زنان و زایمانمحتوای سلامتی

قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ طریقه مصرف و عواض قرص ال دی

چگونه از قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری استفاده کنیم؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

نظر خانم دکتر ندا اکباتانی در رابطه با مصرف قرص ال دی

قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

یکی از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده از قرص ال دی است. این قرص در دسته قرص‌های هورمونی قرار می‌گیرد اما در آن به نسبت قرص‌های قدیمی‌تر مقادیر کمتری هورمون استفاده شده است و دوز پایین‌تری دارد.

برای افرادی که حساس هستند، قرص‌های پیشگیری از بارداری با دوز پایین مثل ال دی عوارض کمتری به همراه دنبال دارند و در آینده و با استفاده مکرر مشکلات کمتری ایجاد می‌کنند.

قرص‌های هورمونی که با هدف پیشگیری از بارداری تولید می‌شوند، در دو دسته قرار می‌گیرند. دسته اول قرص‌هایی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند و دسته دوم فقط هورمون پروژسترون را درون خود دارند.

قرص ال دی برای کیست؟

قرص ال دی در واقع راهی برای افرادی است که بعد از مقاربت و برقراری رابطه جنسی می‌خواهند از بارداری احتمالی جلوگیری کنند. این قرص حاوی ترکیباتی مشابه هورمون‌های زنانه است که تخمک گذاری در زنان را به تعویق می‌اندازد.

Advertisement

ترکیبات قرص ال دی

هر یک عدد قرص ال دی شامل ۰۳/۰ میلی‌گرم اتینیل استرادیول (ترکیب استروژنی)، ۳/۰ میلی‌گرم نورژسترل یا ۱۵/۰ میلی‌گرم لوونورژسترل (ترکیبات پروژسترونی) است.

کاربردهای قرص ضد بارداری

قرص ال دی به جز پیشگیری از قاعدگی برای درمان بعضی از بیماری‌ها و مشکلات زنان نیز استفاده می‌شود. مثلاً متخصصان زنان و زایمان برای خونریزی‌های زیاد در دوران قاعدگی، درمان قاعدگی دردناک، کیست‌های خوش‌خیم رحم و تخمدان و کنترل کردن التهابات لگنی این قرص را تجویز می‌کنند.

قرص ال دی و عقب انداختن پریود

Advertisement

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

دلایل متعددی برای به تعویق انداختن قاعدگی وجود دارد. مثلاً افرادی که قصد دارند به مکان‌های زیارتی سفر کنند اگر زمان سفر با قاعدگی تداخل داشته باشد، مجبور هستند تاریخ قاعدگی خود تغییر دهند.

به‌عبارت‌دیگر، آن‎ها از خونریزی در زمان طبیعی‌اش جلوگیری می‌کنند و مانع از رخ‌دادن خونریزی قاعدگی در موعد مقرر می‌شوند.

یکی از معمول‌ترین روش‌ها برای این کار مصرف قرص‌های ضد بارداری مخصوصاً ال دی است. با این‎که انجام این کار باعث به‌هم‌خوردن تعادل هورمون‌های بدن می‌شود و عوارض متعدی دارد. توجه داشته باشید که این راه تا زمانی که ضروری نباشد به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 نحوه مصرف قرص ال دی برای پریود نشدن

برای به تعویق انداختن قاعدگی باید استفاده از قرص ال دی را از روز ۵ تا ۷ سیکل ماهانه شروع کنید ولی مصرف را تا زمانی که می‌خواهید قاعدگی عقب بیفتد، بدون وقفه ادامه دهید. در این شرایط معمولاً قاعدگی با فاصله ۲ تا ۳ روز پس از قطع مصرف قرص ضد بارداری اتفاق خواهد افتاد.

اگر در طول دوره استفاده از قرص دچار لکه بینی شدید، به جای یک قرص دو قرص مصرف کنید تا مقدار بیشتر هورمون استروژن مانع از شروع خونریزی گردد.

دلایل به تعویق انداختن قاعدگی

قاعدگی در خانم‌ها هر ماه با مشکلاتی اجتناب‌ناپذیر همراه است. به تعویق انداختن قاعدگی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. در این قسمت بعضی از دلایل را می‌توانید مشاهده کنید:

 • وجود یک مشکل روحی یا فیزیکی که تحمل پدهای بهداشتی، کاپ قاعدگی یا تامپون را برای شخص سخت می‌کند.
 • بیماری‌هایی که پریود شدن باعث حاد شدن آن‌ها می‌شوند، مثل آندومتریوز یا کم‌خونی شدید
 • حساس و دردناک شدن سینه، نفخ کردن
 • تغییرات رفتار و حساس شدن فرد در هفته قبل از قاعدگی
 • سردردها یا علائم دیگر قاعدگی که بیشتر در طول هفته‌ای که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌شوند مشاهده خواهند شد.
 • قاعدگی‌های شدید، طولانی و مکرر یا دردناک
 • در کنار این علائم خونریزی دوران قاعدگی پریودی در بعضی شرایط قابل تحمل نیست.
بیشتر بدانید  آیا احتمال بارداری با کاندوم سالم وجود دارد؟

مثلاً امکان دارد شما بخواهید قاعدگی خود را تا بعد از یک امتحان سرنوشت‌ساز، یک رویداد ورزشی که قرار است در آن شرکت کنید، یک برنامه تعطیلات یا یک مراسم مهم مثل جشن ازدواج یا دوران ماه عسل به تعویق بیندازید.

به تعویق انداختن قاعدگی برای تمام خانم‌ها کار درستی است؟

اگر پزشک با مصرف قرص ال دی به‌منظور عقب انداختن قاعدگی برای شما مخالفتی نکرد، مصرف این قرص مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

بااین‌حال بیشتر متخصصان زنان و زایمان به دلیل اثر منفی که استفاده قرص‌های پیشگیری بر قدرت باروری زنان دارند، مصرف قرص‌های پیشگیری برای عقب انداختن پریود را در مواقع غیرضروری منع می‌کنند.

اگر به هر دلیلی قصد ندارید به پزشک مراجعه کنید می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید. مشاوران مامایی این سامانه شما را در مورد مصرف درست این قرص‌ها راهنمایی خواهند کرد.

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

ترکیبات قرص ضد بارداری ممکن است با بعضی از داروهای روانپزشکی مانند داروهای ضد صرع تداخل ایجاد کند. بعضی از داروهایی که قرص ال دی با آن‌ها تداخل دارویی ایجاد می‌کند عبارت‌اند از: کاربامازپین و فنوباربیتال.

اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً پیش از شروع استفاده از این قرص این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید. اگر به دلیل نداشتن زمان شرایط مراجعه حضوری را ندارید، می‌توانید از مشاورین پذیرش ۲۴ کمک بگیرید.

مدت‌ها است که مردم قرص ال دی را به عنوان یکی از عواملی می‌شناسند که باعث عصبی بودن خانم‌ها می‌شود! گرچه باید بدانید که این موضوع درست نیست و هیچ اساس علمی ندارد و به غلط در جامعه جا افتاده است.

عوارض قرص ال دی برای مردان

اساس عملکرد قرص‌های ضد‌بارداری هورمونی، مانند قرص ال دی هورمون استروژن است. این هورمون عامل بروز علائم زنانه در زنان است.

اگر مردان برای مدت‌زمان طولانی از این قرص استفاده کنند ویژگی‌های زنانه‌ای مثل بزرگ شدن و رشد نامعمول سینه، کم شدن رشد موهای ناحیه صورت و ریش و سبیل، تغییر نحوه ذخیره چربی در بدن و تحلیل عضلات در آن‌ها دیده خواهد شد.

معمولاً استفاده از قرص ال دی برای آقایان توصیه نمی‌شود و افراد معدودی، به‌ویژه کسانی که دو جنسه هستند و تمایل دارند اندامشان به اندام‌های زنانه‌ شبیه شود از این قرص استفاده می‌کنند.

مصرف قرص ال دی در کوتاه‌مدت مشکلی برای آقایان ایجاد نمی‌کند اما استفاده طولانی‌مدت موجب ظاهرشدن علائم زنانگی و کم‌رنگ شدن خصوصیات مردانه خواهد شد.

اگر آقایی به هر دلیلی به استفاده از قرص ال دی روی آورده است، توصیه می‌شود هر چه زودتر مصرف این قرص را قطع کند و حتماً قبل از استفاده با پزشک خود در این مورد مشورت کند. زیرا این دسته داروها بر میل جنسی مردان و قوای جنسی اثر منفی می‌گذارند.

عوارضی که قرص ال دی ممکن است به همراه داشته باشد

مصرف قرص پیشگیری از بارداری ال دی مثل هر داروی دیگری ممکن است برای افراد همراه با عوارض جانبی باشد.

برای جلوگیری از بروز این عوارض باید این قرص را قبل از خوابیدن مصرف کنید. با این کار می‌توانید تا حدودی شدت بروز این عوارض را کاهش دهید.

در افرادی که به‌تازگی عمل جراحی انجام داده‌اند، استفاده از این قرص می‌تواند باعث بروز ترمبوآمبولیسم شود. به همین دلیل باید از چند هفته قبل از عمل جراحی استفاده از این دارو را متوقف کرد.

مصرف یک دوره از این دارو در کل عوارض نگران‌کننده‌ای برای افراد به همراه ندارد ولی در استفاده مستمر و طولانی‌مدت باید دقت بیشتری به خرج داد و حتماً در طول دوره استفاده از قرص با پزشک مشاور خود در تماس بود.

عوارضی که بین خانم‌هایی که از قرص ال دی استفاده می‌کنند و شایع هستند عبارت‌اند از:

 • حالت تهوع
 • افزایش احتمال دچار شدن به بیماری‌های صفراوی
 • سینه‌های دردناک یا متورم
 • افزایش رشد موهای زائد
 • افزایش وزن
 • مقدار کمی خون، یا لکه بینی، بین پریود
 • تغییرات خلق‌وخوی
 • آکنه
 • سردرد خفیف

عوارض جانبی که در قسمت بعدی به پرداخته شده است، در بین مصرف‌کنندگان کمتر دیده شده‌اند اما علائم جدی‌تری هستند.

بروز عوارض جانبی زیر می‌تواند علائم وجود یک بیماری جدی مثل مشکلات کبدی، کیسه صفرا، لخته شدن خون در عضوی از بدن، فشار خون بالا، یا سکته مغزی و بیماری‌های قلبی باشد:

 • احساس درد در ناحیه شکم
 • درد در قفسه سینه
 • سردردهای شدید و طولانی
 • تاری دید
 • مشکلات چشم
 • تورم، التهاب یا احساس درد در پاها و ران‌ها
بیشتر بدانید  انواع روش‌های پیشگیری از بارداری کدام است؟

چه افرادی در استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری محدودیتی ندارند؟

بیشتر خانم‌ها می‌توانند با خیال راحت از قرص‌های ضد بارداری (مثل قرص ال دی) استفاده کنند. توجه داشته باشید که مصرف این دسته قرص‌ها برای خانم‌هایی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و سیگار می‌کشند توصیه نمی‌شود.

فواید قرص ال دی

چگونه قرص ال دی را به شکل اورژانسی مصرف کنیم؟

اگر رابطه جنسی بدون استفاده از پوشش انجام شود، در حین رابطه کاندوم پاره شود یا در اثر تماس منقطع ناموفق مقداری مایع منی وارد واژن شود و احتمال بارداری وجود داشته باشد، برای جلوگیری از بارداری می‌توان از قرص ال دی اورژانسی استفاده کرد.

در این روش، اولین دوز قرص‌ها باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه جنسی مشکوک مصرف شود. در استفاده اورژانسی از این قرص، دفعه اول چهار عدد و ۱۲ ساعت بعد ۴ قرص دیگر استفاده کنید.

نحوه مصرف قرص ال دی برای اولین‌بار

این قرص را هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید. بهتر است برای مصرف قرص ضدبارداری یک زمان تعیین کنید، به‌عنوان‌مثال هنگام صبحانه یا قبل از خوابیدن.

هنگامی که قرص ال دی بر اساس دستور پزشک مصرف شود، در اولین ماه مصرف نیز در پیشگیری از بارداری مؤثر است اما پزشکان برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنند که در ماه اول در کنار قرص‌ها از روش‌های دیگر (مثل کاندوم) نیز برای پیشگیری از بارداری احتمالی استفاده شود.

بعد از گذشت ماه اول می‌توانید به قرص‌های ال دی به عنوان راهی مطمئن برای پیشگیری از بارداری اعتماد کنید.

اگر استفاده از قرص ال دی یک روز به تأخیر افتاد چه باید کرد؟

اگر یک روز فراموش کردید که قرص ضد بارداری را استفاده کنید، سریعاً نسبت به مصرف قرص اقدام کنید. اگر از رابطه جنسی یک روز گذشته است، روز بعد دو قرص ال دی مصرف کنید.

اگر استفاده از این قرص به مدت ۲ روز به تعویق افتاد روز بعد دو قرص و فردای آن روز نیز دو قرص دیگر استفاده کنید. سپس به روال عادی خود باز خواهید گشت.

اگر بیش از دو روز قرص‌های پیشگیری مصرف نکرده‌اید، حتماً با پزشک خود در این مورد صحبت کنید زیرا ممکن است لازم باشد که از قرص دیگری استفاده کنید یا قرص ال دی را با دوز مختلفی مصرف کنید.

هر دفعه که استفاده از قرص را فراموش کردید، تا زمانی که یک بسته قرص را مصرف نکرده‌اید در کنار استفاده از آن باید از روش‌های دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده کنید. زیرا زمانی که مصرف قرص ال دی به تعویق می‌افتد، احتمال آزاد شدن تخمک از تخمدان بیشتر می‌شود.

اگر فراموش کرده‌اید که قرص‌های پیشگیری را مصرف کنید و زمان پریود شما به تعویق افتاده حتماً تست بارداری انجام دهید.

اگر دو ماه متوالی قاعدگی شما عقب افتاد، حتی اگر به شکل منظم و مستمر از قرص پیشگیری استفاده کرده‌اید، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بارداری انجام دهید. اگر به هر دلیلی به مراجعه حضوری با پزشک علاقه‌ای ندارید می‌توانید از مشاورین با تجربه پذیرش ۲۴ مشاوره بگیرید.

عملکرد قرص ال دی

معمولاً در هر ماه یک بار بافت تخمدان در بدن زن پاره می‌شود و تخم از فولیکول خارج شده و به لوله‌های فالوپ می‌روند. در صورتی که مقاربت انجام شده باشد، تخم توسط اسپرم مرد بارور می‌شود و در آخر زن باردار خواهد شد.

تخمکی که بارور شده است به بافت درونی رحم زن که قبل از تخم‌گذاری برای بارداری احتمالی آماده شده است، متصل می‌شود. در آخر تخمک در رحم مادر تغذیه کرده، رشد می‌کند و جنین شکل خواهد گرفت.

هورمون‌هایی که در بدن یک زن ترشح می‌شوند باعث تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) می‌شوند، رحم را برای بارداری آماده می‌کنند یا در صورتی که تخمک با اسپرم لقاح نیافت، دیواره رحم که برای بارداری آماده شده بود، فرومی‌ریزد و قاعدگی رخ می‌دهد.

همه قرص‌های پیشگیری از بارداری حاوی مقدار ناچیزی هورمون استروژن و پروژسترون هستند. هورمون‌هایی که در این قرص‌ها استفاده شده‌اند، ساخته دست بشر هستند.

این هورمون‌ها با مهار چرخه ترشح طبیعی هورمون‌های بدن، از بارداری پیشگیری می‌کنند. جلوگیری از حاملگی به روش هورمونی معمولاً تخمک‌گذاری در بدن را متوقف خواهد کرد.

پیشگیری از بارداری با روش‌های هورمونی باعث تغییر شرایط مخاط دهانه رحم و پوشش خود رحم نیز می‌شود. به این شکل که اسپرم به علت ترکیبات مخاطی به‌سختی از دهانه رحم به تخمک که در لوله فالوپ قرار دارد می‌رسد و دیواره رحم نیز به‌ خاطر هورمون‌ها برای کاشته شدن تخم آماده نیست؛ بنابراین حتی اگر تخمک لقاح یابد جای‌گیری آن در رحم دور از انتظار است.

بیشتر بدانید  روش‌های افزایش لذت جنسی در بانوان

خرید قرص ال دی

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص ال دی در داروخانه معمولاً بسیار مناسب است. قرص ال دی قرصی است که تقریباً در هر داروخانه‌ای می‌توان آن را پیدا کرد و در دسترس همه قرار دارد.

پرسش و پاسخ در باره قرص ال دی

در ادامه خانم دکتر ندا اکباتانی متخصص زنان و زایمان به سوالات شما در ارتباط با “مصرف قرص ال دی” پاسخ داده اند. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، می‌توانید در انتهای مقاله ثبت کنید.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری ال دی چگونه است؟

قرص های LD (ال دی) در درجه اول برای جلوگیری از بارداری استفاده می شوند. به این صورت که هر شب یک عدد قرص از روز یکم تا پنجم پریود شروع می کنیم یعنی زمان شروع آن بین یکم تا پنجم هست تا بیست و یک شب که تعداد قرص های ما هست ادامه می دهیم .
ساعت خاصی مد نظر نیست فقط اینکه هر شب یادمان باشد که استفاده بشود .

قیمت قرص ال دی در داروخانه

قیمت قرص های LD (ال دی) نسبت به بقیه ی قرص های جلوگیری خیلی متناسب هست و در بازار کنونی حدود دو تا سه هزار تومان هست، البته معادل های خارجی قیمت بالاتری دارد، مانند : قرص های مارولونو، قرص های یاسمی که الان در بازار نادر هستند و قیمت خیلی بالاتری دارند.

فواید قرص ال دی

از فواید قرص LD (ال دی) می توان به موارد زیر اشاره کرد ( هرچند این قرص فواید بیشتری هم دارد )

 1. به غیر از جلوگیری از بارداری، می توانیم برای تنظیم هورمون ها استفاده کنیم .
 2. قرص LD (ال دی) برای بعضی از خونریزی های غیر طبیعی استفاده کنیم .
 3. برای کاهش درد های دوران پریود مناسب است .
 4. برای منظم کردن پریود و سیکل های قاعدگی مناسب است .

خونریزی در زمان استفاده از قرص ال دی

 

تاثیر قرص ال دی بعد از چند روز است

عوارض قرص ال دی بر اعصاب

 

نحوه مصرف قرص ال دی برای جلوگیری از بارداری

باید به دوستان یادآوری کنم که وقتی ما اولین بار هست که این قرص را شروع می کنیم، باید مراقب باشیم تا حدود دو هفته یعنی علاوه بر مصرف قرص، جلوگیری طبیعی هم داشته باشیم تا مصرف قرص ها بتواند تاثیرش را برای ما شروع کند.

قرص ال دی برای تنظیم هورمون چگونه مصرف کنیم؟

اگر ما قرص ها را برای تنظیم هورمون ها استفاده می کنیم بهتر هست که برای یک دوره ی سه ماهه تا شش ماهه استفاده شود. به این صورت که بعد از مصرف هر بسته ی بیست و یک عددی، یک هفته استراحت می دهیم و بلافاصله دوباره بسته ی دوم را شروع می کنیم و دیگر کاری به زمان پریود و روز پریود نداریم و همان یک هفته کافی هست. از طریقی هم که مکانیسمی که باعث جلوگیری از بارداری می شود هم بهم ریختگی هورمون ها هست و دوم اینکه موکوس دهانی رحم را غلیظ می کند و مانع ورود اسپرم ها می شود و لانه گزینی را مناسب می کند .

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

بسیاری از افراد ممکن است در مصرف قرص ضدبارداری بدون آگاهی عمل کنند یا طریقه مصرف صحیح آن را نمی‌دانند. همچنین این احتمال وجود دارد که برای بارداری در زمان مناسب سؤالاتی داشته باشند. بدون شک مراجعه حضوری برای همگان امکان‌پذیر نیست یا ترجیح می‌دهند برای فقط سؤال کردن پیش پزشک نروند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید می‌توانید با متخصصان آنلاین زنان و زایمان پذیرش ۲۴  صحبت کنید و از خدمات مشاوره آن‌ها بهره ببرید که در هر ساعتی از شبانه‌روز آماده ارائه خدمات به صورت آنلاین، تلفنی، صوتی و متنی هستند.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد، فقط و فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز را دارد، و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای اطلاع کامل از این بیماری یا شروع انجام روش های درمانی توصیه شده، با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید.

دریافت مشاوره آنلاین از متخصص زنان و زایمان

منبع: https://www.paziresh24.com/blog/

منبع
webmdncbimedicalnewstodaywebmd

دکتر ندا اکتابانی

دکتر ندا اکتابانی متخصص بهداشت باروری، کارشناس مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و رتبه اول دکتری تخصصی بهداشت باروری در سال ۹۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. فعالیت و مشاوره‌های ایشان در زمینه‌های بیماری‌های رحمی، کیست‌های تخمدان، عفونت زنان، مشاوره در زمینه پرده بکارت، روش‌های پیشگیری از بارداری، مشاوره ازدواج و قبل از بارداری، درمان کیست تخمدان، اختلالات هورمونی، غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان، درمان خونریزی‌های غیر طبیعی زنان، سکسولوژی و بیماری‌های زنان و زایمان، عفونت‌های زنان و درمان عوارض یایسگی، مشاوره تعیین جنسیت و بیماری‌های مقاربتی و... است.

نوشته های مشابه

guest
545 پرسش و پاسخ
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
میکائیل

این قرص رو چرا آقایون هم مصرف کنن مگه لازمه

نسیم

سلام وقت بخیر چرا افراد بالای ۳۵ سال نمیتونن قرص ال دی مصرف کنند؟

سمانه

سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم که من هرماه ششم پریود میشدم از روز پنجم شروع کردم به خوردن قرص ال دی تا سه روز که خواستم قاعدگی من عقب بیفته الان هم ۱۳ روز داره میگذره هنوز پریود نشدم آیا علائم این قرص هاست یا نه باید چیکار کنم خیلی نگرانم

بیگ محمدی

سلام وقت بخیر و خسته نباشید
چند روز پیش بعد از نزدیکی مقدار کمی منی ریخت داخل من اصلا قرص مصرف نمیکنم برای اینکه از باردار شدن جلوگیری بکنم همزمان قرص ال دی و اچ دی رو با هم خوردم سه چهار روز بعدش خونریزی کردم چهار پنج روز خونریزی داشتم بعد یک هفته الان دوباره خونریزی کردم و خیلی شدید تا به حال اینجوری خونریزی شدید نداشتم

...

سلام ، وقتتون بخیر…
دکتر، من در دو رابطه اخیرم، اب منی ب طور کامل داخل واژنم ربخته شده و هر سری بلافاصله قرص اورژانسی و ال دی مصرف کردم… با این وجود ممکنه ک چون ، طی دو هفته متوالی این دخول صورت گرفته باردار بشم؟ الان یک هفته گذشته و هنوز پریود نشدم

مهدخت

سلام ده سال است که قرص ال دی استفاده میکنم ماه قبل در زمان قاعدگی خونریزی خیلی کمی داشتم واین ماه فقط یه لکه دیدم و خونریزی نداشتم مشکل چیست راهنمایی بفرمایید لطفا؟

سارا

سلام وقت بخیر،من الان ۱۲سال ازدواج کردم دوتا بچه دارم ،ال دی استفاده کردم الان اول شب قرص منیع بریزه باردارمیشم

فاطیما

سلام خانم دکتر
من نزدیک ۱۵ روزه ک قرص ال دی مصرف میکنم برای اینکه پریودیم رو عقب بندازم و بتونم روزه بگیرم،دیشب ن ز د ی ک ی داشتم و منی داخلم ریخت ایا امکان بارداری هست یانه؟

زیبا

سلام ۱۵ روز قرص ال دی مصرف کردم دیروز جلوگیری نکردم امکان بارداری وجود داره آیا ؟ مصرف قرص رو چ جوری ادامه بدم ؟ آیا لازمه از قرص اورژانسی استفاده کنم؟

مریم

سلام من قرص ال دی مصرف می کردم الان سه ماه قرص مصرف نمی کنم اما توی این سه ماه پریود نشدم آزمایش دادم باردار هم نبودم چی کنم پریود شم

امیر محمد برکسرام

سلام من خانومم روز پنجم پریودی قرص رو شروع کرد و الان ۵روز هست که قرص ال دی میخوره والان بعد نزدیکی من متاسفانه ریخته شد داخل ولی سریع رفت شست الان احتمال هست یا باید چیکار کرد از اورژانسی استفاده بکنه ممنون

زینب میرزایی

سلام وقت بخیر ببخشید من دیابت وابسته به انسولین دارم و دوماه دیگه عروسیم هست.سوالم اینه بهترین روش جلوگیری برامن چیه؟؟آیا مصرف قرص ال دی با دیابتم مشکلی نداره؟؟به نظرتون کی مصرفش کنم؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

باران

سلام من تقریبا ۱۰روز پیش دوتا قرص ال دی باهم خوردم هنوز پریود نشدم آیا امکان باردار شدنم هست

نا شناس

من بعد از ۱۴ روز استفاده از قرص اچ دی قرص را قطع کردم ۴ روز بعد مریض شد م ولی بعد از ۶ روز هنوز پاک نشدم ولک می بینم چکار کنم

صبا

سلام ببخشید من ۱۶روزقرص ال دی مصرف کردم .روز۱۶ کمی منی روی واژنم ریخت.. بعد۴قرص ال دی خوردم و۱۲ساعت بعددوباره ۴تادیگه خوردم ..الان یک هفتس دیگه قرص نخوردم هنوزپرزودنشد.امکان بارداری هست؟

ریحانه

سلام من قرص ال دی را با قرص سرترالین می خورم اشکال نداره باردار نمیشم؟

محمدی

سلام من ۴ روز پیش نزدیکی داشتم آب وارد واژن نشد من بعدش ۴ تا قرص الدی خوردم باز نزدیکی داشتم با همسرم دیگه قرص نخوردم آیا امکان بارداری هستش

دلارام

سلام وقت بخیر من نزدیکی داشتم و قرص ال دی یکدونه خوردم و دوباره هم نزدیکی و روز بعدش رو خوردم میخام بدونم تا آخر این بسته ال دی باید پیش برم برای جلوگیری از بارداری؟!

یاسمن

سلام وقت بخیر من میخوام قرص ال دی رو دوروز برای جلوگیری ازبارداری استفاده کنم میشه راهنماییم کنیدازوقت پریودم به هفته گذشته ممنونم

ناهید علی پور

سلام روز ۲۱ بعد از قاعدگی هستم و۴۷ سالم هست برای اینکه میخواهم شبهای احیاروزه بگیرم وتااخر ماه رمضان روزه باشم میخوام قرص ال دی بخورم آیا میتونم قرص رو مصرف کنم ؟ ومشکلات برام بوجود نمیاد؟اگه سریعتر جوابم روبدین یه دنیا ممنون میشم .

هلیا

ایا درزمان پریود قرص ال دی بخورم پریودم قطع میشه

فاطمه

سلام وقت بخیر
من برای سفرزیارتی یکی ونصفی از بسته قرص آب دی رامصرف کردم وبعدازبرگشتم دیگه مصرف نکردم وبعدازیه هفته عادت ماهیانه شدم و الان بعداز۱۲روزلکه قهوه ای دارم ودردزیردل ودروس سینه هستم مثل کسی که میخوادعادت میخواد بشه این علائم به نظرشماعادی هست یا نه؟
اگر ممکنه راهنمایی کنید

سارا

سلام.من لوله های رحمم رو بستم.الان بخاطر ماه رمضون میخواستم قرص ال دی مصرف کنم تا پریود نشم خواستم ببینم ضرری داره برام؟

خدیجه

با سلام شب خوش خانم دکتر ببخشید من چوننمیخواهم چاق شوم قرص سیپروترون کامپاند بخورم بهتر یا Id برای پیشگیری از بارداری و همین طور اینکه صورتم با ld جوش میزنه به نظر شما کدوم بهتر ؟

احسان

بعد از مصرف چند روز بعد میتوانیم رابطه مستقیم داشته باشیم

هما

سلام ببخشید من الان هفت سال دستگاه گذاشتم الان چند روز پریودم بعد نزدیکی داشتم واسپرم داخلم ریخته بااین وجود دستگاه داشتم قرصم همون لحظه خوردم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

هما

سلام ببخشید من الان هفت سال دستگاه گذاشتم الان چند روز پریودم بعد نزدیکی داشتم واسپرم داخلم ریخته بااین وجود دستگاه داشتم قرصم همون لحظه خوردم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

مریم پورسهاب

من قرص ال دی خوردم ولی خونریزیم قطع نشد

محبوبه

سلام وقت بخیر خانم ۴۵ ساله هستم می‌تونم برای روزه قرص بارداری مصرف کنم که پریودیم عقب بیفته ؟ افتادگی دریچه میترال دارم وکمر درد همیشگی مشکل گوارشی هم دارم لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

معصومه

سلام باپیشاب آیا بارداری صورت میگیرد

آنیتا

من ۴ روز پیش سکس داشتم و طرف کامل آبشو ریخت من خودمو شستشو دادم بعد رابطه یکساعت بعدشم قرص ال دی رو خوردم دروز صبح هم دوتا قرص اورژانسی رو همراه هم خوردم احتمال بارداری هست؟ قرص ال دی رو دارم میخورم

فاطمه جوانمردي

سلام روزتون بخیر، من خانمی ۴۵ ساله هستم و۶ سال پیش دستگاه آ یو دی گذاشتم ومشکل اینه که لکه بینی های بین پریودی دارم، حالا می۷استم ببینم برای رفع این لکه بینی ها میتونم با وجود داشتن دستگاه از قرص ال دی استفاده کنم، البته یکی دوماه برای قطع لکه بینی ها، ممنون از وقتی که میزارید

سمیه

سلام خسته نباشید من ۳۹سال دارم ال دی میخورم کیست داشتم بسته دومو که سه تا ازش خوردم وریود شدم والان لکه بینی دارم خوب نمیشه البته دو بسترو بدون وقفه پشته هم خوردم

سولماز

با سلام
من یک بسته ال دی رو مصرف کردم و الان ۴ روز هست تمام شده ولی چون از شروع پریود منصرف شدم و هنوزم پریود نشدم اگر مصرف بسته ی بعدی رو شروع کنم، از شروع خونریزی جلوگیری خواهد کرد؟ با وجود اینکه از اتمام بسته ی اول ۴ روز گذشته

مهسا

سلام خسته نباشید.قرص ال بعد چند روز تاثیر میگذارد.موقع ن ز د ی ک ی خیلی استرس دارم.

سمیه

سلام‌۲روزه‌دارم‌قرص‌ال‌دی‌میخورم‌امشب‌نزدیکی‌داشتم‌آیا‌باردار‌میشم

مینا

روزهفتم پریودم وسه شب هست که ال دی میخورم هنوزلکه بینی دارم طبیعیه؟

هستی عزیزی

سلام
دخترم از ۱۰ اسفند پریود تمام نمی شه دکتر بردم قرص ال دی داده وقتی قرص می خوره می گه سرم درد می کنه شکمم درو می کنه

معصومه

سلام.قرص ال دی بعد چ روز تاثیر میگذارد.ک مطمعن شویم…و خیالم راحت باشد

دیلا

سلام‌من سه شب هست قرص مصرف میکنم امشب نزدیکی داشتم ایا امکان داره باردار شم واگر چنتا قرص بخورم چی

زینب

سلام خسته نباشید پریشب نزدیکی داشتم یادم رفت قرص بخورم الان میشه قرص ال دی بخورم یا دیره

ایدا

سلام ببخشید من دیروز رابطه داشتم الان قرص ال دی باید چنتا بخورم فردا هم باید بخورم یا نه؟

بهاره

سلام ببخشید ۳۶ ساعت بعداز رابطه خوردن قرص ال ای دی تاثیر داره ؟؟ ممنونم از پاسخگویی شما

آی نور

با سلام وخسته نباشید خدمت سرکارخانم دکتراکتابانی خانم دکتر من خونریزی شدید داشتم سونو گرافی رفتم گفتن تنها مشکل شما پلی کیستیک خونی هست قرص الی دی شروع کردم دوماه خوردم الان فاصله دادم پریود بشم که نشدم شدید تخمدانم درد میکنه ۵ روز قطع کردم

ماجده

سلام خانم دکتر من قرص ال دی استفاده میکنم ولی پنچ روز پریود بودم قرص استفاده کردم بعدش شش روز نزدیکی داشتیم ریخت داخل این احتمال بادری میشه یا نه خیلی ناراحتم نمیدونم چکار کنم ؟؟

سونی

سلام وقت بخیر اگر بعد از نزدیکی آب منی داخل واژن ریخته نشه بازم باید قرص ضدبارداری مصرف کرد؟

احمدی

سلام خداقوت من چندماهه عادت نمیشم بایدبرادرمان چکارکنم؟

هانیه

سلام من همیشه پریود منظم داشتم نهایتا با دو سه روز تاخیر. ولی الان ۷روز عقب افتاده شنیدم اگه ۵ روز صبح و شب قرص ال دی بخورم و بعد قطع کنم پریود میشم درسته؟؟

سمیه

سلام خسته نباشی شرمنده وقت شریف تون میگیرم من اولین بار هست قرص آل دی میخورم به خاطر ماه رمضان گفتم روزه ام خراب شده حیف خوردم الان که ماه رمضان تمام شده لکه دارم استخوان دار کمر درددل دارم سر گیچه دارم حالت تهوع باید چکار کنم خوب بشم ممنون که راهنمایی میکنی

مریم

سلام وقتتون بخیر ، من همین امروز ن ز د ی ک ی مشکوک داشتم و سریع ۴ تا قرص ال دی مصرف کردم ، آیا باز هم باید استفاده کنم؟

Hana

سلام من ۱۰روز از زمان پریودم میگذره الان تو دوره تخمکگذاری هستم برای اوایل عید عازم مشهدم نمیخوام پریود بشم زمان پریود بعدیم هم ۳فروردینه الان اولین قرص رو خوردم ب نظر شما پریود میشم اونموقع ؟یا قط کنم مصرفم رو؟

راضیه

سلام .من قرص روکین مصرف میکنم .امروز ۷ رو هستش تمام شده ولی پریود نشدم .‌ولی بگم من تو این هفت رور کرونای شدید گرفتم..میشه راهنمایی کنید

نگین

سلام من روز ششم پریودی رابطه داشتم دخول صورت نگرفت از پشت بود ،متاسفانه کاندوم پاره شد،مقدار منی روی قسمت جلوی بدن ریخت ،من بلافاصله خودم را کامل کامل شستم و بلافاصله قرص ال دی ۴ تا و ۱۲ ساعت بعد ۴ تا دیگه خوردم ،امکان بارداری هست؟
و سوال دوم اینکه بی بی چک از چه زمان میتوانم استفاده کنم که ببینم باردار شدم یا نه؟
و قرص از کی اثرش را نشان میدهد؟

اوین

در دوران پریودی باردار شدن غیر ممکنه

فاطمه

من قرص ال دی مصرف میکنم‌ برای‌ جلوگری‌ از بارداری‌ الان قرص‌ تموم شده ومیخوام‌ پریود بشم‌ مصرف بعدی قرص ال دی رو کی شروع کنم

نگین

سلام وقت بخیرببخشیدی ماهه ک پریودمن طولانی شده البته دوران پریودهمون ۷روزتموم شدو ۱۱روزه ک لکه بینی دارم میتونم ازقرص ال دی مصرف کنم؟

زهرا

سلام من یک هفته بعداز پریود قرص ال دی مصرف کردم الان افتادم به لکه بینی، ده روز بعد هم سفر زیارتی میخوایم بریم میشه لطف کنید بگید چیکار کنم

مهین

سلام آیا حتما قرص الدی را باید شب مصرف کنیم یا در طول روز هم میشه استفاده کرد؟

احمدی

سلام من یک هفته بعداز پریود قرص ال دی مصرف کردم حالا افتادم به لکه بینی، ده روز دیگه قراره سفر زیارتی بریم میشه لطف کنید جواب بدید چیکار کنم

مهرسا

سلام آیا بعد از رابطه مشکوک میشود قرص ال دی برای جلوگیری ازبارداری استفاده کرد ؟به چه صورت؟

روژان

بعد‌رابطه‌مشکوک‌چهر‌قرص‌ال‌دی‌خوردم‌تا‌همان‌ساعت‌بعدی‌‌چهار‌قرص‌دیگه‌مصرف‌کنم‌درستهروژان

احمدی

سلام من اولین باره که میخوام قرص ال دی بخورم ونمیدونستم باید از اول پریودی بخورم
از روز ششم شروع کردم میخواستم ببینم اشکال داره

زهره

سلام من ۲۹ سالمه دوماهه که پریودم ۱۰ روز عقب افتاده ماه دوم از شب پنجم پریودم قرص ال دی خوردم تا ۴ شب بعد دیگ نخوردم الان بعد ۴ روز دل درد گرفتم رفتم دسشویی یکم خون اومد ازم حالا چیکار کنم دلیلش چیه؟؟؟؟تورو خدا حواب بدید

فریماه

خب قرص نخوردین هورمون ها پایین اومدن و دوباره پریود شدین برای منم پیش اومده اگه پریودیتون تموم شد دوباره قرص ها رو مرتب مصرف کنید

نظری

سلام خانوم دکتر،چهارده روز بعد اتمام پریودی رابطه محافظت نشده داشتم که کل آب منی وارد بدنم شد دوساعت بعدش قرص اورژانسی یک و نیم مصرف کردم روز بعد هم طبق ساعت دومین قرص اورژانسی یک و نیم مصرف کردم روزسوم به بعد هم شبی یک عدد قرص اچ دی مصرف میکنم ولی اصلا”قرصها حالمو خراب نکردن الان مشکوک هستم میشه راهنمایی کنین که پریود میشم و اینکه چرا قرصهای اورژانسی حالمو خراب نکردن؟برا اینکه هرکی خورده بشدت حالت تهوع و سرگیجه داشتن؟ممنون که راهنمایی میکنین

فهیم

سلام من ماه پیش پریودم ۸ روز جلو افتاد یعنی بجای هشتم سی ام ماه پریود شدم و این ماه از ۲۳ درد داشتم روز ۲۴ در فاصله ۴ ساعتی ۴ تا قرص ال دی دوتا دوتا خوردم و بعد از چند ساعت نزدیکی بدون جلوگیری داشتم آیا امکان بارداری هست چون دردهای پریودی داشتم و خواستم جلو پریود و بگیرم قرص خوردم

ستاره

من شک کردم که جلوگیری انجام نشده وبه مدت ۸روزخوردم وقطع کردم ال دی رو ایااحتملل حاملگی هسهست

دکمه بازگشت به بالا