کل عوارض نگران‌کننده‌ای برای افراد به همراه ندارد ولی در استفاده مستمر و طولانی‌مدت باید دقت بیشتری به خرج داد و حتماً در طول دوره استفاده از قرص با پزشک مشاور خود در تماس بود.

عوارضی که بین خانم‌هایی که از قرص ال دی استفاده می‌کنند و شایع هستند عبارت‌اند از:

 • حالت تهوع
 • افزایش احتمال دچار شدن به بیماری‌های صفراوی
 • سینه‌های دردناک یا متورم
 • افزایش رشد موهای زائد
 • افزایش وزن
 • مقدار کمی خون، یا لکه بینی، بین پریود
 • تغییرات خلق‌وخوی
 • آکنه
 • سردرد خفیف

عوارض جانبی که در قسمت بعدی به پرداخته شده است، در بین مصرف‌کنندگان کمتر دیده شده‌اند اما علائم جدی‌تری هستند.

بروز عوارض جانبی زیر می‌تواند علائم وجود یک بیماری جدی مثل مشکلات کبدی، کیسه صفرا، لخته شدن خون در عضوی از بدن، فشار خون بالا، یا سکته مغزی و بیماری‌های قلبی باشد:

 • احساس درد در ناحیه شکم
 • درد در قفسه سینه
 • سردردهای شدید و طولانی
 • تاری دید
 • مشکلات چشم
 • تورم، التهاب یا احساس درد در پاها و ران‌ها

چه افرادی در استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری محدودیتی ندارند؟

بیشتر خانم‌ها می‌توانند با خیال راحت از قرص‌های ضد بارداری (مثل قرص ال دی) استفاده کنند. توجه داشته باشید که مصرف این دسته قرص‌ها برای خانم‌هایی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و سیگار می‌کشند توصیه نمی‌شود.

فواید قرص ال دی

چگونه قرص ال دی را به شکل اورژانسی مصرف کنیم؟

اگر رابطه جنسی بدون استفاده از پوشش انجام شود، در حین رابطه کاندوم پاره شود یا در اثر تماس منقطع ناموفق مقداری مایع منی وارد واژن شود و احتمال بارداری وجود داشته باشد، برای جلوگیری از بارداری می‌توان از قرص ال دی اورژانسی استفاده کرد.

در این روش، اولین دوز قرص‌ها باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی مشکوک مصرف شود. در استفاده اورژانسی از این قرص، دفعه اول چهار عدد و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر استفاده کنید.

نحوه مصرف قرص ال دی برای اولین‌بار

این قرص را هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید. بهتر است برای مصرف قرص ضدبارداری یک زمان تعیین کنید، به‌عنوان‌مثال هنگام صبحانه یا قبل از خوابیدن.

هنگامی که قرص ال دی بر اساس دستور پزشک مصرف شود، در اولین ماه مصرف نیز در پیشگیری از بارداری مؤثر است اما پزشکان برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنند که در ماه اول در کنار قرص‌ها از روش‌های دیگر (مثل کاندوم) نیز برای پیشگیری از بارداری احتمالی استفاده شود.

بعد از گذشت ماه اول می‌توانید به قرص‌های ال دی به عنوان راهی مطمئن برای پیشگیری از بارداری اعتماد کنید.

اگر استفاده از قرص ال دی یک روز به تأخیر افتاد چه باید کرد؟

اگر یک روز فراموش کردید که قرص ضد بارداری را استفاده کنید، سریعاً نسبت به مصرف قرص اقدام کنید. اگر از رابطه جنسی یک روز گذشته است، روز بعد دو قرص ال دی مصرف کنید.

اگر استفاده از این قرص به مدت ۲ روز به تعویق افتاد روز بعد دو قرص و فردای آن روز نیز دو قرص دیگر استفاده کنید. سپس به روال عادی خود باز خواهید گشت.

اگر بیش از دو روز قرص‌های پیشگیری مصرف نکرده‌اید، حتماً با پزشک خود در این مورد صحبت کنید زیرا ممکن است لازم باشد که از قرص دیگری استفاده کنید یا قرص ال دی را با دوز مختلفی مصرف کنید.

هر دفعه که استفاده از قرص را فراموش کردید، تا زمانی که یک بسته قرص را مصرف نکرده‌اید در کنار استفاده از آن باید از روش‌های دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده کنید. زیرا زمانی که مصرف قرص ال دی به تعویق می‌افتد، احتمال آزاد شدن تخمک از تخمدان بیشتر می‌شود.

اگر فراموش کرده‌اید که قرص‌های پیشگیری را مصرف کنید و زمان پریود شما به تعویق افتاده حتماً تست بارداری انجام دهید.

اگر دو ماه متوالی قاعدگی شما عقب افتاد، حتی اگر به شکل منظم و مستمر از قرص پیشگیری استفاده کرده‌اید، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بارداری انجام دهید. اگر به هر دلیلی به مراجعه حضوری با پزشک علاقه‌ای ندارید می‌توانید از مشاورین با تجربه پذیرش ۲۴ مشاوره بگیرید.

عملکرد قرص ال دی

معمولاً در هر ماه یک بار بافت تخمدان در بدن زن پاره می‌شود و تخم از فولیکول خارج شده و به لوله‌های فالوپ می‌روند. در صورتی که مقاربت انجام شده باشد، تخم توسط اسپرم مرد بارور می‌شود و در آخر زن باردار خواهد شد.

تخمکی که بارور شده است به بافت درونی رحم زن که قبل از تخم‌گذاری برای بارداری احتمالی آماده شده است، متصل می‌شود. در آخر تخمک در رحم مادر تغذیه کرده، رشد می‌کند و جنین شکل خواهد گرفت.

هورمون‌هایی که در بدن یک زن ترشح می‌شوند باعث تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) می‌شوند، رحم را برای بارداری آماده می‌کنند یا در صورتی که تخمک با اسپرم لقاح نیافت، دیواره رحم که برای بارداری آماده شده بود، فرومی‌ریزد و قاعدگی رخ می‌دهد.

همه قرص‌های پیشگیری از بارداری حاوی مقدار ناچیزی هورمون استروژن و پروژسترون هستند. هورمون‌هایی که در این قرص‌ها استفاده شده‌اند، ساخته دست بشر هستند.

این هورمون‌ها با مهار چرخه ترشح طبیعی هورمون‌های بدن، از بارداری پیشگیری می‌کنند. جلوگیری از حاملگی به روش هورمونی معمولاً تخمک‌گذاری در بدن را متوقف خواهد کرد.

پیشگیری از بارداری با روش‌های هورمونی باعث تغییر شرایط مخاط دهانه رحم و پوشش خود رحم نیز می‌شود. به این شکل که اسپرم به علت ترکیبات مخاطی به‌سختی از دهانه رحم به تخمک که در لوله فالوپ قرار دارد می‌رسد و دیواره رحم نیز به‌ خاطر هورمون‌ها برای کاشته شدن تخم آماده نیست؛ بنابراین حتی اگر تخمک لقاح یابد جای‌گیری آن در رحم دور از انتظار است.

خرید قرص ال دی

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص ال دی در داروخانه معمولاً بسیار مناسب است. قرص ال دی قرصی است که تقریباً در هر داروخانه‌ای می‌توان آن را پیدا کرد و در دسترس همه قرار دارد.

پرسش و پاسخ در باره قرص ال دی

در ادامه خانم دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان به سوالات شما در ارتباط با “مصرف قرص ال دی” پاسخ داده اند. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، می‌توانید در انتهای مقاله ثبت کنید.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری ال دی چگونه است؟

قرص های LD (ال دی) در درجه اول برای جلوگیری از بارداری استفاده می شوند. به این صورت که هر شب یک عدد قرص از روز یکم تا پنجم پریود شروع می کنیم یعنی زمان شروع آن بین یکم تا پنجم هست تا بیست و یک شب که تعداد قرص های ما هست ادامه می دهیم .
ساعت خاصی مد نظر نیست فقط اینکه هر شب یادمان باشد که استفاده بشود .

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص های LD (ال دی) نسبت به بقیه ی قرص های جلوگیری خیلی متناسب هست و در بازار کنونی حدود دو تا سه هزار تومان هست، البته معادل های خارجی قیمت بالاتری دارد، مانند : قرص های مارولونو، قرص های یاسمی که الان در بازار نادر هستند و قیمت خیلی بالاتری دارند.

فواید قرص ال دی

از فواید قرص LD (ال دی) می توان به موارد زیر اشاره کرد ( هرچند این قرص فواید بیشتری هم دارد )

 1. به غیر از جلوگیری از بارداری، می توانیم برای تنظیم هورمون ها استفاده کنیم .
 2. قرص LD (ال دی) برای بعضی از خونریزی های غیر طبیعی استفاده کنیم .
 3. برای کاهش درد های دوران پریود مناسب است .
 4. برای منظم کردن پریود و سیکل های قاعدگی مناسب است .

خونریزی در زمان استفاده از قرص ال دی

 

تاثیر قرص ال دی بعد از چند روز است

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

 

نحوه مصرف قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری

باید به دوستان یادآوری کنم که وقتی ما اولین بار هست که این قرص را شروع می کنیم، باید مراقب باشیم تا حدود دو هفته یعنی علاوه بر مصرف قرص، جلوگیری طبیعی هم داشته باشیم تا مصرف قرص ها بتواند تاثیرش را برای ما شروع کند.

قرص ال دی برای تنظیم هورمون چگونه مصرف کنیم؟

اگر ما قرص ها را برای تنظیم هورمون ها استفاده می کنیم بهتر هست که برای یک دوره ی سه ماهه تا شش ماهه استفاده شود. به این صورت که بعد از مصرف هر بسته ی بیست و یک عددی، یک هفته استراحت می دهیم و بلافاصله دوباره بسته ی دوم را شروع می کنیم و دیگر کاری به زمان پریود و روز پریود نداریم و همان یک هفته کافی هست. از طریقی هم که مکانیسمی که باعث جلوگیری از بارداری می شود هم بهم ریختگی هورمون ها هست و دوم اینکه موکوس دهانی رحم را غلیظ می کند و مانع ورود اسپرم ها می شود و لانه گزینی را مناسب می کند .

پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی

سوال بیمار:

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

بسیاری از افراد ممکن است در مصرف قرص ضدبارداری بدون آگاهی عمل کنند یا طریقه مصرف صحیح آن را نمی‌دانند. همچنین این احتمال وجود دارد که برای بارداری در زمان مناسب سؤالاتی داشته باشند. بدون شک مراجعه حضوری برای همگان امکان‌پذیر نیست یا ترجیح می‌دهند برای فقط سؤال کردن پیش پزشک نروند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید می‌توانید با متخصصان آنلاین زنان و زایمان پذیرش ۲۴  صحبت کنید و از خدمات مشاوره آن‌ها بهره ببرید که در هر ساعتی از شبانه‌روز آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی هستند.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد، فقط و فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز را دارد، و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای اطلاع کامل از این بیماری یا شروع انجام روش های درمانی توصیه شده، با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

دریافت مشاوره آنلاین از متخصص زنان و زایمان

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند.
فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و… است.

۲.۶/۵ (۵ نظر)

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
webmdncbimedicalnewstodaywebmd

تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

تیم تحریریه پذیرش۲۴ متشکل از پزشکان متخصص و پرستاران دارای مجوز، مترجمان و نویسندگان با تجربه در حوزه تولید محتوای پزشکی و سلامتی تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی و آگاهی سازی کامل و جامع در خصوص داروها، بیماری‌ها و سایر اطلاعات سلامتی برای استفاده عمومی کاربران پذیرش۲۴ از منابع معتبر علمی به کار می‌بندد.
guest
720 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
اسرین
اسرین
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر من سه روز قرص ال دی یادم رفت بخورم نزدکی هم داشتم الان پریودم خواهش می کنم راهنمایم کند شش دوانه مونده از قرص یک بستم تموم بشه

نرگس
نرگس
در پاسخ به  اسرین
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر من ۶مرداد پریود شدم روز ۱۳مرداد نزدیکی داشتم با شوهرم طبیعی البته آب منی بیرون ریخت من بعداز ۵ روز قرص ال دی خوردم حالا راهنمایی کنید ممنونم

نصیر
نصیر
در پاسخ به  نرگس
7 روز قبل

سلام پنج روز از نزدیکی رد شده و من باکره هستم فکر میکنم آب روی واژنم ریخته شده روز پنجم ۲ عدد قرص ال دی خوردم و روز ششم دو عدد نگرانم حامله بشم احتمال داره یا نه لطفا جواب بدهید

مهتاب
مهتاب
در پاسخ به  اسرین
1 ماه قبل

سلام من از روز پنجم ال دی خوردم الان ۷ عدد مونده میخوام نخورم که عادت بشم بعدش ۱۰ روز برم مسافرت اگ بخوام ادامه بدم باید ۷ عدد اضافه تا از ۲۱ عدد بخورم بنظر شما اضافه کنم قرص را یا قطع کنم عادت بشم

ناشناس
ناشناس
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر چند روزی هست قرص ال دی میخوردم دیروز با نامزدم رابطه مقعدی داشتم احتمال بارداری وجود داره؟

زهرا
زهرا
21 ساعت قبل

سلام من دوروز پیش رابطه مقاربتی محافظت نشده داشتم الان باید چکار کنم دیشب قرص ضد بار داری خودم حالمو خیلی بد کرده باید چه کار کنم

رویا
رویا
1 روز قبل

سلام .منی که از شب اول عروسی رابطه جدیم شروع میشه و اگه بخوام مصرف قرص ال دی روش جلوگیریم باشه،باید خوردن قرصو از همون شب شروع کنم،؟؟ تا کی باید ادامه بدم؟ کاملا مطمئنه؟؟و اینکه به چه شکل باشه مصرفش؟

صدیقه
صدیقه
4 روز قبل

سلام من پریودم نامنظم طوری که سه چهار ماه طول میکشه بعضی موقع یک عدد قرص ال دی استفاده می کنم بعدیک هفته‌ پریود میشم آیا این کارم ضرر دارد

نصیر
نصیر
7 روز قبل

سلام پنج روز از نزدیکی رد شده و من باکره هستم فکر میکنم آب روی واژنم ریخته شده روز پنجم ۲ عدد قرص ال دی خوردم و روز ششم دو عدد نگرانم حامله بشم احتمال داره یا نه لطفا جواب بدهید

ملکا
ملکا
8 روز قبل

سلام ببخشید من کیست تخمدان داشتم دکتر برام سه دوره قرص ال دی نوشه من دو دوره اش رو خوردم امااین ماه که پریود شدم روز ۶ پریودی دیگه پاک شدم ومن باید بعد از ۷ روز دوباره قرص ال دی رو شروع کنم یک شب یادم رفت شب بعدی که روز ۶ پریودی بود ۲ قرص ال دی خوردم اما روز بعدش دوباره پریود شدم میخوام بدونم دلیلش چی میتونه باشه

م ق
م ق
10 روز قبل

سلام ٢۴سالمه و ٧سال هست که برای جلو گیری از قرص ال دی استفاده میکنم
این ماه فقط قرص نخوردم و ٣بار رابطه داشتم هربار بعد از نزدیکی٢تا قرص ال دی خوردم
١هفته بعد به مدت ٣روز لکه بینی داشتم و الان ٢روز از موعد پریودم گذشته و هنوز پریود نشدم
احتمال بارداری هست ؟

narges
narges
13 روز قبل

سلام قبل رابطه دوتا قرص LDخوردم وبعدش رابطه ام واژنم شستم دو روز بعدش هم دوباره قرص خوردم احتمال دارع باردار بشم؟

Last edited 13 روز قبل by narges
آفتابگردان
آفتابگردان
15 روز قبل

سلام. آیا مصرف قرص ال دی برای به تعویق انداختن پریود باعث بزرگ شدن غدد لنفاوی زیربغل میشود؟ غده لنفاوی زیربغل راستم به اندازه یک فندق بزرگ شده است و درد میکند.

نازنین
نازنین
17 روز قبل

سلام من اولین دوره ای هست که قرص جلوگیری (روکین)مصرف می کنم الآن پانزده روز هست که قرص رو می خورم میشه رابطه ی محافظت نشده داشته باشم

سمیه
سمیه
17 روز قبل

سلام من رابطه جنسی داشتم ولی مایع منی داخل نریخته قرص اورژانسی خوردم برااطمینانولی الان پریود نشدم ازوقتم چن روز گذاشته خواهشن راهنمایی کنید خیلی نگرانم ک نکنه باردارشم

نیوشا
نیوشا
18 روز قبل

سلام ببخشید ی سوال داشتم من الان فکر کردم یکشنبه هستش و قرص ال دی رو خوردم بعد فهمیدم نه امروز شنبه هستش و بلافاصله قرص روز شنبه رو خوردم . می‌خوام بدونم برام مشکلی پیش نمیاد یا اینکه باردار نمیشم؟ هیچ وقت من تو مصرف قرص ال دی تأخیر نداشتم فقط امروز اینجوری شد ممنون میشم جواب بدین

سارا
سارا
18 روز قبل

با قرص ال دی میتونیم باردار بشیم

اکبرزاده
اکبرزاده
19 روز قبل

سلام خسته نباشیدهنگام مصرف قرص ال دی برا پیشگیری از بارداری، وقتی یک بسته تموم شد آیا دیگه نخوریم تا پریود بشیم و اینکه ایا احتمال بارداری درین مدت وجود داره؟

زهرا حبیبی
زهرا حبیبی
20 روز قبل

ببخشید برانزدیکی روزها بیشترهست شوهرم جلوگیری نمیکنه من قرص ال دی تازه این ماه شروع کردم به خوردن ایا لازمه قبل ازنزدیکی درروز دوباره قرص ال دی بخورم یانه همون هرشب ساعت ۸شب میخورم کافیه

زهرا حبیبی
زهرا حبیبی
20 روز قبل

سلام ببخشید من ازاول برج ۶دارم قرص ال دی برا باراول هرشب ساعت ۸مصرف میکنم خواستم سوال کنم که برا نزدیکی طبیعی ثاثیرقرص ال دی تاچه ساعتی هست اگرمنی داخل رحم بریزه همیشه مشکلی خدایی نکرده پیش نمیاد

شادی
شادی
21 روز قبل

سلام خسته نباشید
من اردیبهشت دو هفته به پریودی قرص ال دی شروع کردم هم برای پیشگیری و هم برای عقب انداختن اما الان که چند ماهه میگذره دقیقا اواسط ماه که قبلا پریود میشدم درد سینه و کمر دارم و پریودیم مطابق قرصی که خوردم و ادامه دادم تو این چند ماه عقب افتاده آیا لازمه قرص ال دی قطع کنم؟

حکیمه
حکیمه
22 روز قبل

سلام هنگام قرص ال دی استفاده می کنیم بایدچه داروهای استفاده نکنیم مثلا داروهای سرماخوردگی

علیلو
علیلو
22 روز قبل

سلام وقت بخیر من الان سی و پنج روزه که زایمان کردم ولی خونریزی دارم به کمک قرس ترنسید و داکسی سایکلین و قرص buphaston کم شده ولی تموم نشدم دکتر آزمایش برام نوشته میگه از هورمونهات اینطوری شده به نظرتون من اگه از امروز قرص ال دی بخورم کم میشم شکم درد هم دارم در ضمن کیست تخمدان هم داشتم تو سونو

سمیعی
سمیعی
22 روز قبل

سلام من از روز ۵ پریودم قرص ال دی خوردم به مدت ۱۰ روز ولی بعد ول کردم که زودتر پریود شم ولی نشدم‌هنوز ۵ روز گذشته
من میخوام پریودم جلو بیفته چون سفر در پیش دارم
میتونم دوباره خوردن قرص رو شروع کنم که پریود نشم؟؟؟

خدیجه
خدیجه
23 روز قبل

اقدام بار داری کردم قصد سفر دارم اون روزم وقت پریودمه چکار کنم

خدیجه
خدیجه
23 روز قبل

سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم ببینم خوردن قرص ال دی ضرر دارد

فاطمه ب
فاطمه ب
23 روز قبل

سلام در مورد تنبلی تخمدان و تجویز مصرف قرص بیشتر توضیح بدید و ایا مصرف قرص باعث پدبد امدن لک صورت میشود

ریحانه
ریحانه
24 روز قبل

سلام روزتون بخیر ؛ من قرص ال دی و به صورت منظم مصرف میکردم ولی دو شب فراموش کردم ک مصرف کنم و باعث شد پریود بشم . الان روز ششم پریودم هست ولی خون ریزی زیاد دارم ‌.میخواستم بپرسم ک ایا قرص ال دی باعث میشه روزایه پریودی من بیشتر باشه یا نه دقیقا سر ۷ روز تموم میشه ؟ اگر تموم نشد باید به پزشک مراجعه کنم یا طبیعیه؟

مریم
مریم
24 روز قبل

سلام بعد از خوردن قرص ال دی چند روز بعدش پریود میشم ممنون

رستمی
رستمی
25 روز قبل

سلام خسته نباشید من یه ماه که از قرص ضد بارداری استفاده نمیکنم الانم نوزدهم باید پریود شم بخاطر سفری که درپیش دارم مجبور شدم دوباره قرص مصرف کنم الان دوشبه که شروع کردم دیشبم نزدیکی داشتم با روکش متأسفانه روکش پاره شد الان باید چکار کنم قرص اورژانسی بخورم یا نه،لطفا راهنماییم کنید ممنون

دیمن
دیمن
25 روز قبل

سلام من اسم دیمن هست می خواستم ازتون به‌پورسم که قرصه ال ‌دی چند ساعت تاثیر دارد

دیمن
دیمن
25 روز قبل

سلام

مریم
مریم
26 روز قبل

سلام قرص ضد بارداری که باعث افزایش موهای زائد نشه وجود داره؟

صنم
صنم
26 روز قبل

سلامم من بسته دوم قرص ال دی رو مصرف می کنم و نزدیکی بدون مراقبت داشتم آیا امکان بارداری هست ؟

خاطره
خاطره
27 روز قبل

سلام من واسه زیارت ۴روز مونده به قاعدگیم قرص ال دی استفاده کردم بنظرتون تاثیر داره قرص خوردنم روی قاعدگیم

زهرا
زهرا
در پاسخ به  خاطره
23 روز قبل

تاثییر داشت؟!

نرگس
نرگس
27 روز قبل

تارخ اعتبار قرص ال دی چند سال است؟

نگار
نگار
28 روز قبل

سلام من از روز اول پریودم شروع کردم به خوردن قرص ال دی و نزدیکی هم داشتم روز اول دوتا قرص ال دی خوردم و از روازی بعدی یکی یکیتا ۲۱ روز الانم دل دردرفتم و لکه های تیره امکان بارداری دارم

محبوبه
محبوبه
29 روز قبل

سلام من کیسه صفرا ندارم میتونم قرصضدبارداری بخورم چه قرصی؟

ناشناس
ناشناس
29 روز قبل

سلام من یه دونه قرص ال دی مصرف کردم و بعد اون لکه بینی اتفاق افتاد برای من هنوز ادامه داره ۸روزه تاثیر این قرص کی از بین می‌ره ؟

Zizi
Zizi
29 روز قبل

سلام وقت بخیر
من هرماه پنج روز پریود میشم این ماه روز دوم یا سوم پریود بودم چون مسافرت بودم دوتا یا سه تا قرص الدی مصرف کردم که قطع بشه توی مسافرت کم شد ولی برگشتم شهر خودم هفت روزه که پریودم ادامه داره تموم نمیشه لخته هم اضافه شده واقعا میترسم مشکل از چی می‌تونه باشه؟

حدیثه
حدیثه
30 روز قبل

سلام من نامزد دار هستم ۱۸سالم هس دو هفته پیش رابطه داشتیم لاپایی بود ارضاع شد ریخت لای پام دقیقا دو روز قبل رابطه مون هم پریود شده بودم بعد این ک این رابطه هم داشتیم قرص ال دی دوتا خوردم بعد اون زیر شممم خیلی درد میکرد بعضی وقتا هم درد شو میزد ب کمرم لکه بینی هن داشتم تا سه روز احتمال بار داری هس

ناهید
ناهید
1 ماه قبل

سلام ۵۱سال دارم میخواهم سفر زیارتی برم ایا قرص ال دی ضرر داره از قرص فشار استفاده میکنم تو این پنج روز که خوردم فشارم عادی بود اشکال نداره ادامه بدم

سارا
سارا
1 ماه قبل

سلام‌شبتون خوش من پارسال لخته خون داشتم پام عمل کردم ک دکتر م گفت اگه قرص ال دی مصرف کنم احتمالا۱۰۰درصد باردارنمیشم . و الان تو ی سونوگدافی نشان داده من تو تخمدان کیست دارم
و اگ اون قرص ال دی بخورم ایا خون لخته میشوم؟؟ میشه راهنمایی کنید

سولماز
سولماز
1 ماه قبل

سلام من پارسال پای چپم عمل کردم خون لخته شده بود ک دکتر گفت تو بیمارستان قرص ال دی اصلا نخورم. ولی الان سونوگرافی رفتم دکتر میگن تو تخمدان چپم کیست دارم باید قرص ال دی مصرف کنم از اینور میترسم خون بیادازپام. میشه راهنمایکنید

فاطمه
فاطمه
در پاسخ به  سولماز
22 روز قبل

سلام بنده کیست آندومتریوز دارم ۵۵سانت آیا قرص الدی بخورم ازبین میره

رویا
رویا
1 ماه قبل

سلام وقتبخیر
۳۴ساله ام و مجرد بخاطر سفر زیارتی قرص ال دی میخورم از روز سوم درد سینه دارم بیزحمت میش لطف کنین راهنمایی کنین از عوارض هست این درد سینه ها یا چی هست؟؟
تقریبا ی هفته قبل پریودی قرص رو شروع کردم هر شب یدونه

سوسن
سوسن
در پاسخ به  رویا
28 روز قبل

سلام دحترم ۱۷ سال دارد برای سفر به زیارت قرص ال دی مصرف کرد برای اولین بار استفاده کرده روز اول حالت تهوع و استفراغ داشتن آیا میتونه ار عوارص قرص باشه به نظرتون ادامه بده? لطفا,راهنمایی کنید

زینب
زینب
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۱۰ روز است که پریود شد هام ولی برای رفتن به سفر زیارتی میخواهم قرص ال دی بخورم مشکلی پیش نمیاد چون از روز پنجم نخورد هام ولکه بینی پیدانمی کنم

زینب
زینب
در پاسخ به  زینب
22 روز قبل

سلام. من.بعداز۶روز که.پریویدبودم.برای.این.که.به.زیارت.برم.۳شب.قرص.ال.دی.خردم.وبعدنخوردم.حال.لکبینی.دارم.باید.چه.کار.کنم.ممنونم

رویا
رویا
1 ماه قبل

سلام وقتبخیر
من ۳۴ساله هستم و مجرد بخاطر سفر زیارتی هفت هشت روز قبل پریودی قرص ال دی خوردم الان سینه هام درد میکن میترسم عمل نکنه. ایا درد سینه ها طبیعی با مصرف ال دی؟؟

و اینک بیزحمت بگین قرص ال دی با واکسن کرونا سبنوفارم تداخل داره یانه؟؟
میشه همزمان ک قرص ال دی میخورم واکسن سینوفارم هم بزنم؟؟
ممنون بابت پاسخ دهیتون پیشاپیش

زینب
زینب
1 ماه قبل

سلام من اگ بعد س چهار روز قرص نخورم عیبی
نداره؟

سبا
سبا
1 ماه قبل

سلام من امشب باید برم به یه سفر خیلی مهم و شدیدا هم پریودم صبح یدونه قرص ال دی خوردم اما هنوزم پریودم و به همون شدت خونریزی دارم …لازمه که یکی دیگه هم مصرف کنم یا نه

مهناز
مهناز
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید
قرص زدبارداری رو از روزچندم.پریودی باید مصرف کنیم؟

ERFAN
ERFAN
در پاسخ به  مهناز
23 روز قبل

از روز پنج به بعد

سهیلا
سهیلا
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید من در دوران مجردی که ۱۰ سال پیش میشه مشکل هورمونی داشتم پریودهام دیر میشد موی زائد داشتم که برای لیزر رفتم دکترم گفت باید مشکل هورمونیت رو حل کنی بعد لیزر کنی. اون موقع داستینکس و بروموکریپتین خوردم ولیزر رو انجام دادم مشکل هورمونی حل شد من دو زایمان داشتم طی این ده سال. باتوجه به اینکه دستگاه‌های لیزر اون زمان پیشرفته نبود موهای زائدم کامل ازبین نرفته الان میخوام ادامه بدم لیزر رو من ال دی مصرف میکنم آیا ال دی موی زائد میاره؟ و اینکه امکان داره من بعد اون داروها و زایمان دوباره مشکل هورمونی داشته باشم؟

سنا
سنا
1 ماه قبل

سلام من ۲۹سالمه زایمان سزارین داشتم الان هم ۴۶روزاززایمانم گذشته از۴۰روزشروع به خوردن قرص شیردهی کردم ازموقعی که استفاده کردم خونریزی خیلی شدید دارم میتونم ازقرص ال دی استفاده کنم

مرادی
مرادی
1 ماه قبل

سلام من یک ماه پیش سقط داشتم از روز ۵ سقط هم ال دی خوردم چند روز بعد رابطه داشتم ک قرص اورژانسی خوردم الان دوهفته میشه قرص تموم شده دل درد کمر درد دارم خونریزی هم در حد چند قطره لطفا بفرمایید چیکار کنم؟

ERFAN
ERFAN
در پاسخ به  مرادی
23 روز قبل

به دکتر مراجعه فرماید

دکمه بازگشت به بالا